backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.A

Zdravím skvělé rodiče a děti z áčka! smiley

     Prázdniny jsou teprve v počátku a snad všichni mají velké plány, jak s nimi naložit. :) Nemůžu se dočkat  fotodokumentace, pohlednic, dopisů, vyprávění... :)  Jako "návnadu" na další školní rok vkládám termíny a místa, která jsme vybrali pro naše soustředění ve třetí třídě. Máme se na co těšit! :)

yes Podzimní soustředění –  Penzion Jívka u Trutnova

                          

http://www.pensionjivka.cz/ubytovani.html

enlightened Termín: 21. – 25. 6. 2020

záloha: 1 700,- Kč

(splatnost do 1. 9. 2020 – plaťte prosím na třídní účet 2000606394/2020 až v srpnu, ne dříve, do poznámek: jméno dítěte – záloha soustředění Jívka)

- informace k tomuto soustředění najdete v souborech zde :)

 

yes Zimní soustředění – chata Juráška, Olešnice v Orlických horách

                                                                     

https://www.ubytovani-olesnice-v-orlickych-horach.cz/

enlightened Termín: 17. – 22. 1. 2021

záloha: 3 500,- Kč

(splatnost do 17. 12. 2020 na účet třídy 2000606394/2020, do poznámky: jméno dítětě – záloha soustředění Juráška)

 

yes Jarní soustředění – Modrokamenná bouda, Janské lázně

                                                                    

https://modrokamennabouda.penzion.cz/

enlightened Termín: 17. – 21. 5. 2021

záloha: 2 600,- Kč

(splatnost do 17. 4. 2021 na účet třídy 2000606394/2020, do poznámky: jméno dítěte – záloha soustředění Modrokamenka)

Pro úplnost ještě termíny "malých" práznin:

Začátek školního roku: 1. 9. 2020 (úterý) – 9:00hod.

Podzimní prázdniny: 29. + 30. 10. 2020 (čtvrtek, pátek)

Vánoční prázdniny: 23. 12. 2020 (středa) – 3. 1. 2021 (neděle)

Pololetní prázdniny: 29. 1. 2021 (pátek)

Jarní prázdniny: 15. – 21. 2. 2021

Velikonoční prázdniny: 1. 4. 2021 (čtvrtek)

Konec školního roku: 30. 6. 2021 (středa)

     Mějte se všichni fajn! wink

Michaela Doubravová

Zdravím naše áčko! smiley

     Je tu ten den a období, které jsem všichni už vyhlíželi. Jsou tu dva krásné letní měsíce:

 PRÁDNINY!

     Zvládli jsme všechny nástrahy letošního školního roku 2019/20 a vydrželi jsme v plném nasazení až do konce. :)  A že těch událostí nebylo tak úplně málo...

 

     

      Vím, že to nebylo pro všechny z nás mnohdy jednoduché. Dostali jsme šanci něco nového se naučit a rovnou i vyzkoušet, zda to tak funguje. Věřím, že spoustu poznatků využijeme i v (snad) klidnějším období. Přijdou-li opět těžkosti, už víme jak na to. Bát se nemusíme. Mám ve vás parťáky a oporu. Děkuji vám za vše. yes Všichni jsme si zasloužili jízdenku do následujícího školního roku. :)

 

                     

 

     Když se vám bude chtít, pošlete nám do třídy POHLEDNICI z vašich výletů, dovolených, od babičky, tábora... adresa je: 

                                       

     Jako tečku za druhou třídou pořidám jeden úplně poslední letošní  mail ÚKOL PRO PŘÍŠERKY:

 

                                        

     

          Mějte se o prázdninách krásně, užijte si je, buďte na sebe opatrní, sem tam si něco přečtěte a zopakujte... Těším se na vás ve třetí třídě! wink  Mám vás ráda! heart                                                                                                                                                     

Michaela Doubravová - úča z áčka :)

 

P.S.: Podívejte se do fotografií na ztráty a nálezy. Doufám, že se najde majitel. :) Pokud ne, obohatí oblečení na konci prvního zářijového týdne nedaleký kontajner Charity. :) 

Zdravím druháčky z áčka a jejich rodiče! smiley

 

     Tak jo' Dnes je den D a v 8:00 nastane i hodina H a bude vysvědčení V! :) Do prázdnin zbývá....

