backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 5.B

Dnes jsme si povídali o finanční gramotnosti - nahlédli jsme do několika zajímavých knížek (např. Bankovkovi), popovídali si o příjmech, výdajích a úsporách, o platidlech a ochranných prvcích, bankomatech, bankách a důležitosti efektivního nakládání s finančními prostředky.

Děti samy vymýšlely, co patří do nutných výdajů rodinného rozpočtu, rozdělovaly příjmy a výdaje a přiřazovaly výdaje do jednotlivých tematických skupin.

Veronika Slavíková

Máme za sebou krásnou závodní neděli.

Za ŠAK reprezentovali:

Kuboušková Valerie (60 m, skok daleký) ze 4. A, Vrbová Veronika a Bulisová Nela (60 m, skok daleký), Chovanec Adam (60 m - 3. místo, skok daleký, 600 m) a Lhotský Lukáš (60 m, 60 m překážek - 3. místo) z 5. A, Benda Jan a Bezdíček Lukáš z 5.B (60 m, skok daleký, 600 m).

Všem zúčastněným díky!

Lenochová Lucie

Po roce jsme měli opět možnost ochutnat tropické ovoce a povyprávět si, odkud k nám dorazilo.

Moc jsme si to užili :-).

Veronika Slavíková

Letošní lyžařský výcvik jsme strávili na chatě Roxana v Rokytnici nad Jizerou. Sněhové podmínky nám zrovna nepřály, ale přesto jsme našli možnosti, jak si užít aspoň sjezdovky a společně strávený čas.

Zvládli jsme přesuny skibusem i procházky a vcelku prima jsme si zalyžovali, zasoutěžili jsme při vědomostních i sportovních výzvách a absolvovali zajímavou přednášku horské služby.

Veronika Slavíková

Dnes jsme jako již několikrát navštívili zimní stadion, abychom si užili bruslení a hokej, tentokrát v neuvěřitelném počtu 16 dětí a prázdné haly.

Bylo to super :-).

Veronika Slavíková

Celým dnešním vyučováním nás provázelo plnění Halloweenských úkolů, které jsme absolvovali ve strašidelných kostýmech. Připomněli jsme si význam Dušiček a vysvětlili si rozdíl mezi svátkem, který se slaví v anglosaských zemích a u nás.

Veronika Slavíková

Celým dnešním dnem jsme si připomněli to, co se dělo před 30 lety v Praze a následně v celé naší zemi. Děti se seznamovaly se situacemi, které jsme kdysi zažívali za dob totality, poznaly hodinu vedenou jako za dob, kdy se sedělo s rukama za zády a stálo na hanbě, prožívaly společně se studenty na Albertově euforii z přicházející změny a také jsme si připomněli, proč vůbec den studentů slavíme.

Celý den byl prima zážitkem :-)!

Veronika Slavíková

Letos jsme se stejně jako loni zapojili do projektu #jsemlaskavec a potěšili jsme pejsky a kočičky v městském útulku. Děti utratily krásných 923 Kč a další dobroty, staré deky a hračky donesly z domu.

Pomáhat je správné :-).

Veronika Slavíková

 

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

Podzim patřil tradičně orientačnímu běhu - liga škol Pardubic. Účastní se ti nejmladší (3. - 4. ročníky běhají podle fáborků), starší žáci (s mapou). Závod probíhal v lesích na Dubině.

Obě podzimní kola naše škola vyhrála.

Děkujeme všem za účast a skvělé výsledky. Uvidíme se  opět na jaře roku 2020, kdy nás čekají zbývající dvě kola.

PaaZ