backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 5.B

V rámci pohybové aktivity jsme si vyzkoušeli sportovní disciplínu na bruslích. Někteří stáli na bruslích poprvé, ale snažili se a šlo jim to.                               Z. Jírková

V úterý 19. 2. 2019 proběhlo školní kolo Soutěžní přehlídky dětských recitátorů "Dětská scéna 2019". Příjemná atmosféra provázela zajímavé a poutavé vyprávění všech zúčastněných recitátorů :-). Výběr autorů i textů pomohl všem si tento den užít naplno. Děkujeme těm, co se zúčastnili a do dalšího kola postupují: Elen Janoušková, Eliška Raszková, Alexandr Maxmilián Chlaň, Karolína Veverková, Jáchym Hrdina, Arnošt Pech, Radka Rybyšarová, Stela Grbavčicová, Veronika Vrbová. Držíme pěsti :-)

V pátek dne 15.2. se na naší škole konalo školní kolo matematické soutěže Pangea. Soutěž probíhala ve dvou skupinách. Řešení slovních úloh se vyplňovala do formuláře na webových stránkách. Soutěžili žáci 5. - 9. tříd, celkem 40 dětí. Výsledky se každý dozví na přelomu března a dubna po přihlášení do svého účtu.

Nejúspěšnější z celé ČR budou v květnu pozváni na finálové kolo do Prahy.

I. Fišerová

Milí rodiče a děti,

dovolte mi, abych vám popřála úspěšný start do nového roku, hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky a radosti z vašich dětí. Myslím si, že můžete být pyšní, na to, co jsme společně dokázali za pět let. Tak ať nám to spolu ještě vydrží!

tř. učitelka  Z. Jírková

V úterý 18.12. proběhl na naší škole turnaj v piškvorkách. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií:

mladší kategorie (žáci 5., 6. a 7. tříd) a starší kategorie (žáci 8. a 9. tříd). Soutěžila mezi sebou pětičlenná družstva.

Výsledky jsou následující:

mladší kategorie

1.místo 7.B

2. místo 6.A

3. místo 5.A, B

starší kategorie

1.místo 9.B

2. místo 8.A

3. místo 8.B

Výhercům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme.

Fiš a Mik

 

 

 
 

V pondělí jsme se zúčastnili okresního kola v šachu. Celý turnaj byl velice hezky zorganizován a měl spád. Každý hráč měl 15 minut na jednu hru. Celkem se hrálo 7 her. Bohužel jsme do krajského kola nepostoupili. Účast se ale počítá. Není důležité pokaždé vyhrát ale zúčastnit se! Děkuji všem zúčastněným.

Lenochová Lucie

Zima se nezadržitelně blíží, ptáčci hledají potravu a spěchají do svých krmítek..

Naše děti připravily v hodinách PČ krásnou výstavku ptáčích budek. S nadšením si je prohlíží nejen mladší spolužáci.                                                Z. Jírková, P. Jezdinská

Dnes 12.11. 2018 nás v naší tělocvičně navštívila živá liška. Děti se dozvěděly o jejím životě - čím se živí, jak rychle běhá a skáče. Kdo jsou její nepřátele v přírodě, kolika let se dožívá v zajetí a v přírodě, jaké druhy lišek existují. Děti si mohly lišku pohladit, pohybovala se volně mezi námi. V závěru programu mohly klást otázky, které jim byly panem Wolejníkem zodpovězeny. Děti byly hodné, program se jim líbil.

paní učitelky Vobořilová, Secká, Jírková

Chtěla bych pochválit děti za výrobu podzimních skřítků. Ke splnění úkolu přistoupily všichni zodpovědně, sbíraly podzimní materiál a práce se všem povedla. V 1. patře jsme uspořádali pěknou výstavku podzimu.

Z, Jírková, P. Jezdinská

Tak nám to začalo, konečně jsme páťáci..

Koncem září jsme navštívili  rehabilitační centrum Kosatec pro osoby se zdravotním postižením. Děti si prohlédly prostory a možnosti pracovního uplatnění v chráněné dílně. Vyzkoušely si keramickou dílnu, práci s asistenčním psem, chůzi se slepeckou holí. Děti pochopily, že takoví lidé jsou srdeční a přes svůj hendikep mají své zájmy a radují se z maličkostí.. tř. uč. Z. Jírková