backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.A

V týdnu jsme opět měli možnost ochutnat některé druhy exotického ovoce. Většinu jsme si pamatovali z minulé ochutnávky a tak jsme si jen připomněli názvy a chutě ovoce :). 

Ochutnavači z 3.A

Veselé Vánoce přeje 3.A

V pátek 7. prosince jsme společně vyrazili na zámek do Žlebů. Čekala nás vánoční prohlídka zámku. Celý zámek byl vánočně vyzdoben a během prohlídky jsme se dozvěděli, jak dříve lidé slavili Vánoce. Celou prohlídku jsme zakončili v zámecké kuchyni, kde nás pohostili sušenkami. 

Výletnící ze 3.A a 3.B

I letos jsme byli ve sběru papíru velmi aktivní. Přestože jsme se o jednu příčku pohoršili, stále jsme na pomyslné bedně :). Letos našich 1 286,1 kg stačilo na 3. místo. Nejlepšímí sběrači naší třídy se stali Laura Mudrochová (666kg), David Zahradník (100kg) a Natálka Dobrová (95kg). Odměna samozřejmě taky bude :)!

Chválím všechny žáky, kteří přinesli nějaký ten kilogram papíru, protože i to se počítá! 

Sběrači z 3.A

 

Lyžařský výcvik 10. - 15.3. 2019  Mědvědí bouda

Jarní soustředění 27. - 31.5. 2019 Modrokamenka

Celý čtvrtek jsme si povídali, jak to tenrkát bylo :). Víme kdy republika vznikla, kdo byl náš první prezident, jaké jsou státní symboly a co všechno znamenají. Taky jsme se dozvěděli, že ne vždycky se lidem hezky žilo, protože proběhla druhá světová válka a vládli u nás komunisté.  Už 29 let nám je dobře a my slavíme100 let výročí republiky. 

holky a kluci ze 3.A 

Tak nejen, že jsme sportovci, z nás budou i pekaři :). V úterý dopoledne jsme si v ekocentru upekli vlastní chlebové placky! A pekli jsme ve venkovni peci, žadná trouba, jako mají naše mamky doma. Jak se nám to dařilo, se podvívejte v naší fotogalerii. 

Pekaři z 3.A

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

V pondělí jsme společně s paní průvodkyní putovali po pardubické historii. Víme, jak to bylo s půlkou koně, kterého máme ve znaku. Víme, proč je Zelená brána zelená. Víme, jak to bylo s Jonášem a velrybou. Víme, proč dneska máme park Tyršovy sady, jak to tenktrát bylo se zámkem nebo spíš hraddem? A taky víme další zajímavosti o našem krásném meště Pardubice :). 

Všeználci ze 3.A 

Dne 13.11. proběhne již známé sběrové ráno od 7 hod před budou školy.