backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.A

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová

 

Na škole proběhl projekový den - Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí.

Děti se seznámily s prací záchranářů a vojáků, prohlédly si vybavení sanitky a obrněného transportéru. Získané vědomosti uplatnily při vyplňování pracovních listů.

P.K.

Na náš první lyžařský výcvik jsme se vydali do Orlických hor - Olešnice. Děti zaslouží velikánskou pochvalu. Od středy jsme všichni lyžovali na sjezdovce.

Užili jsme si nejenom lyžování, ale také jinou zábavu. Poslechli jsme si vyprávění o putování po Norsku, zatancovali si na diskotéce v karnevalových maskách, bobovali nebo si vyzkoušeli slalomový závod s časomírou.

Příští rok zase všichni pojedeme.

P.K.

I v tomto školním roce nás čekala ochutnávka exotického ovoce a zeleniny. Děti se seznámily s méně obvyklými plody z celého světa. Každý kus měl svůj letáček se zajímavými informacemi.

Děti si pochutnaly a ještě se něco nového dozvěděly.

 

P.K.

Druhé ročníky navštívila paní fyzioterapeutka, která vyprávěla dětem o zravém životním stylu. Společně jsme shlédli film Pokřivení a vzpřímení, kde se vysvětlovalo, proč je lepší být vzpřímený. Také jsme si zacvičili.

Paní fyzioterapeutka dětem zdůraznila, jak je důležité trávit čas aktivním pohybem.

 

P.K.

Vážení rodiče, milí žáci,
dávám k dispozici slovníček k učebnici JOIN US FOR ENGLISH 1, aby domácí opakování anglického jazyka bylo pro Vás snazší.
 
Vodáková

A máme tu zase Vánoce, na které se všichni moc těšíme.

Přeji vám všem pohodu a hezké prožití svátků.

V novém roce hlavně zdraví, štěstí a radost z vašich dětí.

P.K.

Letos jsme se opět těšili i netěšili na tři pohádkové postavy - anděla, čerta a Mikuláše. Navštíily nás ve třídě pátého prosince a každému přinesly dobrotu. Uhlí nikdo nedostal :)

 

P.K.

Letos jsme opět objednali výukové programy v Paletě.

Ten první, který jsme navštívili, byl o vlně.

Už víme, jak se vlna zpracovává, co vše se z ní dá vyrobit.

Každý z nás si vytvořil originální plstěný míček s překvapním.

Těšíme se na další návštěvu.

 

P.K.

Všichni se těšíme na Vánoce.

My jsme si je trošičku přiblížili exkurzí do výrobny skleněných ozdobiček do Horního Bradla.

Děti viděly, jak ozdoba vzniká a co dá práce, než se vánoční ozdoba dostane do prodeje. V podnikové prodejně si  je mohly nakoupit a přivézt si památku.

P.K.