backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 5.B

Lyžařský kurz na Benecku máme za sebou. Počasí nám moc nepřálo, ale přesto jsme se dostali na běžky i sjezdovky. Vždycky jsme počkali, až z nebe přestanou padat proudy vody a hurá na kopec. 

Děti si aspoň také užily společné chvíle v hotelu Kubát, kde na nás byli moc hodní a dobře se o nás starali. Jídlo bylo také moc dobré.

Na sjezdovce jsme strávili dva dny, takže se rozjezdit stihli všichni. Terén byl těžký, ktakže chválíme všechny děti, že byly ukázněné a nic se nestalo.

Večery jsme trávili společně, prošli jsme si pravidla, jak se bezpečně chovat na horách a také jsme si vyslechli přednášku člena horské služby. Děti byly z přednášky nadšené, byly komunikativní a bylo vidět, že je to zajímá. Pan přednášející je velmi chválil.

Ahoj,

v pořádku jsme se vrátili z letního sporťáku. Kromě spousty atletických aktivit a her nás tam potkal i jeden celodenní výlet, deštík, ve kterém jsme trochu zmokli a spousta her. 

Pondělí bylo rozjezdové. Strávili jsme spoustu času hraním pinčesu nebo fotbalu. Podnikli jsme první průzkum okolí a během toho postavili domečky v blízkém lesíku. 

Druhý den už jsme měli jasno, kde co je, a tak jsme se vydali na menší výlet na nedaleký kopec Zvičinu. Nejdříve jsme se ale rozdělili na týmy a odbyli si první várku atletických úkolů. 

Středa byla náročná, celodeňák do nedalekého Miletína nám dal zabrat. Jako odměnu jsme ale měli návštěvu místní cukrárny a obchodu. Cestou zpátky jsme lezli po balících slámy na louce a díky těmhle přestávkám nám cesta uběhla mnohem rychleji. 

Ve čtvrtek pokračovalo soutěžení v atletických disciplínách. Týmy, a tím pádem i časy výkonů, byly dost vyrovnané. Odpoledne byl na programu stopovací běh po fáborkách. Cestou jsme si museli zapamatovat dvanáct obrázků. Tahle kombinace sportu a pamatování nám dala co proto. 

Pátek, poslední den týdne, jsme se probudili do nejkrásnějšího rána týdne, takže jsme ještě celé dopoledne strávili hrami. Balení šlo rychle, už to máme namakané. Také proběhlo vyhodnocení a rozdělení cen za týmovou soutěž. K obědu byla svíčková, a pak již hurá směr Pardubice.

Koncem února a v březnu probíhala u nás ve škole matematická soutěž Pangea. 
Soutěže se zúčastnilo 31 žáků ze 4. a 5. ročníků, z II. stupně soutěžilo 32 žáků.
Nejlepšího výsledku na naší škole dosáhl Filip Taraba z 8.B, který získal 45 bodů, a v Pardubickém kraji se tak umístil na 18. místě mezi žáky osmých ročníků a tercií. Výborného výsledku - 42 bodů – dosáhli i dva žáci z 5.B, a to Alexandra Svědíková a Matyáš Shejbal. Sdílí 23. místo v kraji ve své kategorii.
V ostatních ročnících obsadili ve školním kole první místa: Ema Šulcová ze 4.D, Tobiáš Pithart z 6.A, Vojtěch Juška ze 7.A a Filip Horálek z 9.A.
Výsledky jsou nyní k nahlédnutí na webu pangeasoutez.cz: každý žák, který se účastnil, se může po zadání svých přihlašovacích údajů podívat na svoje výsledky. 

Za tým učitelů
Ilona Fišerová

 

Třetí den nás čekala tréninková běžkařská výprava. Zatímco dopoledne jsme pilovali techniku, Odpoledne jsme závodili. Trať byla vysílující, ale zvládli jsme to všichni s úspěchem. Někteří z nás se po závodě na běžkách ohřáli v hotelové sauně zatímco ta druhá bobovala na nejlbižším kopci. Druhá část běžkařského týmu musí ale čekat do příštího dne. 

Hurá, už jsme tady. Při příjezdu nás vítalo sluníčko. Hned v pondělí jsme vzali běžky a vydali se ke stopě. Mayimálně jsme si to užili. Po výborném obědě nás čekala tůra. Předsevzali jsme si cíl zdolat cestu od Moravské Boudy až k Dívčím lávkám na bobech. Vše se povedlo a krásné zimní počásí nám jen hrálo do karet. 

Zítra nás sice čeká ještě jeden den vstávání a odchod do školy, ale dnes jsme už neoficiálně ukončili školní vyučovací rok a třetí třídu, pomalu si musíme zvykat, že budeme sportovky 4. A a 4. B.
Na dnešní výpravě do města bylo opravdu cítit, že je konec školního roku.Bylo nás všude plno, důchodci byli najednou překvapeni, že třída Míru není v dopoledních hodinách prázdná jako obvykle. Nemůžeme však s jistotou říct, zda byli překvapeni příjemně. Spokojen byl ale určitě pan cukrář, protože jsme nebyli první ani poslední, kdo dnes atakoval jeho novou cukrárnu. Cestou zpět jsme se na Karlovině nezapomněli zmáchat ve fontáně, naštěstí nám díky počasí během cesty do školy vše téměř uschlo. 

Školní rok tedy končí, přejeme Vám všem krásné prázdniny.

tř. učitelky Petra Zahradníková a Milada Surá

Dopoledne běžecké štafety, balení, oběd a odjezd domů.

Děti byly bezvadné!!!

Tento den jsme ráno vyběhli hned po snídani na autobus směr Pec pod Sněžkou, odtud pěšky na Žižkovu boudu, kde jsme měli výborný oběd a pak přes Kolínskou boudu a Černohorské rašeliniště zpět k Modrokamence. Po návratu si děti nestačily ani odložit batohy a už mazaly na hřiště hrát fotbal a vybíjenou.

Dopoledne jsme pokračovali ve sportovních disciplínách a odpoledne jsme vyrazili na okruh kolem Honzova potoka (Horní Maršov) a zase zpět nahoru k Modrokamenné boudě.