backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.A

Jako každé jaro tak i letos jsme strávili týden na soustředění. Tentokrát to bylo na Modorkamenné boudě. Počasí nám ze začátku příliš nepřálo, ale i tak jsme si týden užili. Dopoledne jsme se věnovali atletickým disciplínám, odpoledne to byl pěší výlet. V úterý jsme si v pláštěnkách došli pro lázeňské oplatky, ve středu jsme prozkoumali pečlivě stromy ze Stezky korunami stromů a ve čtvrtek jsme navštívili farmapark :). Uteklo to jako voda a v pátek po obědě, když se udělalo hezky a teplo :) se jelo domů. 

Sportovci ze 3.A

Vybraní žáci z 3. až 5. ročníku se zúčastnili atletické soutěže Štafetový pohár.

V okresním kole jsme obsadili 1. místo a postoupili do krajského kola, kde na nás čekala bramborová medaile.

Dětem děkujeme za reprezentaci školy.

 

P.K.

Milí žáci.
Ve středu 5.kvetna, od 10:00 v DDM Delta se uskuteční závěrečné kolo přírodovědné poznávaci soutěže. Do tohoto kola postoupili vždy tři nejúspěšnější z ročníku. Výsledky jsou vyvěšeny na dveřích učebny přírodopisu. Odcházet budete ze školy (s paní asistentkou)a také se po skončení soutěže do školy vrátíte. Všem, kteří se zúčastnili školního kola, děkujeme a těšíme se zase za rok.
Sobolikova a Benedova

Poslední dubnové úterý jsme byli v Ekocentru Paleta a tentorát se z nás stali Robinsoni. Ztroskotali jsme na ostrově, přenocovali v jeskyni, kde jsme našli mapu ostrova, skleněnou láhev, papíry a voskovky. Každý napsal vzkaz do lahve o našem ztroskotání. Tu jsme pak poslali do moře (do Chrudimky) a čekáme, jestl nás někdo zachrání. Mezi tím jsme našli studánku s čistou vodou, natrhali bylinky, rozdělali oheň, uvařili čaj a postavili přístřešek. Takže až se jednou opravdu ocitneme na opuštěném ostrově, budeme vědět, co dělat :).

Robinsoni z 3.A  

Jednou za měsíc chodíme pravidelně na horolezeckou stěnu a každou návštěvou jsme o kousek výš :). 

 

Horolezci z 3.A

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová

 

Máme za sebou další parádní soustředění. Březnový týden jsme strávili na Medvědí boudě v Krkonoších. Každý den jsme měli čerstvý prašan,který jsme si užívali nejdříve na sjezdovkách a po obědě na běžkách :). Ano, běžky. Ty jsme letos zkoušeli poprvé a docela nám to i šlo :). Jedno odpoledne nám zahrabali paní učitelky do sněhu a my jsme je museli pomocí lavinového vybavení najít. Na štestí jsme je našli :). Celý týden jsme si moc užili společně ještě s paní vychovatelkou, Pavlem a Lukášem.

 

Lyžaři z 3.A a 3.B

Jednou takhle v pondělí jsme místo do lavic nasadili lyže :). Paní učitelka nás vzala do Říček lyžovat. Ještě před lyžařským výcvikem jsme si užili moc hezké dopoledne na lyžích. Sluníčko nám svítilo, lidí nebylo moc a jezdili jsme nahoru dolů :). Společně s námi byla ještě paní Kotová a mamka naší paní učitelky. 

Lyžaři z 3.A 

V týdnu jsme opět měli možnost ochutnat některé druhy exotického ovoce. Většinu jsme si pamatovali z minulé ochutnávky a tak jsme si jen připomněli názvy a chutě ovoce :). 

Ochutnavači z 3.A