backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.A

Dne 5.5. 2021 jsme s žáky 6.A měli možnost virtuálně navštívit vodní elektrárnu Hučák v Hradci Králové. Úvod prohlídky proběhl ve studiu, kde se žáci dozvěděli spoustu informací o tom, jak elektrárny fungují a k čemu slouží. Následně jsme se již vydali do samotné elektrárny, podívat se na to, jak se elektřina vyrábí. Nebyla nám představena jen vodní elektrárna Hučák. Měli jsme také možnost podívat se do větrné a solární elektrárny. Na závěr proběhla soutěž o hodnotné ceny, ve které naši žáci byli úspěšní a ceny posléze obdrželi poštou.  
Virtuální exkurze byla naplánovaná na 45 minut, ale vzhledem k mnoha dotazům se o několik minut protáhla.
Prohlídka byla velmi zajímavá, průvodci uměli žáky vtáhnout do děje a celou dobu žáky aktivně zapojovali.

Na podzim jsme se žáky 6. a 7. ročníku vytvářeli výkresy do soutěže v rámci projektu "Pardubice - evropské město koní." Jejich úkolem bylo vytvořit libovolnou technikou výkres na téma "Velká pardubická". 

Do dalšího kola postoupily výkresy Elišky Tesařové ze 6. B, Ester Čihákové, Lukáše Fendricha, Adély Jirouškové, Adély Koppové a Adama Routnera ze 7. B.

Gratuluji všem postupujícím a nejvíce Ádě Koppové, která se svým výkresem obsadila 3. místo v kategorii 2. stupeň základních škol. Ceny na Vás čekají ve škole smiley. Zatím si je můžete prohlédnout v galerii.

Výkresy jsou vystaveny ve výloze Turistického informačního centra.

Ještě jednou děkuji všem žákům za účast a gratuluji postupujícím.

Darina Zelinková

Vážení rodiče, milí žáci,

na základě USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY o přijetí krizového opatření vláda omezuje s účinností ode dne 14. října 2020 od 00:00 hod. do dne 1. listopadu 2020 do 23:59 hod. provoz základních škol podle školského zákona, a to tak, že se zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole.

Výuka bude probíhat distančním způsobem. Zadávání učiva, procvičování učiva, odevzdávání vypracovaných úkolů a případná on-line výuka přes aplikaci Teams.

Stravování zrušeno. Obědy ve školní jídelně mají všichni žáci odhlášené.

Třídní učitelé

Ilona Fišerová, Hedvika Mikolinová a Jakub Mokříž

Vážení sportovci,

 

     vzhledem k současné epidemiologické situaci NEBUDE nyní probíhat ZDRAVOTNÍ a REHABILITAČNÍ CVIČENÍ, které bývá každou středu od 7:00 hod. v tělocvičně školy. 

                                                         Zdravotní cvičení | FITDANCEART Plzeň – lekce, kurzy

      Jakmile nám to okolnosti dovolí, lekce obnovíme. Budeme vás informovat. smiley 

     Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás! yes

 

Sylvie Vrzáčková a Michaela Doubravová

Od pondělí 21. do pátku 25. září se uskutečnilo podzimní soustředění 6. A a 7. A v rekreačním středisku Doubravka.  

 

Již od pondělí byl program nabitý, po příjezdu a ubytování byly děti losem rozděleny do šesti družstev. Tato družstva mezi sebou celý týden soutěžila. Žáci poměřili své síly ve frisbee, přehazované, běžeckých piškvorkách, azimutovém a orientačním běhu, ve vědomostních soutěžích a štafetách. Mimo soutěžení jsme se také věnovali turistice a poznávání okolí řeky Doubravy. Ve čtvrtek večer jsme si soustředění shrnuli, vyhodnotili a odměnili vítěze.  

 

Věříme, že se dětem soustředění líbilo a budou na něj rádi vzpomínat. 

Mokříž, Paarová a Štrofová

Adaptační blok

V minulém týdnu se uskutečnila druhá část adaptačního bloku naší třídy, ve které se žáci formou her poznávali, učili se spolupráci a vzájemnému respektu. Jak je vidět na fotkách, program jsme si moc užili.

JM

Vážení rodiče, 

chtěli bychom Vás upozornit, že ve čtvrtek 3.9. 2020 v 16 hod. se koná schůzka rodičů žáků 6. ročníků. Schůzky budou probíhat v učebnách 6. A, 6. B a 6. C (všechny se nachází ve druhém patře školy). Žádáme Vás o používání roušek v prostorách školy. 

Třídní učitelé 

Jakub Mokříž, Ilona Fišerová a Hedvika Mikolinová

 

Něco krásného končí a něco nového začíná...

 

Děkuji za krásných 30 měsíců, které jsme si spolu mohli užít! Přeji Vám jen to nejlepší, ať se Vám daří!

Velké poděkování patří i rodičům, děkuji za komunikaci po celou dobu, byli jste úžasní.

 

Krásné prožití prázdnin, myslím na Vás!heart

Lucie Lenochová