backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.A

V úterý 12.9. se konaly závody družstev v přespolním běhu. Závodníci absolvovali trať vedoucí podél řeky Chrudimky „mezi mosty“. Startovala maximálně šestičlenná družstva a do soutěže se započítávaly výsledky čtyř nejlépe umístěných závodníků z družstva. Benešovka měla zastoupení ve všech kategoriích. Mladší a starší žákyně běžely jedno kolo, které mělo cca 1500 m, mladší a starší žáci pak běželi kola dvě, tedy 3000m.

Nejlépe si vedly mladší žákyně, které svou kategorii vyhrály a postoupily do krajského kola. 

Reprezentovali nás:

Mladší žákyně 1. místo – Pařízková Sofie, Kotová Sofie, Vítková Stela, Palaščáková Amálie

Mladší žáci 5. místo – Brůna Matyáš, Slabihoud Aleš, Slabihoud Pavel, Štědrý Martin, Macek Dan,                                         Pavlík Jan

Starší žákyně 8. místo – Beňušová Nicole, Vančurová Andrea, Valentová Adéla, Goláňová Leona,                                               Jará Mariana, Kuboušková Valerie

Starší žáci 3. místo – Panuš Jakub, Bezdíček Lukáš, Svačina Jaroslav, Kohout Karel,

                                    Kohoutek Jakub 

Individuální medailová umístění:

Pařízková Sofie 1. místo - kategorie mladší žákyně

Kotová Sofie 2. místo - kategorie mladší žákyně

Panuš Jakub 3. místo - kategorie starší žáci

 

Všem závodníkům děkuji za reprezentaci naší školy a za jejich obrovské nasazení.

Do krajského kola, které proběhne 26.9. 2023 postupuje vítězné družstvo  našich mladších žákyň.

Paarová Zora

 

Dne 14. 9. 2023 proběhl v Hradci Králové tradiční Dětský maraton, který se koná za spolupořadatelství Rotary klub Hradec Králové a Rotary Club Pardubice. Díky této spolupráci mohou žáci tří hradeckých a tří pardubických základních škol štafetovým způsobem běžet maratonskou vzdálenost 42,195 km a navázat tak na myšlenku World Marathon Challenge, pořádaného od roku 2008 Rotary clubem ve Frodsham Helsby (VB) s cílem podpořit organizaci Save the Children pomáhající hladovějícím dětem.  Letos se konal jubilejní 10. ročník a žáci naší školy byli opět u toho.

Obrovská pochvala všem našim závodníkům za to, s jakým nasazením do závodu šli, jak si fandili, jak se podporovali a pomáhali si. Gratulujeme za krásné druhé místo a za čas pod 2 hodiny, který je velice kvalitní!

Školu reprezentovali:

Hugo Bartůšek, Tomáš Hlavatý, Matěj Kadaně, Tadeáš Matoušek, Jakub Šanda, Matyáš Brůna, Tadeáš Hakl, Ondřej Lučaj, Semen Onopko, Tobiáš Pithart, Sebastian Pour, Aleš Slabihoud, Pavel Slabihoud, Martin Štědrý, Marek Jičínský, Karteřina Krupičková, Nicole Beňušová, Leona Goláňová, Sofie Kotová, Nela Mohoutová, Sofie Pařízková, Sofie Skřivánková, Adéla Valentová, Tereza Tichá, Ema Dufková, Leontýna Horčičková, Amálie Palaščáková, Aneta Procházková, Anna Šerá, Stela Vítková, Max Ivo Bureš, Tereza Tichá, Kristýna Traxlerová

 

 

Adaptační bloky se i na naší škole staly nedílnou součástí na začátku školního roku pro nově vzniklé třídy.Cílem těchto bloků je seznámení s novým třídním učitelem, lépe poznat nové spolužáky, ale také nastartování nových procesů, které jsou nezbytné pro zdravé fungování skupiny.

Všechny moc chválím za to, jak jste do všeho šli naplno, s nadšením a elánem. 

Dobrá práce:-)

Štrofi

 

 

Vážení rodiče, milí žáci,

první společný školní rok je za námi. První oťukávání, zážitky i poučné momenty pro všechny zúčastněné strany. První výjezdy, společné závody a překonávání sebe sama. 

Děkuji za spolupráci a důvěru, kterou jste do mne a našeho školního kolektivu vložili. V neposlední řadě bych chtěla poděkovat za všechny kytičky a dárky, které mi udělaly velikou radost a velice si jich cením. 

Přeji Vám krásné léto plné odpočinku, pohody a výletů s rodinou.

A v září na viděnou!

Schobi

Ve středu 31. 5. 2023 třídy 6.A a 7.B navštívily představení pardubického Východočeského divadla "Pekařova žena".

