backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.A

Zdravím mé správňáky z áčka a jejich rodiče! smiley

     Jak jste se měli? Uklízeli jste Česko? Na květnou neděli jste se oblékli něco nového, abyste i další rok rozkvétali? Teď je před námi poslední týden před Velikonočním pondělím. A ten bude barevný, přesně tak, jak jsem vám slíbila.

     Zatímco Vánoce mají své stálé datum, u Velikonoc tomu tak není. Řídí se prvním jarním úplňkem. To je když se po 20. březnu na noční obloze poprvé objeví krásně kulatý měsíc. :)

     Každý den tohoto týdne, kterému říkáme pašijový, má své pojmenování:

Modré pondělí

Žluté nebo šedivé úterý

Škaredá středa

Zelený čtvrtek

Velký pátek

Bílá sobota

Velikonoční neděle

Velikonoční – červené – pondělí     

    Podívejte se do souborů zde, kam jsem vám uložila návod, jak ty letošní - trochu zvláštní - Velikonoce prožít a ne jen přežít. :) Najdete tam ještě jednu přílohu k tomu. A ještě navíc super velikonoční písničku od Petra Nováka. V souborech máte jak hudbu, tak text písničky. Moc se mi líbí! Má legrační refrén. :)

     Dnes začínáme modrou. Proč Modré pondělí? Prý to je odvozeno od barvy látky, kterou se zdobily kostely. Podle tradice to byl den, kdy by se nemělo chodit do práce. Neznamená to však, že by se nemělo vůbec pracovat. Tento den hospodyně tradičně věnovaly jarnímu úklidu domácnosti.

     Tak jdeme na dnešní úkoly! Plán dne máte o5 v souborech zde! :)

enlightened 1. hodina: TĚLESNÁ VÝCHOVA

- Když máme to Modré pondělí … zaměříme se na úklid :) Odhadněte, za jak dlouhou dobu dokážete dobře vyluxovat koberec v obýváku nebo v pokojíčku. Svůj tip si zapište a pak se pusťte do díla! :) Nezapoměňte se před tím pořádně zahřát, rozcvičit a protáhnout! :) Pak to samé zkuste se smetákem... :) Očekávám plné zpávy s fotodokumentací! :)

 

enlightened 2. hodina: ČESKÝ JAZYK

- začněte s rozvrhem, který si pro vás připravila kissUčíTelka – 9:35 – Čteme a píšeme slova se skupinami bě, pě, vě (budeme potřebovat: papír, tužku)

- dnes se vrhneme na sedmý slovní druh: PŘEDLOŽKY yes

Jak je poznáme v textu nebo v řeči? Jsou to např.: k, s, v, z, o, u, na, za, od, do, po, pod, nad, pro, před, bez, ...

- vyslovujeme je dohromady se slovem, ke kterému patří, ale musíme je psát zvlášť... např. v pondělí, za tělocvikem, před matematikou, pod stolem, u židle, z okna... :) 

- vysvětlení spolu s úkoly najdeme v učebnici na straně 94. Vypracuj si cvičení 1, 2, 3

- vše si procvič v pracovním sešitě na straně 26, cvičení 1, 2, 3

 

enlightened 3. hodina: MATEMATIKA

- zopakujeme si geometrii - že je rýsování hračka si zopakujeme podle prezentace v souborech :) 

- pak se mrkněte ještě na tyto odkazy: 

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fyoutu.be%2FMThX0sMP2rk%3Ffbclid%3DIwAR2T7OpZOoZ-ni72HFkvrraojO3F1CX3Pd3ZXAxpp35ySp1-6ejSs7i6aic&h=AT1CoylNb_pLyCf3GVOS0vDeBiehfDcGsFaHUHPWKcou3yy76NzAFSg8D1IVqGwB2IN79Kh7EWmgoQy1jZyDaI3jZf95qwTUCzft8pnL5zEDbJyGACe_X0yw2_qw1rIW9JwyFsTGFdSc

https://www.youtube.com/watch?v=CDziy1mZ5xM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2U5GwjRZme1Wcx5G6Uek-bn-VVhoZBUIcRelwX7N9g-JFlrEkbMxPtaTs

- v pracovní učebnici si vše zopakuj na straně 5 a pak si narýsuj úkoly 1, 2 na straně 13

- pro pilné žáčky mám ještě tyto odkazy na procvičení násobilky :)

https://www.umimematiku.cz/pocitani-mala-nasobilka-1-uroven/378

http://www.naucsepocitat.cz/mala-nasobilka/nasobilka/?min=2&max=6

 

enlightened 4. hodina: ČESKÝ JAZYK – ČTENÍ + PSANÍ

- Písanka strana 22

- budeme pracovat s textem Velikonoce - pašijový týden - přečtěte si jej a pospojujte text a obrázky, které k sobě patří. Zase se něco nového dozvíte! :)

- Zábavné psaní! To je tedy VÝZVA! :) V příloze najdete pracovní list (něco podobného jsme už dělali ve škole...) Házejte hrací kostkou a vytvořte krátký příběh o zvířátkách. Jsem celá napnutá, co vymyslíte! :) Své příběhy napište do sešitu ČJ - ČT + SL. Nezapoměňte datum! :)

 

mail DOBROVOLNÉ ÚKOLY PRO PŘÍŠERKY:

- v příloze najdete jeden vtip. Bohužel se jeho konec nedozvíte, pokud jej nevypočítáte! :) 

 

     Z učení už je to konečně všechno! :) Ještě potřebujeme vyluštit MIMIHÁDANKU. heart Čtvrteční "vánoční" miminko byl Silvík. :) A páteční? To byl Tom Mi. :) A na dnešní fotografii bude kdo? Uhádnete to? :) Teším se na vaše tipy. 

