backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.A

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

V pondělí jsme společně s paní průvodkyní putovali po pardubické historii. Víme, jak to bylo s půlkou koně, kterého máme ve znaku. Víme, proč je Zelená brána zelená. Víme, jak to bylo s Jonášem a velrybou. Víme, proč dneska máme park Tyršovy sady, jak to tenktrát bylo se zámkem nebo spíš hraddem? A taky víme další zajímavosti o našem krásném meště Pardubice :). 

Všeználci ze 3.A 

Dne 13.11. proběhne již známé sběrové ráno od 7 hod před budou školy.

Zahájili jsme nový školní rok a na konci září jsme vyrazili na podzimní soustředění na Jívku. Trošku se nám ochladilo, tak jsme vytáhli po krásném létě dlouhé tepláky, mikiny, bundy, čepice někdo i rukavice :) a mohli jsme strávit většinu dne venku. Dopoledne jsme se věnovali altetickým disciplínám a míčovým hrám, odpoledne jsme pak soutěžili společně v družstvu proti ostatním. Stihli jsme také potrénovat v bazénu a navštívit důl Bohumír. 

Ikdyž byla trochu zima, celé soustředění jsme si moc užili :). V pátek dopoledne jsme dokonce sundali všechny vrstvy a běhali jen v mikině, odvážnější v tričku :). 

Sportovci z 3.A

A je konec. Druhá třída je za námi a prázdiny před námi :). 

Všem přejeme krásné prázdniny a za dva měsíce se sejdeme opět u nás ve třídě ve 3.A. 

Holky a kluci spolu s paní učitelkou 

Dnešní dopoledne jsme strávili opět na horolezecké stěně. Celý školní rok jsme poctivně trénovali a zlepšovali se, abychom dnes mohli vylézt až nahoru :). Dostali jsme sedáky, instruktoři nás jistili a my lezli :). Někdo vylezl opravdu až nahoru, někdo trošku níž, ale všichni se snažili. 

Ve 3. třídě budeme pokračovat a třeba se jednou budeme umět jistit sami :). 

Lezci z 2.A

V úterý 26.6. jsme si připsali další společný sportovní zážitek :). Vyrazili jsme na kolech na Kunětickou horu. Peloton, který měl téměř 30 cyklistů, startoval u fotbalového hřiště na Vinici. Od rána hezky svítilo sluníčko a myy jsme po cyklostezce vzorně šlapali směr Kuňka. Se dvěma malými přestávkami jsme po 10. hod dorazili do cíle. Prohlédli jsme si celý hrad, zdolali schody do věže a kochali se okolím Pardubic. Po svačině, kterou nám mamky nachystali jsme se vydali zpět ke škole. Cestou "domů" jsme zdárně ujížděli dešti, který nás i přes to dostihl. Pár kapek deště nás ale nezastavilo a my jeli dál. Ve 13 hodin jsme vítězně přijeli ke škole, kde náš výlet končil. 

Děkujeme rodičům, kteří s námi jeli a věříme, že si výlet užili :). 

Cyklisti ze 2.A

Dne 29. května proběhla na naší škole pěvecká soutěž s názvem Benešovský TURDUS. Žáci, předvedli skvělé výkony. Porota měla těžké rozhodování při výběru prvních třech míst. Nakonec rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Andrea Helvichová, 8. B

2.místo: Gabriela Mrkvičková, 8. C

3. místo: Nela Martínková, 8. B

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

Máme za sebou krásný týden v Krkonoších a nikomu se nehtělo domů :). Každý den jsme podnikali jiné aktivity. Hned v úterý jsme vyrazili na velkou tůru, na naši nejvyšší horu Sněžku! Všichni jsme statečně šlapali a odměnou nám byly výhledy do okolí, následná jízda lanovkou, ale hlavně ten pocit, že jsme to zvládli :)!!!! Dalši den jsme se věnovali atletickým disciplnám a také jsme prozkoumávali okolí. Ve čtvrtek odpoledne na nás čekalo překvapení. Celou dobu jsme nevěděli, kam nás paní učitelka vede. Bylo to lanové centrum:)!!! Na hodinu a půl se z nás stali opičky, které překonávali všechny lanové překážky. Na zavěr celého dne nás paní učitelky překvapily ještě jednou. Na chatu nás odvezl vláček. Celý týden, až na pár kapek ve středu, nám svítilo sluníčko, v chatě výborně vařili a celé soustředění jsme si moc užili! 

Sportovci z 2.A a 2.B                                                                                          Michaela Krámová