backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 5.A

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

Tak a je to tady. Naše poslední Jívka a podzimní soustředění v opravdu krásném prostředí. Slunečné dny nás provázely celý týden. Užívali jsme si sportování v různých disciplínách, nádherný výlet byl do Adršpachu a v závěru byla také pyžamová párty. Nechyběl ani bazén, kde jsme uvolnili unavené tělo. Bylo to opravdu moc fajn a je na co vzpomínat.

Lacová

Všem dětem i rodičům přeji krásné a pohodové prázdniny, sluníčkem prosluněné léto s mnoha sportovními aktivitami.

J. Lacová

V letošním školním roce se naší škole v orientačním běhu mimořádně dařilo. 

Liga škol má dvě podzimní a dvě jarní kola - všechna čtyři kola naše škola vyhrála. V květnu proběhlo krajské kolo přeboru škol v OB v Lázních Bohdaneč,  tam jsme si druhým místem (žáci 6. - 9. ročník) zajistili postup do celostátního finále přeboru škol 6. června do Pardubic  -Dostihové závodiště. Konkurence v Pardubicích byla obrovská, všichni ze sebe  při horkém počasí vydali úplně všechno.Uběhnout přes 4 km a najít 24 kontrol, nebylo vůbec snadné.

Naše škola má celorepublikového  vítěze v kategorii H7 - Filipa Haase ze třídy 7.A

Moc Vám všem za účast na závodech děkuji, gratuluji k výsledkům a v dalším školní roce 2018/2019 se Vás všechny moc těším.

Zora Paarová

Dne 29. května proběhla na naší škole pěvecká soutěž s názvem Benešovský TURDUS. Žáci, předvedli skvělé výkony. Porota měla těžké rozhodování při výběru prvních třech míst. Nakonec rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Andrea Helvichová, 8. B

2.místo: Gabriela Mrkvičková, 8. C

3. místo: Nela Martínková, 8. B

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

Naše škola se letos opět účastnila velkého turnaje Zdechovice Cup 2018 ve vybíjené. Nahlásilo se 10 družstev, která mezi sebou hrála ve dvou skupinách. Naši žáci postoupili do semifinále, kde se jim nepodařilo zvítězit. Čekal je souboj o 3. a 4. místo. Jejich velké nasazení však na soupeře nestačilo. Získané 4. místo není žádným zklamáním. Žáci bojovali čestně a s nadšením. Všichni byli výborní. Chlapci a děvčata, děkujeme.

Lacová

Dne 15. 5. 2018 se uskutečnilo krajské kolo Štafetového poháru. Na atletickém stadionu na Dukle se tentokrát sešlo dvanáct škol. Žáci a žákyně ze tříd 5. B, 4. A, 3. A a 3. B v této silné konkurenci vybojovali krásné čtvrté místo. Všem patří velký obdiv za bojovnost a výkony, které předvedli.

Děkujeme.

E.K.

První den ve školní kuchyňce, příprava sváteční tabule s mnoha dobrotami studené kuchyně byl velkým zážitkem pro děti ze 4.A. Sedm skupin dětí si aranžovaly stoly, připravovaly obložené mísy, chlebíčky a poháry. Na stolech nechyběly květiny a svíčky. S velkou vážností čekaly na hodnocení paní učitelky. Všichni byli  úžasní a obstáli na jedničku. Začala ochutnávka. Nikomu se už nechtělo na oběd. Děti se staly na chvíli profesionály v oboru stolování a přípravy dobrého jídla. Zaslouží si pochvalu? Posuďte sami.

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Již počtvrté se slaví v naší třídě 4.A velikonoční svátky. Děvčátka sice brblají, že budou vyšlehány, ale nakonec jsou rádi a poctivě pro chlapce chystají sladkou koledu a vajíčka. Na nikoho nezapomínají. Chlapci zase zajistí, že děvčata budou krásná, svěží a plná energie i s paní učitelkou. Všem přeji krásné velikonoční svátky a plno vykoledovaných vajíček.

Lacová