Za odměnu na Hrad?
To je skvělá zpráva. Jak se zdá, snaha se vyplatila a žáčci 5. C vyrazili s projektem Hravý architekt ranním vlakem směr Praha.
...Tam už na nás čekala, i když na první pohled náročná, tak přeci zábavná cesta pražským metrem. Po Starých zámeckých schodech jsme si vyšli nahoru ke klášteru sv. Jiří, kde se nás už ujal přidělený průvodce. Celou akci odstartovalo uvedení samotným ředitelem akce Petrem Ivanovem. Děti si mohly prohlédnout nejen své výtvory, ale i práce svých "kolegů architektů" například z Brna, Tábora, Hradce Králové, Litomyšle, Českého Krumlova atd. Abychom se lépe poznali, byli jsme označeni barevnými kšiltovkami a taškami s překvapením, které dětem byly věnovány.
Výborně se o část programu postaral i pan architekt Ondřej Šefců, který dětem vtipně svůj obor přiblížil a podpořil jejich fantazie volnou tvorbou vlastního městečka.
V rámci akce jsme také mohli nahlédnout do staré královské hrobky v chrámu sv. Víta a projít si výstavu v podzemí Pražského hradu.
Počasí nám přálo, a tak jsme si celý výlet hezky užili a v pořádku se navrátili domů plni zážitků.
Poděkování samozřejmě patří i maminkám, které se dobrovolně vydaly na výlet s námi.
-šn-
Odkaz na zásilku foto:
http://www.uschovna.cz/zasilka/MA3JUW9ZAEC3MP7V-W3E
Záznam ČT:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097206490-udalosti-v-kulture/213411000120924/
Ve čtvrtek 16. října 2025 od 6:30 do 9:00 hod. opět pořádáme před budovou...
S velkou hrdostí oznamujeme, že o tomto víkendu se na...
Základní škola Pardubice,
Benešovo náměstí 590
adresa:
Benešovo náměstí 590
Pardubice, 530 02
IČO: 60158999
Zřizovatel: Statutární město Pardubice
Datová schránka: gvnhki9
Kancelář školy: 464 629 210
Ředitelna: 464 629 213, 603 726 653
E-mail: skola@benesovka.cz