backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 1.A

     Nechybí někomu “půlka skříně”...? :) Pokud nějaké věci identifikujete, zastavte se pro ně prosím v 1.A. Co nejdřív. :D Děkuji. 

Michaela Doubravová

     Náš druhý výlet na závěr školního roku nás zavedl do zábavního parku Mirakulum v Milovicích. Počasí bylo opět víc než krásné a nálada všech vynikající. :) A park obrovský a dětí mraky. :)

     Vyhrazený čas na naši návštěvu letěl kosmickou rychlostí a tak jsme zvolili strategický plán. Dopoledne Lanové centrum + laňáček a Vodní svět, pak oběd a odpoledne pokračování v Lesním minizoo, v Hradu s podzemními chodbami a na schlazení opět Vodní svět. Stihnout všechny atrakce by představovalo jet tam místo soustředění. :) 

     Bylo to parádní a moc jsme si to všichni užili. Kam pojedeme příště? :) 

Michaela Doubravová a výletníci z áčka :)

     Náš třídní Cristiano Ronaldo si přivezl z víkendového turnaje stříbrnou medaili. V Náchodě mu asi chyběly naše třídní roztleskávačky. I tak dal dva góly, ale penaltu trochu přestřelil. :) Gratulujeme Markusovi a držíme pěsti do dalších bojů.

Michaela Doubravová a fandíci z áčka

     Nedávno jsme vyráběli přáníčko pro maminky a teď přišli na řadu i tatínci. Stali se z nás módní návrháři a kreativitě se meze nekladly. :) Obsah přáníčka si každý vymýšlel úplně sám. Tak všechno nejlepší! :)

Michaela Doubravová a gratulanti z áčka

 

     Ve středu 12. června jsme se vydali na výlet do Choltic. Jeli jsme navštívit naše nové kamarády z tamní 1.A. Prohlédli jsme si jejich školu a třídu, pohráli jsme si na hřišti a krátce před osmou hodinou jsme se vydali na výlet po okolí. Šli jsme Přírodní rezervací Obora, přes zříceninu tvrze ve Svojšicích, podívali jsme se k rozhledně Barborka u Svinčanech a po přibližně devíti kilometrech jsme se vrátili do areálu školy. Počasí nám víc než přálo a tak byla cesta hlavně v závěru docela náročná. :) Naobědvali jsme se a obnovili rychle síly k dalším společným aktivitám.

     "Po o" začal indiánský program. Spolu s choltickými prvňáčky jsme byli rozděleni do družstev a pomocí úkolů jsme získávali kartičky a z nich pak poskládali jméno své skupiny. Místní "školní indiánská náčelnice" nám přečetla legendu a po ní následoval kvíz pozornosti. Za správné odpovědi jsme získávali body pro svůj tým. Jako správný indiánský kmen jsme pomáhali vyrábět totem. Ještě jsme si stihli prohlédnout indiánské teepee, ve kterých choltické děti budou nocovat, poděkovali slečně učitelce Daniele Čepčářové za pozvání a pohostinnost a vyrazili plní dojmů a trošku i unavení na cestu zpět. Těšíme se na další shledání. :) 

Michaela Doubravová a indiáni z áčka :)

 

     Naše Nellča o víkendu tančila a je z toho další zlatá medaile. V soutěži Taneční skupina roku 2019 v Praze si vybojovala se svým týmem z TS T-bass zlato! Gratulujeme! :)

Michaela Doubravová a sportovci z áčka

     "Pojďme si hrát na dobu rytířů, princů a princezen"... tak se jmenoval pohádkový pogram, který jsme zhlédli na školní zahradě a který pro děti nastudovali členové skupiny historického šermu Perštejni.

     Pohádka o statečném princi, princezně a strašlivém loupeživém rytíři Breburdovi, který se rozhodl, že získá ruku princezny, trůn i královský poklad, nadchla všechny děti. Některé si dokonce mohly na chvilku zkusit, jaké je to hrát divadlo. Děti tak nebyly jen pasivními diváky, ale aktivně se zapojily do děje. V průběhu představení se i seznámily s novými pojmy a mohly se z blízka podívat na repliky dobových zbraní a kostýmů. A jak to skončilo? Samozřejme dobře! Breburda "ostrouhal" a princeznu nezískal.

Michaela Doubravová a herci a hérečky z áčka :)

     První třídu máme téměř za sebou. Naučili jsme se všechna písmenka psát i číst, počítat do dvaceti, i mnoho dalších zajímavých věcí. Dnešní program byl ale hlavně o čtení. 

     Ve čtvrtek 6. 6. 2019 byla naše třída v Krajské knihovně v Pardubicích oficiálně prohlášena za děti, které umí číst. Pasování na čtenáře proběhlo za přítomnosti některých rodičů a prarodičů. Ikdyž jsme měli na přípravu našeho vystoupení opravdu málo času, zvádli jsme ho s pěkným nasazením. Král Vendelín pak všechny děti pasoval na rytíře. Každý si také odnesl knížku Miroslava Tvrze "Kde se nosí krky". Je plná pěkných čtivých básniček. Jednu z nich jsme si pak přečetli ve škole. Jmenovala se Klokanice a byla veselá. 

     Když už jsme oficiálními čtenáři, využili jsme dnešní slavnostní atmosféru a ve škole si rozdali i naše vzkazy v láhvi od rodičů z prvního "rodičáku." Děti se nemohly dočkat, až si dopisy přečtou. Radost měly úplně všechny a některé  to i dojalo. Kdo chtěl, mohl se pak svým vzkazem "pochlubit" spolužákům a přečíst ho nahlas. :) 

Michaela z Dobravova a parta čtenářů z áčka

     S prvním červnovým dnem přišlo rovnou léto. Tak snad to vydrží. :) Pro poslední školní měsíc roku 2019/20 máme naplánované tyto akce: 

6. 6. 2019 (čtvrtek) - 9:00 -  Pasování na čtenáře - Knihovna (v 8:15 odchod ze školy)
7. 6. 2019 (pátek) - 8:00 - šermířské divadelní představení (45,- Kč)
12. 6. 2019 (středa) - výlet Choltice (indiánská návštěva do 1.A, info upřesním)
17. 6. 2019 (pondělí) - poslední plavání
19. 6. 2019 (středa) - výlet Mirákulum (400,- Kč, odjezd v 8:00 od školy, návrat v cca 15 hod.)
24. 6. 2019 (pondělí) - Sportovní den - hry na stanovištích a la dětský den :)
26. 6. 2019 (středa) - návštěva Sluneční pláže 
28. 6. 2019 (pátek) - předávání vysvědčení ... uteklo to :)

Michaela Doubravová a výletníci z áčka 

P.S.: Pro úplnost - prázdniny jsou od 1. 7. do 1. 9. 2019. Do druhé třídy nastupujeme v pondělí 2. září 2019. :)