                                                    

 

     Mějte se všichni krásně, poslouchejte dospěláky a v 18:00 se na vás už moc těším na skypu. Dnešní téma: moje nejmilejší, nejoblíbenější pohádka! wink

Michaela Doubravová - úča z áčka :)

 

Zdravím mé skvělé holky a kluky z áčka a jejich rodiče! smiley

 

     Včerejší výzvy „Den v modré… a s knížkou v ruce“ jste přijali a já vám děkuji za pěkné fotečky! Krásně si užíváte pěkného jarního počasí a nezapomínáte u toho dodržovat vše, co se v této době musí. Jste prostě skvělí! Ještě dneska pár úkolů, naše skypování o domácích mazlíčcích a před námi je víkend! To bych ani nebyla já, abych pro vás neměla nějaký námět. :)

     V sobotu se měla konat dobrovolnická akce „UKLIĎME ČESKO“.  Odkaz na akci je zde: https://www.uklidmecesko.cz/about/zakladniInformace/  Bohužel se letos úklid konat nemůže, ale přeci jen… můžeme si ho udělat sami. Stačí, když si na procházku přibalíme igelitový pytel, pořádné gumové rukavice a cestou posbíráme, co do přírody nepatří. Pamatujete na plnění Laskavce? Při něm vás to moc bavilo. To byly poklady...! :)

     Neděle je poslední postní před Velikonočním pondělím. Nazývá se KVĚTNÁ. V tento den se světí kočičky. O nich se něco dozvíte při čtení v češtině. Celá květná neděle se nese ve veselém, slavnostním duchu. Uctíváme při ní úrodu a zemi.  

     Holky a kluci, pozooor! V tento den byste si měli obléknou něco nového, abyste celý rok kvetly! K obědu se většinou podávala zeleninová polévka a zelené fazolky na smetaně s brambory. Na stole nemají chybět kočičky. Ne ty čtyřnohé, ve váze. :)

     Těšíte se na to, že po květné neděli nám nastává poslední postní tzv. svatý týden plný tradic? To bude barevných dnů i úkolů! :)

     heart Kdo byl naším včerejším miminkem? Neprozradím! Malá nápověda: je to kluk! :) Dnes přidávám další MIMIHÁDANKU

                                     

 

     A jdeme na úkoly! Plán dne máte o5 zde v souborech. :)

 

kiss UčíTelka - dnes bych si vybrala vysílání jak pro nás druháky, tak pro třeťáky :)

9:35 – druháčci – Tvoříme slovní úlohy

(budeme potřebovat: papír, tužku nebo mazaci tabulku – euro folii, 30 libovolných drobných předmětů na počítání)

10:10 – třeťáci – Orientujeme se v čase, počítáme s ciferníkem

(budeme potřebovat: papír, tužku, pastelky, pracovní listy ze souborů)   

 

enlightened 1. hodina: TĚLESNÁ VÝCHOVA

- zaběhejte si na místě, po schodech, kolem obýváku…a rozcvičte se … však víte jak :)

- udělejte si 20 dřepů s výskokem, hned za nimi 15 angličáků, pak hned 10 sklapovaček a nakonec 5 klučičích kliků … a zopakujte to celé ještě jednou :)

- naučte se Zumba taneček s Andreiem: https://www.youtube.com/watch?v=iKeatJK181Q&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2fsfZY5Vh_EeBA6G43fndMxwvjrC22Vw9NAdaxBWgMY6uKDb_ZEg27nVo

 

enlightened 2. hodina: ČESKÝ JAZYK

- pokračujeme v procvičování slovních druhů

- učebnice strana 93, cvičení 7 – písemně do sešitu ČJ - Š. Nezapomeneme datum! :)

- pracovní sešit strana 25, cvičení 2, 3, 4

- do souborů jsem vložila podstatná jména a slova ke třídění. Nastříhejte si kartičky a hurá do dělení! Před tím si ještě všechny slovní druhy přeříkejte a osvěžte si, co znamenají podstatná jména (a jak si na ně ukážeme… ten, ta, to) a co jsou slovesa  

- rychlíci a dobrovolníci si mohou procvičit i, y, u, ů, ú, ... online! Poproste dospěláky, něco z minulých odkazů vám určitě rádi nastaví! :)

 

enlightened 3. hodina: PRVOUKA

- zopakujeme si dění v jarní přírodě. Na novém vzdělávacím servru edu ČT jsem pro vás vyhledala tyto odkazy. Tak se na ně podívejte, jsou pěkné a hodně se z nich dozvíte. :)

https://edu.ceskatelevize.cz/konec-zimy-zivocichove-a-rostliny-5e44244b4908cf012515802c

https://edu.ceskatelevize.cz/jarni-priroda-5e44241b4908cf0125157f5f

https://edu.ceskatelevize.cz/jaro-zivot-rostlin-a-zivocichu-i-5e44241c4908cf0125157f61

https://edu.ceskatelevize.cz/jarni-rostliny-5e44241a4908cf0125157f4c

https://edu.ceskatelevize.cz/pozdni-jaro-zivocichove-a-rozkvetle-louky-5e4424234908cf0125157f84

- podívejte se do učebnice na stranu 49 a popište, co vše představuje jaro u vody

- stejně tak postupujte na straně 50 u obrázku s jarním lesem 

- vezměte mamku a taťku o víkendu na procházku do lesa. Předem se podívejte do  přílohy, kde jsou náměty na pozorování a pokus s šiškou. :)

 

enlightened 4. hodina: ČESKÝ JAZYK – ČTENÍ + PSANÍ

- napište si stranu 21 v písance - kra - so - pis - ně! :)

- v souborech máme dnešní čtení o vrbě… nebo Vrbovi? Uvidíte sami. Odpovídejte i na otázky. Dnes stačí ústně.

 

enlightened 5. hodina: OBĚD

- pomozte s přípravou obědu, krásně prostřete a po „O“ připravte dospělákům za odměnu kafíčko a dejte jim k tomu nějakou dobrotu. Zkuste vše naservírovat jako v kavárně. Sobě můžete uchystat také něco. Co to bude? Čajíček, kakavíčko, čokládka? :) 

 

enlightened 6. hodina: PLAVÁNÍ

- umíte plavat na suchu? Že to nejde? To se pletete! No dívejte se:

https://www.youtube.com/watch?v=SAaFkh25Zkc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR326tQZ27pMwIV25qhJjJDjSMTHhVxdX80M_lUEdF01CLbZjiaCwW_SArE

- to ale není všechno! Položte se na postel nebo přes židli, nohy vám „čouhají“ a jedem! Trénujeme nohy kraula a znaku! A víte co, že jo! Nekrčte kolena! :D Čekám na fotografie! To totiž zdokumentovat zkrátka musíte! :)  Ve vaně si vzpomeňte na vodníka. :)

 

mail DOBROVOLNÉ ÚKOLY PRO PŘÍŠERKY:

