backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.A

Po delší době jsme byli v Ekocentru Paleta. Tématem byl Len. Nikdo ze třídy nevěděl, co to je a co nás čeká smiley. Díky Krtečkovi jsme se se lnem seznámili a sami jsme si vyzkoušeli, jak se len zpracovává. Mohli jsme si také vyzkoušet tkalcovský stav a kolovrátek. 

Holky a kluci z 3.A

Jako každý rok jsme si i letos připomněli Den země. Žáci 8. ročníku si pro nás připravili několik stanovišť s úkoly. Přiřazovali jsme názvy stromů a plodů, jinde po hmatu poznávali přírodniny přírodniny, roztřídili odpad. Ve třídě jsme si zopakovali proč si tento den připomínáme a jak my sami planetu chráníme. Většina dětí u nás ve třídě třídí odpad. Poznali jsme také, co všechno se dnes třídí a jaké na to jsou kontejnery. 

Holky a kluci z 3.A

I přes to, že v Pardubicích to vypadá na jaro, my jsme si uprostěd února užili zimu v plné parádě. Tentokrát jsme vyjeli vysoko do Krkonoš na Medvědí boudu. První den jsme se rozlyžovali u chaty a další dny jsme chodili lesní cestou na delší sjezdovku, kde jsme pilovali své oblouky smiley. Po obědě byl čas na běžky. Ty většina z nás vyzkoušela poprvé. Byla to sranda a statečně jsme se drželi na lyžích. Celý týden jsme si moc užili smiley

Děkujeme paní učitelkám Míše a Martině, paní vychovatelkám Lucce a Míše a taky Ondrovi a Vojtovi, že se o nás starali nejen na kopci, ale i v chatě. Děkujeme také vojákům, kteří nám odnesli lyže na sjezdovku. 

Lyžaři a lyžařky z 3.A 

K období masopustu jednoznačně patří masky! My jsme si vyrobili krásné škrabošky.

Šikulky a šikulové z 3.A 

Na konci ledna jsme obdrželi zásilku s exotickým ovocem. Bovísek nás ve videu seznámil s ovocem, které jsme ochutnávali. Tentokrát to byly 4 druhy - granátové jablko, hrušky nashi, avokádo a kiwi. Paní učitelka nám vše spravedlivě rozkrájela, abychom mohli všichni všechno ochutnat. 

Děkujeme a těšíme se na další ochuznávku. 

Ochutnavači z 3.A

Již třetím rokem se zdokonalujeme v klouzání po ledu smiley. Méně pádů, větší rychlost. Jistě využijeme naši šikovnost z ledu i v únoru na lyžáku. 

Bruslaři a bruslařky z 3.A 

Pozdrav z výtvarky.. aneb když sportovci tvoří smiley

Podzim u nás vě třídě v plném proudu. 

Výtvarníci z 3.A

28. 10. oslaví naše republika už 105. narozeniny a tak jsme zjišťovali, jak to všechno začalo, jak vznikla republika, jak byla veliká, kdo byl první prezident, jak vznikala naše česká vlajka. Už to všechno víme a k té oslavě jsme se oblékli do národních barev smiley

Holky a kluci z 3.A