backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.A

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2018

přeje celá 2.A 

Ve čtvrtek 7.12. jsme společně 2.A a 2.B vyrazili na výlet do Ratibořic. Nejprve nás čekala návštěva zámku, kde jsme poznali, jak probíhaly knížecí Vánoce a po té jsme se po lehce blátivé cestě přesunuli do mlýna. Tam jsme naopak poznali ty naše staročeské Vánoce v období adventu. Zbyl nám i čas, abychom nakoupili drobné dárečky :). 

 

Výletníci z 2.A a 2.B

Dnešní den jsme zahájili na lezecké stěně. Už to tu dobře známe, nebyli jsme poprvé. Připomněli jsme si, co jsme se v červnu naučili a dnes jsme se zase o kousek zlepšili. Po návratu do školy jsme se vrhli na učení. Paní učitelka nám ukázala, že to jde i bez učení :). 

Další lezení nás čeká v úterý 12.12. Scénář stejný jako 21.11.

Horolezci z 2.A

Ve čtvrtek 16.11. se uskutečnil sběr papíru, kterého se, až na jednoho, zúčastnili všichni žáci naší třídy! Celkem jsme přinesli 1288 kg a to stačilo na 2. místo :)! Nejlepším sběračem třídy se stal Dan Češek, který přinesl 315 kg. Na odměnu zatím čekáme.

Děkujeme hlavně rodičům, kteří nám pomohli papír nasbírat a přinést!

Sběrači z 2.A

Milí rodiče a žáci,

připomínám sběr papíru ve čtvrtek 16.11. od 7 hod před budovou školy.

Vážení rodiče, letos plaveme pátky od 12:45  do 13:30. Děti jsou připravené k odchodu ve vestibulu plaveckého areálu už od 13:45. Doporučujeme dívkám s dlouhými vlasy gumičky do vlasů a  plavecké čepice, ostatním plavecké brýle a všichni, kteří se vrací s pí vychovatellkou do ŠD budou mít na  zpáteční cestu čepici a bundu dle počasí.

Z. Stříteská, M. Krámová

Naše třída vybojovala 3. místo v atletickém čtyřboji za minulý školní rok. Soutěže se zúčastnilo celkem 27 prvních tříd z Pardubického kraje.

 

 

Začal nový školní rok, ve škole jsme se ohřáli jen týden a už jsme vyrazili na další sportovní soustředění. Tentokrát jsme navštívili společně 2.A a 2.B Jívku u Trutnova. Počasí nám moc nepřálo, ale i přes to  jsme zvládli několik atletických disciplín a hned dva výlety. Poznali jsme prostředí Báňské záchranné služby, zjistlii jsme se, co takový záchranář musí všechno zvládnout, umět a znát a po té jsme prozkoumali bunkr z období 2. světové války. Ve čtvrtek, kdy nám na chatě vypli proud jsme se vydali do Adršpašských skal, kde jsme se dozvěděli něco o vzniku sklaního města a čekalo na nás překvapení v podobě projížďky na lodiččce. Cestou zpět nás dostihl déšť, ale pláštěnky to zachránily a my rozhodně nejsme z cukru, tudíž nás déšť nezastavil. Jeden den jsme si stihli i "zaplavat" a potrénovat v bazénu. 

 

Sporťáci z 2.A a 2.B spolu s paní učitelkou Michaelou Krámovou, Zuzanou Stříteskou, Zuzanou Vlasákovou a paní vychovatelkou Monikou Dudychovou