backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 5.A

Konečně se nám zadařilo a děti chytily druhý dech. Po dvou letech jsme získali první místo v Čeps cupu v okresním kole ve florbalu. Turnaje se zúčastnilo 10 týmů z pardubických škol. Děti hrály ve dvou skupinách. Naše družstvo postoupilo do semifinále ze skupiny jako druhé. Svou bojovností vyhrály a čekalo je finále. Děti si však vítězství již nenechaly ujít. Radost z prvního místa nebrala konce. Tak a postupujeme do krajského kola. Konečně je to tu. Všichni si zaslouží velkou pochvalu a držme jim pěsti v dalších zápasech.

Lacová 

Děkuji všem rodičům a dětem za úžasné sběrové ráno. Ukázalo se, že jsme tým 30 dětí ve třídě, kdy všichni přinesli svůj nasbíraný  papír. Podpora rodičů je nádherná. Opět nám patří první místo v pořadí již deváté. Nasbírali jsme skoro 4 500 kg papíru. Super. Na jaře nás čeká společné poslední sběrové ráno a já věřím, že tu desítku dáme. 

Lacová

Děkuji všem rodičům za stoprocentní účast na třídní schůzce, která proběhla ve velmi přátelském duchu. Poděkování patří i paní Horálkové, která zastupuje naši třídu po celých 5 roků. Vaší spolupráce se školou a paní učitelkou si moc vážím.

Lacová 

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

Tak a je to tady. Naše poslední Jívka a podzimní soustředění v opravdu krásném prostředí. Slunečné dny nás provázely celý týden. Užívali jsme si sportování v různých disciplínách, nádherný výlet byl do Adršpachu a v závěru byla také pyžamová párty. Nechyběl ani bazén, kde jsme uvolnili unavené tělo. Bylo to opravdu moc fajn a je na co vzpomínat.

Lacová

Všem dětem i rodičům přeji krásné a pohodové prázdniny, sluníčkem prosluněné léto s mnoha sportovními aktivitami.

J. Lacová

V letošním školním roce se naší škole v orientačním běhu mimořádně dařilo. 

Liga škol má dvě podzimní a dvě jarní kola - všechna čtyři kola naše škola vyhrála. V květnu proběhlo krajské kolo přeboru škol v OB v Lázních Bohdaneč,  tam jsme si druhým místem (žáci 6. - 9. ročník) zajistili postup do celostátního finále přeboru škol 6. června do Pardubic  -Dostihové závodiště. Konkurence v Pardubicích byla obrovská, všichni ze sebe  při horkém počasí vydali úplně všechno.Uběhnout přes 4 km a najít 24 kontrol, nebylo vůbec snadné.

Naše škola má celorepublikového  vítěze v kategorii H7 - Filipa Haase ze třídy 7.A

Moc Vám všem za účast na závodech děkuji, gratuluji k výsledkům a v dalším školní roce 2018/2019 se Vás všechny moc těším.

Zora Paarová

Dne 29. května proběhla na naší škole pěvecká soutěž s názvem Benešovský TURDUS. Žáci, předvedli skvělé výkony. Porota měla těžké rozhodování při výběru prvních třech míst. Nakonec rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Andrea Helvichová, 8. B

2.místo: Gabriela Mrkvičková, 8. C

3. místo: Nela Martínková, 8. B

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

Naše škola se letos opět účastnila velkého turnaje Zdechovice Cup 2018 ve vybíjené. Nahlásilo se 10 družstev, která mezi sebou hrála ve dvou skupinách. Naši žáci postoupili do semifinále, kde se jim nepodařilo zvítězit. Čekal je souboj o 3. a 4. místo. Jejich velké nasazení však na soupeře nestačilo. Získané 4. místo není žádným zklamáním. Žáci bojovali čestně a s nadšením. Všichni byli výborní. Chlapci a děvčata, děkujeme.

Lacová

Dne 15. 5. 2018 se uskutečnilo krajské kolo Štafetového poháru. Na atletickém stadionu na Dukle se tentokrát sešlo dvanáct škol. Žáci a žákyně ze tříd 5. B, 4. A, 3. A a 3. B v této silné konkurenci vybojovali krásné čtvrté místo. Všem patří velký obdiv za bojovnost a výkony, které předvedli.

Děkujeme.

E.K.