      1 den!

     Jeden den, ale ten jako by nebyl. :) Ve škole budeme jen chviličku. A potkáme se ve třídě po dlouhých 3,5 měsících VŠICHNI! Celé naše áčko bude pohromadě a já se na to moc těším. :) Zhodnotíme poslední půlrok, zamyslíme se nad tím, co nám šlo skvěle a nad čím ještě bude potřeba pobýt nějaký čas a zabrat. :)  A rozdáme si VYSVĚDČENÍ. :) Už teď ale vím, že se můžeme pochválit a vzájemně si poděkovat. :)  Zvládli jsme dvě soustředění, stěhování třídy na internát i zpět, docházku  i výuku "v azylu", časovou tíseň ... a pak i tu domácí školu a dobrovolný návrat do škol. :) 

                                     

    Jsme zkrátka prima parta a já jsem moc ráda, že učím právě vás. Bez rodičů by to všechno nešlo a už vůbec ne tak dobře. Příšerky z áčka, poděkujte i vy svým dospělákům za to, že vám pomáhali. Zaslouží si to, protože ani pro ně domácí škola nebyla jednoduchá. Já rodičům děkuji neustále, smekám klobouk i ohýbám záda v pase směrem dolů. :) Díky. 

     Všichni jsme se toho hodně naučili a na celou řadu věcí i přišli. Vždy je něco špatného pro něco dobré. I v tomto případě. :)

     Doufám, že vám vysvědčení udělá radost, že pro všechny bude motivací a zároveň si každý uvědomí, na čem by mohl zapracovat, aby vysvědčení bylo stále tak krásné. :) Držím všem pěsti. yes

     Mějte se krásně a užívejte si dnešní den na plné pecky. heart

 

Michaela Doubravová - úča z áčka :)

Zdravím "lapbookáře" z áčka a jejich rodiče! smiley

 

     Musím a samozřejmě i chci vás moc pochválit. "Knížky do klína", které jsem viděla ve třídě, vyšly parádně. A stejně skvěle se povedly i některým domškolákům. Moc děkuji za fotodokumentaci. :) Doufám, že vám lapbooky poslouží k opakování všeho, co jsme se naučili v češtině i  v matematice v druhé třídě. A že toho bylo doopravdy hodně ... a podmínky byly nelehké. :) Jste šikulky! Vy i vaše rodiny. 

 

 

 Už jen 2 dny!

 

     Dnes máme poslední vyučovací den ve druhé třídě. Včera jsme si říkali, že jmeniny slavil Jan a že noci z 24. na 25. června se říká Svatojánská a je kouzelná. :) Doufám, že nikoho z našeho áčka neodloudily bludičky nebo nezlákaly poklady ve skále ukryté (a pokud ano, že se stihl včas vrátit...a sejdeme se v pátek pro vysvědčení všichni. :)  

     Hledala jsem něco zajímavého k dnešnímu dni a našla jsem jen, že má svátek Ivan. :) Tak všechno nejlepší! 

                                  

 

enlightened  Co nás dnes čeká?

     Dnes už se učit nebudeme. To je dobrá zpráva, ne? :) Školáci i domškoláci si dnes uklidí a proberou všechny školní věci, vytřídí papír do sběru a uklidí si své pracovní místo, třídu nebo pokojíček. Za doměnu si můžeme dojít na zmrzku nebo si pustíme pohajdu. :) Tak vzhůru do toho a půl je hotovo. Když k tomu přidáte i úsměv, budeme to mít raz dva. :) 

     Ještě si neodpustím...   mail Otázka pro příšerky :) 

                           

