backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 5.A

     Češi jsou hokejovým národem  a  to nejen dospěláci. Fandí i děti a nejinak tomu je u nás na Benešovce.  K příležitosti právě probíhajícího mistrovství světa na Slovensku jsme si na úterní osmou ranní pozvali dva borce od ledu - profesionálního hokejistu Tomáše Rolinka a parahokejistu Tomáše Kvocha. Oba sportovce jsme si představili pomocí kvízu. Odpovědět na některé otázky nebylo jednoduché... Víte, který Tomáš byl vícekrát na mistrovství světa? Který má víc medailí a který víc rekordů? Kdo měl tu čest být kapitánem reprezentace? A který z nich byl vícekrát na olympijských hrách? Tady je malá / velká nápověda! :)

Tomáš Rolinek - 7x MS, zlato, stříbro, bronz z MS, 1x OH (7.místo), v letech 2010, 2011 a 2014 kapitánem české hokejové reprezentace, dal rozhodující gól na MS v Kolíně n.R., kde jsme získali zlato

Tomáš Kvoch - 4x MS, v roce 2019 na MS v Ostravě, kde parahokejisté obsadili 4.místo, byl vyhlášen nejlepším hráčem, 2x OH (5.místo), 2 místo na ME,  držitel dvou zápisů v Guinnessově knize rekordů - vyjel na vozíku a vyšel po rukách na Sněžku

      Děti se mohly na cokoli zeptat a oba sportovci rádi odpovídali. A dotazy to byly zvídavé, tradiční i netradiční. :) Tomáš Rolinek přinesl ukázat svou kompletní sbírku cenných kovů a prsten, který dostávají mistři světa. Pro Tomáše Kvocha jsme měli připravenou medaili bramborovou z keramické hmoty. :)  Nechyběla ani autogramiáda a společné focení. 

     Bylo to příjemné setkání v pohodové atmosféře a zcela jistě i obrovská motivace pro děti i dospělé nejen k fandění a sportování, ale celkově k přístupu k životu jako takovému. 

Michaela Doubravová, Jana Lacová, Veronika Slavíková, Soňa Dobrá a kluci a holky z 1.A, 5.A a 4.B :) 

 

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Po měsíci a půl jsme se dočkali vyhodnocení školních kol matematické soutěže Pangea. A výsledky jsou pro naši školu velmi příznivé.V kategorii 8. tříd postupuje do celostátního kola Robert Kracík z 8.A, který v Pardubickém kraji obsadil 1. místo! 

Gratulujeme a přejeme skvělé výsledky i ve finálovém kole v Praze.

Fišerová

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová

 

28.3. všichni učitelé slaví svátek. V tento den chlapci z 5.A a Nicolas ze 4.A sehráli krásný turnaj v Pardubicích na Dukle. Z okresu do kraje postoupilo 6 družstev. Všichni chtěli samozřejmě vyhrát a postoupit do republikového finále. Hrálo se systémem každý s každým. Atmosféra na hřištích byla napjatá. Naše výsledky, čtyři vítězství a jedna remíza, nás vynesly na první místo v turnaji. A je to tady. Účast v republikovém finále je naše! Pro paní učitelku Lacovou to byl nejkrásnější dárek ke Dni učitelů. Držme chlapcům palce a přejme krásné výsledky ve finále. Všem  moc děkuji za perfektní hru.

Lacová

DDM Alfa Pardubice uspořádalo okresní kolo ve florbalu pro základní školy. V hale se sešlo10 týmů, které byly rozděleny na dvě skupiny. Chlapci z 5.A svoji skupinu vyhráli a postoupili do semifinále proti Cholticím. Po krásném souboji jsme skončili ve finále o 1. a 2. místo. Čeká nás nejtěžší soupeř z 2. skupiny - Bratranci Veverkové. Zápas začal a my se krásně drželi a přetahovali o góla. Stav byl nerozhodný a čekaly nás nájezdy. Nájezdy jsou také o štěstí, a to jsme bohužel neměli. Získali jsme krásné druhé místo. Chlapci hráli s nadšením a svědomitě. Co je však důležité, postoupili jsme do krajského kola, které se bude hrát opět v Pardubicích. Všem chlapcům patří pochvala a doufejme, že to opět perfektně sehrajeme.

Lacová

Výlet, který děti ještě nezažily. Tak bych nazvala dnešní den 13.3. v Ratibořicích. Cesta vlakem  a autobusem uběhla jako voda. Najednou se děti ocitly v krásné budově hereckého muzea, kde bylo vše připraveno na natáčení nového seriálu ,,Čechovi". Nejdříve jsme prošli muzeum herců, navštívili kostymérnu, maskérnu a povídali si s herci i ostatním personálem o jejich práci.Všichni jsme se těšili na natáčení určité epizody. Velkým oříškem pro děti bylo zachovat úplné ticho, ale zvládly to na jedničku. Po několikátém opakování hraného výstupu jsme se divili, že pan režizér není stále spokojený s výsledkem. Děti zjistily, že herecká profese je náročná a za své povolání by si ji nevybraly. Následně nás čekal dobrý oběd a v závěru hodina ve wellnes centru. Cestou domů si děti sdělovaly zážitky a prohlížely fotky s herci. Výlet se moc vydařil a za chování děti moc chválím. 

Lacová

Dnes navazuji na Víceboj na bruslích, který byl před týdnem. Konečně jsme se dočkali a známe již výsledky. Děti z 5.A postupují do Superfinále na bruslích z prvního místa a budou soutěžit ze Svítkovem, který se umístil na 2. místě. Tak jdeme do toho. 27.2. byla trať s překážkami připravena. Nechyběl těžký slalom, jízda pozadu, přeskoky a střelba na bránu hokejkou. Náš čas byl výborný i se vstřelenými brankami. S napětím jsme čekali na výsledný čas Svítkova. Hurá, jsme první a vyhráváme spoustu sportovních dárků, žíněnku a volné vstupy na závodiště. Všem dětem děkuji a gratuluji za umístění. Jen tak dál.

Lacová

V pátek dne 15.2. se na naší škole konalo školní kolo matematické soutěže Pangea. Soutěž probíhala ve dvou skupinách. Řešení slovních úloh se vyplňovala do formuláře na webových stránkách. Soutěžili žáci 5. - 9. tříd, celkem 40 dětí. Výsledky se každý dozví na přelomu března a dubna po přihlášení do svého účtu.

Nejúspěšnější z celé ČR budou v květnu pozváni na finálové kolo do Prahy.

I. Fišerová

Děti z 5.A se zúčastnily prvního ročníku Víceboje na bruslích, kde projely dráhu  s různými úkoly. Velmi dobře si poradily se slalomem, střelbou na bránu, přeskoky přez překážky i jízdou pozadu. Družstvo 10 dětí jelo na čas, který se sčítal a pokud vstřelily branku odečetly se 2 sekundy. Všichni si to moc užívaly a bojovaly ze všech sil. Nyní čekáme jak dopadnou další školy a zda se dostaneme do superfinále. Držte nám pěsti. Všem gratuluji a doufám, že vybojujeme další jízdu.

Lacová