backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 7.C

Dne 8.9.2021 se na druhém stupni naší školy konala úniková hra Fakescape. Hru vedli Pavel Brejcha a Tina Mizerová z Masarykovy univerzity. 
Na začátku hry jsme se rozdělili do skupin po 4 lidech a bylo nám puštěno úvodní, informační video. Po zhlédnutí jsme postupně dostali 4 úkoly - po dodělání jednoho úkolu skupina dostane další (odpovědi se zapisují). Když skupiny mají hotovo, odpovědi doplní na www.profesoruvtajnyblog.cz a dostanou se do knihovny, kde získají vakcíny - hlavní účel hry. 
Během hry se žáci naučí poznávat dezinformace a jako dodatek ověřovat fotky přes Tin Eye nebo Google Obrázky. 
Hra nás bavila a velice jsme si ji užili. 

Za žáky 2. stupně

Terka a Kája z 9. B

Vážení rodiče, milí žáci,

všechny Vás moc zdravím a těším se, až všechny sedmáky opět uvidím. 1.9. v 9h na ně před školou bude čekat p. uč. Veronika Jaklová, já budu odvádět svoji dceru do 1. třídy. Takže my se uvidíme až 2.9. smiley

Na email mikolinova.hedvika@benesovka.cz prosím rodiče o zaslání informace, zda se dítě bude testovat, je očkované, prodělalo COVID a je v ochranné lhůtě 180 dní.

Ostatní informace naleznete na hlavních stránkách školy:

https://www.benesovka.cz/uskutecnene-akce/zahajeni-skolniho-roku-20212022

H. Mikolinová.

V rámci výuky matematiky si žáci šestého ročníku vyzkoušeli modelování trojrozměrných těles. Úkolu se všichni zhostili s nadšením a notnou dávkou kreativity. Při modelování si žáci utužili své znalosti o jednotlivých tělesech (stěny, úhlopříčky, výšky, objem a povrch tělesa) a vyzkoušeli si svou prostorovou představivost.
 
H. Mikolinová

Výuka dle rozvrhu do 25.6.2021.

28.6. zkrácené vyučování do 12:00h.

29.6. školní výlet Botanicus - Ostré nad Labem

30.6. vydávání vysvědčení 8:00-9:30, poté možnost jít na oběd.

Skříňky musí být vyklizeny do pátku 25.6. - nechte otevřené (zámky si odneste).

Učebnice vybírají do pátku 25.6. vyučující daných předmětů.

 

H. Mikolinová.

Vážení rodiče, milí žáci:
  1. Od pondělí 17.5. se žáci budou testovat pouze každé pondělí, a to stejným způsobem jako dneska (firmou).
  2. Pokud s tímto testováním zákonný zástupce nesouhlasí, musí být žák ve škole otestován samoodběrem, bez testu nesmí do školy.
  3. 17.5. se ruší konzultační odpoledne. V pondělí 24.5. se uskuteční třídní schůzky od 16:30h, po jejich ukončení plynule navážou individuální konzultace do 18:30h. Obojí proběhne online přes aplikaci Teams (jako tomu bylo na podzim).
  4. 19. a 20.5. proběhne focení žáků (velká fotografie za 40 Kč, malá za 20 nebo 25 Kč).

S pozdravem

H. Mikolinová.

 

Dne 5.5. 2021 jsme s žáky 6.C měli možnost virtuálně navštívit vodní elektrárnu Hučák v Hradci Králové. Úvod prohlídky proběhl ve studiu, kde se žáci dozvěděli spoustu informací o tom, jak elektrárny fungují a k čemu slouží. Následně jsme se již vydali do samotné elektrárny, podívat se na to, jak se elektřina vyrábí. Nebyla nám představena jen vodní elektrárna Hučák. Měli jsme také možnost podívat se do větrné a solární elektrárny. Na závěr proběhla soutěž o hodnotné ceny, ve které naši žáci byli úspěšní a ceny posléze obdrželi poštou.  
Virtuální exkurze byla naplánovaná na 45 minut, ale vzhledem k mnoha dotazům se o několik minut protáhla.
Prohlídka byla velmi zajímavá, průvodci uměli žáky vtáhnout do děje a celou dobu žáky aktivně zapojovali.

 

Návrat žáků do školy v rotacích.

Od 3.5. budou žáci pokračovat dále v distanční výuce, do školy půjdou v týdnu od 10.5., kdy se budou učit podle klasického rozvrhu.

 

Více informaci naleznete na webu školy:

https://www.benesovka.cz/uskutecnene-akce/navrat-zaku-do-skoly-od-3-5-10...

 

S pozdravem

H. Mikolinová

 

Vážení rodiče, 

 
pro výuku angličtiny v 6.C je potřeba zakoupit druhý díl učebnic MORE (MORE 2, Second Edition). Nabízí se možnost hromadného nákupu ve škole s množstevní slevou. Cena za celou sadu je 580,- (nedoporučujeme, ale je možné zakoupit pouze pracovní sešit za 240,- a zapůjčit si školní učebnici - do které není možné psát). Nákup celé sady má velké výhody především pro žáka, ale i pro celou skupinu
 
Prodej ve škole bude probíhat tak, že žáci v předem stanovených dnech a časech (upřesníme na Teamsech) dorazí do kabinetu pí. uč. Jany Mivaltové s přesným finančním obnosem a zápisníkem žáka. 
 
Pokud nebudete mít zájem o nákup přes školu, je nutné zakoupit učebnice individuálně (zde pozor na to, abyste objednali správnou verzi!!!).
 
Prosíme Vás o zaslání informace pod příspěvek na stránce třídy 6. C v TEAMSech, zda budete mít o nákup přes školu zájem, nebo zda si zakoupíte učebnice individuálně.
 
Děkujeme za spolupráci 
 
Kateřina Štruncová a Jana Mivaltová

Vážení rodiče,

v Teamsech máte informaci ohledně volitelného předmětu na příští školní rok. Vaše děti určitě ukáží, kde dané informace najdete. Děkuji za vyplnění návratky a zaslání zpět do Teamsů do 15.4.2021.

Děkuji

H. Mikolinová.