    Já mám tedy v odpovědi jasno! :) Rob, Robin, Robinek :) ... ale to mám asi špatně, že? Můj Robča je celý bílý. To nemůže být on. :) Zkuste zvíře na obrázku pojmenovat obecně. :) Jsem zvědavá na vaše odpovědi. :)

     Mějte se fajn a zítra se na vás všechny moc těším! Mám vás ráda, příšerky. heart

 

Michaela Doubravová - úča z áčka :)

 

P.S.: Náš Tom včera opět sbíral medaile... tentokrát z jeho středečního závodění na AC v Pardubicích bylo krásné stříbro. Tady je foto - důkaz. :) Tome, gratulujeme a držíme ti pěsti i dál. yes

                       

 

Zdravím šikovné výtvarníky z áčka a jejich rodiče! smiley

 

    Víte co je nového? Nový den. :) A taky číslo, které nám zbývá do vysvědčení. A to jsou ...

      3 dny!

 

     Učebnice už máme odevzdané, dnes je odneseme budoucím druháčkům. A ty naše budoucí knížky pro třeťáky se k nám dostanou také co nevidět. :) Ještě pár věcí nás ale ve druhé třídě čeká. :)

     Dnešní den patří všem Honzům, Jeníkům, Jankům ... Mužské křestní jméno Jan patří k nejoblíbenějším českým jménům. Dokonce je druhé nejčastější. :) Slavných nositelů je také hodně - např. Jan Svěrák, Jan Ámos Komenský, hloupý Jan... :)

 

                                               Význam jména Jan | Najdise.cz

     Ještě zajímavější než svátek je ale noc z 24. na 25. června. Říká se jí SVATOJÁNSKÁ NOCJe prý kouzelná a je pokračováním oslav Letního slunovratu (příchod astronomického léta), který byl o víkendu. Vítáme léto, teplé a úrodné období, kdy se zkrátila noc a prosloužil se den. 

     Magická Svatojínská noc má řadu prastarých pověstí a tradic. Naši předci chodilii sbírat bylinky do léčivých nebo dokonce kouzelných lektvarů. Bylinky nasbírané o půlnoci za úplňku mají největší léčivou moc. Všichni toužilii nalézt alespoň jeden kouzelný květ kapradí. Proč? Abychom se mohli stát neviditelnými. :) Země také odkrývá poklady a skály se rozestupují, abychom je mohli najít. 

                                          

     Podle českých pověstí se o Svatojánské noci v lesích, na loukách a také v blízkosti bažin mohou procházet bludičky a lesní panny. Pokud jste člověk, který má dobré srdce, bludičky a lesní panny vám neublíží a můžete být svědkem jejich tance. Pokud jste ovšem člověk závistivý a zlý, hrozí vám nějaká nepříjemnost nebo dokonce smrt. :) Tak opět zpytujte svědomí a podle toho zvažte, jak s dnešní nocí naložíte. :)

     Pohádku ke Svatojánské noci si můžete pustit tady: https://www.youtube.com/watch?v=j5PSW8VXywU&list=PLTHuqoc0y_Xyq05LPMvVs-IATL3ioiZuJ&index=7

 

enlightened  A CO NÁS ČEKÁ DNES?

     Včera jsme si vypracovali náš už druhý  LAPBOOK (první jsme tvořili k výročí naší republiky). Násobilkové dílko už máme, tak nás čeká ještě ten z jazyka českého. Bude o trochu náročnější, ale vy už víte jak na to. Materiál najdete opět v souborech. Tak práci zdar a pěkně si vše při tvoření zopakujte. :)

     Ještě mám pro vás jednu mail OTÁZKU PRO PŘÍŠERKY: Jaká velká událost se bude odehrávat přesně za půl roku? :) Jsem zvědavá, jestli na to přijdete... i když je to fakt iiiiiizyyyyy! yes

 

     Mějte se fajn, držím všem pěsti a těším se na fotodokumentaci! wink

 

Michaela Doubravová - úča z áčka :)

