backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 8.B

Výlet:        Mladá Boleslav, Ostrá (6.B, 8.B, ++)

Odjezd:   21. 6. 2018 v 6:00 (sraz u školy nejpozději v 5:50)

Odjezd posunut na dřívější čas z důvodu uzavírek na silnicích.

V případě nepředpokládaných událostí prosím o informaci na tel. č. 777 97 19 64

S sebou:

  • kartičku pojištěnce
  • pohodlnou obuv !!!!
  • svačinu, dostatek pití
  • kapesné (Botanicus - platba v dílničkách groši - viz základní informace)
  • zvažte pláštěnku (možná budou bouřky)
  • dobrou náladu a chuť se něco nového dozvědět

Program se nemění, jen příjezd bude také později, bude upřesněn SMS podle situace. 

Po příjezdu ke škole odchází žáci samostatně domů.

DR

Již nás čeká jen poslední ověření získaných znalostí:

7. A - st. 13. 6. 2018

8. A - st. 13. 6. 2018

8. B - pá. 15. 6. 2018

8. C - st. 13. 6. 2018

Nezapoměňte si učebnice!!!

Schobi

Dne 29. května proběhla na naší škole pěvecká soutěž s názvem Benešovský TURDUS. Žáci, předvedli skvělé výkony. Porota měla těžké rozhodování při výběru prvních třech míst. Nakonec rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Andrea Helvichová, 8. B

2.místo: Gabriela Mrkvičková, 8. C

3. místo: Nela Martínková, 8. B

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

V pondělí 14. 5. jsme vyrazili na poznávací zájezd do Paříže, Londýna a jižní Anglie. Po náročné noci jsme dorazili v ranních hodinách do Paříže. Tato metropole nás přivítala poněkud zamračeným počasím, ale při výstupu na Eiffelovku se vyčasilo a pohled, který se nám z vrcholu naskytl, byl nádherný. Přesunuli jsme se ke katedrále Notre Dame a poté se projeli na lodičce po Seině. Den jsme završili procházkou kolem Louvru a poté již směřovali na první ubytování. Druhý den jsme vyrazili do přístavu Calais, kde jsme se nalodili na trajekt a hurá směr Dover. Krásy Anglie jsme začali objevovat v městečku Rye a hned poté se přemístili do nádherného Hastings. Tohle městečko není pověstné jen díky bitvě z roku 1066, ale i díky pašeráckým jeskyním a rybářským přístavem. Odsud jsme odjeli do Brightonu, kde jsme se poprvé setkali s rodinami. Všichni se těšili, ale zároveň nevěděli, co nás čeká. Hned druhý den ráno jsme si sdělovali své zážitky z rodin. Dalším cílem byl Brighton. Prošli jsme se úzkými uličkami, navštívili úžasnou i360 a Sea life centre. Hrad Hever Castle nás zavedl do doby Jindřicha VIII. a zároveň umožnil i zábavu např. ve vodním bludišti. Poslední den nás čekal majestátní Londýn. Hlavní město, kde se neustále něco děje. Lodí jsme se přesunuli z Greenwich k Westmisteru a objevovali krásy Parlamentu, Westminster Abbey, Buckhinghamského paláce a dalších pamětihodností. Vzhledem ke krásnému počasí jsme zakončili návštěvu na London Eye, kde jsme měli možnost vidět celé město jako na dlani. Před odjezdem vzali mnozí útokem supermarket a nebo párky u řidičů a poté již směr Dover. Trajekt a potom dlouhá cesta zpět. Do Pardubic jsme se vrátili unavení, ale nadšení. A už nyní se hlásí zájemci na další výpravu. Takže s kým se uvidíme příště?

J. Mivaltová, K. Vodáková, I. Schoberová

Školní výlet – informace

Kdy:        21. 6. 2018

Kam:     

  • Mladá BoleslavŠKODA AUTO (muzeum, depozitář, závod)      
  • OstráBOTANICUS (zahrady, centrum řemesel)

Organizátor:           RNDr. Dana Rutteová,             kontakt:        777 971 964

Informace o ceně a programu najdete v příloze.

DR

V příloze jsou podklady pro zpracování protokolu z laboratorní práce, kterou jsou dělali/budeme dělat v hodině. Tiskopis protokolu dostanete v hodině konání LP a na zpracování protokolu máte 1 týden.

DR

Dne 4. 4. 2018 se konalo okresní kolo Fyzikální olympiády kategorie E a F. Naši školu úspěšně reprezentoval Šimon Slánský z 8. B, který ve školním kole řešil 7 náročných úloh a získal 59 z možných 70 bodů. O náročnosti školního kola vypovídá i počet úspěšných řešitelů školního kola (11 z celého okresu).

V okresním kole řešili soutěžící 4 náročné úlohy, na jejichž řešení měli 4 hodiny. Šimon se, se ziskem 21 bodů, umístil na pěkném 8. místě. K tomuto umístění mu gratulujeme, přidáváme poděkování za dobře odvedenou několikaměsíční práci a přání dalších úspěchů nejen v předmětových soutěžích.

DR

Pondělí a úterý měly stejný scénář. Oba dny jsme zvítězili v okresním kole Poháru rozhlasu v atletice. Nejcenější však bylo s jakou chutí jsme závodili. Dík patří samozřejmě všem závodníkům a jejich kouči Martinu Skřivánkovi.

Radil a fotil HE2

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-)