backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.A

Ve čtvrtek 10. listopadu 2022 jsme vyrazili v rámci výuky dějepisu 6. A mimo učebny naší školy. Ve své expozici "Cesta do pravěku" nás přivítalo Východočeské muzeum Pardubice.
Zopakovali jsme si poznatky získané při hodinách a dozvěděli se i mnohé nové k nejstaršímu období lidských dějin. Vystavené artefakty nám názorně doplnily informace, které jsme měli "jen" načtené - nástroje, způsoby pohřbívání, nádoby, zbraně, šperky, runy a mnohé další...
Návštěvu muzea jsme si užili.
Schobi

Ve středu 19.10.202 se naší škole konalo školní kolo matematické soutěže Pythágoriáda. Žáci 6. až 9. ročníků řešili během šedesáti minut 15 slovních úloh. Do soutěže se celkem přihlásilo rekordních 46 žáků. Úspěšnými řešiteli jsou žáci, kteří získají alespoň 8 bodů z 15. Kdo do dalšího kola postoupí? O tom rozhoduje předseda okresní komise podle místních podmínek. Okresní kolo se koná 22.11.2022 na ZŠ Polabiny. Výsledky ostatních řešitelů najdete v Teamsech v týmu „Pythágoriáda“.

 

úspěšní řešitelé:

Radim Jičínský            10 bodů          9.A

Filip Horálek                10 bodů          9.A

Jakub Šerý                   8 bodů           9.A

Viktorie Bajerová          8 bodů           9.A

Natálie Modlíková         8 bodů           7.C

 

kabinet matematiky

 

Vážení rodiče,

děkuji za včerejší hojnou účast na třídní schůzce a Vaši spolupráci a zpětnou vazbu. V příloze najdete aktualizovaný zápis ze včerejšího jednání.

Žlutě doplněné části jsem dopisovala - rozšiřovala oproti původní verzi, se kterou jsme pracovali. Zapomněla jsem zmínit GDPR-formulář pro ŠAK. Dnes už mi polovina dětí vrátila podepsané souhlasy, prosím o poslání i ty, kteří zatím tak neučinili. Děti, jejichž zákonní zástupci byli ze schůzek omluveni, dostaly formulář dnes ve škole. 

Připomínám platbu příspěvku SRPŠ v hotovosti 200,- do 25. 10. 2022.

S dětmi jsme dnes načaly téma chování, přeposílání informací pro nemocné, šatny před AP, ... - budeme se tomu průběžně věnovat.

Přeji pohodové podzimní dny

Irena Schoberová

 

Ve středu 19.10.2022 od 17:00 se konají třídní schůzky v kmenových učebnách jednotlivých tříd. Setkání třídních důvěrníků proběhne od 16:00 v učebně HV v přízemí. Těším se na viděnou Irena Schoberová

V pátek 14.10.2022 jsme navštívili vzdělávací program Lesy v ohrožení v Ekocentru Paleta. Povídání o lese, životě stromů a následné aktivity byly zajímavé a prověřily naše schopnosti spolupráce. Schobi

 I letos můžeme konstatovat: "Přátelé, kamarádi... My jsme vám ty medaile přivezli!" A nejen medaile, také poháry. yes

     Ve středu 12. října 2022 jsme se vydali na vyhlášení XIX. ročníku atletického čtyřboje základních škol Pardubického kraje. Tentokrát jsme necestovali nikam daleko - do Obecního domu ve Starém Hradišti. Oč byla cesta kratší, o to byla napínavější... cool

      Benešovka získala v atletickém čtyřboji, který vyhlásila Česká unie sportu, celkem sedm pohárů. Třída paní učitelky Hezké (současná 2.B) vybojovala  v kategorii prvňáčků pěkné druhé místo. Současnou 3.A  v loňském školním roce vedly paní učitelky Lenochová a Lacová¸spolu s asistentkou Pošvovou. Pod jejich taktovkou získali tehdy druháčci vítězství! Totéž se povedlo loňské 4.A  (paní učitelky Doubravové).

     Nejpočetnější zastoupení na pomyslných stupních vítězů měla Benešovka v kategorii pátých tříd. Nejlépe ze všech zvládli běh (60m a 600, resp. 800m), hod kriketovým míčkem a skok do dálky sportovci z 5.B (paní učitelky Pražákové). Bronzovou příčku obsadila bývalá třída paní učitelky Kakosové - 5.A. 

