backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 5.B

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

Podzim patřil tradičně orientačnímu běhu - liga škol Pardubic. Účastní se ti nejmladší (3. - 4. ročníky běhají podle fáborků), starší žáci (s mapou). Závod probíhal v lesích na Dubině.

Obě podzimní kola naše škola vyhrála.

Děkujeme všem za účast a skvělé výsledky. Uvidíme se  opět na jaře roku 2020, kdy nás čekají zbývající dvě kola.

PaaZ

Během června jsme zažili spoustu věcí - ať už krásné soustředění v Kořenově, kdy nám počasí přálo na jedničku, tak dopravní hřiště, výlet do Chrudimi na skvělou akci Bezpečné prázdniny, koupání na Sluneční pláži nebo kino.

Měli jsme se prima a vedro se dá hned lépe zvládat, když je kde se ochladit :-).

Veronika Slavíková

V pátek 7. června 2019 k nám do školy zavítala skupina historického šermu agentury Pernštejni. Program pro pestré složení diváků - od čtvrťáků po sedmáky byl na téma Řím. Přenesli jsme se do 1 st. př. n. l., prožili poslední chvíle Gaia Iulia Caesara, seznámili se s nejznámnějšími císaři od Oktaviána Augusta po Nerona, někteří si na vlastní kůži vyzkoušeli při výcviku legionáře i legendární formaci želva a závěr patřil souboji gladiátorů.

Schobi

Vybraní žáci z 3. až 5. ročníku se zúčastnili atletické soutěže Štafetový pohár.

V okresním kole jsme obsadili 1. místo a postoupili do krajského kola, kde na nás čekala bramborová medaile.

Dětem děkujeme za reprezentaci školy.

 

P.K.

V letošním roce se konal II. ročník veslování na trenažéru, který pořádal Český veslařský klub Pardubice na Cihelně.Z naší školy soutěžily čtvrté třídy a děti z 5.A. Základního kola se zúčastnilo 780 žáků pardubických škol. Nejlepší děti z každé kategorie postoupily do finále, které proběhlo 30.5. na loděnici Aroza. Žáci naší školy byli velmi úspěšní, Markéta Harantová ve své kategorii získala 1. místo a Anetka Brandýská byla třetí, Toník Tomín byl na třetím místě. Další pěkná místa získal i Tomáš Rolinek a další děti ze 4. třídy. Jako škola jsme získali pohár za 1. místo ve veslování na trenažeru. Příští rok se opět chystáme na další soutěž. Hurá.

Lacová

Milí žáci.
Ve středu 5.kvetna, od 10:00 v DDM Delta se uskuteční závěrečné kolo přírodovědné poznávaci soutěže. Do tohoto kola postoupili vždy tři nejúspěšnější z ročníku. Výsledky jsou vyvěšeny na dveřích učebny přírodopisu. Odcházet budete ze školy (s paní asistentkou)a také se po skončení soutěže do školy vrátíte. Všem, kteří se zúčastnili školního kola, děkujeme a těšíme se zase za rok.
Sobolikova a Benedova

Během posledních dvou měsíců jsme toho prožili dost a bavilo nás to.

Změřili jsme síly při veslování v Arose, kde se nám individuálně věnovali mladí profesionálové a motivovali nás při výkonu na trenažerech. Také jsme vyslechli zajímavou přednášku bývalého reprezentanta a "táty" celé loděnice, pana Kroulíka. Naše výsledky byly skvělé a pravděpodobně budeme vyzvání k dalším pokračovacím bojům :-).

Přespali jsme ve škole, popovídali si o spisovateli Hansi Christianu Andersenovi, představili si navzájem oblíbené knihy a také si dali pozitivní zpětnou vazbu v rámci třídy. Před usnutím jsme se podívali na animovanou pohádku Křesadlo. Možná jsme toho moc nenaspali, ale byl to prima zážitek.

Pravidelně navštěvujeme horolezeckou stěnu Gekon a posilujeme ruce, nohy a trénujeme obratnost.

Také jsme prošli programem v ekocentru Paleta, týkal se férového obchodu a produktů Fair Trade. Byli jsme překvapeni, v jak těžkých podmínkách musí někdy lidé pracovat a jak náročné je vydělat si i na ty nejzákladnější věci.

V souvislosti s mistrovstvím světa v hokeji a parahokeji jsme se s radostí potkali s reprezentatnem národního teamu Tomášem Rolinkem a reprezentantem České republiky v parahokeji Tomášem Kvochem. Ptali jsme se na různé dotazy a také měli možnost obtěžkat získané medaile a prohlédnout si prsten mistra světa.

Veronika Slavíková

     Češi jsou hokejovým národem  a  to nejen dospěláci. Fandí i děti a nejinak tomu je u nás na Benešovce.  K příležitosti právě probíhajícího mistrovství světa na Slovensku jsme si na úterní osmou ranní pozvali dva borce od ledu - profesionálního hokejistu Tomáše Rolinka a parahokejistu Tomáše Kvocha. Oba sportovce jsme si představili pomocí kvízu. Odpovědět na některé otázky nebylo jednoduché... Víte, který Tomáš byl vícekrát na mistrovství světa? Který má víc medailí a který víc rekordů? Kdo měl tu čest být kapitánem reprezentace? A který z nich byl vícekrát na olympijských hrách? Tady je malá / velká nápověda! :)

Tomáš Rolinek - 7x MS, zlato, stříbro, bronz z MS, 1x OH (7.místo), v letech 2010, 2011 a 2014 kapitánem české hokejové reprezentace, dal rozhodující gól na MS v Kolíně n.R., kde jsme získali zlato

Tomáš Kvoch - 4x MS, v roce 2019 na MS v Ostravě, kde parahokejisté obsadili 4.místo, byl vyhlášen nejlepším hráčem, 2x OH (5.místo), 2 místo na ME,  držitel dvou zápisů v Guinnessově knize rekordů - vyjel na vozíku a vyšel po rukách na Sněžku

      Děti se mohly na cokoli zeptat a oba sportovci rádi odpovídali. A dotazy to byly zvídavé, tradiční i netradiční. :) Tomáš Rolinek přinesl ukázat svou kompletní sbírku cenných kovů a prsten, který dostávají mistři světa. Pro Tomáše Kvocha jsme měli připravenou medaili bramborovou z keramické hmoty. :)  Nechyběla ani autogramiáda a společné focení. 

     Bylo to příjemné setkání v pohodové atmosféře a zcela jistě i obrovská motivace pro děti i dospělé nejen k fandění a sportování, ale celkově k přístupu k životu jako takovému. 

Michaela Doubravová, Jana Lacová, Veronika Slavíková, Soňa Dobrá a kluci a holky z 1.A, 5.A a 4.B :) 

 

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-)