backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.B

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

V příloze je ke stažení první soubor zápisů, který si stáhni do vytvořené složky "FYZIKA" v tvém počítači. Nebudeš tak muset v dalších týdnech hledat mezi ostatními zprávičkami.

Zápisy si prosím nepiš dopředu.

Pomůcky na hodiny výtvarné výchovy

  • Sada barevných papírů
  • Potřeby na malbu - temperové barvy, tácek, ploché štětce, nádoba na vodu, hadřík
  • Potřeby na kreslení - měkká tužka číslo 1,2
  • Giocondy – mastné pastely nekupovat suché pastely
  • Nůžky, lepidlo
  • Igelit (noviny) na lavici

Dále budu v úterý 10.9.2019 vybírat 50 Kč na ostatní výtvarné potřeby.

Děkuji Mikolinová.

Naše třída se pomalu loučí s 1. stupněm a společné chvilky jsme si opět připomněli na Jurášce. Celý týden nás provázelo nádherné počasí. Užili jsme si kromě sportování i koupání, ale také příjemných procházek. Děti vše zvládly bez mobilů. Dokonce se podívaly na chvilku za hranice našich sousedů. Za odměnu jim byla diskotéka.

Žáci si domů přivezli nové zážitky a doufám, že budou rádi vzpomínat..smiley

 třídní učitelka Zdena Jírková a ped. asistentka Pavlína Jezdinská 

                                                                    

V pátek 7. června 2019 k nám do školy zavítala skupina historického šermu agentury Pernštejni. Program pro pestré složení diváků - od čtvrťáků po sedmáky byl na téma Řím. Přenesli jsme se do 1 st. př. n. l., prožili poslední chvíle Gaia Iulia Caesara, seznámili se s nejznámnějšími císaři od Oktaviána Augusta po Nerona, někteří si na vlastní kůži vyzkoušeli při výcviku legionáře i legendární formaci želva a závěr patřil souboji gladiátorů.

Schobi

Milí žáci.
Ve středu 5.kvetna, od 10:00 v DDM Delta se uskuteční závěrečné kolo přírodovědné poznávaci soutěže. Do tohoto kola postoupili vždy tři nejúspěšnější z ročníku. Výsledky jsou vyvěšeny na dveřích učebny přírodopisu. Odcházet budete ze školy (s paní asistentkou)a také se po skončení soutěže do školy vrátíte. Všem, kteří se zúčastnili školního kola, děkujeme a těšíme se zase za rok.
Sobolikova a Benedova

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

MÁM SVŮJ SVĚT, ALE MÁM VÁS RÁD!

Na druhý dubnový den připadá Světový den autismu. Naši žáci ze třídy 5. B přišli také podpořit tento významný den a zapojili se do akce MODRÝ PRŮVOD v Pardubicích, kterou zaštíťuje ČSOB Pojišťovna. Tato akce podporuje osoby s autismem a vyjadřuje vzájemné porozumění a jejich pochopení. Modrá barva je symbolem komunikace, která je pro děti s poruchou autistického spektra velmi problematická.

Celá akce proběhla pod vedením dětského rehabilitačního centra LENTILKA a RIC. Průvodu v modrých barvách se zúčastnily děti od MŠ až po dospělé osoby. Byl zahájen před arénou ČSOB a pokračoval přes třídu Míru na Pernštýnské náměstí, kde vyvrcholil vypuštěním modrých balónků. Jejich let právě naznačuje otevřenou cestu k lidem s touto diagnózou. 

Děkuji našim žákům za účast a podporu této důležité akce. Osud nemocných lidí nám nesmí být lhostejný!

třídní učitelka Z. Jírková a ped. asistentka P. Jezdinská

Po měsíci a půl jsme se dočkali vyhodnocení školních kol matematické soutěže Pangea. A výsledky jsou pro naši školu velmi příznivé.V kategorii 8. tříd postupuje do celostátního kola Robert Kracík z 8.A, který v Pardubickém kraji obsadil 1. místo! 

Gratulujeme a přejeme skvělé výsledky i ve finálovém kole v Praze.

Fišerová

Měsíc duben začal u nás ve třídě velmi pestře. Po úspěšném velikonočním jarmarku nás čekal v pondělí zajímavý program na Paletě - Zdraví na talíři. Děti si ve skupinkách vyzkoušely připravit zdravá jídla. Pracovaly týmově a šikovně připravily zdravé pokrmy: ovocný salát, pomazánku z červené čočky, ovocný čaj a jahelné kuličky. Nakonec jsme všichni ochutnávali a spokojeně jsme se vraceli do školy s pocitem, že jsme něco udělali pro své zdraví.

Z. Jírková a p. asistentka