backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.A

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

První soustředění s prvňáčky dopadlo nad naše očekávání :-). Počasí nám vyšlo, užili jsme si týden plný sportu a zábavy. Stihli jsme navštívit i kolonádu v Janských Lázních a ochutnali zdejší lázeňské oplatky.

Těšíme se na další soustředění na podzim, které nás čeká 10.9.-.14.9.2018 v Jívce u Trutnova.

Přejeme všem krásné léto a v září naviděnou ;-)

Tř. uč. PK a HT 

Dne 29. května proběhla na naší škole pěvecká soutěž s názvem Benešovský TURDUS. Žáci, předvedli skvělé výkony. Porota měla těžké rozhodování při výběru prvních třech míst. Nakonec rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Andrea Helvichová, 8. B

2.místo: Gabriela Mrkvičková, 8. C

3. místo: Nela Martínková, 8. B

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

V závěru školního roku byla 1.A pasována na čtenáře v Krajské knihovně. Po uvítání a připraveném programu dětí dostal slovo pan král, který děti mečem pasoval a předal dárek - knihu a průkazku do knihovny.

Slavnostního obřadu se zůčastnilo mnoho rodičů, kterým za účast děkujeme a doufáme, že si atmosféru pasování se svými dětmi užili.

P.K.

Na správný přísun vitamínů dohlížel náš kamarád Bovýsek. Škola se zůčastnila projektu Ovoce a zelenina do škol, které děti dostávaly zdarma.

Bylo to přijemné obohacení školních svačinek.

P.K.

Hodina tělesné výchovy nemusí být pouze v tělocvičně nebo na hřišti. V zimě jsme se učili bruslit. Teď zkoušíme naši šikovnost na lezecké stěně.

P.K.

Tentokrát jsme vyrazili do Palety za domácími zvířátky. Děti si odnesly spoustu informací, jak o ně pečovat. Každý si tam našel svého mazlíčka.

P.K.

Společně jsme navštívili knihovnu, kde jsme se seznámili s možností půjčování knih. Brzy z nás budou opravdoví čtenáři.

P.K.

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

V pondělí 5.3. jsme se s dětmi podívali "na zoubek". Děti shlédly krátký příběh "Jak se Hurvínkovi dostat na zoubek". Hravou formou jsme si ukázali správnou techniku čištění zubů, připomněli jsme si, jak předejít zubnímu kazu a jaké potraviny jsou vhodné pro náš chrup :-). Děti dostaly odměnu v podobě dárkové tašky. Celý preventivní projekt byl pod záštitou DM drogerie.