backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 1.B

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová

 

Ve středu 27. 3. se uskutečníl Velikonoční jarmark. My, žáčci 1. B, jsme zde prodávali své výrobky, které jsme týden předtím s paní učitelkou a s maminkama vyráběli. Největší úspěch měly jednoznačně housenky na listech, líbila se ale i kuřátka, vajíčka i velikonoční věnečky. Velikonoční dekorace k nám přišli nakoupit maminky, tatínkové, babičky i dědečkové a jupííí - prodali jsme všechno! :-) A musíme dodat, že to byla velká legrace a moc jsme si role "prodavačů" užili!

Během tohoto jarmarku se vybrala za naši školu celková částka 17 236,- Kč, která se věnuje nadaci Dobrý anděl. 

 

Ohlednutí za Malou Pardubickou cross-country, která se uskutečnila 3. 11. 2018. Naši třídu úspěšně reprezentovali 3 kluci - Domča Ráliš doběhl na krásné 2. místo, Maty Shejbal za ním na 3. místo a Ráďa Jarý na prima 4. místo. Všem třem moc gratulujeme :-)

Bruslení bylo jednoznačně za všechny moooc prima! Moc nás bavilo, moc jsme si to užili a moc se těšíme zase za rok! :-)

V lednu a v únoru jsme navštivili s dětmi pardubickou knihovnu. Dětem se tam moc líbilo a ani nechtěly odejít :-)

Dále byla uspořádána i beseda s paní spisovatelkou Evou Braunovou, která žije a píše knihy v Praze. Často přispívá články do různých časopisů. Její děti ji inspirují k dětským příběhům, které píše. Napsala mimo jiné knihy Kuba nechce spát, Kuba nechce číst, O chlapci, který spadl z nebe.

 

7 statečných zůstalo, ostatní marodi..  Zvládli jsme to, ale moc jsme se těšili, az se spolužáci uzdraví ;-) 

Ve středu 20. března jsme s dětmi uspořádali v naší třídě tvoření k blížícímu se velikonočnímu jarmarku. Intenzivně jsme téměř celé odpoledne vyráběli výrobky, které budeme prodávat příští středu. Tvořily nejen děti, ale i jejich maminky, moc jim za pomoc děkujeme. A co jsme všechno vyráběli? Pro malou ochutnávku prohlídněte fotky. Ale určitě se přijďte podívat na všechny naše výtvory na již zmiňovaný jarmark a vykoupit nám stánek :-)

Při hodinách tělocviku hrajeme nejen naši oblíbenou vybíjenou, ale také zpevňujeme tělo, zlepšujeme koordinaci a motoriku. Je to makačka :-)