- dřívka vás bavila - k nim se ještě vrátíme, spojovačka také dobrá! Dnes je to ale trochu jiný level. :) V souborech zde máte popletený text o kytičce, která nám obvykle zdobí okno. Zkuste ho přepsat tak, aby byl správně a dával smysl. :) Můžete psát přímo na počítači. :)

     To je dnes z úkolů všechno. Těším se na naše podvečerní skypování. Mějte se fajn, opatrujte se a nezapomeňte si číst své knížky! angel

 

Michaela Doubravová - úča z áčka :)

 

Zdravím mé čtenáře z áčka a jejich rodiče! smiley

     Jak jste si užili včerejší aprílový den? Podařilo se vám někoho žertem nachytat? Některé z vás jsem napálila při našem pětiminutovém čtení s úkoly. :) 

     O čtení bude i dnešní den. Na tento čtvrtek totiž připadá MEZINÁRODNÍ DEN DĚTSKÉ KNIHY. Není to datum jen tak vybrané. 2. dubna se narodil známý pohádkář Hans Christian Andersen. Dánský spisovatel napsal například pohádky O ošklivém káčátku, Císařovi nové šaty, Malá mořská víla nebo Cínový vojáček. Dnes si budete číst s počadem UčíTelka, ale i já jsem pro vás našla jednu pěknou i zajímavou pohádku. :) 

     Mám pro vás výzvu! Den v modrém! Oblečme si dnes co nejvíc modrých věcí. Proč? Modrá je dobrá. :) A je to barva autismu. Dnes je totiž také SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU a mnoho staveb po celém světě je dnes nasvíceno modře a lidé se do této barvy také oblékají. Autismus je onemocnění vrozené. Děti i dospělí s touto nemocí nerozumí tomu, co vidí, slyší, prožívají. Mají problémy se soustředěním, reakcemi na dění kolem sebe. Potřebují známé prostředí, svůj pořádek a řád. A jak se jim žije? Moc snadno ne. Dnes je tedy můžeme podpořit modrým oblečením ... a s knížkou v ruce! To je výzva na druhou, která si zaslouží fotodokumentaci! Už se těším! :)

     heartMIMIHÁDANKA je dnes taková vánočně naladěná! :) ...když predevčírem sněžilo, tak proč ne.  Včera to byla Viktorka T. Kdopak je tohle? :)

                                                               

 

     A teď už... zvoníííí! :) Plán dne máte o5 v souborech zde. :)

 

enlightened 1. hodina: ČESKÝ JAZYK

- UčíTelka  od 9:35 pro druháčky – Rozvíjíme svoje pisatelské dovednosti - pracovní list zde v souborech

- od 10:10 můžeme využít i vysílání pro třeťáky  – Čteme a ptáme se - pracovní list tamtéž :)

- vyjmenujte všechny slovní druhy a vysvětlete i s příklady, co znamenají podstatná jména a slovesa :)

- v učebnici na straně 93 napište do sešitu ČJ - Š podle zadání cvičení 5, cvičení 6 ústně

- v pracovním sešitě vypracujte  na straně 24 cvičení 3 a soutěž a na straně 25, cvičení 1

 

enlightened 2. hodina: MATEMATIKA

- zopakujte si řady násobků nahoru i dolů :) 

- v pracovní učebnici vypočítejte na straně 12, cvičení 1, 2, 3, 4. :)

- pozor na cvičení 3 - 6 krát méně znamená, že budeme..... a o 6 méně...? :))) Nepopleťte to, znáte se! :)

- pro rychlíky a nadšence přidávám ještě odkaz na online procvičování :) 

https://www.umimematiku.cz/pexeso-scitani-odcitani-nad20-1-uroven/134

 

enlightened 3. hodina: VÝTVARNÁ VÝCHOVA

- našla jsem pro vás pohádku "Království slovních druhů". Než si ji ale pustíte, potřebujete si vyrobit 10 pohádkových postaviček: král, královna, princezna, princ, služebná, poslíček, ministr, astrolog, kuchař a šašek

- žádná postavička vám nesmí chybět a každá bude na svém papíře! :) Stačí čtvrtka papíru A4. Poproste dospěláky, oni vám poradí. :)

- až budete mít všech deset postaviček, pusťte si tento odkaz s první částí... https://youtu.be/mXq7rxSIeIU

- a pak až část druhou ... https://youtu.be/j_be6RoPF14

- ve druhé třídě sice se slovními druhy jen začínáme, ale malé seznámení se hodí. Co říkáte? :) Těším se, jaké postavičky namalujete. :) 

 

enlightened4. hodina: PRACOVNÍ ČINNOSTI

- blíží se Velikonoce a je nejvyšší čas připravit si výzdobu :) protože... "Komu se nelení, tomu se (osení) zelení!" :)

- zkusíme tedy nelenit :) Tady máte návod, jak na to! Vypište si, co budete potřebovat a pokud doma pomůcky nemáte, poproste dospěláky, zda by vám je zakoupili. :) Návod mám pro vás jednodušší a složitější :) Je to na vás! 

https://www.youtube.com/watch?v=IXN8e4snn6o

https://prima-receptar.cz/panacci-z-pilin-a-obili/?fbclid=IwAR0jEkuAK692eDi8-zZkIbpD_eyD3GdovpoRcoLQkQkyOr_RepLfpSooWBc

Vám by se ale asi nejvíc líbil tento návod... :D

https://www.youtube.com/watch?v=CkqahlrhqQk&feature=youtu.be&fbclid=IwAR23MZM5F2E-DHbftCH5vjTBPYTdf9eltrs_BGlS4dNdAhBZ8WH5rbWj1H0

 

mail DOBROVOLNÉ ÚKOLY PRO PŘÍŠERKY:

- zaspojujeme si, jo? Dnešní úkol je jednoduchý a najdete ho v příloze :) Čtěte pozorně zadání. 

 

     Tak a už jsme na konci. Chtěla jsem vás ještě pochválit za všechny ty aktivity, které děláte a které si pak můžeme prohlédnout na fotografiích. Je to paráda, že jste tak fit a akční! :) Šíma nám vyfotografoval obří nákladní letadlo, Fíďa si v obýváku skáče parkour, holky se chechtají u telefonování, Silva se učí hrát na kytaru podle internetu... Jste zkrátka skvělí! Už se na váš všechny moc těším! :)  Zatím se mějte pamparádně, opatrujte se a smějte se. Smích určitě ten ošklivý vir vyžene. wink

Michaela Doubravová - úča z áčka :)

 

Vážení rodiče,

 
     věnujte prosím pozornost usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření, které vchází dnešním dnem v platnost. Čtěte prosím pozorně!
 

