backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.A

     S čistým svědomím můžeme napsat: školní rok 2020/21 běží na plné obrátky. yes Celá třída, každá kolej i každý mudlík z našeho áčka se už dostal do školního režimu. Sice jsme ještě trochu prázdninově rozjívení, ale i to se vyladí. cool Učíme se už plně podle rozvrhu a tak jsme už absolvovali první odpoledko, tělocviky i šest vyučovacích hodin vcelku. devil Vymysleli jsme si třídní pravidla, sepsali je, i podepsali. Opakujeme učivo z druhé třídy - násobilku, abecedu, psaní u/ů/ú, velkých písmen..., zavádíme šešity a snažíme se o 106. Také jsme opět "zavedli" profesorské brýle pro "kontrolory"... oni to jsou ve skutečnosti brýle Harryho Pottera, tak to máme přímo tematické. laugh Pracujeme s chutí, i když trochu hlasitě. devil

     V družině se postupně seznamujeme s paní vychovatelkou i s novými parťáky ze 3.C. A taky za námi přišla na návštěvu skvělá psí kamarádka Carrie, se kterou její panička Jeannette Soudková provozuje canisterapii. Tak se říká léčbě pomocí psů. Tito čtyřnozí společníci už pouhou přítomností dokáží vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. Speciálně vycvičení psí pomocníci chodí na "návštěvy" do domovů důchodců, dětských domovů, sanatorií a hospiců atp. Jedno odpoledne také přišla Carrie k nám a ukázala, co všechno umí. Byla to legrace a všechny nás to moc bavilo. Třeba někdy příště zase zavítá. wink

 

Michaela Doubravová a šprti z áčka 

     Od zítřka - tj. ČTVRTKU 10. ZÁŘÍ se do společných prostor školy vrací ROUŠKY! Na chodbách, v jídelně a dalších společných prostorech tedy musíme dodržovat toto nařízení a zároveň i pravidlo 3R.

                                                

     Počínaje zítřkem bude mít každý žák s sebou alespoň dvě čísté roušky v sáčku. Ve třídách jsme bez zakrytých úst a nosů. 

Michaela Doubravová

     Už se nám blíží termín odjezdu na podzimní soustředění. V BOZP nastala změna:

Na soustředění NENÍ potřeba brát potvrzení o bezinfekčnosti a potvrzení od lékaře. Před odjezdem budeme tedy vybírat kartičku pojišťovny, léky, očkovací průkaz. Příští týden rozdáme dětem dotazníky, které vás následně poprosíme vyplnit. 

                                               

     Těšíte se? My ano. smiley V příloze najdete další informace.

 

Michaela Doubravová a parta výletníků z áčka heart

 

     Lehce zkrácený zahajovací první školní týden máme zdárně za sebou. yes Po prvotním "oťukávání" po prázdninách, které byly pro některé děti až půlroční, jsme si znovunastavili třídní pravidla, víme kdy má kdo pomáhat, kde vo máme a také jsme se už i začali učit. Opakujeme probrané učivo z druhé třídy. Zatím nám to docela i jde. smileyJen to "volume" nám stále nejde nastvait na správnou hladinu. indecision Snad to brzy vyladíme... jinak bude kolej "hříšníka" bez "bodíka". cool

 

Michaela Doubravová a žáčci z Bradavic

     Třetí školní den jsme se už začali poctivě učit podle rozvrhu... Tedy spíš opakovat učivo z druhé třídy. Šlo nám to moc pěkně! Také nás moudrý klobou rozřadil do bradavických kolejí. Bylo to doopravdy napínavé. :) Mrzimor, Havraspár, Zmijozel i Nebelvír znají už své obyvatele a můžeme se pustit do her a soutěžení. Do "přesýpacích hodin" sbíráme drahokamy v týmových barvách. :) Samozřejmě nemůže chybět foto v klobouku. Jeden fešák nebo fešanda vedle druhého. :) 

Michaela Doubravová a kouzelníci a čarodějky z áčka :)

Vážení rodiče,

     i v letošním školním roce vám nabízím možnost kroužku logopedické prevence. Jednotlivá setkání probíhají v malých skupinkách. V případě většího počtu zájemců vám bude nabídnut i jiný termín.

