backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.A

Vážení rodiče, 

jako přílohu posíláme všechny dokumenty, které jsme vydaly k lyžařskému výcviku. Prosíme o kontrolu.

Před odjezdem v neděli (opět v kabinetu TV - budova školy z boku) je potřeba odevzdat: 

1) kartička pojištěnce (možno i kopii)

2) Posudek o zdravotní způsobilosti potvrzený od pediatra (platnost 2 roky) - NUTNÉ

3) Bezinfekčnost + zde i dodatek ohledně dávkování léků - nutné datum odjezdu = 19. 2. 2023

4) Servis lyží/snowboardu - potvrzení, stačí návratka od rodičů

5) osobní léky se jménem a rozpisem dávkování

 

Kdo potřebuje doplnit vybavení na běžky, sraz v neděli ve 12:00.

Ostatní sraz 12:30 před školou. 

!Pozor budova školy nebude k dispozici, bude zakódovaná. Do šatny ani do třídy nelze jít!

 

Těšíme se na viděnou

I. Schoberová + Z. Paarová

Vážení rodiče,

středu 11.1.2023 se konají konzultace od 16:00 do 17:30.

Těším se na viděnou

Irena Schoberová

Krásné svátky a v novém roce jiskru naděje, hodně zdraví, štěstí, lásky a pohody

Schobi

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 proběhlo ve sportovní nafukovací hale na Dukle okrskové kolo florbalu chlapců 6. a 7. ročníků, kterého se celkem zúčastnilo devět základních škol. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, ve kterých odehrála zápasy každý s každým.

Naši reprezentanti poměřili síly se ZŠ Svítkov (výhra 1:0), ZŠ Polabiny 3 (výhra 4:1), ZŠ Staňkova (remíza 2:2) a ZŠ Dubina (prohra 1:2). Získali 7 bodů, které znamenaly celkové prvenství ve skupině a automatický postup do okresního kola.

Okresní kolo se uskutečnilo následující týden 15. prosince 2022 opět ve sportovní hale na Dukle, ve kterém bojovalo o postup do krajského kola 6 základních škol. Měli jsme možnost odehrát pět kvalitních utkání, ve kterých se nám podařilo dvakrát zvítězit, a to nad ZŠ Svítkov a ZŠ Přelouč, jednou remizovat se ZŠ Polabiny 1 a dvakrát prohrát se ZŠ Polabiny 2 a ZŠ Bratranců Veverkových. V okresním kole jsme tak se sedmi body skončili na nepopulárním čtvrtém místě. Přesto si všichni reprezentanti zaslouží pochvalu ze předvedené výkony.  

Balek, Boháček, Šanda a Solař – 7.A
Suk, Švec a Zahradník – 7. B
Franek a Pardus – 7. C
Kerner, Svoboda, Hakl, Podzimek a Pour – 6. A

 

Ve čtvrtek 10. listopadu 2022 jsme vyrazili v rámci výuky dějepisu 6. A mimo učebny naší školy. Ve své expozici "Cesta do pravěku" nás přivítalo Východočeské muzeum Pardubice.
Zopakovali jsme si poznatky získané při hodinách a dozvěděli se i mnohé nové k nejstaršímu období lidských dějin. Vystavené artefakty nám názorně doplnily informace, které jsme měli "jen" načtené - nástroje, způsoby pohřbívání, nádoby, zbraně, šperky, runy a mnohé další...
Návštěvu muzea jsme si užili.
Schobi

Poděkování všem, kteří se účastnili vánočního jarmarku na Benešovce.
Děti vyráběly v uplynulých dnech mýdla, andílky, čaje a veškerý vánočně dekorovaný obalový materiál.
Anička s Nelčou ve sborečku navodily hned na úvod návštěvníkům jarmarku příjemnou atmosféru - mnohým posluchačům dojetím ukápla i slzička.
Veliký dík patří Tobískovi s maminkou, kteří připravili sušenou ovocnou čajovou směs.
Naši prodávající by mohli směle konkurovat lecjakému obchodnímu zástupci, protože dělali, co mohli - úsměvy, promyšlená promo-akce, pokrytí veškerého prostoru školy, aby zboží skončilo u spokojených návštěvníků.
Můžeme být hrdí na výsledek, protože nemalý výdělek pomůže nadaci Dobrý anděl a my jsme alespoň nepatrně přispěli dobrým skutkem.
Ještě jednou veliké díky a užijte si předvánoční čas
Schobi

Ve středu 19.10.202 se naší škole konalo školní kolo matematické soutěže Pythágoriáda. Žáci 6. až 9. ročníků řešili během šedesáti minut 15 slovních úloh. Do soutěže se celkem přihlásilo rekordních 46 žáků. Úspěšnými řešiteli jsou žáci, kteří získají alespoň 8 bodů z 15. Kdo do dalšího kola postoupí? O tom rozhoduje předseda okresní komise podle místních podmínek. Okresní kolo se koná 22.11.2022 na ZŠ Polabiny. Výsledky ostatních řešitelů najdete v Teamsech v týmu „Pythágoriáda“.

 

úspěšní řešitelé:

Radim Jičínský            10 bodů          9.A

Filip Horálek                10 bodů          9.A

Jakub Šerý                   8 bodů           9.A

Viktorie Bajerová          8 bodů           9.A

Natálie Modlíková         8 bodů           7.C

 

kabinet matematiky

 

Vážení rodiče,

děkuji za včerejší hojnou účast na třídní schůzce a Vaši spolupráci a zpětnou vazbu. V příloze najdete aktualizovaný zápis ze včerejšího jednání.

Žlutě doplněné části jsem dopisovala - rozšiřovala oproti původní verzi, se kterou jsme pracovali. Zapomněla jsem zmínit GDPR-formulář pro ŠAK. Dnes už mi polovina dětí vrátila podepsané souhlasy, prosím o poslání i ty, kteří zatím tak neučinili. Děti, jejichž zákonní zástupci byli ze schůzek omluveni, dostaly formulář dnes ve škole. 

Připomínám platbu příspěvku SRPŠ v hotovosti 200,- do 25. 10. 2022.

S dětmi jsme dnes načaly téma chování, přeposílání informací pro nemocné, šatny před AP, ... - budeme se tomu průběžně věnovat.

Přeji pohodové podzimní dny

Irena Schoberová

 

Ve středu 19.10.2022 od 17:00 se konají třídní schůzky v kmenových učebnách jednotlivých tříd. Setkání třídních důvěrníků proběhne od 16:00 v učebně HV v přízemí. Těším se na viděnou Irena Schoberová

V pátek 14.10.2022 jsme navštívili vzdělávací program Lesy v ohrožení v Ekocentru Paleta. Povídání o lese, životě stromů a následné aktivity byly zajímavé a prověřily naše schopnosti spolupráce. Schobi