backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.B

Ve středu 17. října jsme se společně 4. A, 4. C, 6. B a 7. B vydali na zámek Úsov, kde se nachází obrovská sbírka našich živočichů. Tito živočichové jsou preparováni ze skutečných živočichů, které jsou dodnes možné vidět ve volné přírodě. Na vlastí oči jsme viděli poustu zástupců z říše bezobratlých živočichů i obratlovců, které jak jistě víme dělíme na ryby, plaze, obojživelníky, ptáky a savce. Nejen vybavení škol, ale i tato exkuze prošla rekonstrukcí a my si tak mohli hmyz prohlédnout přes pohyblivé mikroskopy ve zvětšené podobě, pracovali jsme s interaktivní tabulí či poslouchali zvuky jednotlivých ptáků. U této skupiny zvířat bylo nejvíce vidět, kolik živočichů již vymřelo a v přírodě je již nemůžeme vidět. V jedné místnosti jsme přes kukátka černých krabic pozorovali zvířata a rostliny ve společných ekosystémech. V prostorách nádvoří zámku jsme kromě svačiny prošli strašidelným sklepením, starodávnou školou či jsme si mohli zahrát logickomanuální hry. Zájem našich žáků byl znát nejen počtem účastníků, ale také otázkami, které byly učitelům či paní průvodkyni velmi často pokládány.

Na další společné zážitky se již nyní těší paní učitelky Sobolíková a Shánělová.

Dobrali jsme učivo o pravěku a přichází čas ověřování znalostí (uč. str. 21-42). Přikládám i PL, kterými jsme zopakovali.

6. A - 16. 11. 2018

6. B - 14. 11. 2018

6. C - 16. 11 .2018

Schobi

Dnes jsme se zúčastnili další zajímavé "exkurze" v ekocentru Paleta. Téma nám trochu nahánělo hrůzu. Jednalo se o ohrožené druhy zvířat. Zjistili jsme, že zvířata nemůžeme soudit podle jejich vzhledu a že každé zvíře má právo na život, bez ohledu na to, jak vypadá. Od dnešního dne jistě budeme trochu jinak pohlížet na pavouky, šváby a další nepříliš vzhledná zvířata. Vždyť jsou v koloběhu života důležití a bez nich by snad ani svět nemohl existovat.

Ivana Sobolíková - tř. uč. :)

 

Minulou středu se naše třída s dalšími žáky zúčastnila exkurze na zámek Úsov. Cesta autobusem proběhla v poklidu. Někteří si vyzkoušeli jet malým mikrobusem, jiní dali přednost klasickému busu. Po příjezdu na zámek se nám otevřela brána do vnitřních prostor zámku, kde bylo k vidění mnoho zástupců hmyzu, ptáků i savců. Kromě toho bylo možné nahlédnout i do strašidelného labyrintu a vyzkoušet si postavit různé hrady z dřevěných kostek. Někteří postavili velké věže, jiní si lámali hlavy nad dřevěným puzzlem. Exkurze se vydařila a těšíme se na další výletění :)

Ivana Sobolíková - tř.uč.  :)

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

V pátek 5. 10. 2018 bude z důvodu konání voleb zkrácené vyučování. Výuka 6. B do 11:40.

I. Schoberová

Zpráva pro rodiče

Dobrý den, zdravíme Vás z Benešovky a máme k Vám nalehavou prosbu. Máme pro Vás spoustu fotografií Vašich dětí jak závodí za ŠAK v atletice, ale protože se musíme  řídit zákonem o GPDR, nemůžeme fotky zvěřejňovat. Potřebujeme k tomu Váš souhlas. V praxi to znamená, že třídní učitelé souhlas od Vás shromáždí a odevzdají panu Skřivánkovi, který mi dá souhlas k zveřejnění fotek a článků. Jinak lze fotky zveřejňovat jen jako viz příloha a to by bylo škoda.

Zprávu podal HE2

Zdravíme všechny fanoušky přírody. V loňském školním roce v únoru jsme vyhlásili v pořadí už VI. ročník fotografické přírodopisné soutěže. Podívejte se do archivu na článek z února 2018, tam najdete veškeré informace o soutěži. Podívají se hlavně šestáci, protože jich se soutěž týká nově. Fotky dodávejte paní učitelce Sobolíkové a Benedové, ony vás informují jakou formou. Přimomínám jen základní informaci, soutěžíme ve třech katogoriích: krajina, fauna, flora včetně lišejníků a hub. Pro inspiraci přikládám par fotek.

Zapsal a fotil externista HE2 a jeho pes

V příloze najdete zápisy 1 - 22. Doporučuji si přílohu stáhnout. Zápisy si nepište dopředu.

DR

Mily zaci, pro jistotu jeste znovu pripominan, ze v pondeli odpada odpoledni vyuka. Dekuji I. SOBOLIKOVA, tr.uc