     Přihlášku si můžete stáhnout zde v příloze nebo zaslat e-mailem. 

     Děkuji a těším se na všechny "povídálky". :)

 

Michaela Doubravová

doubravova.michaela@benesovka.cz 

     Někdy se to tak stane a z bedlivě střeženého Azkabanu unikne nějaký nebezpečný zločinec. Tentokrát ale utekla rovnou celá povedená partička kouzelníků... Nedá se nic jiného dělat, než požádat veřejnost a všechny vězně pochytat! Tak tedy ... neviděli jste náhodou některého z těchto uprchlých trestanců? :) Pokud je potkáte, nesnažte se je zadržet. Jsou velmi nebezpeční! Vše nahlašte na Ministerstvo čar a kouzel... nikoli paní ředitelce! :) 

     I když se věnovali téměř celý druhý školní den studiu školního řádu a tvorbě pravidel třídy, paní profesorce Mc Doubravové se tato skupina delikventů zdá jako velmi těžce napravitelná... až opravdu nevratně nenapravitelná. :) Malou, ale významnou naději kouzelníkům z áčka jejich paní učitelka ještě dává. :)

 

Michaela Mc Doubravová

 

     Přípravy na nový školní rok vypadají obvykle každý rok podobně. Všichni se snaží, aby bylo vše skvěle nachystané. :) Na Benešovce skončila až na pár "dodělávek" dlouhá rekonstrukce a tak jsme se do příprav mohla pustit s plným nasazením i profesorka Mc Doubravová. :)

     Naše třída se během posledního srpnového týdne proměnila na učebnu Harryho Pottera. Kdyby malý kouzelník nenastoupil onehdá do Bradavic, ale k nám na Benešovku, jeho třída by vypadala zcela určitě přesně tak, jako naše áčko. :)  Hned první den dostaly děti své zvací dopisy výměnou za vypravění o prázdninových dobrodružstvích. :) Naši první společnou hodinku ve třetí třídě jsme si i stačili osladit! Samové slavili svátek a my jsme si vygratulovali bonbón. :) Také jsme se seznámili s novou paní vychovatelkou Lucií Jarou. Většina z nás hned po 10.hodině pelášila domů. 

                                         

     Slovo ZÁŘÍ nevzniklo podle toho, že by v tomto měsíci silně zářilo slunce. Všichni přece moc dobře víme, že v září už je po prázdninách a léto se s námi pomalu, ale jistě loučí.   

     Pojmenování vzniklo ze slovního spojení ZA ŘÍJE. V tomto období totiž začíná být divoká zvěř v říji. Někteří jeleni v září už zaříjí... také se říká zařvou. :)

     A jaké akce máme v plánu? Zatím jen (vzhledem k současné koronasituaci) toto:

21. - 25. 9. 2020 (pondělí - pátek) - podzimní soustředění - Jívka 

28. 9. 2020 (pondělí) - státní svátek 

 

     Držme si pěsti! :) 

 

Michaela Doubravová a mudlíci z áčka 

Ahoj holky, kluci a rodiče z áčka! heart

     Prázdniny nám utekly dřív, než byste stihli říci "famfrpál". První školní den už je opravdu "na dohled" a vy už jste skoro

       
 

       Jak vám to zní? Určitě skvěle! yes Ve škole je pro vás už vše připravené a věřte mi, bude to parádní jízda! Ani na Imbusu 2020 by nám nikdo nestačil. wink

       Uvidíme se v ÚTERÝ 1. září 2020 v 8:55 před školou na "našem obvyklém místě". Pobudeme spolu hodinku a pak vás opět odvedu před školu a propustím. Případně vás předám paní vychovatelce. Mimochodem ... tu máme také úplně novou. Jmenuje se Lucie Jará a už se na vás moc těší. angel Oběd si můžete dát rovněž a to v době od 10:00 do 11:40 hod.

     Určitě jste už zvědaví na rozvrh hodin. smiley Nebojte se, lekce lektvarů či čar a kouzel se budou objevovat napříč všemi předměty... cool Stáhnout si ho můžete zde ze souborů. yes

        

     Užijte si poslední dny bez školičky! A v úterý nástup s dobrou náladou a úsměvem! Mám vás ráda, mudlíci. heart

Profesorka Michaela Mc Doubravová