backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.C

V rámci výuky matematiky si žáci šestého ročníku vyzkoušeli modelování trojrozměrných těles. Úkolu se všichni zhostili s nadšením a notnou dávkou kreativity. Při modelování si žáci utužili své znalosti o jednotlivých tělesech (stěny, úhlopříčky, výšky, objem a povrch tělesa) a vyzkoušeli si svou prostorovou představivost.
 
H. Mikolinová

Výuka dle rozvrhu do 25.6.2021.

28.6. zkrácené vyučování do 12:00h.

29.6. školní výlet Botanicus - Ostré nad Labem

30.6. vydávání vysvědčení 8:00-9:30, poté možnost jít na oběd.

Skříňky musí být vyklizeny do pátku 25.6. - nechte otevřené (zámky si odneste).

Učebnice vybírají do pátku 25.6. vyučující daných předmětů.

 

H. Mikolinová.

Vážení rodiče, milí žáci:
  1. Od pondělí 17.5. se žáci budou testovat pouze každé pondělí, a to stejným způsobem jako dneska (firmou).
  2. Pokud s tímto testováním zákonný zástupce nesouhlasí, musí být žák ve škole otestován samoodběrem, bez testu nesmí do školy.
  3. 17.5. se ruší konzultační odpoledne. V pondělí 24.5. se uskuteční třídní schůzky od 16:30h, po jejich ukončení plynule navážou individuální konzultace do 18:30h. Obojí proběhne online přes aplikaci Teams (jako tomu bylo na podzim).
  4. 19. a 20.5. proběhne focení žáků (velká fotografie za 40 Kč, malá za 20 nebo 25 Kč).

S pozdravem

H. Mikolinová.

 

Dne 5.5. 2021 jsme s žáky 6.C měli možnost virtuálně navštívit vodní elektrárnu Hučák v Hradci Králové. Úvod prohlídky proběhl ve studiu, kde se žáci dozvěděli spoustu informací o tom, jak elektrárny fungují a k čemu slouží. Následně jsme se již vydali do samotné elektrárny, podívat se na to, jak se elektřina vyrábí. Nebyla nám představena jen vodní elektrárna Hučák. Měli jsme také možnost podívat se do větrné a solární elektrárny. Na závěr proběhla soutěž o hodnotné ceny, ve které naši žáci byli úspěšní a ceny posléze obdrželi poštou.  
Virtuální exkurze byla naplánovaná na 45 minut, ale vzhledem k mnoha dotazům se o několik minut protáhla.
Prohlídka byla velmi zajímavá, průvodci uměli žáky vtáhnout do děje a celou dobu žáky aktivně zapojovali.

 

Návrat žáků do školy v rotacích.

Od 3.5. budou žáci pokračovat dále v distanční výuce, do školy půjdou v týdnu od 10.5., kdy se budou učit podle klasického rozvrhu.

 

Více informaci naleznete na webu školy:

https://www.benesovka.cz/uskutecnene-akce/navrat-zaku-do-skoly-od-3-5-10...

 

S pozdravem

H. Mikolinová

 

Vážení rodiče, 

 
pro výuku angličtiny v 6.C je potřeba zakoupit druhý díl učebnic MORE (MORE 2, Second Edition). Nabízí se možnost hromadného nákupu ve škole s množstevní slevou. Cena za celou sadu je 580,- (nedoporučujeme, ale je možné zakoupit pouze pracovní sešit za 240,- a zapůjčit si školní učebnici - do které není možné psát). Nákup celé sady má velké výhody především pro žáka, ale i pro celou skupinu
 
Prodej ve škole bude probíhat tak, že žáci v předem stanovených dnech a časech (upřesníme na Teamsech) dorazí do kabinetu pí. uč. Jany Mivaltové s přesným finančním obnosem a zápisníkem žáka. 
 
Pokud nebudete mít zájem o nákup přes školu, je nutné zakoupit učebnice individuálně (zde pozor na to, abyste objednali správnou verzi!!!).
 
Prosíme Vás o zaslání informace pod příspěvek na stránce třídy 6. C v TEAMSech, zda budete mít o nákup přes školu zájem, nebo zda si zakoupíte učebnice individuálně.
 
Děkujeme za spolupráci 
 
Kateřina Štruncová a Jana Mivaltová

Vážení rodiče,

v Teamsech máte informaci ohledně volitelného předmětu na příští školní rok. Vaše děti určitě ukáží, kde dané informace najdete. Děkuji za vyplnění návratky a zaslání zpět do Teamsů do 15.4.2021.

Děkuji

H. Mikolinová.

Vážení rodiče, milí žáci,

tento týden z důvodu velikonočních prázdnin je online výuka pouze do středy 31.3. Žáci se znova připojí na online hodiny v úterý 6.4.2021.

Hezké svátky všem

H. Mikolinová.

Vážení rodiče,

v matematice jsem s dětmi začala probírat učivo geometrie, při kterém jsou třeba rýsovací potřeby (trojúhelník s ryskou, pravítko, kružítko, úhloměr). Zjistila jsem, že řada dětí tyto pomůcky nemá, ač jsem na to upozorňovala s dostatečným předstihem.

Vím, že v dnešní době řešíte plno jiných problémů, prosím Vás o pomoc koupi uvedených rýsovacích potřeb. Nejnutnější je trojúhelník s ryskou a pravítko (stačí malé na rovnoběžky), kružítko a úhloměr budeme potřebovat později. Než budou otevřeny obchody s tímto zbožím, dávám tip na papírnictví, které je nedaleko naší školy, v němž je možnost nákupu přes e-shop s následným vyzvednutím.

https://www.pardubice-papirnictvi.cz/

Děkuji za pomoc a spolupráci

H. Mikolinová