                           

 

     V případě jakýchkoliv nejasností mě neváhejte kontaktovat.

     Děkuji.

Michaela Doubravová

 

Zdravím mé skvělé sporťáky a jejich rodiče! smiley

     A je to tady! Co? DUBEN! Dnes je 1. dubna! Máme už za sebou tři měsíce roku 2020! Zkuste se na chvíli zamyslet... Jaké byly? Pocity má asi každý jiné a je to tak v pořádku. :) Duben je tedy kolikátý měsíc v roce? Kolik jich ještě zbývá do velkých prázdnin? A do Vánoc? :) A ještě mám jednu otázku... duben patří do zimy? Ano nebo ne? :) Včera napadl sníh! Třeba v Přelouči byl. :) Být to dneska, mysleli bychom si, že si pro nás příroda připravila apríl. :) Asi si to jen trochu popletla... Neva, my si dáme dnes aprílovou školu! :) V příloze o5 najdete plán dne s dnešními úkoly. :)     

     Nejdřív ale bez legrácek výsledek včerejší mimihádanky! Na fotografii byla Nelča s jedním L. :) A kdopak je tam dnes? heart

                                                      

 

enlightened 1. hodina: ČESKÝ JAZYK

- přeříkej si všechny slovní druhy, zopakuj si co jsou podstatná jména a co slovesa

- tady si můžeš slovní druhy zopakovat s želvičkama :) Koukni: 

https://www.youtube.com/watch?v=tRFZjccgVVY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1U73lj1h7IKiKLTIqifONTpKoGw9y0jfgeVLW2aMT2R4AP-xFr_dl2OvY

- v učebnici na straně 93 si řekni ústně cvičení 4 a 6

- z příloh si stáhni Aprílové čtení. Maš? :) Popros dospěláka nebo sourozence o to, aby ti stopnul 5 minut (pomalejší čtenáři klidně 7-8 minut). Dál postupuj podle instrukcí na pracovním listu! :)  

- v příloze najdeš pracovní list s Aprílovou školou! Ledaco nového se dozvíš a spoustu si toho procvičíš! :) 

 

enlightened 2. hodina: MATEMATIKA

- přeříkej si všechny řady násobků 2, 3, 4, 5 i 6... Dokážeš to i sestupně? (od největšího čísla po nejmenší) :)

- v pracovní učebnici dopočítej na straně 11, cvičení 5 a spočítej cvičení 6 

- v Aprílovém pracovním listu nechybí ani matematika a luštění! :) 

 

enlightened 3. hodina: PRVOUKA

- dnes vás učí UčíTelka a doporučuji vám vysílání pro 1. i 2. třídu :)

- 9:00 – prvňáčci – Pozorujeme živočichy na jaře - ptáci (budete potřebovat: ptáčka z PL ze souborů zde - obstřihněte vnější tvar včetně čtverců, a dále si připravte tři plyšáky)

- 9.35 – druháčci - Jaro v kalendáři. Seznámení s novými pojmy: rovnodennost, slunovrat (budete potřebovat: tužku, papír, kalendář)

- v příloze najdete pracovní list: Jaro dělá pokusy. Jsou tak kytičky, zkuste je poznat!  :)

- námět pro vás: zkuste si vytvořit herbář! Že nevíte jak na to? Tady je návod: 

https://www.youtube.com/watch?v=EqmlqDYgABk&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1LRqIV5Us4kOWl8u4FszomgpSthpO45AiOqIadK_Y5A2-nLP7J288sBko

 

enlightened 4. hodina: HUDEBNÍ VÝCHOVA

- zazpívejte si písničku "Jaro dělá pokusy!" :) 

https://www.youtube.com/watch?v=tRFZjccgVVY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1U73lj1h7IKiKLTIqifONTpKoGw9y0jfgeVLW2aMT2R4AP-xFr_dl2OvY

- hudby není nikdy dost a té kvalitní obzvlášť! Pan dirigent Honza si pro své publikum připravil hudební hádanky na téma večerníčků... tady to máte: https://www.youtube.com/watch?v=Ulo-ND2SIq0

 

mail DOBROVOLNÉ ÚKOLY PRO PŘÍŠERKY: 

- tak dnes bych ráda věděla, co znamená přísloví: BŘEZEN - ZA KAMNA VLEZEM, DUBEN - JEŠTĚ TAM BUDEM! Jsem zvědavá, co vymyslíte! Napište mi vysvětlení do sešitu ČJ - ČT + SL. :)

     

     Mějte se fajn, buďte pozitivní a v 18:00 hod. se na vás těším na skypu! Už se nemůžu dočkat, až mě seznámíte s těmi youtubery! wink

 

Michaela Doubravová - úča z áčka :)

 

Zdravím mé druháčky z áčka a jejich rodiče! smiley

     Víte, že měla včera narozeniny naše česká vlajka? V loňském roce bylo naší republice sto let. Vlajka je o rok mladší. V podobě kterou známe, byla příslušným zákonem přijata 30. března 1920. A spolu s ní i další symboly České republiky.

     Daně Zátopkové, o které jsme si četli, bylo 97, když v době našeho soustředění odešla do nebe za svým Ťopkem. Znáte písničku od Mirai "Když nemůžeš, tak přidej"? Jasně že znáte! Tak na začátku mluví rychlý Emil. :) Bylo to jeho heslo a vy se písničkou můžete naladit do dalšího dne! 

https://www.youtube.com/watch?v=7De-UU9qB9Q&feature=youtu.be&fbclid=IwAR29BvU_H8zoX7M8Sx6_74BRIlZSi_jwhfPjdBzMGQi8I5zF2wikgAudOYg

     Včera jsme si taky spočítali, kolik olympijských medailí pro naši zemi oštěpaři už vyhráli. A pokud sledujete sportovní dění, tak určitě víte, že odložená olympiáda má už své datum. Bude se konat za rok od 23. 7. 