Zdravím šoumeny a šoumenky z áčka a jejich rodiče! smiley

Víte co je nového? Do VYSVĚDČENÍ nám  

 zbývají 4 dny!

a pak už budou opravdové velké prázdniny.  Už na vás ve škole vidím, že se doopravdy těšíte. Co vy doma? Těšíte se na dny bez úkolů? :) Někteří rodiče ale psali, že se jim bude po úkolech od úči z áčka stýskat. :) Tak budeme pokračovat? :) To jsem zvědavá, co mi odpovíte. :) 

     Mám pro vás - školáci i domškoláci z našeho áčka  - 

         INFORMACE O POSLEDNÍM ŠKOLNÍM DNI:  

Určitě už víte, že na závěr školního roku se ve třídě můžeme POTKAT VŠICHNI! To znamená, že si pro vysvědčení mohou přijít a převzít si ho spolu se školky i domškoláci. :) To je skvělá zpráva, ne? Jen ti, co se učí doma, odevzdají před vstupem do školy "čestné prohlášení". Najdete ho zde: 

https://www.benesovka.cz/i-stupen/trida-1a/provoz-skoly-pro-zaky-1-stupne-od-25-5-2020

     Bylo by fajn, kdybychom se sešli v co největším počtu. :)  Letošní focení tříd se bohužel nekonalo a tak bychom si mohli "cvaknout" jednu společnou fotku našeho áčka! 

     Všechny třídy školy začínají v 8:00 hod. Všechny děti si vyzvednu před školou a pak je tam i navrátím. Prázniny vám začínají o hodinu později ... v 9:00 všechny "propustím" do péče paní vychovatelky nebo rodičů. Obědy se budou vydávat od 10.hodin. Případné odhlášky stravování si každý vyřídí individuálně. :) 

 

enlightened   A CO NÁS ČEKÁ DNES?

     Dnes si vyrobíme LAPBOOK s NÁSOBILKOU! :) 

- je to vlastně taková "kniha do klína", kterou si vytvoříte sami

- název je z angličtiny (kterou jste zrovna dnes měli mít) ... lap - klín + book - kniha

- už jsem psala, že si knížku vyrobíte sami a můžete být hodně kreativní, aby se vaše tematická knížka líbila hlavně vám :) 

- budete potřebovat materiál ze souborů, kancelářské papírové desky, nůžky, lepidlo a pastelky

 

                

 

- teď se vám bude hodit výuka slovenštiny od Nelči v drůže :) Našla jsem odkaz, kde je pěkně vysvětlené i ukázané, co je lapbook a jak ho vytvořit... akorát je ze Slovenska :) Zkouněte a jdeme tvořit. :)

https://www.youtube.com/watch?v=m8tg6qqFdrU

https://www.youtube.com/watch?v=KtbhWG2ar00

 

     Za doměnu si pak můžeme opět pustit nějakou tu pohádku, Třeba Příšerky s.r.o.? :) 

 

     Mějte se fajn a ať se dílko podaří! wink

 

Michaela Doubravová - úča z áčka :)

Zdravím druháčky z áčka a jejich rodiče! smiley

 

     Jak jste se měli o víkendu? Trochu nám propršel. Trochu víc, ale my už víme, že je všechno zlé k něčemu dobré... a tak to je i tentokrát. Alespoň přírodě nebude chybět voda, porostou třeba houby až se zas rozsvítí sluníčko, nemusíme zalévat, mohli jsme spát a koukat se na pohádky ... a určitě najdeme mnohem víc pozitiv. :)

     Víte, co se o uplynulé sobotě a neděli událo? :) Tak předně už nemáme jaro, ale je léto! 

 

     20. ČERVNA proběhl LETNÍ SLUNOVRAT

 

a astronomické léto už je tady! :) Znamená to, že jsme měli v sobotu NEJDELŠÍ DEN a NEJKRATŠÍ NOC v roce. U protinožců - tedy na jižní polokouli - naopak začíná astronomická zima. Pokud se předpověď meteorologů potvrdí, léto se nám ukááže v plné parádě koncem týdne. Takže v pravý čas. :) Astronomické léto potrvá až do podzimní rovnodennosti. První podzimní den bude 22. září 2020. 

