backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 5.B

Milí rodiče a děti,

dovolte mi, abych vám popřála úspěšný start do nového roku, hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky a radosti z vašich dětí. Myslím si, že můžete být pyšní, na to, co jsme společně dokázali za pět let. Tak ať nám to spolu ještě vydrží!

tř. učitelka  Z. Jírková

V úterý 18.12. proběhl na naší škole turnaj v piškvorkách. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií:

mladší kategorie (žáci 5., 6. a 7. tříd) a starší kategorie (žáci 8. a 9. tříd). Soutěžila mezi sebou pětičlenná družstva.

Výsledky jsou následující:

mladší kategorie

1.místo 7.B

2. místo 6.A

3. místo 5.A, B

starší kategorie

1.místo 9.B

2. místo 8.A

3. místo 8.B

Výhercům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme.

Fiš a Mik

 

 

 
 

V pondělí jsme se zúčastnili okresního kola v šachu. Celý turnaj byl velice hezky zorganizován a měl spád. Každý hráč měl 15 minut na jednu hru. Celkem se hrálo 7 her. Bohužel jsme do krajského kola nepostoupili. Účast se ale počítá. Není důležité pokaždé vyhrát ale zúčastnit se! Děkuji všem zúčastněným.

Lenochová Lucie

Zima se nezadržitelně blíží, ptáčci hledají potravu a spěchají do svých krmítek..

Naše děti připravily v hodinách PČ krásnou výstavku ptáčích budek. S nadšením si je prohlíží nejen mladší spolužáci.                                                Z. Jírková, P. Jezdinská

Dnes 12.11. 2018 nás v naší tělocvičně navštívila živá liška. Děti se dozvěděly o jejím životě - čím se živí, jak rychle běhá a skáče. Kdo jsou její nepřátele v přírodě, kolika let se dožívá v zajetí a v přírodě, jaké druhy lišek existují. Děti si mohly lišku pohladit, pohybovala se volně mezi námi. V závěru programu mohly klást otázky, které jim byly panem Wolejníkem zodpovězeny. Děti byly hodné, program se jim líbil.

paní učitelky Vobořilová, Secká, Jírková

Chtěla bych pochválit děti za výrobu podzimních skřítků. Ke splnění úkolu přistoupily všichni zodpovědně, sbíraly podzimní materiál a práce se všem povedla. V 1. patře jsme uspořádali pěknou výstavku podzimu.

Z, Jírková, P. Jezdinská

Tak nám to začalo, konečně jsme páťáci..

Koncem září jsme navštívili  rehabilitační centrum Kosatec pro osoby se zdravotním postižením. Děti si prohlédly prostory a možnosti pracovního uplatnění v chráněné dílně. Vyzkoušely si keramickou dílnu, práci s asistenčním psem, chůzi se slepeckou holí. Děti pochopily, že takoví lidé jsou srdeční a přes svůj hendikep mají své zájmy a radují se z maličkostí.. tř. uč. Z. Jírková

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

Dne 29. května proběhla na naší škole pěvecká soutěž s názvem Benešovský TURDUS. Žáci, předvedli skvělé výkony. Porota měla těžké rozhodování při výběru prvních třech míst. Nakonec rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Andrea Helvichová, 8. B

2.místo: Gabriela Mrkvičková, 8. C

3. místo: Nela Martínková, 8. B

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-)