backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.A

Jívku jsme ještě neznali, sem budeme jezdit každý rok v září! To je super, protože je tam moc krásně. Počasí nám přálo až do čtvrtka, takže na nás vždy dopoledne čekaly disciplíny - hody, běhy, skoky a všemožné dobrodružství, která pro nás paní učitelky s vychovatelkami přichystaly. Odpoledne bazén, výlet a nebo sbírání hub a byl tu pátek! Jakto, že ten čas tak utekl?

Zdravíme s medailemi na krku, ty jsme si totiž dost zasloužili!cool

2. A

Vážení rodiče, sportovní nadšenci,

dovoluji si Vám připomenout Lidový běh Vaňka Vaňhy. Pokud byste měli zájem běžet i Vy nebo sourozenci dětí, budeme moc rádi! Nahlásit se mi můžete do e - mailu lenochova.lucie@benesovka.cz. Za druhý stupeň pište, prosím, na e - mail strofova.petra@benesovka.cz. Napište nám vždy jméno a příjmení běžců. Za dospělé vybíráme 50 Kč, děti zdarma. Prosíme o platbu do 17. 9. 2021.

Děkuji a přeji krásný den

Mgr. Lucie Lenochová

Jupí! Konečně ve škole, těšíme se na nová dobrodružství! Určitě se naučíme spoustu nových věcí. Také nás čeká sportovní soustředění na Jívce, plavání, horolezecká stěna a v prosinci bruslení. 

Těšíme se i s paní učitelkou.

Druháčci z Áčkacool

Je to tu! Náš první školní rok je za námi! Hned ráno jsme si stihli zhodnotit včerejší sportovní den a rozdat diplomy. Také jsme hodnotili celý školní rok, dali si dobroty a hned potom jsme mohli přejít na slavnostní předávání vysvědčení...to bylo jedniček!

Všem přejeme krásné léto a těšíme se do druhé třídy, to už budeme 2. A!

Ještě dnes, holky a kluci z 1. A

Dnešek nás pořádně zaskočil!

Plánovali jsme si sportovní den venku, od rána nám ale pršelo. Paní učitelka měla naštěstí plán B! Propojili jsme tělocvičny a stanoviště jsme vytvořili tam. Rozdělili jsme se do týmů a postupně plnili disciplíny: opičí dráha, hod na cíl, přeskoky švihadla, kopání míčem, hod do dálky, skok z místa a hvězdicový běh. Potom jsme šli na sváču, trochu jsme si odpočinuli a mezitím přestalo pršet a mohli jsme jít ven alespoň na běh na 60m a 300m. Některé z nás to tak bavilo, že nám nestačil jeden opravný pokus a běhali jsme až do té doby, než jsme museli na oběd.

Sporťáci z 1. A

Naše škola oslavila významné jubileum – 60 let! Proto jsme jí každý napsal přání: ať do školy chodí hodní žáci a co nejvíc žáků, ať je v ní sranda, najde se v ní i spoustu nových přátelství a zažije spoustu nových dobrodružství!

K této příležitosti jsme dostali krásné ročenky, které jsme si pročetli a vyprávěli si o tom, jak to ve škole vypadalo, proč se naše škola jmenuje tak, jak se jmenuje a v neposlední řadě jsme se rozdělili do týmů a tvořili myšlenkové mapy! 

Bylo to prima!

Lucie Lenochová

Dnes nás vzala paní vychovatelka na loď! A vzala i paní učitelku, no to bylo super! Někdo z nás na Arnoštovi nikdy nebyl, tak to bylo poprvé. Dali jsme si i zmrzku!

Výletníci z 1. A

No to byla akce!

V 18:30 jsme měli všichni sraz před Lumpáriem se spacáky a batůžkem. My jsme tam totiž nocovali! K véče jsme si dali pizzu a pak už jsme si užívali všech atrakcí, kteté tam byly. Před spaním jsme měli ještě promítání filmu a pak už jsme šli spát...to abychom mohli co nejdřív vstávat a jít si zase hrát.

Bylo to supeeeeeeer!

1. A

Vážení rodiče, sportovní nadšenci,

dovoluji si Vás pozvat na Lidový běh Vaňka Vaňhy. Posílám takhle dopředu z důvodu konání v neděli. I přesto doufám, že se nás sejde co nejvíce! Pokud byste měli zájem běžet i Vy nebo sourozenci dětí, budeme moc rádi! Nahlásit se mi můžete do e - mailu, napište mi vždy jméno a příjmení běžců.

Děkuji a přeji krásný den

Mgr. Lucie Lenochová

Tak jsme se těšili, až pojedeme na letní soustředění, až jsme ze soustředění doma! Byla to paráda. Jeli jsme na Jurášku, která je v Olešnici, v Orlických horách. Počasí nám přálo celý týden! Hned po příjezdu jsme si vybalili a dali si výborný oběd (ono nám chutnalo celý týden, pana kuchaře jsme si oblíbili). Následoval polední klid a odpoledne bylo už ve znamení her. Rozdělili jsme se do 4 družstev a v těch jsme soutěžili celý týden.

Každé dopoledne nás čekaly nějaké disciplíny - běh na 50m, přeskok švihadla na 30s, skok do dálky, hod na cíl, opičí dráha, běh do vrchu, trojskok, předklon hluboký, dřepy na 30s, hod do dálky, hod medicimbalem a hvězdicový běh.

Jedno deštivé odpoledne jsme vlastně měli ve čtvrtek - to jsme ale také využili naplno. Zahráli jsme si Kimovku, luštili křížovky, hráli hru "město, jméno..." a také hledali obrázky k textu. Potom už přestalo pršet a mohli jsme jít na další průzkum!

V pátek jsme balili a měli poslední soutěže ve družstvu - přetah lanem, štafetu a "číslovanou". Jupí a mohlo přijít vyhodnocení družstev! Na prvním místě se umístili červení. Následovalo vyhlášení nejlepších sportovců, to byly nervy! Za celý týden nasbírali hned 2 kluci stejný počet bodů a tak bylo pořádné drama! Všechno dopadlo tak, jak mělo. Sláva vítězům, čest poraženým! V tomto duchu se nesly všechny soutěže a ikdyž jsme neběželi zrovna my, fandili jsme ostatním. Tak to má přeci být, aspoň to říká naše paní učitelka. 

Ještě jsme zapomněli, hledali jsme poklad, hráli fotbal a vybíjenou, byli v lese stavět domečky, oslavili jsme Miušky narozeniny, běhali postřehový závod a také jsme se koupali a opalovali. Byla diskotéka a opékali jsme buřty. 

Děkujeme naší paní vychovatelce a Týně, jak to s námi zvládly a doufáme, že s námi pojedou v září znovu - to jedeme na podzimní soustředění na Jívku. Už teď se moc těšíme, co nám paní učitelka zase vymyslí.

Sporťáci z 1. A