     A v neděli měli svátek tatínkové, taťkové, tátové, otcové, otěckové, taťuldové... Vždy třetí neděli v červnu slavíme  DEN OTCŮ.  Proč ho slavíme? Tátové se o nás umí postarat stejně dobře jako maminky, tak proč by neměli mít také svůj svátek? Mohlo by jim to být líto. Metál by si zasloužil nejeden z tatínků. :)

                                          

     Den otců vznikl v Americe. Tatínek Sonory Smart Doddové se staral sám o pět dětí a jeho dcera chtěla ocenit jeho úsilí. Pět dětí! Dalo mu to doopravdy hodně práce o všechny se postarat. První oslava Dne otců se konala v roce 1910. Umíte z hlavy spočítat, jak je to už dlouho? :) Datum Sonora nezvolila náhodně. Je to den narozenin jejího tatínka. 

     V roce 1910 to ale byla spííš malá soukromá oslava. Myšlenka se ale šířila celkem rychle a tak se stalo, že v roce 1966 se stal svátek oficiálním a byla mu přiřknuta právě třetí červnová neděle. :)

     ALE... víte, co je ještě zajímavé? Že 21. června můžeme slavit ještě další významné dny nebo svátky:

 

EVROPSKÝ DEN HUDBY

DEN HRDOSTI

MEZINÁRODNÍ DEN TRPASLÍKŮ

 

     Tak o tatínkové se nám dostali do dnešní češtiny, hudba určitě také v dnešním dopoledni zazní, hrdí na sebe rozhodně být můžeme a trpaslíci? Ty máme rádi skoro jako tatínky. :) Aby jim to nebylo líto, že jim věnujeme málo pozornosti, mám pro vás jednu trpasličí hádanku: 

       

 

     Tak co školní trpaslíci? Dali vám trpaslíci zahradní zabrat? Možná trochu jo! Má někdo z vás sádrového kámoše na zahrádce? A ožívá v noci? Nebo dokonce přes den? Doufám, že vám nezvoní na dveře a nedrží si nos jako v té reklamě v televizi. :)))

     Ale víte co je nového? Co se u nebude opakovat? Už nikdy? Ale doopravdy nikdy? 

                                     

 

     ... tedy jen za předpokladu, že nikdo z nás nedostane na vysvědčení pětku (českou!)... Tak si sáhněte do svědomí a popřemýšlejte, zda ten obrázek skutečně platí pro nás všechny. :)) 

     enlightened Co nás tento týden čeká? 

     Každý den se budeme chvilku učit a pak si něco zahrajeme, pustíme si pohádku, poklidíme třídu nebo pokojíček nebo půjdeme ven. DNES máme na programu toto: ještě my ve škole dohoníme rest s

enlightened PRVOUKA

z pátku máme rest v podobě pracovního listu s opakováním

 

enlightened ČESKÝ JAZYK 

- opravíme popletený text ze souborů  

 

enlightened MATEMATIKA

- zatočíme si kolem štěstí a zopakujeme násobilku

 

     A pak si můžeme pustit nějakou hezkou pohádku. My jsme ve škole v pátek zhlédli první díly Krakonošových pohádek. Tak Kubo, Ančí, hajnej, áčko! Jdeme na to! :)

     Kdo budete chtít, můžete se v podvečer připojit na SKYPE. Mějte se krásně! wink

 

Michaela Doubravová - úča z áčka :)

Zdravím kutily z áčka a jejich rodiče! smiley

 

     Víte, že UŽ ZA TÝDEN JE VYSVĚDČENÍ? :)  To to uteklo... Já vím, píšu to často a říkám ještě častěji. Ale je to pravda. :) Už se emůžete dočkat? Tomu věřím. :) Tak já už nebudu zdržovat. Rozcvičku si ale neodpustím... Čeká na nás naše oblíběná "slunečnice - šibenice". :) 

                                    ŽENA-IN - Slunečnice roční – rostlina pěstovaná pro krásu i užitek

 

     Klikněte na odkaz a dejte se do hádání těch nejlepších písmenek do vět: 

https://learningapps.org/display?v=pjee9vb0v20

     Už všechno víte? :) To je jen a jen dobře. Učebnice už máme odevzdané, pracovní sešity dopsané, písanku také... co my budeme dělat? Uvidíte ! :) Zvoníííííí! 

