backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 5.A

Přejeme krásné prázdniny. Hodně sluníčka, dobré nálady a spoustu zážitků. 

Páťáci :-)

V letošním školním roce se naší škole v orientačním běhu mimořádně dařilo. 

Liga škol má dvě podzimní a dvě jarní kola - všechna čtyři kola naše škola vyhrála. V květnu proběhlo krajské kolo přeboru škol v OB v Lázních Bohdaneč,  tam jsme si druhým místem (žáci 6. - 9. ročník) zajistili postup do celostátního finále přeboru škol 6. června do Pardubic  -Dostihové závodiště. Konkurence v Pardubicích byla obrovská, všichni ze sebe  při horkém počasí vydali úplně všechno.Uběhnout přes 4 km a najít 24 kontrol, nebylo vůbec snadné.

Naše škola má celorepublikového  vítěze v kategorii H7 - Filipa Haase ze třídy 7.A

Moc Vám všem za účast na závodech děkuji, gratuluji k výsledkům a v dalším školní roce 2018/2019 se Vás všechny moc těším.

Zora Paarová

Dne 29. května proběhla na naší škole pěvecká soutěž s názvem Benešovský TURDUS. Žáci, předvedli skvělé výkony. Porota měla těžké rozhodování při výběru prvních třech míst. Nakonec rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Andrea Helvichová, 8. B

2.místo: Gabriela Mrkvičková, 8. C

3. místo: Nela Martínková, 8. B

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

20. týden v roce (z pohledu Švédů ten nejkrásnější) jsme strávili v jižní části Švédska. Základnu nám poskytl penzion Aneberg v blízkosti městečka Bottnaryd. Během pobytu jsme navštívili spoustu zajímavých míst - jezera, ostrovy, města, památky..... . Nejsilnějším zážitkem byla však návštěva Základní školy v Linghemu v blízkosti města Jonkopingu. Spolupráce se švédskými dětmi probíhá již třetím rokem (zasílání prezentací, dárků ....). Letos jsme se konečně dočkali :-) a mohli se osobně setkat na jejich škole. Program byl velmi bohatý a inspirující - společné uvítání, Fika :-), prohlídka školy, oběd v jídelně, večerní setkání, společné hodiny Tv, Vv, Hv, Aj, Cup song :-). Návštěvu a vzájemné poznávání provázely úžasně silné emoce. Pozitivní atmosféra se linula školou po celou dobu návštěvy a namotivovala nás pro další spolupráci. 

Tak zase někdy ve Švédsku :-)

Martina Hezká + 5.A

Dne 26. 4. 2018 proběhlo na stadionu Hvězda Pardubice okresní kolo Štafetového poháru. Zástupci tříd

3. A, 3. B a 5. A, 5. B vybojovali ve všech štafetách první místo a zajistili si tak postup do krajského kola.

Všem dětem patří velká gratulace a pochvala.

E.K.

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Dobrý den,

v příloze zasíláme informace o lyžařském výcviku. Děti obdrží tiskopisy v papírové podobě, v případě potřeby je najdete na webových stránkách naší školy - dokumenty ke stažení.

 

Přejeme Vám krásné a pohodové svátky vánoční :-)

M + E

Vánoce jsou krásné svátky nejen s dárky, ale i mnoha vánočními turnaji ve sportu. Naši chlapci si pod stromeček nadělili perfektní sportovní dárek ve florbalu. Na Dukle v hale hrálo 8 družstev z jednotlivých škol. Chlapci porazili družstva ve své skupině, v semifinále a ve finále nastoupili proti družstvu Dubiny. Zápas byl perfektní, plný napětí do poslední minuty. Naši vyhráli i finálový zápas a vystoupili na stupeň vítězů. Patří jim velké poděkování a gratulace. Kluci, jen tak dál.

Lacová 

Tento školní rok jsme se domluvili s předškoláky z MŠ Jesničánky na vzájemné spolupráci. Každý měsíc (společně se třídou 5. B)  proběhne společné setkání. Rádi bychom ukázali předškolákům, že škola může být příjemná a zábavná. :-)

V říjnu proběhlo první setkání. Zahráli jsme dětem představení o lvíčkovi Sunarovi, nechali je zahrát si na netradiční hudební nástroje, vzájemně se pomocí různých her a aktivit seznámili a naučili písničku. Bylo to moc fajn, těšíme se na další setkání. :-)

 

Termíny akcí :-)

13. 11. Univerzita - hodina angličtiny - tematický okruh záliby, oblíbená kniha

14.11. Třídnická hodina 7:00 - lvíček

15. 11. Divadlo pro školku Benešovo 9:00 - 10:00

16. 11. Sběrové ráno

22. 11. program Zuřivec - prevence domácího násilí

27. 11. Univerzita - hodina angličtiny - tematický okruh oblíbené jídlo

6. 12.  Paleta

7. 12. Horolezecká stěna

13. 12. Vánoční dílny - 15:00 - 17:00

8. 1. - 12. 1. Konzultační týden

15. 1. - 19. 1. Lyžák - Říčky

březen - dny španělské kuchyně

 

Do konce listopadu záloha na lyžák 2000,- na účet třídy.

:-) :-) :-)  MH