backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 5.A

DDM Alfa Pardubice uspořádalo okresní kolo ve florbalu pro základní školy. V hale se sešlo10 týmů, které byly rozděleny na dvě skupiny. Chlapci z 5.A svoji skupinu vyhráli a postoupili do semifinále proti Cholticím. Po krásném souboji jsme skončili ve finále o 1. a 2. místo. Čeká nás nejtěžší soupeř z 2. skupiny - Bratranci Veverkové. Zápas začal a my se krásně drželi a přetahovali o góla. Stav byl nerozhodný a čekaly nás nájezdy. Nájezdy jsou také o štěstí, a to jsme bohužel neměli. Získali jsme krásné druhé místo. Chlapci hráli s nadšením a svědomitě. Co je však důležité, postoupili jsme do krajského kola, které se bude hrát opět v Pardubicích. Všem chlapcům patří pochvala a doufejme, že to opět perfektně sehrajeme.

Lacová

Výlet, který děti ještě nezažily. Tak bych nazvala dnešní den 13.3. v Ratibořicích. Cesta vlakem  a autobusem uběhla jako voda. Najednou se děti ocitly v krásné budově hereckého muzea, kde bylo vše připraveno na natáčení nového seriálu ,,Čechovi". Nejdříve jsme prošli muzeum herců, navštívili kostymérnu, maskérnu a povídali si s herci i ostatním personálem o jejich práci.Všichni jsme se těšili na natáčení určité epizody. Velkým oříškem pro děti bylo zachovat úplné ticho, ale zvládly to na jedničku. Po několikátém opakování hraného výstupu jsme se divili, že pan režizér není stále spokojený s výsledkem. Děti zjistily, že herecká profese je náročná a za své povolání by si ji nevybraly. Následně nás čekal dobrý oběd a v závěru hodina ve wellnes centru. Cestou domů si děti sdělovaly zážitky a prohlížely fotky s herci. Výlet se moc vydařil a za chování děti moc chválím.

Lacová

Dnes navazuji na Víceboj na bruslích, který byl před týdnem. Konečně jsme se dočkali a známe již výsledky. Děti z 5.A postupují do Superfinále na bruslích z prvního místa a budou soutěžit ze Svítkovem, který se umístil na 2. místě. Tak jdeme do toho. 27.2. byla trať s překážkami připravena. Nechyběl těžký slalom, jízda pozadu, přeskoky a střelba na bránu hokejkou. Náš čas byl výborný i se vstřelenými brankami. S napětím jsme čekali na výsledný čas Svítkova. Hurá, jsme první a vyhráváme spoustu sportovních dárků, žíněnku a volné vstupy na závodiště. Všem dětem děkuji a gratuluji za umístění. Jen tak dál.

Lacová

V pátek dne 15.2. se na naší škole konalo školní kolo matematické soutěže Pangea. Soutěž probíhala ve dvou skupinách. Řešení slovních úloh se vyplňovala do formuláře na webových stránkách. Soutěžili žáci 5. - 9. tříd, celkem 40 dětí. Výsledky se každý dozví na přelomu března a dubna po přihlášení do svého účtu.

Nejúspěšnější z celé ČR budou v květnu pozváni na finálové kolo do Prahy.

I. Fišerová

Děti z 5.A se zúčastnily prvního ročníku Víceboje na bruslích, kde projely dráhu  s různými úkoly. Velmi dobře si poradily se slalomem, střelbou na bránu, přeskoky přez překážky i jízdou pozadu. Družstvo 10 dětí jelo na čas, který se sčítal a pokud vstřelily branku odečetly se 2 sekundy. Všichni si to moc užívaly a bojovaly ze všech sil. Nyní čekáme jak dopadnou další školy a zda se dostaneme do superfinále. Držte nám pěsti. Všem gratuluji a doufám, že vybojujeme další jízdu.

Lacová

Chlapci a jedna šikovná dívka se zúčastnili krajského kola florbalu ve velmi pěkné hale ve Skutči. Nastoupilo 8 družstev a každý chtěl vyhrát, aby postoupil do republiky. My jsme vyhráli svou skupinu a semifinálové utkání. Potom na nás čekalo družstvo z Vysokého Mýta.Finálový souboj začal. Obě družstva se dlouho držela a bojovala o vítězství. Závěr však přál chlapcům z Vysokého Mýta. Naše družstvo skončilo na krásném druhém místě v pardubickém kraji.Chlapci a Anetka si zaslouží velkou pochvalu za svoji bojovnost a férový přístup ke všem zápasům. Jen tak dál. Chválím.

Lacová

Poslední lyžařský výcvik 5.A byl provázen velkými hromadami sněhu a nestálým počasím. Přesto jsme strávili moc krásný týden jak na sjezdovkách, tak i  na běžkách. Program byl doplněn přednáškou horské služby, dílničkami a dalšími soutěžemi. Také proběhly závody na běžkách a ve slalomu na sjezdovce. Krásné medaile a diplomy byly oceněním po celém týdnu na horách. Všichni jsme si to náramně užívali.

Lacová

V úterý 18.12. proběhl na naší škole turnaj v piškvorkách. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií:

mladší kategorie (žáci 5., 6. a 7. tříd) a starší kategorie (žáci 8. a 9. tříd). Soutěžila mezi sebou pětičlenná družstva.