     Na včerejší fotografii byl náš Romča. :) Některým z vás to rozluštění dalo doopravdy hodně práce! :D No nevadí, nakonec jste to dali. Dnešní mimihádanka je tady heart

 

                                                   

   

     Zvoníííííííí! Všechny úkoly vám opět vložím do plánu dne, který najdete tady v souborech. Prý se vám s ním pracuje dobře. :) Jdeme na to! A hned první hodinu tady máme tělák. Huráááá! 

 

enlightened 1. hodina: TĚLESNÁ VÝCHOVA

- když jsme u té atletiky... co takhle Atletická abeceda? Něco už znáte, zkuste dnes cvičit podle videa. :)

https://www.youtube.com/watch?v=vSuJKVXPr14

 

enlightened 2. hodina: MATEMATIKA

- UčíTelka má od 9:35 hod. na programu téma "Násobíme třemi, hádáme čísla" (budete potřebovat: papír, tužku, pastelky, 30 kusů fazolí nebo těstovin - něčeho, co se dá počítat) 

- zopakujte si řadu násobků šesti, zkuste si ji říct vzestupně (to znamená od 0 do 60) i sestupně (to je od 60 do 0)

- jdeme na dělení! :) v pracovní učebnice si vypracujte na straně 11 cvičení 1, 2, 3, 4 a půlku cvičení 5. 

- chytnete-li výtvarnou náladu, můžete si vytvořit další matematickou hru podle návodu :) Odkaz najdete tady:

https://www.youtube.com/watch?v=FAO8qNtPIFg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3_s_UUv8aMkcboHhnOAfQ3OX50TYlkDivzDAFmZ-djFkykZ46D3KTQbSI

 

enlightened 3. hodina: ANGLICKÝ JAZYK

- opakujte si probrané učivo. Nové úkoly určitě brzy objevíte na našich třídních stránkách! :)

 

enlightened 4. hodina: ČESKÝ JAZYK

- vyjmenujte si všech deset slovních druhů

- co jsou podstatná jména? Uveďte alespoň 12 příkladů :)

- a jdeme na SLOVESA! Kolikátý slovní druh to je? :) Vzpomínáte si, jak jsme hráli pantomimu? Měli jste beze slova ukázat nějakou činnost... hodně jme se u toho vždycky nasmáli. :) Předváděli jsme, co kdo dělá... sedí, utíká, spí, čte... A teď si přečtěte, co jsou slovesa. :)

SLOVESA jsou slova, která vyjadřují, co osoby, zvířata a věci dělají nebo co se s nimi děje

Tady máte malé vysvětlení: https://www.youtube.com/watch?v=PgmKlpLbw6E&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2RxAzGCX54g5bpQu1pVDKVFUNttFwIuOgPo5Iz04u6ZQPRxbbay9fj2pI

- podívejte se do učebnice na stranu 92, cvičení 1 a pak na straně 93 vypracujte ústně cvičení 2 a 3

- v pracovním sešitě si udělejte stranu 24, cvičení 1, 2

- psaní i/y si můžete procvičit online tady: https://www.onlinecviceni.cz/exc/pub_list_exc.php?action=show&class=2&subject=%C4%8Cesk%C3%BD%20jazyk&search1=05.+Samohl%C3%A1sky+a+souhl%C3%A1sky&topic=02.+M%C4%9Bkk%C3%A9+a+tvrd%C3%A9+souhl%C3%A1sky+%281%29#selid

 

mail DOBROVOLNÉ ÚKOLY PRO PŘÍŠERKY: 

- dnes mám pro vás jednoduchý úkol. :) Budete potřebovat sirky nebo párátka. Zadání najdete zde v příloze. Důkaz o splnění úkolu budete muset tentokrát vyfotit a zaslat. :) 

     To je pro dnešek všechno. Užijte si poslední březnový den a v dubnu se na vás těším! wink Mějte se fajn!

 

Michaela Doubravová - úča z áčka :)

Zdravím žáčky z áčka a jejich rodiče! smiley

     Jak jste se o víkendu měli? Z vašich fotografií je vidět, že jste pomáhali doma na zahrádce, trénovali na trampolíně, bruslích nebo vylepšovali petanque, šli na procházku do lesa... Třeba někdo z vás i luštil křížovku z minulého příspěvku "Víkendové zprávy" a už ví, co jsem vám vzkázala. :) Také jste možná vynášeli smrtku a jestli jste k ní (pomyslně) přidali i ten ošklivý vir, který nás teď trápí, udělali jste jen dobře. Už aby byl pryč! :)

     heart Tak jdeme na naše MIMIHÁDANKY. :) První miminko - čtvrteční byla Týnka. Na páteční fotografii byl Štěpík. A poznáte, kdo je na dnešní fotografii? Jsem na vás zvědavá, detektivové! :) 

                                                                 

      Málokdy se vám stane, že vás učitelka nebo rodiče posílají dívat se na televizi. :) V této výjimečné době se vám to možná stává pravidelně. :) Už je jasný rozvrh programu ČT2 a Učítelky. Tady ho máte, abyste věděli, na co se který den můžete těšit. Někdy můžeme využít i vysílání pro prvňáčky nebo i třeťáky. Vždy vám to napíšu sem a rodiče upozorňuji v e-mailech. :) 

kiss UčíTelka – schéma rozvrhu – vysílání pro druháčky od 9:35:

pondělí – český jazyk

úterý – matematika

středa – prvouka

čtvrtek – český jazyk – čtení + psaní

pátek – matematika – geometrie, slovní úlohy

 

     A teď už dnešní domací úkoly. Aby se vám lépe učilo a byli jste více samostatní, zhotovila jsem pro vás denní plán. :) V něm si můžete odškrtávat vše splněné. Najdete ho v souborech zde. S chutí do toho, půl je hotovo! :)

 

enlightened 1. hodina: TĚLESNÁ VÝCHOVA

Najdete doma tři míčky? A místo kde nic neshodíte? :) Zkuste se naučit žonglovat! :) Jak na to? Návod najdete tady:

 https://www.youtube.com/watch?v=6vSzoY2jvf0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3zQHXWSYYGsVtv5a9qPd9THU_maxc_bxpa9OLpEfyQb-9SWZKBmBTSwWY

Nic nerozbijte, znáte se! :)))  Na omyly se nehraje! :) 

 

enlightened 2. hodina: ČESKÝ JAZYK

 

- UčíTelka od 9:35 hod. má na rozvrhu téma: Procvičíme čtení a psaní slov se skupinami dě, tě, ně. Zopakujte si učivo s paní teleučitelkou. Budete potřebovat: 2x papír A4, tužku a červený a modrý fix. 

