backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 1.A

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

     Dnes jsme ozkoušeli namalované silnice a projeli se i v sousedních oblastech. Rovinky i zákruty jsme zvládli jak s autíčkem nebo plyšákem, tak pastelkou a nakonec tužkou v naší první písance na první stránce. Byla to velká událost!  :) Všichni jsme dostali jedničku i razítko. Také jsme si zkusili, jaké to je být paní učitelka a kontrolovat správné výsledky :) A trochu se škodolibostí jsme se naučili psát šestku. :)

 

Michaela Doubravová a řidiči z áčka

 

 

     Dnešní vyučování jsme si parádně užili snad všichni. :) Holky i kluci dostaly stejné úkoly. Jeden z nich byl poskládat puzzle z filmu Hledá se Nemo. Druhý byl také pohádkový, ikdyž se to na první pohled nezdálo. Jako Popelka děti třídily nová dřevěná písmenka do organizéru. A byla to fuška, protože jich ještě stále víc neznáme než známe. :D Ale to neva - vše jsme zvládli na jedničku podtrženou. Děti krásně spolupracovaly. 

     Další společné tvoření bylo s překvapením. Záhadou bylo, proč paní učitelka všem nalepila na lavici velký papír a co je v těch "kouzelných" zavřených krabičkách. :) Čekání bylo dlouhé... a tipy všelijaké. :D Voskovkami různých tvarů a barev jsme vytvořili klikatou silnici! Odměnou bylo nejen samotné dílko, ale i smět si půjčit zvláštní duhovou voskovku. Bylo z toho krásné grafomotorické uvolňovací cvičení :) Zítra pokračujeme a projedeme se po našich i sousedních silnicích autíčkama, plyšákama, figurkama... Šťastnou cestu všem! :)

 

Michaela Doubravová + šikulové z áčka 

     Pranostika praví... tak uvidíme jaký bude leden. :) Ten je ještě daleko. Co nás čeká tento měsíc? 

12. 10. 2018 - vyjde naše fotka v příloze MFD

21. 10. 2018 - Velká pardubická - běh na závodišti (dobrovolné)

22. 10. 2018 - ekocentrum Paleta - program Mraveniště

26. 10. 2018 - představení školy k výročí republiky "Jak to tenkrát bylo?" - KD Dukla

29. + 30. 10. 2018 - podzimní prázdniny

31. 10. 2018 - Halloweenské vyučování

 

     Dostali jsme úkol od Nema a Dory na celý měsíc: budeme se snažit krásně držet tužky bez připomínání. :) Kdo to zvládne, dostane další drahokam z pokladu do své sbírky. :)

 

Michaela Doubravová + děti z áčka :)

     Dnes nás čekal první diktát! Děti zaškrtávaly písmenka, která už znají, podle pokynů paní učitelky. Celá polovina dětí si zasloužila krásnou jedničku. Těm ostatním se to určitě podaří příště. 

Michaela Doubravová + školáci z áčka 

 

     V rámci odpoledního programu ve školní družině jsme dnes měli besedu o bezpečnosti s Městskou policií. Už víme co smíme a co ne a kam máme zavolat, když hoří, jsme v nebezpečí ... A taky se umíme pěkně hlasitě ozvat. Lepší než siréna :) 

     Před prodlouženým svatováclavským víkendem bylo u nás ve třídě rušno. :) Učili jsme se číst slabiky a na procvičení jsme si zahráli ve skupinkách. Jeden v každé skupince dohlížel na správnost slabik nebo slov, které děti skládaly. :) V profesorských brýlích to slučelo všem :) 

     Při výtvarné výchově a pracovních činnostech měly premiéru temperové barvy. Dílo se zdařilo! Můžete se kochat na chodbě školy vedle naší třídy. :)

     A za zavřenými dveřmi školní kuchyňky nedaleko naší třídy vykouzlil michelinský kuchař Jim čtyřchodové menu. Vonělo to krásně. :) O této akci více na našich školních stránkách. :) 

Michaela Doubravová a šikulové z áčka

      Naše áčko se může pochlubit druhým nejrychlejším klukem v Pardubicích. V minulém týdnu se náš Tom zúčastnil této soutěže a zabodoval tak, že z toho bylo stříbro :) Medaili dostal až včera a přinesl nám ji ukázat. Gratulujeme a těšíme se na další trofeje nejen od Toma :)

Michaela Doubravová a rychlíci z áčka :)

     Máme za sebou třetí týden školy. Byl plný novinek! Už umíme všechny samohlásky a v pohodě zvládáme čísla do 3. A takové kleštičky s packami na konci na zlepšení jemné motoriky nadělaly spoustu legrace :) A taky nám už Nemo s Dory poslali dopis a nadělovali pvní drahokamy z pokladu.:) Jo! A máme tady podzim!

Michaela Dobravová a šikulové z  áčka

     Máme za sebou druhý týden školy. Utíká to :) Učíme se o 106!   

Michaela Doubravová + školáci z áčka :)