backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.A

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová

 

Máme za sebou další parádní soustředění. Březnový týden jsme strávili na Medvědí boudě v Krkonoších. Každý den jsme měli čerstvý prašan,který jsme si užívali nejdříve na sjezdovkách a po obědě na běžkách :). Ano, běžky. Ty jsme letos zkoušeli poprvé a docela nám to i šlo :). Jedno odpoledne nám zahrabali paní učitelky do sněhu a my jsme je museli pomocí lavinového vybavení najít. Na štestí jsme je našli :). Celý týden jsme si moc užili společně ještě s paní vychovatelkou, Pavlem a Lukášem.

 

Lyžaři z 3.A a 3.B

Jednou takhle v pondělí jsme místo do lavic nasadili lyže :). Paní učitelka nás vzala do Říček lyžovat. Ještě před lyžařským výcvikem jsme si užili moc hezké dopoledne na lyžích. Sluníčko nám svítilo, lidí nebylo moc a jezdili jsme nahoru dolů :). Společně s námi byla ještě paní Kotová a mamka naší paní učitelky. 

Lyžaři z 3.A 

V týdnu jsme opět měli možnost ochutnat některé druhy exotického ovoce. Většinu jsme si pamatovali z minulé ochutnávky a tak jsme si jen připomněli názvy a chutě ovoce :). 

Ochutnavači z 3.A

Veselé Vánoce přeje 3.A

V pátek 7. prosince jsme společně vyrazili na zámek do Žlebů. Čekala nás vánoční prohlídka zámku. Celý zámek byl vánočně vyzdoben a během prohlídky jsme se dozvěděli, jak dříve lidé slavili Vánoce. Celou prohlídku jsme zakončili v zámecké kuchyni, kde nás pohostili sušenkami. 

Výletnící ze 3.A a 3.B

I letos jsme byli ve sběru papíru velmi aktivní. Přestože jsme se o jednu příčku pohoršili, stále jsme na pomyslné bedně :). Letos našich 1 286,1 kg stačilo na 3. místo. Nejlepšímí sběrači naší třídy se stali Laura Mudrochová (666kg), David Zahradník (100kg) a Natálka Dobrová (95kg). Odměna samozřejmě taky bude :)!

Chválím všechny žáky, kteří přinesli nějaký ten kilogram papíru, protože i to se počítá! 

Sběrači z 3.A

 

Lyžařský výcvik 10. - 15.3. 2019  Mědvědí bouda

Jarní soustředění 27. - 31.5. 2019 Modrokamenka

Celý čtvrtek jsme si povídali, jak to tenrkát bylo :). Víme kdy republika vznikla, kdo byl náš první prezident, jaké jsou státní symboly a co všechno znamenají. Taky jsme se dozvěděli, že ne vždycky se lidem hezky žilo, protože proběhla druhá světová válka a vládli u nás komunisté.  Už 29 let nám je dobře a my slavíme100 let výročí republiky. 

holky a kluci ze 3.A 

Tak nejen, že jsme sportovci, z nás budou i pekaři :). V úterý dopoledne jsme si v ekocentru upekli vlastní chlebové placky! A pekli jsme ve venkovni peci, žadná trouba, jako mají naše mamky doma. Jak se nám to dařilo, se podvívejte v naší fotogalerii. 

Pekaři z 3.A