backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 1.B

Náš báááájo den v Mirakulu :-)

Hned po příjezdu bylo jasné, že nám 2 hodiny nebudou stačit :-) Zalarmovali jsme rodiče doma a posunuli náš odjezd o další 2 hodiny.

Prolezli jsme lanový hrad - samozřejmě několikrát, vyzkoušeli trampolíny, houpačky. Nejlepší to bylo, vzhledem k počasí a hroznému horku, ve vodním světě. Bleskuryhle letěly dolů kraťasy i trička a běželi jsme se ochladit. K obědu byl řízek, který téměř všichni slupli bez mrknutí oka. Po obědě jsme vykoupili obchod se suvenýry :-) okoukli místní zvířátka, proběhli jsme další hrad, včetně podzemí a před odjezdem jsme se šli znovu ochladit do vodního světa :-)

Plni dojmů a zážitků jsme nasedli do autobusu a už teď se těšíme na další výletování :-)

     Nechybí někomu “půlka skříně”...? :) Pokud nějaké věci identifikujete, zastavte se pro ně prosím v 1.A. Co nejdřív. :D Děkuji. 

Michaela Doubravová

V pondělí jsme rozjeli projekt "Lapbooky" na téma "Dinosauři". Sami jsme si vytvářeli takovou svou "interaktivní encyklopedii", pomocí níž jsme si procvičili co už víme o dinosaurech. A jak nám to šlo a jak nás to bavilo se můžete kouknout na fotkách ;-)

V pátek 7. června jsme se vydali do knihovny, kde nás tentokárt nečekalo povídání o knížkách, ani debata s paní spisovatelkou, ale velká slavnost - Pasování na čtenáře.

Připravili jsme si pro krále 2 krásně hrané písničky od Svěráka a Uhlíře a to - Věruš, teď neruš a Zkoušení. Dostali jsme za náš výkon obrovskou pochvalu! A všimli jsme si i slz dojetí u maminek, tatínků, babiček a dědečků, kteří nás přišli v tento náš slavný den podpořit :-) 

A pak už nás pan král pasoval na Rytíře řádu Krásného slova, složili jsme slib, že se budeme o knížky hezky starat, že je budem chránit a že si jich budem vážit. Pak nás pan král pasoval mečem na čtenáře.

Zprávičky z Olešnice IV.

Dnes jsme si užili krásný sluníčkový den. Ráno jsme si vyběhli sjezdovku (omrkávali jsme si terén na zimu na lyže :-) ) a hráli sportovní hry v týmech. Poté jsme připravovali oheň a na závěr dne si opekli buřtíky.

Zprávičky z Olešnice III

Dnes už se umoudřilo počasí a my si tak užili další prima den. 

Na programu bylo:

  • Týmové hry o 12 měsíčkách
  • Fotbálek a vybíjená
  • Výběh sjezdovky
  • Dostavování domečků
  • a na závěr dne parádní Disko-Karneval :-)

 

Zprávičky z Olešnice II

Další den je za námi. Sice celý den propršelo, ale ani to nám na dobré náladě neubralo. Dopolko jsme si vyšlápli k horské boudě Čihalka a stavěli domečky v lese. Ocitli jsme se dokonce až na hranicích s Polskem! 

Odpoledne nastalo trošku překvapení od paní učitelky v podobě "Písanka - 4. díl" :-) :-) :-) Ale také jsme luštili osmisměrky a labyrinty a promítli si pohádku.

Po večeři nás čekala přednáška o horách, o zrádnostech hor a počasí.

A také jsme objevili další oblíbenou "sportovní" disciplínu - návštěvu baru :-) :-)

Zprávičky z Olešnice 

Hlásíme, že jsme v pořádku dorazili a užili jsme si první sportovní den. Disciplíny ve 4 družstvech začaly pohádkovými hrami. Dnes téma - Dlouhý, Široký a Bystrozraký. 

 

V pátek 24. května jsme se vydali do Ekocentra Paleta za dinosaury. Paní přednášející děti ihned naprosto "dostala" a všechny ji s nadšením a zájmem přímo hltaly. Vysvětlovala dětem, jak hledat a odkrývat postupně vrstvy hlíny a co poté s nálezy dělat. Nemohly se dočkat až si to budou moci vyzkoušet. Po teoretické části nastala praktická část a děti se tak staly malými archeology. Vytvořily se paleontologické skupinky a první nálezy na sebe nenechaly dlouho čekat :-) Děti měly neskutečnou radost - "mám", "mám", "mám" se ozvalo nespočetněkrát :-) Mezi hromadou všemožných kostí a lebek se dokonce našla i čelist raptora :-) :-) :-) ...dle odborného posudku dětí :-) Když už měly kostí dostatek, odebraly se opět dovnitř, aby své úlovky zkompletovaly - a jak jim to šlo se můžete podívat na fotkách ;-) 

Tvoříme svaly :-)