backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.A

Mílí žáci a rodiče,

zimní sportovní soustředění bude od neděle  odpoledne 25.2. 2018 do pátku 2. 3.2018 na Benecku v hotelu Kubát.  Zálohu 3 000 Kč  zašlete, prosím, na účet třídy do 26. 1. 2018. Vybavení na běžky (boty, hůlky , lyže) Vašim dětem zdarma zapůjčíme. PaaZ

 

 

 

Připomínám všem žákům, že v pondělí 8. 1. máme třídnickou hodinu od 7,10. PaaZ

Mílí moji žáci a rodiče,

 v roce 2018 Vám všem přeji pevné zdraví, pohodu a mnoho osobních úspěchů. Zora Paarová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

Na vánoční dílny spojené s jarmarkem jsme byli připraveni. Ručně vyrobené kouličky na stromeček  však byly velice brzy prodány a my jsme nestačili vyrábět další. Dekorační vánoční stromečky z vlny se také líbily. Tvořili  jsme, pomáhali  jsme návštěvníkům vyrábět,  prodávali jsme hotové ozdoby a ještě jsme stačili navštívit dílny ostatních tříd naší školy. Moc děkuji těm, kteří se mnou  prožili pěkné tvůrčí předvánoční odpoledne. Omlouvám se těm, které jsem nestačila vyfotografovat, pomáhala jsem s výrobou vánočních kouliček. Peníze ( přes 1 3000 Kč)  získané z prodeje poputují na zvolené charitativní sbírky.

Děkuji všem za krásné středeční odpoledne. PaaZ

Milí rodiče a žáci. V prosinci nás čekají:

13.12. Vánoční dílny (15 -17 hodin). Budeme dokončovat výrobu vánoční dekorace. Návštěvníci si ozdoby budou moci sami vyrobit nebo koupit za dobrovolnou cenu.

15.12. Proběhne slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců za rok 2017 v tělocvičně od 12,45 do 14,20. Plavání v tento den a další pátek už nebude.

20.12. Naše třída navštíví hudebně taneční vánoční vystoupení ve Východočeském divadle Pardubice. Divadlo začína v 10 hodin. Cena je 60 Kč.

PaaZ

6. ročník: Čtvrletní písemné práce - Desetinná čísla:

- zápis, porovnávání, zaokrouhlování, sčítání, odčítání, převody jednotek (délkové, hmotnostní,obsahu), dělení a násobení (upřesním podle probrané látky). Mik.

Děkuji všem dvaceti fotografům, kteří se zúčastnili napříč druhým stupněm. Bohužel proti předešlým ročníkům se nezúčastnil nikdo z deváťáků. Fotili jste vším možným, od mobilu po zrcadlovky. Přinesli jste do soutěže celkem 544 fotografií ve třech kategoriích. Vyhodnotil jsem v každé kategorií 5 fotek (v kategorii krajina 6) a už jsem neurčoval pořadí. Vyhodnocené fotografie jsem nechal udělat a vyvěsil je na nástěnku na chodbě u biologie. V tomto týdnu Vás pozvu do biologie a osobně Vám všem pogratuluji a předám knižní odměnu. Autory vyhodnocených fotek jsou: Jan Makovský 6. B, Ondřej Machatý, Tereza Puchernová, Jáchym Sádovský, Nela Franclová, všichni ze 7. A, Natálie Musílková, Matěj Novosad, Kristýna Košťálová, Katka Štosová, Anička Němcová, všichni z 8. A a Dominik Isach, Denisa Ryšánková, Petr Kolman, všichni z 8. C.

Ještě jednou děkuji všem zúčastněným a slibuji Vám, že v únoru vyhlásím v pořadí již VI. ročník.

Soutěž vymyslel a pořádá HE2

 

Zaplavat 50m zvoleným stylem a pak ve štafetě ještě uplavat 50m, to všechno čekalo na naše plavce dnes 6.11. v pardubickém bazénu. Šestičlenné družstvo děvčat ve složení Targošová, Teclová, Tesařová, Dernerová, Brandýská a Helvichová svým výborným výkonem vybojovalo druhé místo. Za naše chlapce nastoupilo družstvo složené z žáků prvního a druhého stupně -  Moravec, Novosad, Jožák Rob, Targoš a Burda. I jim se podařilo vylovit z bazénu stříbrné medaile. Za nejlepší ZŠ Studánka jsme byli my- Benešovka. Děkuji za výborné výkony a skvělé umístění.

PaaZ

Žáci šestých ročníků navštívili archeologickou expozici nazvanou Proti proudu času ve Východočeském muzeu v Pardubicích, která je zaměřena na období pravěku a raného středověku na Pardubicku. Měli jsme možnost poznat život a typické činnosti pravěkého člověka. Seznámili jsme se s tehdejším stravováním, odíváním, sídlením a pohřbíváním. Velice poutavé pro nás byly nejen modely a repliky kovových , keramických a kamenných nálezů volně přístupných k uchopení a prozkoumání pomocí hmatu, ale i artefakty nalezené v našem městě a jeho okolí. Na závěr výukového programu jsme vyplnili pracovní listy, ve kterých jsme si shrnuli zásadní informace o pravěku. Určitě se shodneme na tom, že velkým zážitkem pro nás byla možnost vyzkoušet si různé dobové oděvy včetně zbroje a práci archeologa.

Vodáková

Zdravím všechny fotografy.

Máte poslední týden na dodání fotek do soutěže. Příští středu je poslední den, kdy můžete přinést své fotografie. Těším se, že ještě rozšíříte počet zúčastněných.

Do soutěže Vás alarmuje HE2