                              Přehled dílů — UčíTelka — Česká televize

 

kiss UčíTelka: rozloučení s vysíláním ... vylo to ale fajn, ne? yes

9:00 - 1.tř. -  Z pohádky do pohádky

9:35 -  2.tř. - Záhady lidského těla                      

10:10 - 3.tř. - Putujeme za pokladem

(budeme potřebovat: tužku, papír a kostky)

 

enlightened 1. hodina: TĚLESNÁ VÝCHOVA

- rozběháme se, rozcvičíme, protáhneme :) 

- ... a otestujeme se: Kolikrát přeskáčeš švihadlo za 1 minutu? Kolik uděláš krásných kliků? Kolik dřepů na jedné noze zvládneš? A na druhé? Tak a ještě kotouly vpřed a vzad. :) 

- za odměnu taneček? https://www.youtube.com/watch?v=AFIqSaZM2D0

 

enlightened 2. hodina: ČESKÝ JAZYK

- zopakujeme si básničku o slovních druzích, přeříkáme si je a vysvětlíme i s příklady

- jména obecná a vlastní? Hračka! :)

- v souborech majdete ještě jeden opakovací pracovní list z jazyka českého :) 

                                             

enlightened 3. hodina: PRVOUKA

- druhá "opakovačka" dnešního dne... schválně, co všechno už umíte z prvouky? :) 

- v souborech je druhý pracovní list :)

 

enlightened 4. hodina: ČESKÝ JAZYK - ČTENÍ A PSANÍ

- zahrajeme si slovní fotbal? Nejprve na poslední písmeno a pak to zkusíme na poslední slabiku! 

- čtení s porozuměním on-line ... to nás baví: https://www.umimecesky.cz/cteni-s-porozumenim-liska/17

- čtěte si vlastní knížku (alespoň 15 minut)

 

yes DOMÁCÍ ÚKOL  PRO ŠKOLÁKY I DOMŠKOLÁKY:

- jak jsme si už včera říkali ... cvrček cvrčí na Kahootu :) ... a čeká na vás! :)

 

mail DOBROVOLNÝ ÚKOL PRO PŘÍŠERKY:

                 

 

     Milé příšerky! Zvládli jsme to! Co? Zvládli jsme se učit on-line doma i pak společně. Jsme prima parta a zvládneme cokoli! Staší jen chtít - to si zapamatujte! :) Moc vám děkuji za to, jací jste! Všichni jste se snažili a pracovali poctivě na úkolech. Jsem na nás pyšná! yes

 

     Dnes jsme se učili ve druhé třídě naposledy podle rozvrhu. :) Co nás čeká příští týden jste se u čátečně dozvěděli z úvodní rozcvičce - slunečnici / šibenici. Nechte se překvapit! :)  Mějte se fajn! Mám vás ráda, áčko moje. heart

 

Michaela Doubravová - úča z áčka :)

Zdravím parťáky z áčka a jejich rodiče! smiley

 

     Včera jsme si trochu oslavili Mezinárodní den prázdných tříd. Hra "Šibenice - slunečnice" nás ve třídě nadchla. Jak to bylo u domškoláků doma? :) V rámci myšlenky tohoto zvláštního dne jsme strávili hodinu českého jazyka venku. Třeba vyšetříme nějakou chvíli i dnes. Bylo to totiž fajn. :) 

 

     Dnes nás také čeká nějaké téma! :) Zkuste rozluštit jaké! 

