backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.B

Vážení rodiče,

konzuzltační odpoledne proběhne 10.1.2022. Kontaktovat učitele můžete online v aplikaci TEAMS a to mezi 16. a 18. hodinou.

S pozdravem D. Rutteová

Vážení rodiče, milí šesťáci,

přeji Vám šťastný nový rok 2022, pevné zdraví, spokojenost a úspěchy v osobním, pracovním i školním životě.

Nám všem pak pokračování prezenční výuky bez karantén, co nejlepší zvládnutí 6. ročníku, pokračování ve výborné vzájemné spolupráci, která nám pomáhá zvládat vzniklé situace. 

Se srdečným pozdravem D. Rutteová 

 

Poslední hodinu dějepisu jsme se přenesli časem a prostorem a navštívili jsme Egypt ve starověku. Pronikli jsme do tajů písařského umění hieroglyfů, seznámili jsme se základním božstvem včetně bonusu mumifikace několika dobrovolníků. 

To vše pod bedlivým okem =)

kněžky SCHOBI-RA

 

Budu se těšit na setkání v novém věku, přeji všem pohodové svátky a v novém roce jiskru naděje, hodně zdraví a kopu štěstí. 

Dobrý den, vážení rodiče,
 
poslední kontakt s covid pozitivní osobou měli někteří žáci 29.11.2021, někteří ještě 30.11.2021, proto rozepisuji jmenovitě.
 
Poslední kontakt 29. 11. měli tito žáci:
Vyčítal David, Zahradník David, Žemlička Jan, Žemlička Jaroslav
PCR test od soboty 4.12.
S negativním PCR testem, bez příznaků je možný návrat do školy 7.12. (karanténa končí 6.12. včetně)
 
Poslední kontakt 30. 11. měli tito žáci:
Brandejská Tereza, Dobrová Natálie, Dvořák Jaroslav, Husak Michal, Chlaň Max, Lamberský Tomáš, Mudrochová Laura, Nekvinda Jiří, Pařízková Týna, Petric Kristian
PCR test od neděle 5.12.
S negativním PCR testem, bez příznaků je možný návrat do školy 8.12. (karanténa končí 7.12. včetně)
 
Děkuji za pochopení a spolupráci.
D. Rutteová

 

V uplynulých týdnech probíhala online logická hra BRLOH. Žáci byli v maximálně čtyřčlenných skupinách, z naší školy se účastnilo 11 týmů žáků II. stupně. 
Od 8.11. vždy v pondělí žáci obdrželi sadu úkolů na týden, takto třikrát. Poté se vyhodnocovalo, kdo postoupí do semifinále. 
Z naší školy se to podařilo týmu ve složení: Klára Haasová, Eliška Jarešová a Alexandra Tichá. Gratulujeme za pěkný výsledek a těsí nás, s jakým zápalem se "Klasateli" pustily do řešení úkolů. 

I. Fišerová a P. Stuchlík

 

Nastal čas překontrolovat, který hmyz ještě není schovaný hluboko v listí a s kým se můžeme ještě setkat. K objevování nám posloužila lupa, kelímek s lupou, pinzeta a určovací klíč. Nakonec jsme ještě zkusili vytvořit barevnou paletu podzimu. Fotografie jsou jen ze 6. C. Tímto se 6. B omlouvám a slibuji, že příště vezmu fotoaparát i na vaši hodinu :)

I. Sobolíková

Jak funguje fotosyntéza? Které organely patří do živočišné nebo rostlinné buňky? To jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži během výuky, která probíhala venku v prostorách zahrady naší školy. Získat složky k fotosyntéze jsme měli trochu složité, protože jeden z dvojce musel mít oči zavřené. Ale i tak se nám podařilo nasbírat stanovené množství cukru a tak se zařadit mezi "producenty" :) Buněčné struktury mají různé tvary a funkce, a tak jsme si je zkusili vyrobit z přírodního materiálu a popsat si je. 

IS 

Dne 8.9.2021 se na druhém stupni naší školy konala úniková hra Fakescape. Hru vedli Pavel Brejcha a Tina Mizerová z Masarykovy univerzity. 
Na začátku hry jsme se rozdělili do skupin po 4 lidech a bylo nám puštěno úvodní, informační video. Po zhlédnutí jsme postupně dostali 4 úkoly - po dodělání jednoho úkolu skupina dostane další (odpovědi se zapisují). Když skupiny mají hotovo, odpovědi doplní na www.profesoruvtajnyblog.cz a dostanou se do knihovny, kde získají vakcíny - hlavní účel hry. 
Během hry se žáci naučí poznávat dezinformace a jako dodatek ověřovat fotky přes Tin Eye nebo Google Obrázky. 
Hra nás bavila a velice jsme si ji užili. 

Za žáky 2. stupně

Terka a Kája z 9. B

Vážení rodiče,

protože připravujeme podmínky pro návrat žáků do školy, potřebujeme od vás informaci týkající se testování vašeho dítěte ve škole. Žádáme vás o vyplnění přiloženého dotazníku a odeslání během dnešního dne 7. 4.

Podrobnější informace, týkající se návratu žáků budeme zveřejňovat v pátek 9. 4. během dne.

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=dQcY1qxrlkinm_CzayllHEbabqygP2JNirkv2QZcGRdUQ0ZKNjJWRVQ2MVQ3NkhCTThONUhEMjhTMS4u

 

Děkujeme za spolupráci.

Jičínská Ema, ředitelka školy