backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 5.A

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Dobrý den,

v příloze zasíláme informace o lyžařském výcviku. Děti obdrží tiskopisy v papírové podobě, v případě potřeby je najdete na webových stránkách naší školy - dokumenty ke stažení.

 

Přejeme Vám krásné a pohodové svátky vánoční :-)

M + E

Vánoce jsou krásné svátky nejen s dárky, ale i mnoha vánočními turnaji ve sportu. Naši chlapci si pod stromeček nadělili perfektní sportovní dárek ve florbalu. Na Dukle v hale hrálo 8 družstev z jednotlivých škol. Chlapci porazili družstva ve své skupině, v semifinále a ve finále nastoupili proti družstvu Dubiny. Zápas byl perfektní, plný napětí do poslední minuty. Naši vyhráli i finálový zápas a vystoupili na stupeň vítězů. Patří jim velké poděkování a gratulace. Kluci, jen tak dál.

Lacová 

Tento školní rok jsme se domluvili s předškoláky z MŠ Jesničánky na vzájemné spolupráci. Každý měsíc (společně se třídou 5. B)  proběhne společné setkání. Rádi bychom ukázali předškolákům, že škola může být příjemná a zábavná. :-)

V říjnu proběhlo první setkání. Zahráli jsme dětem představení o lvíčkovi Sunarovi, nechali je zahrát si na netradiční hudební nástroje, vzájemně se pomocí různých her a aktivit seznámili a naučili písničku. Bylo to moc fajn, těšíme se na další setkání. :-)

 

Termíny akcí :-)

13. 11. Univerzita - hodina angličtiny - tematický okruh záliby, oblíbená kniha

14.11. Třídnická hodina 7:00 - lvíček

15. 11. Divadlo pro školku Benešovo 9:00 - 10:00

16. 11. Sběrové ráno

22. 11. program Zuřivec - prevence domácího násilí

27. 11. Univerzita - hodina angličtiny - tematický okruh oblíbené jídlo

6. 12.  Paleta

7. 12. Horolezecká stěna

13. 12. Vánoční dílny - 15:00 - 17:00

8. 1. - 12. 1. Konzultační týden

15. 1. - 19. 1. Lyžák - Říčky

březen - dny španělské kuchyně

 

Do konce listopadu záloha na lyžák 2000,- na účet třídy.

:-) :-) :-)  MH

V tomto školním roce pokračuje spolupráce naší třídy s Univerzitou Pardubice. Společně se studenty magisterského studijního programu Učitelství anglického jazyka si užíváme velmi aktivní hodiny angličtiny. Na prvním setkání jsme se vzájemně seznámili a zjistili o sobě co nejvíc zajímavostí. Druhé setkání probíhalo na téma zvířecí mazlíčci. :-)

Těšíme se na další sektávání

Do finále KP družstev přípravek se letos probojovali pouze chlapci. Byli ve složení Dominik Kučera, Sebastian Pařízek, Matěj Lýr, Šimon Lazarák, Michal Němec, Martin Nekut a Jan Benda. Závody se konaly ve Svitavách za poměrně chladného počasí. Domů jsme se vraceli spokojeni, družstvo obsadilo v krajském kole krásné 2.místo.

Blahopřejeme :)

P.K.

Prodloužené prázdniny strávit na Jívce bylo moc fajn. Počasí přálo ke sportovním aktivitám, které jsme proložili výletem do měděného dolu Bohumír. Turnaje mezi družstvy probíhaly s velkým nasazením a chutí si vše užít. Nádherný začátek školního roku. :-)

Takže NA POHODU S ÚSMĚVEM. :-)

MH + EK

Ve středu jsme strávili velmi zajímavý den s knihami :-) Příjemný hlas jedné z maminek - paní Špačkové - a kniha, kterou s sebou přinesla, nám umožnil zaposlouchat se do zajímavého příběhu z knihy "Hraničářům učeň". Některé zaujal tak, že si chtějí knihu přečíst :-). Každý měl pak možnost na oplátku představit svoji knihu. Prožitek byl natolik intenzivní, že nás inspiroval pro příští školní rok, rádi s předčítáním rodičů pokračovali. :-)

MH