             

Komu nepůjde načíst QR kód, může si "kliknout" sem: https://vocaroo.com/oqfnLl6NDKU?fbclid=IwAR3GzVYDiFk0cRekUEQIpqPyCm-z3sBReN7zL23A1kMYs-n6UHLNmhkOFxg

     

      Věřím, že se nám všem zadařilo vyluštit šifru. :) Teď už slyším zvoneček a luštění je (na chvíli) koneček! :)

 

enlightened 1. hodina: ČESKÝ JAZYK

kiss UčíTelka: dnes u mě vedou druháčci :)

 9:35 - 2.tř. -  Čtenářské a pisatelské dovednosti v dílně čtení

(budeme potřebovat: tužka, papír, rozečtená vlastní knížka, materiál ze souborů)

10:10 - 3.tř. -  Tvořivá práce s textem

(budeme potřebovat: tužku, papír, špendlík se žlutou hlavičkou) 

 

- v souborech najdeme pracovní listy, které si dnes PEČLIVĚ vypracujeme :)

 

enlightened 2. hodina: MATEMATIKA

- jedno zajímavé video a netradiční úkoly v něm: https://www.youtube.com/watch?v=EtGlqQ2ZQKQ&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1UsPrrUdk296lkMiWTKNGv65jQ6JaYNKVGpWOzgXRyYUBCbUliqo6yNuE

- vypočítáme si stranu 1 a 2 z pracovního listu ze souborů

 

enlightened 3. hodina: VÝTVARNÁ VÝCHOVA

- blíží se nám léto, prázdniny a všude to krásně kvete! Můžete si namalovat kytičky zas jinou technikou než minule :)

- u prvního obrázku si nejprve nakreslíte a vystřihnete kytičku, pak přiložíte na čtvrtku a přebarvíte štětcem nebo houbičkou :) ... šablonu držte pevně!

- druhý obrázek je složitější - vytvoříme barevný základ a po uschnutí dotváříme např. z novin lístky květu atd. :)

                           

 

enlightened 4. hodina: PRACOVNÍ ČINNOSTI

- zkusíme vytvořit přáníčko pro tátu? Tady je foto a video s návodem :)

https://www.thebestideasforkids.com/fathers-day-handprint-craft/?fbclid=IwAR05Pob7hVMHdqseIDaG5fr3GY39SfsQjHYfAxP8_Pv-SYIkAQMyCFNhUJk

- budeme potřebovat čtvrtku, barevné papíry, nůžky a fix

                                            

 

yes DOMÁCÍ ÚKOL PRO ŠKOLÁKY I DOMŠKOLÁKY:

- Kahoot na vás stále cvrká! :) 

https://kahoot.it/challenge/0980370?challenge-id=68e6205c-43aa-4be4-bbf7...

 

mail DOBROVOLNÝ ÚKOL PRO PŘÍŠERKY:

- stále nemáme dořešené dva předchozí úkoly :) 

- zítra nás bude čekat úkol závěrečný! Tak si na něj počkejte. :)

 

     Náš rychlík Tom se zúčastnil dalších atletických závodů. Sice závodí za konkurenční klub AC, ale i tak ho pochválíme! Vždyť je stejně náš. :) Tom se v závodním poli proti starším borcům neztratil a doběhl v závodě na 600m ve svém rozběhu 3, celkově pak 24. Gratulujeme a držíme dál pěsti! :)

               

 

     Předposlední zadávání úkolů tohoto předposledního týdne je za námi. Pustíme se do úkolů s chutí nám vlastní. Však to máme vždycky raz, dva... tři. :) Mějte se fajn! wink

 

Michaela Doubravová - úča z áčka :)

Zdravím děti z áčka doma i ve škole a jejich rodiče! smiley

 

     I dnes je dnes a to je ten nej den, který máme úplně nejradši! Souhlasíte? :) Určitě ano a jestli ne teď, tak v poledne určitě. :)  Tak jdeme na to? Jako správní sportovci se na to učení musíme trochu rozcvičit! :) Hru "Šibenice" zná určitě každý z nás. Připravila jsem si pro vás podobnou hru. Uvidíte sami. :)

