backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.A

Samota, lesy, louky a řeka Doubrava. Takové bylo prostředí našeho soustředění u Chotěboře. Tohoto krásného místa jsme využili k různým sportovním aktivitám. Děti byly rozděleny do pěti družstev, pro která si vymyslely originální názvy – BOHOVÉ, ŠMOULOVÉ, ČERNÉ KACHNY, PŘIPEČENÍ TOUSTÍCI A DEMOKRATICKÉ KAPUSTY.

V průběhu týdne jednotlivé týmy poměřily síly v jedenácti disciplínách, například ve vybíjené, v brännballu, ve štafetovém a orientačním běhu, v azimutovém závodě a v různých vědomostních a postřehových soutěžích. Až do samého konce nebyl jasný vítěz, všechny týmy bojovaly a pořadí bylo vyrovnané. Svědčí o tom i konečné umístění, kdy se o „zlaté medaile“ podělily dva týmy – BOHOVÉ a PŘIPEČENÍ TOUSTÍCI. „Stříbrné medaile“ vybojovaly ČERNÉ KACHNY, „bronzové“ ŠMOULOVÉ. Nepopulární „bramborové“ si odnesly DEMOKRATICKÉ KAPUSTY, které dělil od stupně vítězů pouhý bod.

Kromě soutěží jsme během týdne také navštívili Chotěboř a prošli jsme se krásnou trasou v přírodní rezervaci Údolí Doubravy.

Aby toho nebylo málo, někteří ze soustředění zamířili ve středu do Hradce Králové reprezentovat naši školu v Dětském maratonu. Štafetovým závodem překonali vzdálenost 42 195 m v úžasném čase 1:55:31.

Doufáme, že si všichni, stejně jako my, soustředění užili.  

Dne 8.9.2021 se na druhém stupni naší školy konala úniková hra Fakescape. Hru vedli Pavel Brejcha a Tina Mizerová z Masarykovy univerzity. 
Na začátku hry jsme se rozdělili do skupin po 4 lidech a bylo nám puštěno úvodní, informační video. Po zhlédnutí jsme postupně dostali 4 úkoly - po dodělání jednoho úkolu skupina dostane další (odpovědi se zapisují). Když skupiny mají hotovo, odpovědi doplní na www.profesoruvtajnyblog.cz a dostanou se do knihovny, kde získají vakcíny - hlavní účel hry. 
Během hry se žáci naučí poznávat dezinformace a jako dodatek ověřovat fotky přes Tin Eye nebo Google Obrázky. 
Hra nás bavila a velice jsme si ji užili. 

Za žáky 2. stupně

Terka a Kája z 9. B

Naše škola slaví v tomto školním roce 60 let od otevření. První žáci do naší školy vstoupili v roce 1960.

K tomuto výročí jsme dostali krásné ročenky, kde jsou nejenom fotky, ale i zajímavé informace o škole. Dozvěděli jsme se, jak se v průběhu let měnil název školy a po kom se vlastně jmenuje Benešovo námětí neboli pro nás Benešovka. 

A protože máme ve třídě velké teplo, vyrazili jsme si ročenky číst do Tyršových sadů. 

Holky a kluci z 5.A 

Středu 23. 6. jsme si užili na paddleboardech yes. Pluli jsme po Chrudimce směrem k Sokolu a většina z nás vyzkoušela doborovolně i nedobrovolně teplotu vody smiley. Naštěstí bylo teplo, a tak nám voda vůbec nevadila, právě naopak. Při cestě do školy jsme se stavili ještě pro zmrzlinu. Den na jedničku! 

Specialisté na jízdu na paddleboardech z 5.A 

V pátek 18. 6. nás paní učitelka vzala na koupaliště. Teploty šplhaly opravdu vysoko a tak jsme lavice vyměnily za bazén smiley. Byly tobogány, blbůstky ve vodě i nanuky. 

 

Holky  a kluci z 5.A 

P.S. I paní učitelku jsme přemluvili na tobogány yes

A přeci jsme byli! 

Sice to vypadlo, že už společně nikam nepojedeme, ale vláda se smilovala a dovolila nám školy v přírodě, pro nás tedy sportovní soustředění. Strávili jsme krásných 5 dní v srdci Krkonoš. Každý den v pohybu - hry na hřišti, celodenní pěší výlet na pramen Labe, hry a soustěže pod sjzedovkou, večerní vybíjená, zážitková bobová dráha atd.   Okusili jsme i poslední shníh. 

Týden jsme si užili na maximum yes.

Děkujeme paní učitelce, Michalovi a Jirkovi, že to s námi vydrželi smiley

Sporťáci a sporťačky z 5.A

P.S. Paní učitelka říkala, že se jí také moc líbilo angel. Prostě super týden.

Ano, je to taková obyčejná věc, ale my jsme po dlouhých 7 měsících mohli konečně celá třída vyběhnout ven!! A bez roušek! 

Počasí na jedničku. Pro někoho až moc teplo smiley

 

Sporťáci z 5. A 

Vážení rodiče,

protože připravujeme podmínky pro návrat žáků do školy, potřebujeme od vás informaci týkající se testování vašeho dítěte ve škole. Žádáme vás o vyplnění přiloženého dotazníku a odeslání během dnešního dne 7. 4.

Podrobnější informace, týkající se návratu žáků budeme zveřejňovat v pátek 9. 4. během dne.

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=dQcY1qxrlkinm_CzayllHEbabqygP2JNirkv2QZcGRdUQ0ZKNjJWRVQ2MVQ3NkhCTThONUhEMjhTMS4u

 

Děkujeme za spolupráci.

Jičínská Ema, ředitelka školy