backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 1.A

A je konec. Konec první třídy. Zvládli jsme to a odnášíme si domů první opravdové vysvědčení angel.

Prvňáčkové 

Jeden z posledních dnů před vysvědčením jsme vyrazili na výlet. Opět jsme jeli vlakem, ale jen chvilku. Konečná stanice byly Slatiňany. Pěšky přes Kočičí hrádek jsme došli až na rozhlednu Báru. Osvěžili jsme se nanukem a pak vylezli několik desítek schodů až nahoru na rozhlednu. Výlet jsme si moc užili smiley

Výletníci z 1.A

Celý školní rok jsme pravidelně každou středu jezdili na plavání. Hodiny jsme trávili ve výukovém bazénu. Hráli jsme různé hry ve vodě a samozřejmě jsme se pomalými krůčky učili plavat. Na konci první třídy zvládáme základy plaveckého způsobu kraul a znak smiley. Poslední hodinu jsme si zadováděli na skluzavce a ve vířivce.

Plavci z 1.A

Den dětí jsme si ve škole užili formou sportování. Deváťáci si pro nás nachystali 17 stanovišť, na kterých jsme plnili různé sportovní i vědomostní úkoly smiley. Nechyběla ani studená sladká odměna, dostali jsme nanuky. 

Holky a kluci z 1.A

V pátek 27. 5. jsme byli panem králem pasováni na rytíře a rytířky krásného slova. Pro pana krále a naše rodiče jsme měli připravené krátké taneční představení. Po slavností akci jsme dostali za odměnu ještě zmrzlinu smiley

 

Rytíři a rytířky z 1.A 

 

Máme za sebou první sportovní soustředění. V pondělí 9. 5. jsme odjeli do Orlických hor na chatu Juráška. Strávili jsme krásný týden v horské přírodě. Celé dny nám svítilo sluníčko, a tak jsme mohli být pořád venku. Dopoledne jsme sportovali na stanovištích a odpoledne měli turnaj ve vybíjené a další hry. Ve středu jsme si vyšli na rozhlednu a kochali se zelenými kopečky smiley. Poslední večer jsme měli vyhlášení. Dostali jsme medaile, diplomy a odměny za to, jak jsme sportovali. Na záver jsme si užili pořádnou diskotéku. 

Sporťáci a sporťačky z 1.A 

V pátek 22. dubna se Benešovka připojila k desítkám tisíc škol po celém světě, aby oslavila „Den Země“. Cílem události bylo připomenout ekologickou zranitelnost naší planety a budovat u žáků cit pro ochranu životního prostředí.

V rámci „Dne Země“ byl pro žáky prvního stupně připraven venkovní program, kdy na jednotlivých stanovištích plnili různorodé úkoly. Důraz byl kladen na třídění odpadu a uvědomění si nebezpečí přílišného užívání plastů.

Žáci druhého stupně pracovali ve svých třídách s obrazovým a textovým materiálem, a to jak samostatně, tak ve skupinách. Program byl rozřazen podle ročníků následovně:

  • 6. ročník: spotřeba vody
  • 7. ročník: třídění odpadu a udržitelný rozvoj
  • 8. ročník: ochrana přírody
  • 9. ročník: odpovědnost občana a státu za životní prostředí

Děkujeme třídě 9.C a pedagogickému sboru za pomoc s organizací této pěkné akce, ze které si snad každý něco malého odnesl.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Petr Vojtěch

 

V úterý před Velikonocemi nás vzala paní učitelka na výlet do Zoo. A jako správní výletníci jsme jeli vlakem. V Praze jsme se svezli kousek metrem, pak autobusem a už jsme byli v Zoo. V Zoo jsme viděli lední medvědy, gorily, slony, žirafu, lachtany a ještě další zvířátka. Po prohlídce jsme si dali řízek s bramborou kaší, nakoupili jsme si dárečky a vyrazili zpět metrem na vlak. Protože bylo krásě a teplo, dostali jsme ještě před cestou nanuky smiley. V Pardubicích na nás už čekali rodiče. Výlet jsme si moc užili a doufáme, že nás paní učitelka zase někam vyveze angel.

Výletnící z 1.A

P.S. Děti byly úžasnéheart, skvěle a bez problému zvládly i cestování metrem. Myslím, že pro všechny to byl velký zážitek. 

Paní učitelka 

     V pondělí 4. 4. a v úterý 5. 4. 2022 hlasujeme pro nejbláznivější aprílový kostým! Stačí klinout na odkaz a přihlásit se školním e-mailem. yes 1 hvězdička je nejméně bodů (líbí nejméně), 5 hvězdiček nejvíce (líbí nejvíc).

 

heart MINIMISS BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/iMf7dXfzZ6

kiss MINIMISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/yX6QPvj5Fc

broken heart MISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/c0L3tf8SSR

 

     VYHLÁŠENÍ všech kategorií bude ve středu 6. 4. 2022. angel
 

Michaela Doubravová, vrchní porotce :)