backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 7.C

Ahoj lidi,
Česko se připojí k Mezinárodnímu dni porozumění autismu. Od 2. dubna do konce měsíce se zbarví do modra mnohá místa v České republice. V podvečer tohoto dne se v oknech rozsvěcují modrá světla nebo se účastníci kampaně např. oblékají do modrého oblečení – modrá je totiž barvou komunikace a sebevyjádření, tedy oblastí, ve kterých mají lidé s autismem největší potíže.
Výzva 14 - Modrá je dobrá, nasdílejte obrázek něčeho, co je modré.
Schobi

Ahoj všichni,

výrazem apríl označujeme první dubnový den, kdy mají lidé ve zvyku někoho napálit. Svátek vznikl jako reakce na změnu ročního období; přechod ze smutné zimy na veselejší jaro.

Apríl přišel do Česka ze zahraničí a rychle zdomácněl.

V angličitině se Apríl označuje jako April Fool’s day nebo také All Fool’s Day. Připomínají si ho lidé v řadě cizích státech:

Velká Británie
Ve Velké Británii se aprílový žert odkrývá výkřikem „April fool!“ Studie z 50. let říká, že v Británii a dalších zemích, které převzaly britské tradice, vtipkování končí polednem. Člověk, který šprýmuje po poledni, je sám hlupák.

Irsko
V Irsku bylo tradicí pověřit oběť důležitým dopisem, který měla předat jmenované osobě. Tato osoba potom požádá oběť, aby dala dopis někomu jinému. A tak to jde pořád dál. Když je dopis nakonec otevřen, obsahuje slove „send the fool further“ („pošli hlupáka dál“).

Polsko
Prima aprilis je den plný žertů. Klamavé zprávy připravují jak obyčejní lidé, tak média, která někdy i vzájemně spolupracují, aby byla „informace“ ještě uvěřitelnější, a stranou nezůstavají ani veřejné instituce. Důležitým aktivitám se Poláci v tento den raději vyhýbají. Toto přesvědčení je tak silné, že protiturecká aliance s Leopoldem I., podepsaná 1. dubna 1683, byla antidatována na 31. března.

Norsko, Dánsko, Švédsko
V dánštině se Apríl řekne aprilsnar. Většina norských, dánských a švédských mediálních poboček vydává 1. dubna falešný příběh. V novinách je to obvykle článek na první straně, ne však titulní.

Itálie, Francie, Belgie
April fish, ve francouzštině poissons d’avril, v italštině pesce d’aprile. Tak je 1. dubnový den známý v Itálii, Francii, Belgii a francouzsky mluvících oblastech Švýcarska a Kanady. Lidé se v tento den snaží bez povšimnutí připevnit na záda obětí papírovou rybu. Tato ryba nápadně připomíná pohlednice francouzského April Fool’s Day z konce 19. a začátku 20. století.

Výzva 13 - apríl, Záchoďák (docela mě pobavil na internetu, tak to zkusíme taky=) 1) připrav si Záchoďáka, 2) umyj si ruce, 3) vyfoť, 4) ukliď Záchoďáka, 5) umyj si ruce, 6) nasdílej =)

Schobi

Hallo meine Schüler/inen,

budeme procvičovat časování sloves:

https://www.youtube.com/watch?v=6mU4UaZ3wIk

+ PL s QR-kódy - pošlete mi řešení na mail: schoberova.irena@benesovka.cz

Nově se naučíme a částečně zopakujeme, co již umíme  W-Worte - viz. přiložený soubor (vytisknout nebo přepsat do sešitu s gramatikou. Můžete procvičit i na Triminu=)

V případě nejasností mě kontaktujte na mail.

Alles Gute!

Schobi

 

Dobrý den, 

podařilo se mi převézt přípravu z formátu smart notebooku do pdf. Posílám v příloze. 

Děkuji, s pozdravem I. Sobolíková

Ahoj,

z OV máte jediný úkol - kouknout na všechny díly Bankovkovi na Déčku:

https://decko.ceskatelevize.cz/bankovkovi

a můžete si zahrát i cestu za pokladem a jarní úklid=) Ať vás to baví!

Schobi

Milí žáci,

dostávám od některých z vás doplněné mapky i zodpovězené otázky, děkuji. Všem vám je ohodnotím. Na ostatní stále čekám.

Tentokrát pro vás mám několik úkolů, nelekejte se.