Umělecký zážitek jsme si náležitě užili, pro mnohé to byla první návštěva tohoto kulturního stánku vůbec a společenské oblečení pozvedlo pocit mimořádné události.

Velká pochvala všem zúčastněným a velké poděkování paní asistence B. Prausové za popůrný doprovod a rodičům, kteří přivezli své handicapované ratolesti, aby o tento zážitek nepřišly.

Už se těšíme na příště.

I. Schoberová + D. Rutteová

Sporťáci z 6. a 7. A vyrazili v pondělí 15. 5. na cyklistické soustředění do Bělče nad Orlicí.

Od víkendu pršelo a tak se čekalo až do poslední chvíle na rozhodnutí, zda cesta proběhne jak bylo plánováno na kole nebo pro jistotu objednanými autobusy. Autobusy jsme se přemístili až do tábora, i když náš podpůrný dospělácký tým nevynechal příležitost dojet na místo určení na kolech.

Během pobytu jsme zvládli: pochoďák v družstvech podle mapy (někteří se seznámili s okolím opravdu důkladně =)),návštěvu skanzenu v Krňovicích (s teleportací i bez =), někteří se opět detailněji seznámili třeba s chrupem místních koníků =)), projet se za vydatného deště (se zkušeností, když má být pláštěnka s sebou a tak to má smysl), ranní výběhy s Pepou (s úsměvem i bez), lasergame v Hradeckých lesích (s vydatným vyběháním se a někteří se zkušeností i s večerním běháním k toaletě =)), duatlon u písníku Marokánka s úžasnými výkony (někteří i přes špatné odbočení na trati na bedně =)), výlet k rozhledně Milíř se zastávkou u obory s lesními zvířaty (pro některé zkušenost, že zvířecí máma chrání své děti =)), soutěž družstev v obratnosti na kolech a závěrečné balení a štafety opět u Marokánky.

Prostě našlapaný týden nejen kilometry ale i zážitky.

Děkujeme všem pomocníkům s odvozem zavazadel a cyklodoprovodu.

Z. Paarová + I. Schoberová + sporťáci

V úterý cinkla v třídní skupině 6.A zpráva od trenéra, že podává ještě informaci k běhům Pardubické 9. Poptával zájemce o Lidový běh a štafetu.
Nevěřila jsem vlastním očím, protože zájem byl (o čemž jsem nepochybovala) ale o hlavní závod s tratí 9km!
Naše statečná čtveřice se postavila v barvách ŠAKu na start jako nejmladší účastníci a v silné konkurenci se rozhodně neztratili.
Obrovský obdiv patří Stelči,Sebovi,Martinovi a Pájovi.
Ať vám to běhá!
Schobi

Koncem února a v březnu probíhala u nás ve škole matematická soutěž Pangea. 
Soutěže se zúčastnilo 31 žáků ze 4. a 5. ročníků, z II. stupně soutěžilo 32 žáků.
Nejlepšího výsledku na naší škole dosáhl Filip Taraba z 8.B, který získal 45 bodů, a v Pardubickém kraji se tak umístil na 18. místě mezi žáky osmých ročníků a tercií. Výborného výsledku - 42 bodů – dosáhli i dva žáci z 5.B, a to Alexandra Svědíková a Matyáš Shejbal. Sdílí 23. místo v kraji ve své kategorii.
V ostatních ročnících obsadili ve školním kole první místa: Ema Šulcová ze 4.D, Tobiáš Pithart z 6.A, Vojtěch Juška ze 7.A a Filip Horálek z 9.A.
Výsledky jsou nyní k nahlédnutí na webu pangeasoutez.cz: každý žák, který se účastnil, se může po zadání svých přihlašovacích údajů podívat na svoje výsledky. 

Za tým učitelů
Ilona Fišerová

 

Vážení rodiče, 

jako přílohu posíláme všechny dokumenty, které jsme vydaly k lyžařskému výcviku. Prosíme o kontrolu.

Před odjezdem v neděli (opět v kabinetu TV - budova školy z boku) je potřeba odevzdat: 

1) kartička pojištěnce (možno i kopii)

2) Posudek o zdravotní způsobilosti potvrzený od pediatra (platnost 2 roky) - NUTNÉ

3) Bezinfekčnost + zde i dodatek ohledně dávkování léků - nutné datum odjezdu = 19. 2. 2023

4) Servis lyží/snowboardu - potvrzení, stačí návratka od rodičů

5) osobní léky se jménem a rozpisem dávkování

 

Kdo potřebuje doplnit vybavení na běžky, sraz v neděli ve 12:00.

Ostatní sraz 12:30 před školou. 

!Pozor budova školy nebude k dispozici, bude zakódovaná. Do šatny ani do třídy nelze jít!

 

Těšíme se na viděnou

I. Schoberová + Z. Paarová