backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.B

Vážení rodiče, 

dnes jsme dětem rozdaly "Závaznou přihlášku na pobyt v Oucmanicích" (najdete v příloze).

Prosíme Vás o pečlivé zvážení, zda budete mít o pobyt zájem a odevzdání návratky nejpozději do tohoto pátku (odevzdají žáci TU).

Podle počtu zájemců teprve uvidíme, zda  pobyt budeme realizovat nebo ne.

Nejedná se náhradní pobyt místo školy v přírodě.

Školu v přírodě plánujeme v termínu 22. - 26. 5.2023 a její předběžná cen bude cca 4000kč - bližší informace dostanete na třídních schůzkách dne 19.10.2022.

Odkaz: http://www.adminhigh.cz/paleta-oucmanice/

Předem děkujeme za spolupráci

I. Sobolíková, D. Zelinková

Vážení rodiče páťáků,

jste srdečně zváni na rozloučení s 1. stupněm.

Kdy? 23. 6. 2022 od 17. hodin

Kde? hřiště Jesenčany, Raisova ulice - u MŠ

Program: posezení, sportování

Občerstvení: švédské stoly (co přinesete - jídlo, pití)

 

Těšíme se na setkání.

Jarní soustředění 5. ročník:

Resort Březová

30. 5. - 3. 6. 2022

Páťáci se zúčastnili soutěže Atletický trojboj. Soutěžili v těchto disciplínách: běh na 50 m, skok do dálky, hod míčkem, štafeta. Družstvo obsadilo pěkné 2. místo. Gratulujeme.

Tř.uč.

V pátek 22. dubna se Benešovka připojila k desítkám tisíc škol po celém světě, aby oslavila „Den Země“. Cílem události bylo připomenout ekologickou zranitelnost naší planety a budovat u žáků cit pro ochranu životního prostředí.

V rámci „Dne Země“ byl pro žáky prvního stupně připraven venkovní program, kdy na jednotlivých stanovištích plnili různorodé úkoly. Důraz byl kladen na třídění odpadu a uvědomění si nebezpečí přílišného užívání plastů.

Žáci druhého stupně pracovali ve svých třídách s obrazovým a textovým materiálem, a to jak samostatně, tak ve skupinách. Program byl rozřazen podle ročníků následovně:

  • 6. ročník: spotřeba vody
  • 7. ročník: třídění odpadu a udržitelný rozvoj
  • 8. ročník: ochrana přírody
  • 9. ročník: odpovědnost občana a státu za životní prostředí

Děkujeme třídě 9.C a pedagogickému sboru za pomoc s organizací této pěkné akce, ze které si snad každý něco malého odnesl.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Petr Vojtěch

 

V únoru a březnu probíhala školní kola matematické soutěže Pangea. Úlohy, které byly zadány online, řešili zájemci ze 4. až 9. ročníků. Zúčastnilo se celkem 74 žáků, kteří se k již zveřejněným výsledkům dostanou se svými přihlašovacími údaji. 
A zde je přehled těch nejlepších výsledků na naší škole. Nejlépe ve své kategorii dopadl Samuel Vrba ze 4. A, který byl čtvrtý v našem kraji! Dále se skvěle umístili Martin Nekut (9.A), který byl devátý v kraji mezi svými vrstevníky, a Lukáš Lhotský ze 7.A, který obsadil dvanácté místo mezi žáky sedmých tříd a příslušných ročníků víceletých gymnázií. 
Nejvyššího počtu bodů mezi soutěžícími z Benešovky dosáhla Viktorie Bajerová z 8.A, v její kategorii z toho bylo nakonec 30. místo v kraji. 
Gratulujeme!

I. Fišerová
 

     V pondělí 4. 4. a v úterý 5. 4. 2022 hlasujeme pro nejbláznivější aprílový kostým! Stačí klinout na odkaz a přihlásit se školním e-mailem. yes 1 hvězdička je nejméně bodů (líbí nejméně), 5 hvězdiček nejvíce (líbí nejvíc).

 

heart MINIMISS BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/iMf7dXfzZ6

kiss MINIMISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/yX6QPvj5Fc

broken heart MISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/c0L3tf8SSR

 

     VYHLÁŠENÍ všech kategorií bude ve středu 6. 4. 2022. angel
 

Michaela Doubravová, vrchní porotce :)

V pátek 18.3.2022 se na naší škole uskutečnila soutěž Matematický klokan. Žáci podle jednotlivých kategorií Cvrček (2.+.3.r.), Klokánek (4. + 5.r.), Benjamín (6. + 7.) a Kadet (8. + 9.r.) řešili během jedné hodiny 24 slovních úloh z matematiky. Nejlepším třem řešitelům v jednotlivých kategoriích gratulujeme.

Lyžařský výcvik v Albeřicích byl super. smiley

Lyžovali jsme v Mladých Bukách, vyzkoušeli pády na běžkách, bobovali. Moc se nám líbila beseda se zástupcem KRNAPU o Krkonoších. 

Těšíme se na další soustředění. P.K. smiley

Přeji veselý Silvestr a hodně zdraví, štěstí, pohody a klidu v celém příštím roce 2022 cheeky
Pokud si potřebujete půjčit vybavení na běžky, kontaktujte prosím pana učitele Jakuba Mokříže na e-mailu mokriz.jakub@benesovka.cz a domluvte si s ním termín na půjčení běžek nejlépe v příštím týdnu (od 3. ledna) smiley