backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.B

Mili zaci a rodice,
preji krasne jarni prazdniny. Nacerpejte hodne sily na dalsi pololeti :) Posilam video pro dobrou naladu.
Porizeno na hodine hudebni vychovy.
Zdravi Ivana Sobolikova, tr. uc.

Dne 23.1.2019 se konalo školní kolo biologické olympiády, které se účastnilo 19 žáků (v kategorii D 12 žáků a v kategorii C 8 žáků). Letošním tématem olympiády byl ,, Příjem a výdej látek aneb něco dovntř něco ven."Účastníci soutěže nejprve poznávali zástupce jednotlivých rostlin a živočichů, odpovídali na teoretické otázky a v poslední části soutěže si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak transporty látek v organismech fungují. Vítězem kategorie D, mladších žáků je Petr Antoš z 6.A a vítězem kategorie C, starších žáků se stává Šimon Slánský z 9.B. Všem soutěžícím děkujeme za svoji účast a vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole !

Sobolíková, Benedová

Starověký Egypt je téměř minulostí i v našich hodinách a tak očekávejte test (učebnice str. 59 - 70) hned po jarních prázdninách 11. 2. 2019. V příloze najdete PL k opáčku.

Schobi

V příloze najdete 2. část zápisů.

DR

Všichni jsme zaznamenali ve zprávách, v televizi, na internetu a  v tisku, že v pondělí brzy ráno bude možné vidět částečné zatmění měsíce. Málokdo si však všiml, že jeden z populárizátorů tohoto jevu je bývalý žák naší školy Petr Horálek. Petr je jeden z našich předních astronomů a astrofotografů. Navštívil snad všechny světové astronomické observatoře a  je jedním z mála Evropanů, kteří na nich mohou fotografovat. Jeho snímky ocenila i americká NASA. Takže Petře, abych to shrnul, jsme na Tebe pyšní a držíme Ti palce a budeme se i nadále Tebou chlubit. Přidávám svoje fotky z dnešního rána, které jsem málem zaspal a fotil jsem narychlo z ruky bez stativu.

Fotil a Petra učil HE2

Můžete si stáhnout animaci použitelnou pro procvičování měření objemu kapaliny v odměrném válci.

Lze nastavit různou velikost, přesnost, výsledek měření pro kontrolu.

Při poslední hodině DE jsme se přesunuli do starověkého Egypta. Pronikli do tajů mumifikace a naučili se psát své jméno egyptským písmem hieroglyfy.

Schobi

Mílí žáci a vážení rodiče,

přeji Vám nádherné vánoční svátky, pohodu a klid.

Krásný čas, Ivana Soblíková, tř. uč.

V úterý 18.12. proběhl na naší škole turnaj v piškvorkách. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií:

mladší kategorie (žáci 5., 6. a 7. tříd) a starší kategorie (žáci 8. a 9. tříd). Soutěžila mezi sebou pětičlenná družstva.

Výsledky jsou následující:

mladší kategorie

1.místo 7.B

2. místo 6.A

3. místo 5.A, B

starší kategorie

1.místo 9.B

2. místo 8.A

3. místo 8.B

Výhercům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme.

Fiš a Mik

 

 

 
 

Máme zakončeno další téma - Mezopotámii a nastal čas opakování a ověřování (uč. str. 47 - 58). V příloze pro všechny opět PL.

Termíny:

6. A - út 18. 12. test + úvod do Egypta s kostýmy

6. B - po 17. 12 test, st 19. 12. úvod do Egypta s kostýmy

6. C - út 18. 12. test + úvod do Egypta s kostýmy

Těším se

Schobi