backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.A

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

Podzim patřil tradičně orientačnímu běhu - liga škol Pardubic. Účastní se ti nejmladší (3. - 4. ročníky běhají podle fáborků), starší žáci (s mapou). Závod probíhal v lesích na Dubině.

Obě podzimní kola naše škola vyhrála.

Děkujeme všem za účast a skvělé výsledky. Uvidíme se  opět na jaře roku 2020, kdy nás čekají zbývající dvě kola.

PaaZ

Umíme běhat, umíme s mapou, umime i velice dobře plavat.

V úterý 5. 11. proběhl závod družstev ZŠ Pardubic v plavání. Každé družstvo mělo šest členů. Každý plavec absolvoval 50m zvolený styl ( znak, prsa, kraul) a 50m štafetu 6x50m volný způsob. Skvělá atmosféra a výborné výsledky našich plavců nám zajistily prvenství v kategorii dívek i v kategorii chlapců.

Obrovská pochvala a poděkování všem.

PaaZ

Jak se dalo čekat a hlášeno bylo již 14 dní předem: dokončili jsme velké téma - pravěk (uč. str. 21-42). Čeká nás už jen opáčko a prověření získaných znalostí formou testu. V příloze najdete PL pro opakování.

Termín testu je v pátek 15. 11. 2020.

Schobi

 

Milý žáku,

v příloze máš zadání matematické olymiády pro 6.ročník. Termín odevzdání vypracovných prvních tří úloh je sice až po vánočních prázdninách, ale celý příští týden jsi doma a může se stát, že se budeš nudit. Až úlohy vypracuješ, přines  mi je ke kontrole.

Jičínská

 

Změna!!!

Vezměte si prosím v pondělí 16. 9. 2019 na 3. h. dějepis místo fyziky. Všechno si povíme při hodině.

Těším se vás

Schobi

V příloze je ke stažení první soubor zápisů, který si stáhni do vytvořené složky "FYZIKA" v tvém počítači. Nebudeš tak muset v dalších týdnech hledat mezi ostatními zprávičkami.

Zápisy si prosím nepiš dopředu.

Datum 28.6.2019 znamená pro mé páťáčky odchod na prázdniny, ale také za dva měsíce vstup na 2. stupeň. Doufám, že další školní rok začnou se štěstím a ukáží co umí v jednotlivých předmětech. Na prázdniny přeji dětem i rodičům mnoho chvilek pohody a klidu. Na to jsme si ve škole připili, dali si dobrůtky a spokojeně odcházíme na prázdniny.

Lacová

 

Nadešel ,,Den D". V pátek 21.6. se rodiče a děti sešli na pěkném  hřišti na volejbal, aby se naposledy  sešli, popovídali si a vzájemně se rozloučili se školním rokem páťáčků. Atmosféra byla úžasná. Nechyběly dary pro paní učitelku, která radostí i lítostí brečela. Děti byly dekorované a dostaly od paní učitelky dárek, maminky od dětí zase kytičku.Ale i rodiče si přišli na své. Děti jim připravily sportovní disciplíny a rodiče neváhali jít do toho. Nálada byla perfektní, krásné počasí a jídla i pití dost. Rozcházeli jsme se postupně až kolem jedenácté hodiny. Nikomu se moc nechtělo, ale postýlka děti již volala. Mám nezapomenutelné vzpomínky. Ještě jednou všem rodičům a dětem děkuji za nádherný večer a rozloučení.

Krásné léto a poslední sportovní aktivity zažívali páťáci na Modrokamence. Kromě sportovních disciplín a míčových her, prožili pěkné adrenalinové chvilky v lanovém centru a závěrem si užívali výletní jízdu vláčkem po Janských Lázních. Zkrátka pohoda, klid a sportovní zážitky. Odměnou jim bylo vyhodnocení nejlepších sportovců. Všichni byli odměněni krásnou medailí, diplomem a věcnými cenami. Naše poslední soustředění bylo super. A za chvíli hurá na prázdniny.

Lacová