- pak si dejte diktát s primaúčou. Pište do sešitu ČJ -Š a mezapomeňte napsat datum do pravé části stránky. :) Připravte si i barevnou pastelku, abyste si mohli opravit případné chyby. Nezapomeňte si vše pečlivě odůvodnit - čárky, háčky, i/y a hlavně to dě, tě, ně ... Chci vidět samé jedničky! :)

Odkaz je zde: https://www.youtube.com/watch?v=B7gPPX72NZM

- vyjmenujte si alespoň 3x slovní druhy - všech deset pěkně za sebou :)

- odpovězte na otázku: Co jsou podstatná jména? Uveďte nějaké příklady. 

- v učebnici na straně 92 si ústně vypracujte cvičení 6 a 7

- v pracovním sešitě si napište celou stranu 23 :) 

 

enlightened 3. hodina:  MATEMATIKA

 

- v souborech zde máme pracovní list na násobilkové řady :) 

- v pracovní učebnici na straně 10 vypočítáme cvičení 5 (krokodýli), 6 (do "horního okénka" napiš počet krabiček a dolů dopočítej bonbóny) , 7 (napiš si příklady do sešitu M - Š a nezapomeň, že první počítáme závorku), 8 (postupuj stejně jako u cvičení 6)

- po úspěšné střílečce z čj nabízím násobilkovou: https://www.umimematiku.cz/strilecka-mala-nasobilka?source=homepagePopular :) 

 

enlightened 4. hodina: ČESKÝ JAZYK - ČTENÍ + PSANÍ

 

- krasopisně napište další stránku v písance - dnes je to 20 :)

- v souborech zde najdete malé pokračování o statečné Daně a Emilovi – Jak to bylo doopravdy? 

- součástí přílohy je i tabulka, která má tři sloupečky: vím, dozvěděl/a jsem se, chci vědět.

- pod "vím" napište ještě před přečtení textu to, co víte o oštěpu, Daně Zátopkové a Emilu Zátopkovi

- do posledního sloupečku "chci vědět" napište to, co byste se chtěli v textu dozvědět, co by vás zajímalo o oštěpu, Daně a Emilovi, co o nich nevíte

- přečteme si postupně text a u každého odstavce se zamyslíme, o čem jsme četli a co nového jsme se dozvěděli. Můžete si i udělat poznámku na okraj papíru. :) To si pak zapište do prostředního sloupku "dozvěděl/a jsem se". 

- nakonec si vyplňte malý "kontrolní" kvíz :) 

- a co s tím sloupečkem "chci vědět"? Pokud jste v textu nenašli odpovědi, pak si je zkuste najít vyhledávači google. :) Jsem zvědavá na vaše práce! :) 

 

mail DOBROVOLNÉ ÚKOLY PRO PŘÍŠERKY:

- dnes mám pro vás zašifrované hádanky :) Potřebujete "jen" znát abecedu a vytisknutý pracovní list zde ze souborů. :) 

     To je pro dnešek všechno. angel Mějte se fajn, opatrujte se, poslouchejte dospěláky a v 18:00 se na vás těším u skypu! Jsem zvědavá na novinky! wink

 

Michaela Doubravová - úča z áčka :)

 

 

Ahoj kluci, holky a dospěláci z áčka! smiley

      Děti, odpovíte mi na otázku? Hrajete si ve škole rády? A víte, kdo první vymyslel heslo "Škola hrou"? Byl to Jan Ámos Komenský a narodil se před 428 lety 28. března na jihovýchodní Moravě. Napsal úplně první českou encyklopedii a spoustu dalších knih, kterými chtěl změnit tehdejší dění ve školách. Zamýšlel se, jak žáčky učit tak, aby je to bavilo, bylo to pro ně užitečné a odnesli si potřebné znalosti. A protože je pro vás přirozená hra, chtěl, aby se děti právě hrou učili. A to je zábava, že? :) Různá pexesa, (ne)králové, hádanky, já mám - kdo má ...  Tak vidíte, že měl pravdu. :) Z jeho knížek pak vycházel celý svět. Proto se mu také říká "Učitel národů". 

     Celosvětově se slaví DEN UČITELŮ 5. října. U nás jsme si ale zvolili pro tento svátek datum Komenského narození. A to je dnes. My učitelé ho bohužel oslavíme bez vás. Školy na nějakou dobu spí... přesně jako ta na obrázku. :( 

                                                         

 

     Přišlo mi od vás pár přáníček, některé i s fotografií a já vám za to moc děkuji. Vážím si toho. Pro všechny mám malý dárek ... školu hrou. :) V křížovce, kterou jsem pro vás vložila sem do souborů, najdete vzkaz. :)

     Ze dne na den se stali vaši rodiče doma ještě většími pomocníky a rádci při plnění domácích úkolů dětí, než tomu bylo možná doposud. A také učitely. Vedou si skvěle! Kluci a holky, poděkujte jim i za mě a buďte hodní. Spolu to všechno zvládneme! :) 

      A víte, co se bude dít v noci ze soboty na neděli? Ve dvě budou tři! :) Opravdu! Budeme spát o hodinu méně. :) Ve dvě hodiny se čas posune o hodinu dopředu. Říká se tomu ZMĚNA ZIMNÍHO ČASU NA LETNÍ. Kdybychom chodili do školy... moc by se nám ráno vstávat asi nechtělo. Všechno zlé pro něco dobré - alespoň si na změnu času můžeme přivyknout. :) Zpět na standartní - zimní čas se ručičky hodinek vrací 25. října.

     Když jsme u té neděle... je to pátá neděle postní a říká se jí SMRTNÁ. V tento den se na mnoha místech obědvá pučálka nebo hrachová kaše a nesmí se konzumovat alkohol. :) Své jméno dostala podle toho, že se ze vsí vynášela Smrt - Morana, Mařena, Mařka, Mařana, Mořena, Smrtholka... prostě většinou slaměná postava představující zimu. A vházovala se do tekoucí vody, aby ji odnesl proud pryč. Na Moravě v jeden den ještě navíc vnášejí do vsi tzv. Líto. A taky se v tento den hodně uklízelo - muži si uklidili dílnu a ženy domácnost. :) Děti vyráběly Smrtholku. :) Zkusíte ji vytvořit taky? 

