S dětmi jsme si užili prosluněný sportovní týden. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli sportovat od rána až do večera v prostředí krásné Modrokamenné boudy. K dispozici jsme měli fotbalové hřiště, hřiště, kde jsme hráli ringo a přehazovanou, trampolínu a v neposlední řadě les přímo u chaty. Celý týden nám výborně vařili. Tak zase za rok!

Lenochová Lucie

Poslední horolezectví jsme si moc užili, těšíme se znovu v září.

V letošním školním roce se naší škole v orientačním běhu mimořádně dařilo.

Liga škol má dvě podzimní a dvě jarní kola - všechna čtyři kola naše škola vyhrála. V květnu proběhlo krajské kolo přeboru škol v OB v Lázních Bohdaneč,  tam jsme si druhým místem (žáci 6. - 9. ročník) zajistili postup do celostátního finále přeboru škol 6. června do Pardubic  -Dostihové závodiště. Konkurence v Pardubicích byla obrovská, všichni ze sebe  při horkém počasí vydali úplně všechno.Uběhnout přes 4 km a najít 24 kontrol, nebylo vůbec snadné.

Naše škola má celorepublikového  vítěze v kategorii H7 - Filipa Haase ze třídy 7.A

Moc Vám všem za účast na závodech děkuji, gratuluji k výsledkům a v dalším školní roce 2018/2019 se Vás všechny moc těším.

Zora Paarová

Dne 29. května proběhla na naší škole pěvecká soutěž s názvem Benešovský TURDUS. Žáci, předvedli skvělé výkony. Porota měla těžké rozhodování při výběru prvních třech míst. Nakonec rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Andrea Helvichová, 8. B

2.místo: Gabriela Mrkvičková, 8. C

3. místo: Nela Martínková, 8. B

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

Dnes jsme se zúčastnili programu v EKO Centru Paleta, kdy jsme byli rozdělení na 5 skupin a bojovali jsme společnými silami o přežití. Sázeli jsme obilí a sklízeli jsme úrodu, hádali jsme, jaké bude ve vesnici počasí, setkali se s náhodou, ať byla pro nás dobrá nebo špatná, byli jsme nemocní ale všichni jsme si pomáhali a přežili jsme!

Všem se program moc líbil.

Hrašová Lucie

Dne 15. 5. 2018 se uskutečnilo krajské kolo Štafetového poháru. Na atletickém stadionu na Dukle se tentokrát sešlo dvanáct škol. Žáci a žákyně ze tříd 5. B, 4. A, 3. A a 3. B v této silné konkurenci vybojovali krásné čtvrté místo. Všem patří velký obdiv za bojovnost a výkony, které předvedli.

Děkujeme.

E.K.

Na McDonald´s Cupu úspěšně, ikdyž nám postup utekl o jedno místo. Skončili jsme na krásném 3. místě. Chválím všechny fotbalisty ze 3.A, 3.B a Fildu Vencla ze 2.C.

Děkuji za hru fair - play a předvedený výkon! Příští rok jedeme na postup!

Děkuji také úžasým fanynkám ze 3.A a 3.B!

Dne 26. 4. 2018 proběhlo na stadionu Hvězda Pardubice okresní kolo Štafetového poháru. Zástupci tříd

3. A, 3. B a 5. A, 5. B vybojovali ve všech štafetách první místo a zajistili si tak postup do krajského kola.

Všem dětem patří velká gratulace a pochvala.

E.K.

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.