                                       

     Komu nepůjde QR kód, odkaz najde tady: https://learningapps.org/watch?v=po6j99gh220

Až budete mít vyluštěno, pusťte si tento odkaz na liveworksheets devil  a dozvíte se víc. 

https://www.liveworksheets.com/yv844972kg

     

     A co se dnes máme naučit? wink

 

enlightened 1. hodina: ČESKÝ JAZYK 

- řekneme si básničky, které už náme... abecedu a slovní druhy :)

- rozhlédneme se kolem sebe a napíšeme deset věcí, které vidíme a seřadíme je podle abecedy

- najdeme pět věcí, které začínají na stejné písmeno a seřadíme podle abecedy

- zahrajeme si pantomimu na slovesa ... jeden předvádí, co kdo dělá nebo co se s ním děje a druhý nebo druzí hádají činnost :)

- a ještě jedna hádací hra: myslím si nějakou věc a popisuju ji tak, aby protihráč nebo protihráči uhádli, které podstatné jméno mám na mysli :)

- čteme si alespoň 15 minut vlastní knížku a řekneme si, co jsme se dozvěděli nového :)

 

enlightened 2. hodina: MATEMATIKA

- zopakujeme si všechny řady násobků, které známe ... nejprve vzestupně, po té sestupně :)

- když koupím o 3 více vajíček než včera, budu ... 

- když nakoupím 3 krát tolik, budu ...

- když mám o 3 méně, budu ...

- když mám 3 krát méně, tak budu...? :)

- a teď budu psát poslední stránku v pracovní učebnici :) - strana 32 je  celá vaše :)

 

enlightened 3. hodina: PRVOUKA

kiss UčíTelka: opět se mi nejvíc líbí třeťáčci :)

9:00 - 1.tř. - Léto v lese

(budeme potřebovat: ručník, tři gumičky)

9:35 - 2.tř. - Léto na louce a na poli

(budeme potřebovat: na výrobu motýlka 3 brčka, papír nebo čtvrtku, tenkou izolepu, nůžky, šablonu z webu)

10:10 - 3.tř. - Mezilidské vztahy

(budeme potřebovat: tužku a papír)

 

- zopakujeme si roční období, měsíce v roce, dny v týdnu, části dne a hodiny  a důležitá telefonní čísla :) 

 

enlightened 4. hodina: HUDEBNÍ VÝCHOVA

- venku se nemá hlučet, tak si budeme ukazovat :) Znáte písničku "Na tý louce zelený?"  :)

https://www.youtube.com/watch?v=3d21fyyyJK0

- postupně nahrazujte slova v písničce pohybem (ukazováním) ... :)

- a hru na ozvěnu znáte? Jeden vytleská rytmus nebo melodii a ostatní ji zkusí opakovat... můžeme tleskat, dupat, pískat, mlaskat... ale nemluvit. CITOSLOVCE použít můžeme. :)

 

yes ÚKOL PRO ŠKOLÁKY I DOMŠKOLÁKY:

- ještě na vás čeká jen cvrčíček na Kahoot(ku) :) ... zkuste ho do pondělí samostatně vypracovat :)

https://kahoot.it/challenge/0980370?challenge-id=68e6205c-43aa-4be4-bbf7...

- nikam nespěchejte, vezměte si na pomoc papír a tužku a hlavně: myslete hlavou! :)

         Cvrček domácí

mail DOBROVOLNÝ ÚKOL PRO PŘÍŠERKY:

- tak jak to je s tím běžcem, který běžel čtvrtý a předběhl třetího...? Kolikátý byl?

- a trojúhelníků jste napočítali kolik? Hm? :)

 

     Milé příšerky domácí i školní! Mám vás ráda heart a jsem na vás pyšná, jak ta princezna v pohádce. angel Mějte se krásně a v 18:00 - kdo bude chtít - na Skypu! wink

 

Michaela Doubravová - úča z áčka :)