     Jak to kdysi chodilo se můžete podívat tady: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10519120758-nase-tradice/212562260400010-velikonoce-a-smrtna-nedele/?fbclid=IwAR2ZZ7Un-4oPDnkKVu4bTR9xMvzeZXha2zmpaW5Hy5IYPhKmPbD0QMqAVOA

     Mějte se hezky, užijte si víkend a v pondělí se zase "sejdeme" u úkolů. wink

Michaela Doubravová - úča z áčka :)

 

 

 

Zdravím mé školáky z áčka a jejich rodiče! smiley

      Víte jak to říká Medvídek Pú… Ptal se prasátka: „Jaký je den?“. Prasátko odpovědělo: „Je dnes.“ A medvídek Pú řekl:  „Můj nejoblíbenější den.“  Nastavte si to v sobě také tak! Zkuste to! :) Dobré ráno, děti! Dnes je dnes. A to je náš nejoblíbenější den! :) 

     Tak začínáme? Já jsem připravena! devil

 

kiss UčíTelka má dnes v rozvrhu GEOMETRII! :)  Nám se hodí lekce pro 2. a 3. třídu.

9:35 hod. – druháčci – Rozpoznáváme rovinné útvary kolem nás - pracovní list v souborech zde

- budete potřebovat:  špejle, pastelky, modelínu

10:10 hod. – třeťáci – Měříme na centimetry a milimetry

-budete potřebovat:  papír, tužku, nůžky, pravítko, provázek

 

enlightened 1. hodina: TĚLESNÁ VÝCHOVA

Mám pro vás další výzvu! :)  Nejprve se ale hezky rozběhejte, rozcvičte, trochu se protáhněte a jdeme na to! Napište si na papír své jméno – písmena pište pod sebe, abyste na řádek mohli napsat úkol podle tabulky…

                                            

Takže třeba já:

  • M – jedna minuta sed u stěny (v podřepu)
  •  I – 2 minutový plank  (prkno … asi umřu)
  • C – 15 sklapovaček
  • H – 40 výpadů vpřed
  • A – 1 minuta plank … to už je lepší :)
  • E – 15 angličáků
  • L - 40 výpadů vzad
  • A – a ještě jednou 1 minuta plank     … asi jsem si raději měla zapsat Míšu :)))

Trénink máme sepsaný, tak vzhůru do něho! Pochlubte se svým workoutem! :) 

P.S.: Díky mamce Fídi za tip. :)

 

enlightened 2. hodina: ČESKÝ JAZYK

- už víme, že podstatná jména jsou názvy osob, zvířat a věcí.

- dnes si procvičíme jejich poznávání:  učebnice strana 91, cvičení 5 ústně a pak na straně 92, cvičení 8 si napiště do sešitu ČJ – Š (alespoň tři slova od každého písmenka) … nezapomeneme co? Datum. :)

- v pracovním sešitě vypracujeme na straně 22, cvičení 3 a 4

- pojďte si ještě zastřílet! :) Tohle procvičení i/y po souhláskách bude chtít nejen znalosti, ale i postřeh! :)  https://www.umimecesky.cz/strilecka-mekke-a-tvrde-souhlasky?source=explicitMapGlobal

 

enlightened 3. hodina: PRVOUKA

- dnes si přečtěte a poslechněte něco nového o hospodářských zvířatech. Nejprve se podívejte na prezentaci:  

https://www.youtube.com/watch?v=DfXL7DIHjNs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1953clSeZJKLWJT7Ke_moEiW2SojplZ_ustWJrgX9JrZ-qHr-OxhTr-PU

- přečtěte si v učebnici strany 52 a 53. Zavřete knížku a zkuste z vyjmenovat hospodářská zvířata a vždy si řekněte, jak se jmenuje samec (taťka), samice (mamka) a mládě (dítě). :) Proč hospodářská zvířata chováme? :)

- tady si můžete poslechnout, jaké zvuky hospodářská zvířata vydávají:

https://www.youtube.com/watch?v=ndspN0I-QEo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0yVRsXujl0yBaZagOfy_P9y-XcDgiJF5IVHLguVIVUi6dyvMAo_wVxjGI

- víte, že mají hospodářská zvířata svůj světový den? Každoročně je to 2. říjen. :)

- vypracujte si strany 60 a 61 v pracovním sešitě

- zopakujte si části rostlin on-line: http://rysava.websnadno.cz/prvouka_1.roc/jaro_rostliny1.htm

- a pak ještě dnešní učivo tady: http://rysava.websnadno.cz/prvouka_1.roc/domaci_zvirata1.htm

 

enlightened 4. hodina: ČESKÝ JAZYK – ČTENÍ + PSANÍ

- napište si další stránku v písance – měla by to být už 19. – a samozřejmě pište jako mistři a mistryně světa v krasopsaní! :)

- dnes dočteme sportovní pohádku O speciálním drakovi a statečné Daně. Za textem jsou opět otázky. Odpovědi mi napište do sešitu ČJ – ČT + SL. Už víte, o které naší olympijské vítězce příběh byl a kdo je rychlý Emil? V pondělí vám o nich napíši pár dalších informací! :)

 

enlightened 5. hodina: OBĚD

- dnes je ten nejoblíbenější den... proto dnes „uvařte“ pro milé lidi kolem sebe nanukový pohár! :) Určitě si ho všichni "po O" zasloužíte. Jste úžasni! :) Těším se, jak se mi u prohlížení vašich výtvorů na fotografiích budou „sbíhat sliny“! :)

 

enlightened 6. hodina: PLAVÁNÍ

- minulý týden jsme trhali rekordy ve vaně při potápění :), tento týden zkusíme něco podobného…

- budete potřebovat kelímek, vodu, trochu pěny do koupele, mycího prostředku na nádobí… a BRČKO! Poproste nějakého dospěláka nebo sourozence se stopkami (a třeba i foťákem). J Vás úkol bude vybublat co nejvíc pěny na tři výdechy. Nádech – s výdechem začněte měřit – pak jeden nádech + výdech a ještě jeden nádech + výdech a stop. :)  Nepodvádět! :) Těším se na fotodokumentaci! :)

