backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.A

Před Velikonocemi jsme se třídou zavítali do Palety. Povídali jsme si o zvycích a tradicích na Velikonoce, proč je slavíme, ochutnali jsme mazanec smiley. Nechybělo ani zdobění vajíček. Většina z nás poprvé zdobila voskem. Vyzkoušeli jsme si, jak se plete pomlázka a nakonec jsme si vyrobili z vizovického těsta velikonoční dekoraci. 

 

Holky a kluci z 2.A 

Máme za sebou první lyžák a bylo to super. V neděli 12. 3. jsme odjeli na náš první lyžařský výcvik. Většina z nás už na lyžích někdy byla a tak skupinka nelyžařů byla malá. V neděli po příjezdu jsme si vše pečlivě vybalili a před večeří jsme si užili venku ještě čerstvý sníh. Pondělní dopoledne jsme se rozřazovali do družstev a hned jsme vyjeli na vlek. Lyžovali jsme každý den ráno i odpoledne. Sníh nám nastěstí vydržel smiley. Po lyžování jsme zvládli i procházku nebo bobování na dojezdu sjezdovky. Všichni jsme se v lyžování posunuli zase o kousek dál a těšíme na další rok, kdy vyzkoušíme i běžky. 

Děkujeme paní učitelkám, vychovatelkám, panu učiteli Jirkovi a taky tetě Ivě a Lukášovi, jak se o nás celou dobu pěkně starali na kopci i v chatě. 

Lyžaři a lyžařky z 2.A 

Při pracovních činnostech jsme se seznámili se stavebnicí Merkur. Pro většinu z nás to bylo úplně nové. Paní učitelka nám vysvětlila, jak máme postupovat a v průběhu hodiny už nám šla práce celkem od ruky. Jojo, my umíme nejem běhat, házet, skákat, překonávat různé překážky, ale i něco smontovat a sestavit smiley.

Montéři z 2.A

Z nás bude kapela. Nejsme jenom sportovci, ale umíme zahrát i na různé hudební nástroje a vytvořili jsme ve třídě pěknou kapelu smiley

Hudebníci z 2.A

I letošní školní rok se věnujeme bruslení. Protože je pardubický led plně obsazený, jezdíme bruslit do Chrudimi. Začátek bruslení provádíme různé cviky a úkoly na bruslích a druhou už si jezdíme sami smiley. Oproti první tířdě jsme se o dost zlepšili a to i díky tomu, že ve volném čase bruslíme s rodiči smiley.

Bruslaři z 2.A

Poslední školní den jsme vyrazili do Slatiňan do muzea Švýcárna, kde jsme si mohli vyrobit svíčku ze včelýho vosku, nazdobit perníček, namalovat magnetku smiley. Prohlédli jsme si i muzeum, udělali menší módní přehlídku, nasedli na velkého koně. Počasí nám na cestu příliš nepřálo, ale my nejsme z cukru, takže jsme se nerozmočili. 

Holky a kluci z 2.A 

Ve středu 7. 12. se u nás ve škole uskutečníl Vánoční jarmak. V nabídce byly ruzné vánoční výrobky, dílničky nebo i něco sladkého k zakousnutí. Naše třída se na jarmakr poctivě připravila a vyrobila hned několik výrobků. Peníze, které jsme utržily, poputují na konto Dobrého anděla. 

2.A

K Vánocům patří svíčky a proto jsme si hned dvě vyrobili v Ekoncetru Paleta. U první svíčky jsme si nejdřívě vyrobili kalíšek, po té zasadili knot a nakonec pomocí lžíce nalévali horký vosk. Při výrobě druhé svíčky jsme měli dlouhý knot, který jsme střídavě dávali do vosku a do studené vody. Svíčky se nám moc povedly smiley

Holky a kluci ze 2.A

5. 12. chodí Mikuláš s andělem a čertem. I k nám do třídy zavítali. Někdo se trošku bál, někdo vůbec, někoho si dokonce čerti odnesli pryč ze třídy. Společně jsme celá třída Mikuláši zazpívali písničku a zlobivce nám čerti vrátili zpět do třídy. 

Andílci a čertíci z 2.A