1) Zjistěte, kde v Pardubicích nejdeme indickou restauraci. Podívejte se na jídelní lístek a vyberte si nějakou                    specialitu. Z čeho se skládá. Jaká je nejčastější příloha.

2) Přikládám několik otázek s atlasem k Jižní Asii

Buďte zdraví a v dobré náladě.

Zdraví PaaZ

Ahoj všichni,
přesně před 130 lety došlo k slavnostnímu otevření dnes hlavní dominanty Paříže. Se stavbou se začalo v roce 1887 a přesně podle plánů konstruktéra Alexandra Gustava Eiffela byla věž hotova již o 24 měsíců později. Slavnostní otevření proběhlo 31. března 1889. Akorát včas pro 10. světovou výstavu, která se roku 1889 konala v Paříži. Navzdory tomu, že ke stavbě kolosu o váze deseti tisíc tun bylo použito 18 038 kusů svářkové oceli a 2,5 milionu nýtů, pracovalo na staveništi pouze 300 lidí. Šlo o skutečný symbol moderní vědy a tehdejší víry v pokrok.
V době světové výstavy ještě nefungovaly výtahy, a tak muselo prvních 30 000 návštěvníků vyšlapat 1710 schodů, aby se dostali až na vrchol. Tam na ně ale čekalo překvapení. Dostali se sice na ochoz, ale ještě nad nimi bylo ve výšce 285 metrů další patro. To patřilo přímo panu Eiffelovi, který si na vrcholku své věže zřídil soukromou rezidenci.
Soukromá rezidence slavného konstruktéra ale nebyla jediným překvapením, které na návštěvníky Eiffelovy věže čekalo. Na druhém patře si tehdy otevřel tiskárnu francouzský deník Le Figaro a vydával zde speciální čísla připravené právě k příležitosti světové výstavy. Byla zde rovněž pošta, ze které se posílaly pohledy balónem a plnohodnotné divadlo.
Výzva 12 - máte-li doma Eiffelovku jako suvenýr vyfoťte, nemáte-li, tak ji nakreslete nebo postavte.
Schobi

Hezký den, sedmáci,

děkuji těm, kteří mi poslali vypracované úkoly. Pokud měli správně, najdou v Bakaláři za 1.

I ti, co neměli úplně správně, byli oceněni za aktivní přístup. Mrkněte, jak na tom jste.

Úkoly na další období budou také z pracovního sešitu. Věnujeme se větným členům.

1. PS str. 37/ 1a, b, d

 2. PS str.37/ 2

Cvičení čitelně vyplněné posílejte prosím na adresu : drazkova.iva@benesovka.cz   .

Očekávám také příspěvky od žáků, kteří měli zadaný referát z knihy.

Pokud si s něčím nevíte rady, potřebujete nějaké info nebo mi něco sdělit, pište na výše uvedenou adresu.

Ve volném čase si přečtěte pěknou knížku, můžete později využít na referát.

Přeji klidné dny a především zdraví Vám i všem blízkým.

I. Dražková

 
Zdravím vás v novém týdnu a psílám úkoly na ruštinu :

Jak jste si všimli, tato lekce je zaměřena na "Školu"

- slovíčka znáte ( PS str. 54 - 55 ) a ty teď použijete ve cvičeních:

nejpve napište nová písmema podle předlohy - PS  str.50, 51

a cvičení PS str. cv. 5,6 7,8,9,10

Přeji vám klidné dny a hlavně zdraví!!!

L. Klepalová

Zdravím Vás

a zasílám práci na další týden.

Nejprve si začátkem týdne zopakujte učivo o zlomcích. Zadání najdete v souborech ke stažení. V šesti příkladech si zopakujete početní operace se zlomky. Můžeš využít svůj sešit nebo učebnici. V další části vyřešíš tři slovní úlohy. Klidně si udělej náčrtek a nezapomeň na odpověď. Řešení zašli do 3. 4. na: netolicka.marketa@benesovka.cz

V dalších dnech si zopakuješ Procenta.

Zadání: Procenta - slovní úlohy. Slovní úlohy vyřeš do školního sešitu. Výsledky ke kontrole máš uvedeny v závěru.

Můžeš se podívat na videa:

https://www.youtube.com/watch?v=4wbmGnJnbgM

https://www.youtube.com/watch?v=w08rAys1ryg

Děkuji těm, kteří pravidelně zasílají vyřešené práce. Napište mi, jak jste si poradili s učivem o procentech, jak zvládáte přípravu na ostatní předměty.

 

Hodně úspěchů.

 

Markéta Netolická