backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 7.C

Milí žáci,
vyhlašuji další kolo přírodovědné fotografické soutěže na téma: Čtyři roční období. Jedná se o pořízení čtyř fotografií z různých ročních období s přírodní tématikou.
Fotografie noste na flahsce do 20. května do kabinetu přírodopisu (p.u.Sobolikova).
Přeji mnoho štěstí při čekání na vhodný okamžik pro zmáčknutí spouště a pěkné chvíle strávené v přírodě.

Sobolikova

Připomínám všem, co se neúčastnili řádného termínu testu z DE, že  je čeká hned v hodině po prázdninách. Na stránkách tříd jsou k dispozici PL.

Někteří žáci zatím nedosáhli dostatečného počtu známek, je potřeba, aby přišli prokonzultovat možnosti klasifikace. Možnost kontaktu přes mail. Nenechávejte si to na poslední chvíli!

Schobi

Vážení rodiče,

ve středu 8. 1. 2020 se uskuteční od 16:00 do 17:30 konzultační odpoledne.

Teším se na viděnou!

I. Schoberová

Sraz 7. 1. 2020 v 7:20 na Hlavním nádraží Pardubice v hale. Jízdné vlaku bude hrazeno z fondu SRPŠ. Návrat kolem 13:30, poté samostatný odchod domů.

S sebou: teplé oblečení (včetně rukavic, čepice), oblečení vhodné do divadla, svačinu+pití příp. peníze na zakoupení. Prosíme zapomnětlivce o doplacení vstupného 100,- => kdo nebude mít zaplaceno, nejede a jde do školy.

Těšíme se!

I. Schoberová + I. Sobolíková

Ve čtvrtek 19. 12. 2019 se uskutečnil u nás ve škole sportovní den pro druhý stupeň.  V rámci tohoto dne proběhl již druhý ročník Vánočního florbalového turnaje a dovednostních soutěží.  Třídy, od šestých po deváté ročníky, si sestavily týmy a ty se poté utkaly systémem „každý s každým“. Do turnaje se zapojili i učitelé a trenéři atletiky se svým týmem.  Vítězství jednoznačně patřilo devátým ročníkům, které nepřipustily ani jednu porážku. Druhé místo patřilo týmu učitelů a trenérů. O třetí příčce muselo rozhodnout až skóre, neboť zbývající tři týmy měly stejný počet bodů.  Nakonec třetí místo získaly osmé ročníky.

Děkujeme všem zúčastněným za maximální nasazení a sportovně strávený předvánoční čas.

Petra Štrofová a Jakub Mokříž

Ve čtvrtek 12. 12. 2019 se třída 7. C seznámila díky lektorům společnosti Post Bellum Markétě a Františkovi s problematikou odvahy, strachu, prožitků, sebepoznání.

Spolu s hrdinkou příběhu, desetiletou Evou, se účastníci workshopu přenesli do období druhé světové války. Před Evou se otvírá příležitost stát se součástí ilegální odbojové skupiny proti nacistům. Jak se k této nebezpečné výzvě postaví dospělí a jak děti?

Prožitkovou formou a metodami výchovné dramatiky se účastníci seznámili s dilematy, která tehdejší doba na lidi kladla. Jaké podoby může mít strach i v dnešní době. A uvědomili si, že člověk musí nést důsledky svých rozhodnutí.

Skrze Evin příběh a vlastní prožitek z workshopu žáci reflektují paralely s jejich vlastním životem a mají možnost se novýma očima podívat na sebe a svět, ve kterém žijí.

Nová zkušenost a nahlédnutí pod pokličku sebe sama. Užili jsme si to.

Schobi

 

V úterý se třídy 7. B a 7. C vydaly fandit florbalovému týmu Sokoli Pardubice. A nešly s prázdnou! Na hodinách VV vyrobily pod vedením paní učitelky Vodákové s dopomocí 9. B fandící transparent. Atmosféra byla více než bouřlivá, školáci vytvořili vskutku červené peklo.

Pardubické SOKOLI čekal v úterý od 10 hodin v ENTERIA aréně zápas proti mužstvu z Liberce. V sestavě domácích nastoupili i bývalí absolventi naší školy - P. Černý, L. Prix a O. Krigovský. Školáci, kteří dorazili do hokejové arény v počtu téměř 5000, povzbuzovali domácí tým během celého zápasu a ti se jim patřičně odvděčili. SOKOLI dokázali porazit tým FBC Liberec 5:3 a připsali si tak tři body.

"O uši a nervy málem přišly" I. Sobolíková a I. Schoberová

Milí žáci a rodiče,
v pondělí 16. 12. 2019 nás čeká kino. Představení Adamsova rodina. Vybírám 75,-. Sraz bude v 8:30 před OC Grand. Po představení návrat do školy (5. a 6. hodina dle rozvrhu).
Dále pojedeme na divadelní představení Čtyřlístek do Klicperova divadla v Hradci Králové, 7.1.2020. Cena je 100,- +vlak. Ještě upřesním.

I. Schoberová

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

V pondělí 11. 11. 2019 v den výročí konce 1. sv. války jsme se  vydali se 7. C do ulic Pardubic jako kameloti prodávající vlčí máky.  Výtěžek této sbírky půjde na projekt Paměti národa, aby se zachovaly vzpomínky pamětníků. Jsme hrdí na to, že patříme mezi školy Paměti národa a pravidelně se účastníme akcí, které zaštiťuje Post Bellum.

Každá skupinka našlapala za dopoledne v ulicích Pardubic min. 8km - počasí bylo milosrdné v tom, že nepršelo, ale jinak byla vlezlá zima. Dospělácký doprovod nám dělali bývalí studenti Anička s kamarádem Davidem a Matěj. Patří jim velký dík, že se rozhodli strávit svůj čas s námi. Klobouk dolů před všemi sedmáky, kteří obětavě nabízeli máky kolemjdoucím a ne vždy to byly jen pozitivní ohlasy.

Vlčí máky bylo možno zakoupit i v naší škole a na dalších místech Pardubic např. v Krajské knihovně Pardubice nebo na Hlavním nádraží.

Děkuji všem, co podpořili tuto sbírku, která umožní natáčení dalších pamětníků.

Irena Schoberová

 

https://denveteranu.pametnaroda.cz/

https://www.youtube.com/watch?v=_q-E270BKvo

https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=7bBPvIYDLDI&feature=emb_logo