backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

FINÁLE DRUŽSTEV PŘÍPRAVEK

02.10.2021

V sobotu 2.10. se zúčastnili družstva přípravek dívek a chlapců finále krajského přeboru družstev ve Svitavách ve složení: Goláňová L., Pařízková S., Valentová A., Kotová S. (6.A), Horčičková L., Palaščáková A. (5.A), Gottvaldová A. (5.B), Svědíková A. (4.B); Šanda J., Kadaně M., Boháček A. (6.A), Pithart T. (5.A), Brůna M., Štědrý M., Smetana V. (5.B), Folvarský V. (4.B)

Do finále postupovalo v každé kategorii 8 nejlepších družstev z pardubického kraje, která tradičně absolvovala atletický čtyřboj (60m, dálka, míček, 600m). Naše družstva postoupila jen velmi těsně a to ze 7. a 8. místa. Tyto umístění byla zapříčiněna především absencí některých dětí na kvalifikačních čtyřech kolech z důvodu účasti na sportovních soustředěních.

Finále se mohlo účastnit maximálně 8 členů družstva, ovšem do konečného pořadí se započítával výsledek jen nejlepších 4 z týmu. To pomohlo chlapcům, kteří tak celé finále vyhráli a obdrželi zlaté medaile. Dívky se stejně jako chlapci umístily na třetím místě, ale po redukci započítávaných členů klesli až na šesté místo. Závody probíhali za velmi silného větrného počasí, který dělal problémy především s rozběhem na dálce, a pak taky v cílové rovince na 600m, kdy foukal protivítr. Pro většinu dětí to byly poslední letošní závody, a tak měly především za úkol závody si užít a udělat si  co nejvíce osobních rekordů, což se dařilo na výbornou. Ze 64 startů padlo 36 nových osobních rekordů.

Vedoucí družstev: Hezká Martina, Krámová Michaela, Havlíček Josef