backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.B

V dnešní hodině matematiky jsme společně vyzkoušeli jednoduchého robota VEX 123. Robot VEX 123 má více možností na ovládání, ale my jsme využili pouze tlačítka, kterými jsme robota naprogramovali vpřed, vlevo, vpravo tak, aby se dostal na předem určené číslo na bílé kartičce (kartičky s obrázky jsou připravené na hodiny přírodovědy v 5.A), pod kterou se skrýval matematický příklad.

Net.

 

Vážení rodiče a milí žáci,

chtěla bych poděkovat za krásné dárky a zároveň popřát pěkné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

IS

Práce s papírem, špendlíky, polystyrenem nás baví a jde nám to od ruky. Máme vyrobenou spoustu ozdob na Vánoce a těšíme se na Vás ve středu od 15:00 do 16:30.

6.B

Od pondělí 21.11. do středy 23.11. jsme se žáky 6. B a 6. C navštívili pobočku Ekocentra Palety v Oucmanicích.

Už při příjezdu na nás zapůsobila místní poklidná atmosféra. Nádherný zrekonstruovaný statek s útulnými pokoji, vynikající domácí kuchyní a hospodářskými zvířátky.

Náš program se jmenoval Zapomenutá zima. Společně jsme si vyzkošeli práci dráteníků, naštípali jsme a nařezali dříví, vydali jsme se po stopách zvířátek, vlastními silami jsme vyrobili ptačí krmítka, upekli jsme voňavé vánočky - dokonce jsme si vyzkoušeli i mletí mouky, vyrobili si svíčky, pomazlili se s místními zvířátky - zdravíme oslíka Ámose, kozy a králíčky a večer se bavili různými hrami a zpíváním. A i když počasí příliš nepřálo, v pondělí nám dokonce chvilku  pršelo, někdy nám drkotaly zuby a rodiče při vybalení zablácených kalhot a bot málem omdlévali, pobyt jsme si užili a určitě se na statek v Oucmanicíh rádi vrátímesmiley

Darina Zelinková, Ivana Sobolíková, Barbora Prausová

 

Vážení rodiče, 

od pondělí 21.11. do středy 23.11. jedeme se žáky 6. B a 6. C na pobyt do Oucmanic. Žáci, kteří se pobytu v Oucmanicích neúčastní, chodí v těchto dnech do školy a učí se dle rozvrhu 6. C.

Ivana Sobolíková, Darina Zelinková

 

Ve středu 19.10.202 se naší škole konalo školní kolo matematické soutěže Pythágoriáda. Žáci 6. až 9. ročníků řešili během šedesáti minut 15 slovních úloh. Do soutěže se celkem přihlásilo rekordních 46 žáků. Úspěšnými řešiteli jsou žáci, kteří získají alespoň 8 bodů z 15. Kdo do dalšího kola postoupí? O tom rozhoduje předseda okresní komise podle místních podmínek. Okresní kolo se koná 22.11.2022 na ZŠ Polabiny. Výsledky ostatních řešitelů najdete v Teamsech v týmu „Pythágoriáda“.

 

úspěšní řešitelé:

Radim Jičínský            10 bodů          9.A

Filip Horálek                10 bodů          9.A

Jakub Šerý                   8 bodů           9.A

Viktorie Bajerová          8 bodů           9.A

Natálie Modlíková         8 bodů           7.C

 

kabinet matematiky

 

Když jsme měli ten poslední den školy před prázdninami, trochu jsme si ho okořenili návštěvou Ekocentra Paleta. Zjistili jsme, jak jsou pro náš život lesy důležité. Na vlastní kůži jsme poznali, jak se stromy dokáže zatočit kůrovcová kalamita a další přírodní živly a pokusili jsme se zachránit náš miniaturní les. Myslím, že mohu mluvit za všechny, že nás program velmi bavil. A teď hurá na prázdniny. S pozdravem IS

Rychlá návštěva školní zahrady a můžeme si vytvořit hezkou podzimní dekoraci na okna

Hezký den,

přikládám dokument s body, které jsme projednali na rodičovské schůzce. 

S pozdravem I. Sobolíková, tř. uč. 

V hodině matematiky si žáci procvičili učivo o desetinných číslech. Imaginárně nakupovali, počítali útratu i vrácenou částku. Porovnávali a vyhledávali na internetu ceny zboží v různých potravinových řetězcích. Při výtvarné výchově projekt graficky dokončili.

M.Netolická