backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.A

Změna!!!

Vezměte si prosím v pondělí 16. 9. 2019 na 3. h. dějepis místo fyziky. Všechno si povíme při hodině.

Těším se vás

Schobi

V příloze je ke stažení první soubor zápisů, který si stáhni do vytvořené složky "FYZIKA" v tvém počítači. Nebudeš tak muset v dalších týdnech hledat mezi ostatními zprávičkami.

Zápisy si prosím nepiš dopředu.

Datum 28.6.2019 znamená pro mé páťáčky odchod na prázdniny, ale také za dva měsíce vstup na 2. stupeň. Doufám, že další školní rok začnou se štěstím a ukáží co umí v jednotlivých předmětech. Na prázdniny přeji dětem i rodičům mnoho chvilek pohody a klidu. Na to jsme si ve škole připili, dali si dobrůtky a spokojeně odcházíme na prázdniny.

Lacová

Nadešel ,,Den D". V pátek 21.6. se rodiče a děti sešli na pěkném  hřišti na volejbal, aby se naposledy  sešli, popovídali si a vzájemně se rozloučili se školním rokem páťáčků. Atmosféra byla úžasná. Nechyběly dary pro paní učitelku, která radostí i lítostí brečela. Děti byly dekorované a dostaly od paní učitelky dárek, maminky od dětí zase kytičku.Ale i rodiče si přišli na své. Děti jim připravily sportovní disciplíny a rodiče neváhali jít do toho. Nálada byla perfektní, krásné počasí a jídla i pití dost. Rozcházeli jsme se postupně až kolem jedenácté hodiny. Nikomu se moc nechtělo, ale postýlka děti již volala. Mám nezapomenutelné vzpomínky. Ještě jednou všem rodičům a dětem děkuji za nádherný večer a rozloučení.

Krásné léto a poslední sportovní aktivity zažívali páťáci na Modrokamence. Kromě sportovních disciplín a míčových her, prožili pěkné adrenalinové chvilky v lanovém centru a závěrem si užívali výletní jízdu vláčkem po Janských Lázních. Zkrátka pohoda, klid a sportovní zážitky. Odměnou jim bylo vyhodnocení nejlepších sportovců. Všichni byli odměněni krásnou medailí, diplomem a věcnými cenami. Naše poslední soustředění bylo super. A za chvíli hurá na prázdniny.

Lacová

Vybraní žáci z 3. až 5. ročníku se zúčastnili atletické soutěže Štafetový pohár.

V okresním kole jsme obsadili 1. místo a postoupili do krajského kola, kde na nás čekala bramborová medaile.

Dětem děkujeme za reprezentaci školy.

P.K.

V letošním roce se konal II. ročník veslování na trenažéru, který pořádal Český veslařský klub Pardubice na Cihelně.Z naší školy soutěžily čtvrté třídy a děti z 5.A. Základního kola se zúčastnilo 780 žáků pardubických škol. Nejlepší děti z každé kategorie postoupily do finále, které proběhlo 30.5. na loděnici Aroza. Žáci naší školy byli velmi úspěšní, Markéta Harantová ve své kategorii získala 1. místo a Anetka Brandýská byla třetí, Toník Tomín byl na třetím místě. Další pěkná místa získal i Tomáš Rolinek a další děti ze 4. třídy. Jako škola jsme získali pohár za 1. místo ve veslování na trenažeru. Příští rok se opět chystáme na další soutěž. Hurá.

Lacová

Milí žáci.
Ve středu 5.kvetna, od 10:00 v DDM Delta se uskuteční závěrečné kolo přírodovědné poznávaci soutěže. Do tohoto kola postoupili vždy tři nejúspěšnější z ročníku. Výsledky jsou vyvěšeny na dveřích učebny přírodopisu. Odcházet budete ze školy (s paní asistentkou)a také se po skončení soutěže do školy vrátíte. Všem, kteří se zúčastnili školního kola, děkujeme a těšíme se zase za rok.
Sobolikova a Benedova

Po velkých deštích opět slunečno. To byl náš den, kdy jsme se chystali plout na raftech po Tiché Orlici. Pro některé děti to byla první jízda v lodi vůbec. Děti dostaly nejprve instrukce od sporťáka a pak nastalo strojení do vest a výběr pádla. Nastoupili jsme po šesti na raft a děj se vůle boží. Chlapci to měli trochu lepší, protože mají více síly a pádlo dobře vnoří do vody. Na raftu, kde byla samá děvčata, to bylo horší. Jednak pusinky nezavřely, ale také stále odpočívaly a nepádlovaly. Někteří chlapci započali válku proti jinému raftu, a tak všichni byli mokří. Ale nejenom oni. Vrbičky nás občas potrápily a pokropily, takže jsme se převlékali všichni. Výletní den se však vydařil a my spokojeně jeli vlakem domů. Jsem ráda, že děti zažily něco úplně jiného a seznámily se s vodním sportem.

Lacová

Kroužek florbalu na naší škole funguje několik let. Děti se účastní během roku různých turnajů a soutěží. Okrsková a krajská kola nás vynesla až k republikovému finále. Po celé republice se sehrálo přes 1000 utkání a formou vyřazovacích kol zůstalo jen 16 nejlepších týmů. A tam postoupil i tým z Benešovky. Hurá. Atmosféra v Plzni byla velmi pěkná a organizace šlapala na jedničku. Do skupiny jsme dostali těžké soupeře. I přesto jsme hráli velmi dobře a svědomitě. Zíslali jsme 12. místo. Jsme tedy dvanáctí z celé republiky. Dětem gratuluji a vážím si jich za skvělé výkony.