                 

     Vyjmenovali jsme již pět tříd, které za své výkony získaly pohár. Ještě zbývají dva. angel Jeden vyhrála v jednotlivcích  Alexandra Svědíková (z loňské 4.B) v kategorii čtvrtých tříd. A my všichni dohromady jsme se na rok stali držiteli putovního "velkého" poháru, který nám do Hradiště přivezl z orlickoústecka nás tradiční rival a vítěz minulého ročníku - ZŠ Bohousová.  Letos jsme získali celkovou výhru my.   yes  

     Ke všem pohárům jsme přivezli i medaili pro každého sportovce z oceněné třídy. Až se dostanou ke všem majitelům na krk, nadělají zcela určitě spoustu radosti. Gratulujeme všem zúčastněným třídám i všem dětem za krásné výkony i super reprezentaci školy. heart

 

Michaela Doubravová a sportovci ze 2.B, 3.A, 5.AB a 6.AB :)

Podzimní soustředění pro třídy 6.A a 7.A se neslo ve sportovním duchu s odkazem na výkony Emila a Dany Zátopkových.
Připojili jsme se k výzvě "sportuj jako Zátopek". Běhali jsme, co to dalo - i opakovaně některé tratě, díky stopkám v nesprávných rukou=) Vyzkoušeli jsme i disciplínu Dany - hod oštěpem, ale zatím jsme její výkon z OH přes 58m nepřekonali, ale budeme trénovat a kdo ví!
Seznámili jsme se i s jejich životním příběhem, který mnohé v lecčems překvapil.
Ale vyzkoušeli jsme i třeba naši paměť, laserové bludiště, pantomimu,vybijenou, softball...
Zatímco si ve středu část osazenstva zajela do HK zaběhnout maraton, ostatní se vydali na procházku ke staré lípě do Klokočova, u které se pár století před námi zastavil i Karel IV.
Všichni jsme zvládli návrat bez zranění a těšíme se na příště!

Vážení rodiče,

v pondělí sraz od 8:00 před školou. Výběr kartiček pojištěnce, odměn, léků s popiskem jméno a dávkování + oznámení o samostatném odchodu po příjezdu ze soustředění v kabinetu TV.

Vybavte děti rozhodně pláštěnkou, dostatečným počtem vhodn é obuvy a ponožek. 

V 8:30 přistavené busy v Ul. Svobody, odjezd. 

V případě dotazů mne kontaktujte soukromou zprávou. 

Irena Schoberová

 

 

Ve čtvrtek 15.9. se konaly závody družstev v přespolním běhu. Původně se mělo závodit v areálu dostihového závodiště, to se však na poslední chvíli změnilo, z důvodu úpravy dráhy pro závody koní. Závodníci proto absolvovali trať vedoucí podél řeky Chrudimky „mezi mosty“. Startovala maximálně šestičlenná družstva a do soutěže se započítávaly výsledky čtyř nejlépe umístěných závodníků z družstva. Benešovka měla zastoupení ve všech kategoriích. Mladší a starší žákyně běžely jedno kolo, které mělo cca 1500 m, mladší a starší žáci pak běželi kola dvě.

Nejlépe si vedly starší žákyně, které svou kategorii vyhrály a postoupily do republikového finále. Další medailové umístění pak přidali starší žáci, kteří po součtu jednotlivých umístění skončili na třetím místě.

Reprezentovali nás:

Mladší žákyně 5. místo – Chvojková Vendula, Kotová Sofie, Procházková Aneta, Vítková Stela

Mladší žáci 8. místo – Pour Sebastian, Slabihoud Aleš, Slabihoud Pavel, Štědrý Martin

Starší žákyně 1. místo – Brandýská Aneta, Čížková Elen, Faltejsková Lucie, Horálková Aneta

Starší žáci 3. místo – Kadaně Marek, Klejch Matouš, Panuš Jakub, Táborský Radim

Mimo soutěž běželi kluci z 8.A – Bezdíček Lukáš, Čermák Filip, Křehla Václav , Linha Nikolas

 

Individuální medailové umístění:

Kadaně Marek 1. místo - kategorie starší žáci

Panuš Jakub 2. místo – kategorie starší žáci

Brandýská Aneta 3. místo – kategorie starší žákyně

 

Všem závodníkům patří velká pochvala a velký dík!!!

Štrofová

 

Vážení rodiče, 

dle domluvy vyvěšuji veškeré informace a dokumenty ke školnímu roku, ŠAKu a podzimnímu soustředění. Prosím o dodržení termínu platby za podzimní soustředění do 14. 9. 2022. 

Pro omluvy z výuky = dřívější uvolnění, nepřítomnost na TV atd. pište prosím soukromé zprávy buď formou sms, whatsapp nebo email, NE do rodičovské skupiny na whatsapp s trenérem. Tam prosím pouze komunikaci výhradně k atletické přípravě = AP, plavání a závodů. 

Děkuji za spolupráci

Irena Schoberová