backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.A

Milí rodiče,

děkuji vám za spolupráci v letošním školním roce. Přeji hezké léto, pěknou dovolenou a dětem prázdniny plné zážitků.

 

P.K.

Na jarní soustředění jsme se moc těšili, bylo to příjemné zakončení druhé třídy.

Chalupu Modrokaménku v Jánských Lázních a její hezké okolí jsme znali už z loňského roku. Sportování jsme si obohatili karnevalem nebo výletem na stezku do korun stromů smiley

P.K.

Školní výlet jsme si vymysleli za zvířátky. Navštívili jsme Zoo ve Dvoře Králové. Děti se nejvíce těšily na surikaty a na opičky.

Výlet jsme si moc užili a do zoo se určitě znovu podíváme.

 

P.K.

Hodinu tělesné výchovy si děti užívaly na lezecké stěně v sokolovně Na Olšinkách. Je to příjemné zpestření výuky a určitě se sem podíváme znovu.

 

P.K.

Děkuji všem rodičům, kteří se přišli podívat na Velikonoční jarmark. Potěšili se výrobky, které vytvořily jejich děti.

 

P.K.

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová

 

Na škole proběhl projekový den - Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí.

Děti se seznámily s prací záchranářů a vojáků, prohlédly si vybavení sanitky a obrněného transportéru. Získané vědomosti uplatnily při vyplňování pracovních listů.

P.K.

Na náš první lyžařský výcvik jsme se vydali do Orlických hor - Olešnice. Děti zaslouží velikánskou pochvalu. Od středy jsme všichni lyžovali na sjezdovce.

Užili jsme si nejenom lyžování, ale také jinou zábavu. Poslechli jsme si vyprávění o putování po Norsku, zatancovali si na diskotéce v karnevalových maskách, bobovali nebo si vyzkoušeli slalomový závod s časomírou.

Příští rok zase všichni pojedeme.

P.K.