 

mail DOBROVOLNÉ ÚKOLY PRO PŘÍŠERKY:

- nejprve slíbená odpověď na přísloví: Jedna vlaštovička jaro nedělá!  To, že jsme jednou něco zažili, jednou něco viděli nebo jednou něco udělali, neznamená, že se to může a bude opakovat. Mohla to být třeba jen výjimka. Doufejme, že to bude platit i pro ten současný ošklivý vir. :(

Dnešní úkol?  Bude klokaní! Najdete ho v příloze tady v souborech. :)

 

heart A na závěr naše miminkovské hádání číslo 2. Kdopak je toto děťátko? :) Jméno prvního miminka prozradím až v pondělí. :) 

                                                         

 

     Mějte se fajn, buďte opatrní a těším se na vás v 18:00 na skypu! wink

 

Michaela Doubravová - úča z áčka :)

 

 

Zdravím moje sporťáky z áčka a jejich rodiče! smiley

      Včera jsme si zase pěkně popovídali při společném skypování. Bylo nás o kousek víc než minule. V pátek v 18. se na nás těším znovu! :)

     Moji včerejší volající vědí a vy ostatní si tu novinku přečtete teď: VYHLAŠUJI HÁDANKOVOU VÝZVU! heart

Co budeme hádat? Kdo je kdo! Každý školní den dám sem na naše třídní stránky fotku jednoho miminka. Budeme hádat, kdo to z naší třídy je. Už mi přišly první obrázky! :) Tak začínáme! Kdo je toto? Pište mi do e-mailu, sms, ... však to znáte! :) 

                                                   

 

A teď už zvonííííííí! :) 

 

enlightened 1. hodina: ČESKÝ JAZYK

- nejprve si napíšeme DIKTÁT s paní učitelkou Libuškou - připravte si sešit ČJ - Š. Kontrola bude hned jak napíšete slovo, takže si připravte i barevnou pastelku na opravu případných chyb... a nakonec si dejte známku! :) Odkaz je zde: https://www.youtube.com/watch?v=5v-1Llek71w

- Nové učivo! První slovní druh - PODSTATNÁ JMÉNA! yes

TROŠKU JE UŽ UMÍME Z 1. TŘÍDY. UKAZOVALI JSME SI NA SLOVA  - TEN, TA, TO – jsou to totiž názvy i jména osob (Pepa, Anička, pekař, učitelka,...) , zvířat (pes, slon, chameleon,...), také názvy věcí - sem patří i rostliny (míč, pero, pampeliška, ...) , činností (psaní, vaření, běh, ...) a vlastností (pýcha, píle, ...). 

- našla jsem pro vás výklad na toto téma - Vysvětlení podstatných jmen pro druháky 

- prima úču Libušku si můžete poslechnout tady: https://www.youtube.com/watch?v=83rbAfm2nLM

- nyní si ještě všechno přečtěte v učebnici na straně 91 (žlutě zvýrazněném obdélníku) a zapamatujte si to 

- vypracujte na této stránce cvičení 2, 3 a 4

- v pracovním sešitě vypracujte na staně 22 cvičení 1 a 2 a na předešlé straně 21 si dodělejte cvičení 3, 4 a soutěž :)

 

kiss A co nabízí UčíTelka? 

9:00 – prvňáčci – Samostatně čteme a klademe si otázky (budeme potřebovat: pastelky, 4 čisté papíry A5 – to je velikost vašeho sešitu J, záložku) - pracovní list najdete v souborech pod fotkami 

9:35 – druháčci – Aktivně nasloucháme čtenému textu (budeme potřebovat: pastelky, pracovní list, rozstříhaná slova z přílohy) - pracovní list v souborech 

10:10 – třeťáci – Orientujeme se v textu (budeme potřebovat: papír, tužku, mazací tabulku – můžete nahradit eurofolií a obyč. fixem)  - pracovní list v souborech 

- alespoň to "naše" čtení pro druháky byste si mohli zkouknout  :)

 

enlightened 2. hodina: MATEMATIKA

- zopakujte si řady násobků 2, 3, 4, 5 a alespoň třikrát 6 :)

- v pracovním sešitě na straně 9 si zopakujeme +/- do 100 ve cvičení 5, slovní úlohu ve cvičení 6

- na straně 10 si pak vypracujeme cvičení 1, 2, 3 a 4

- na procvičení násobilky tady máte ještě jeden super odkaz: https://www.umimematiku.cz/cviceni-mala-nasobilka

 

enlightened 3. hodina: VÝTVARNÁ VÝCHOVA

- namalujte si draka z pohádky O speciálním drakovi a statečné Daně, kterou čteme na pokračování nebo můžete zkusit namalovat rovnou statečnou Danu podle fotek z přílohy. Tak co si vyberete? :) Nezapomeňte se pochlubit! 

 

enlightened 4. hodina: PRACOVNÍ ČINNOSTI

- minulý týden jsme si vyráběli násobilkové pexeso... dnes i můžete podle návodu v odkazu vyrobit jinou pomůcku na násobilku šesti. Já jí říkám "OKÉNKA"  :)  Můžete si je vyzdobit dle své fantazie! :)

Těším se na fotodokumentaci! :)

https://www.youtube.com/watch?v=7F9v2qAVB34&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3YZqvKMOqQF66_fTbJLUAQU4Q7Rcw6-ssXnaqG9klsWtGVrQwNdrl2X74

- za odměnu ještě přikládám do souborů naši oblíbenou "klapačku" - "nebe, peklo, ráj"  – také na násobilku šesti :)

 

mail  DOBROVOLNÉ ÚKOLY PRO PŘÍŠERKY: 

- zjistěte na internetu co bude s letními olympijskými hrami a kde se právě nachází štafeta s olympijským ohněm :) Zkuste použít vyhledávač google a vymyslete, co zadáte do "okénka" na vyhledávání :) Poproste dospěláka nebo sourozence, aby vám s tím trochu pomohl. Ale doopravdy jenom trochu, protože to je úkol pro vás. Zase se naučíte něco nového! :) 

- až to zjistíte, napište mi to na papír, namalujte k tomu olympijské kruhy a vyfoťte mi to - můžete ke vzkazu přidat i sebe! :) Jsem zvědavá už teď, co zjistíte! :)

     Mějte se famfárově a opatrujte se! laugh

 

Michaela Doubravová - úča z áčka :)