backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 5.A

Z prázdninového režimu jsme místo nástupu do školy skočili do režimu sportovního. Ale stálo to za to!

Využili jsme krásné počasí ke sportovním hrám. Na výlet jsme vyrazili na farmu Wenet do Broumova a prošli jsme přírodní rezervaci Ostaš.

Krásné počasí dětem umožnilo také koupání v bazénu.

A teď už opravdu hurá do školy!!!

Ahoj,

v pořádku jsme se vrátili z letního sporťáku. Kromě spousty atletických aktivit a her nás tam potkal i jeden celodenní výlet, deštík, ve kterém jsme trochu zmokli a spousta her. 

Pondělí bylo rozjezdové. Strávili jsme spoustu času hraním pinčesu nebo fotbalu. Podnikli jsme první průzkum okolí a během toho postavili domečky v blízkém lesíku. 

Druhý den už jsme měli jasno, kde co je, a tak jsme se vydali na menší výlet na nedaleký kopec Zvičinu. Nejdříve jsme se ale rozdělili na týmy a odbyli si první várku atletických úkolů. 

Středa byla náročná, celodeňák do nedalekého Miletína nám dal zabrat. Jako odměnu jsme ale měli návštěvu místní cukrárny a obchodu. Cestou zpátky jsme lezli po balících slámy na louce a díky těmhle přestávkám nám cesta uběhla mnohem rychleji. 

Ve čtvrtek pokračovalo soutěžení v atletických disciplínách. Týmy, a tím pádem i časy výkonů, byly dost vyrovnané. Odpoledne byl na programu stopovací běh po fáborkách. Cestou jsme si museli zapamatovat dvanáct obrázků. Tahle kombinace sportu a pamatování nám dala co proto. 

Pátek, poslední den týdne, jsme se probudili do nejkrásnějšího rána týdne, takže jsme ještě celé dopoledne strávili hrami. Balení šlo rychle, už to máme namakané. Také proběhlo vyhodnocení a rozdělení cen za týmovou soutěž. K obědu byla svíčková, a pak již hurá směr Pardubice.

Koncem února a v březnu probíhala u nás ve škole matematická soutěž Pangea. 
Soutěže se zúčastnilo 31 žáků ze 4. a 5. ročníků, z II. stupně soutěžilo 32 žáků.
Nejlepšího výsledku na naší škole dosáhl Filip Taraba z 8.B, který získal 45 bodů, a v Pardubickém kraji se tak umístil na 18. místě mezi žáky osmých ročníků a tercií. Výborného výsledku - 42 bodů – dosáhli i dva žáci z 5.B, a to Alexandra Svědíková a Matyáš Shejbal. Sdílí 23. místo v kraji ve své kategorii.
V ostatních ročnících obsadili ve školním kole první místa: Ema Šulcová ze 4.D, Tobiáš Pithart z 6.A, Vojtěch Juška ze 7.A a Filip Horálek z 9.A.
Výsledky jsou nyní k nahlédnutí na webu pangeasoutez.cz: každý žák, který se účastnil, se může po zadání svých přihlašovacích údajů podívat na svoje výsledky. 

Za tým učitelů
Ilona Fišerová

 

Třetí den nás čekala tréninková běžkařská výprava. Zatímco dopoledne jsme pilovali techniku, Odpoledne jsme závodili. Trať byla vysílující, ale zvládli jsme to všichni s úspěchem. Někteří z nás se po závodě na běžkách ohřáli v hotelové sauně zatímco ta druhá bobovala na nejlbižším kopci. Druhá část běžkařského týmu musí ale čekat do příštího dne.