backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 1.A

     S prosincem vstoupil do naší třídy i advent a interier se "převlékl" do vánočního. Začali jsme sbírat ozdoby na stromečky za dobrovolné úkoly navíc. Nejvíc vyzdobené stromečky - resp. jejich majitelé -  na konci měsíce dostanou odměnu. :)

     Každý den také losujeme toho, kdo si bude smět rozbalit zlatý čokoládový bonbon, čteme si úkoly pro tento den a říkáme si něco z vánočních tradic. Plníme pracovní listy s adventní tématikou. Každodenně vypracujeme jedno zadání. Naplnili jsme tři krabice od bot dárkama pro děti, ke kterým bohužel Ježíšek netrefí. Snad jim uděláme radost alespoň my. 

     A protože nám začala i zimní sezóna a s ním i biatlon, zkusili jsme něco málo z kombinatoriky a sestavovali jsme tříčlenná družstva pro štafetu mužů. :) Byl to tedy přetěžký hlavolam. :D Raději budeme fandit našim v televizi! :)

Michaela Doubravová a vánoční skřítci z áčka  

     Čtvrtek 6. prosince 2018 patřil našemu prvnímu společnému výletu mimo Pardubice. S kamarády z 1. B jsme se vydali do Babiččina údolí, do Ratibořic. Jako první jsme navštívili Panklův mlýn a zhlédli v něm pěkné vánoční pásmo s pranostikami, koledami a povídáním o zvycích, které se váží k tomuto období. Nechyběla ani postava babičky ze stejnojmenné knihy Boženy Němcové. Před prohlídkou zámku jsme si měli možnost koupit pár suvenýrů a horký trdelník. :) 

     Zámek byl také krásně vánočně nazdobený. Provázeli nás komorná, služka, správce i kuchařka a přijala nás samotná pani kněžna. Viděli jsme tradiční výzdobu ze sušeného ovoce, pečivo, vánoční stromky nebo adventní věnce. Přichystané zabalené dárky byly pro děti lákavým pokušením. Nadílky doma už se nemohou dočkat. :) 

Michaela Doubravová a výletníci z áčka 

 

     Dnešní den byl v našem áčku hodně rušný. Stále se něco dělo. :)

     Druhou vyučovací hodinu k nám přišli kluci a holky z 6.C. Připravili si pro nás společné tvoření. Vyráběli jsme přáníčka, sněhuláky z ponožek a rýže, kreslili vánoční obrázky... A pak jsme měloi další návštěvu - tentokrát pekelnou i andělskou. :) U někoho se přeci jen ohlásilo černé svědomí a musel zamáčknout slzičku. Při dnešním čertovském vyučování jsme plnili  pekelné pracovní listy a zahráli si novou hru: "Plácni čerta" :)  Jak se říká: "Konec dobrý - všechno dobrý". Alespoň na rok jsme všichni dostali druhou šanci a zůstává nás ve třídě plný počet. :D 

Michaela Doubravová a čertíci z áčka

     Náš třídní rychlík Tom "bral" stříbrnou medaili! Asi utíkal hodně rychle před čertem :) Gratulujeme. 

 

Michaela Doubravová a sporťák Tom :)

     Červen je ještě daleko, nejdřív si užijeme prosinec a krásný adventní čas:

5. 12. 2018 - čertovské vyučování (obchází děti z 9 tříd)

6. 12. 2018 - výlet "Adventní Ratibořice" (odjezd v 8:00 a návrat před 14.hod.)

11. 12. 2018 - adventní koncert hudební školy - KD Hronovická (50,- Kč/os)

21. 12. 2018 - Divadlo Drak - "Vyšla hvězda nad Betlémem" (cenu za dopravu doplním)

Přeji vám klidné a pohodové prožití předvánočního období. :)

Michaela Doubravová

     I třináctý školní týden byl pro nás plný dobrodružství, učení i her a zábavy. Zkusili jsme si slabikové domino, vyrobit hrůzostrašného pekelníka nebo být správcem majáku a námořníkem. :) Už umíme číst slova s písmeny "D" a "K", dopsali jsme první díl písanky a devítka v matematice nám nedělá žádný problém. Vše je o tréninku, tak jako ve sportu. :)

Michaela Doubravová a sportovci z áčka :) 

 

     Tento týden utekl jako voda. Zkoušeli jsme zas a znovu nové věci v tělocvičně i ve třídě, naučili jsme se psát písmenka "a", "s" a slabiky z nich tvořené, úřadoval pan dáreček i zloděj pan Mínus, také jsme gratulovali oslavencovi a na úplný závěr jsme i chvíli bubnovaly na Drumbeny. Hry a bubování nás bavily nejvíc. še jsme náležitě zdokumentovali. :)

Michaela Doubravová a šikulové z áčka

 

      Víkend byl pro děti z naší třídy sportovně rušným. Sbíraly nejen zážitky, ale i cenná umístění. :)

     Zlato si z Krkonoš přivezl z všestranného víceboje Tom Mšk. Další zlato si vyplaval Ruda. V Chrudimi na 25m prsa dohmátl jako první. :) 

     Markus absolvoval se svým týmem fotbalový turnaj v Praze a přinesl nám ukázat stříbrný pohár. Ze všech oddílů podlehli pouze Mladé Boleslavi.

     Závodily i krasobrulsařky. Na domácím ledě byla Sára stříbrná a neoblíbená bramborová medaile zbyla na Viky K. :(

     V bowlingu soutěžila Míša a také vyhrála. :) Dnes jsme i vyhodnotili svatomartinskou skupinovou soutěž z minulého týdne a rozdělili si čokolády, které jsme dostali za druhé místo ve sběru papíru. :)

     Všem borcům i borkyním gratulujeme a držíme pěsti do dalších soubojů. 

Michaela Doubravová a sporťáci z áčka

 

   

     Utíká to, utíká! Už jsme v polovině třetího školního měsíce. Umíme přečíst všechny samohlásky, souhlásek také už pár známe a psát se učíme opravdu pilně. Počítáme plusy i mínusy až do osmi a  víme ledasco o podzimní přírodě. :) Také si užijeme spoustu legrace - třeba při hrách s "tikající bombou", skládání puzzle, s hmatovou abecedou nebo čtecími hodinami. Ty nás baví! :)

Michaela Doubravová a školáčci z áčka