backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 7.C

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

V pondělí 11. 11. 2019 v den výročí konce 1. sv. války jsme se  vydali se 7. C do ulic Pardubic jako kameloti prodávající vlčí máky.  Výtěžek této sbírky půjde na projekt Paměti národa, aby se zachovaly vzpomínky pamětníků. Jsme hrdí na to, že patříme mezi školy Paměti národa a pravidelně se účastníme akcí, které zaštiťuje Post Bellum.

Každá skupinka našlapala za dopoledne v ulicích Pardubic min. 8km - počasí bylo milosrdné v tom, že nepršelo, ale jinak byla vlezlá zima. Dospělácký doprovod nám dělali bývalí studenti Anička s kamarádem Davidem a Matěj. Patří jim velký dík, že se rozhodli strávit svůj čas s námi. Klobouk dolů před všemi sedmáky, kteří obětavě nabízeli máky kolemjdoucím a ne vždy to byly jen pozitivní ohlasy.

Vlčí máky bylo možno zakoupit i v naší škole a na dalších místech Pardubic např. v Krajské knihovně Pardubice nebo na Hlavním nádraží.

Děkuji všem, co podpořili tuto sbírku, která umožní natáčení dalších pamětníků.

Irena Schoberová

 

https://denveteranu.pametnaroda.cz/

https://www.youtube.com/watch?v=_q-E270BKvo

https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=7bBPvIYDLDI&feature=emb_logo

V pondělí 11. 11. 2019 se proměníme v kameloty nabízející v ulicích Pardubic kvítky vlčího máku. Sejdeme se v naší třídě ráno v 8:00. Rozdělíme skupiny, rozdáme kasičky a zásoby odznáčků a vyrazíme prodávat. Dobře se oblečte, vemte sváču, deštník - celé dopoledne do 12/13:00 strávíme venku.

Schobi

Dokončeno první z témat (uč. str. 19-43) a uvěříme znalosti formou testu. V příloze naleznete PL. Termíny dle domluvy, viz Bakaláři.

Schobi

Vážení rodiče,

ve středu 6. 11. 2019 od 17:00 se konají třídní schůzky. Třída 7. C ve druhém patře vlevo naproti schodišti.

Na třídní schůzce budu kromě podání informací k prospěchu dětí a plánovaných akcí také vybírat příspěvek SRPŠ 200,- (platí starší sourozenec na škole) + 1. zálohu na ŠvP, pokud ještě nebyla uhrazena.

Těším se na setkání s Vámi.

Irena Schoberová

Naše návštěva v Ekocentru Paleta nás přivedla k myšlenkám: co udělat pro ochranu pokladu? Pro záchranu ohrožených druhů rostlin a živočichů? Jak se chovat v přírodě? Jaká pravidla by měla platit při návštěvě chráněných území a jak hlídat jejich dodržování? A mnoho dalšího. Na vlastní kůži jsme zažili a pokusili se přinejmenším zamyslet nad uvedenými otázkami.

Schobi

V příloze je ke stažení 2. část zápisů z fyziky.

DR

Vlčí mák je symbolem válečných veteránů už od konce první světové války. Červené květy v té době pokrývaly hroby padlých na západni frontě. Připnutím symbolického květu si lidé připomínají hrdinství vojáků a vzdávají jim úctu. A 11. listopadu se Den veteránů slaví proto, že 11. 11. 1918 byla podpisem příměří ukončena 1. světová válka.

Pro Paměť národa vyprávělo už více než 800 veteránů. V České republice žije ještě asi 600 bývalých vojáků a odbojářů z období 2. světové války, jejichž jedinečné osudy zůstávají skryty. Díky sbírce ke Dni válečných veteránů budeme moci zdokumentovat jejich další vyprávění. Dokud je čas.

„Rádi bychom kampaní všem československým válečným veteránům poděkovali, vyjádřili úctu a zároveň – s pomocí veřejnosti – přispěli k tomu, abychom mohli pro archiv Paměť národa zaznamenat vzpomínky těch, kteří ještě ve sbírce nejsou,“ vysvětluje záměr sbírky provozní ředitel Post Bellum Jan Polouček.

Připněte si vlčí mák jako symbol úcty k válečným veteránům. Podpoříte natáčení vzpomínek pro Paměť národa.

Dne 11. 11. 2019 se zúčastníme sbírky ke Dni veteránů jako kameloti prodávající vlčí máky v ulicích Pardubic.

Schobi

Dne 3. 10 jsme se nechali nalodit  (nebo naautobusit?) do autobusu a vydali jsme se směrem do Dvora Králové omrknout místní faunu (no a nějaká ta flora tam taky byla).

Program byl bohatý a až na trošku chladnější počasí jsme si to užili. Paní průvodkyně nás seznámily s některými zajímavostmi obyvatel afrických savan. Dokážeme rozeznat sudokopytníka od lichokopytníka a dokonce jsme si mohli pohladit korálovku. Dalším programem bylo ptactvo. Už víme, jak je to s tím peřím a kde se tu vlastně ptáci vzali. No a aby toho nebylo málo, odhlasovali jsme si ještě svezení v safari busu s komentářem. Myslím, že jsme si to všichni užili.

Až navštívíte zoo s rodiči nebo přáteli, můžete trochu ,,zamachrovat" a s některými zajímavostmi je seznámit. 

Změna místa odjezdu!!!

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 sraz v 7:15 u Krematoria !!!

Schoberová + Sobolíková