backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.C

Dobrali jsme učivo o pravěku a přichází čas ověřování znalostí (uč. str. 21-42). Přikládám i PL, kterými jsme zopakovali.

6. A - 16. 11. 2018

6. B - 14. 11. 2018

6. C - 16. 11 .2018

Schobi

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 8. 11. 2018 se konají od 17:00 do 18:30 třídní schůzky. Sejdeme se v kmenové třídě 6. C.

Těším se na Vás

Irena Schoberová

     Západem slunce 31. října začíná a východem slunce 1. listopadu končí jeden z nejoblíbenějších  svátků především dětí v USA a Velké Británie – HALLOWEEN.

    Historie tohoto keltského svátku sahá až do doby mytických druidů a čarodějnic. Keltové tehdy uctívali svého boha mrtvých Anwinna. Věřili, že se právě této noci, kdy je předěl mezi světem živých a královstvím mrtvých nejmenší, vrací duše zemřelých. Proto, aby pomohli bloudícím duchům najít cestu, stavěli do oken svítilny z vydlabaných řep a v  Americe z dýní.

     Na koledu jsme nešli, ale  „trick or treat“ (trik, nebo dobrotu) pro nás platilo na sto procent. :) Za sladké odměny i jedničky jsme museli přečíst co má strašidlák napsaného na bříšku a brčkem ho přepravit do mističky, vyplnit halloweenské pracovní listy s grafomotorikou, matematikou i logikou. :) Naše "tricks" měli dnes také pod patronátem děti z 6.C, které si pro nás připravily stanoviště s úkoly - běželi jsme slalom mezi dýněmi, skládali puzzle a velmi zajímavá byla disciplína "hod do rakve". :) Triky jsme předvedli znamenitě a pořadatelé i soutěžící si zasloužili sladkou odměnu.   

     Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. U nás se podobným způsobem (průvodem strašidelných masek) slavili „Dušičky“, hlavně dříve v Podkrkonoší. O tomto svátku si budeme vyprávět zítra. :)

 

Michaela Doubravová a Irena Schoberová + zombíci a jiná stvoření z áčka a céčka :)

 

 

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

Mimořádná změna rozvrhu v úterý 16. 10. 2018! Z důvodu školení pracovníků bude vyučování do 12:35.

Irena Schoberová

V pátek 5. 10. 2018 bude z důvodu konání voleb zkrácené vyučování. Třída 6. C má ten den výuku do 12:20.

I. Schoberová

Vážení rodiče,

dnes jsem po dětech poslala nově vygenerované přihlašovací údaje do Bakalářů. Chybou systému ty původní nefungují a tak dostáváte nové. Prosím o potvrzení převzetí do ZŽ.

Tento týden se snažíme dopsat veškerou absenci, známky i hodiny, které zmizely. Prosím o trpělivost.

Děkuji za spolupráci.

Irena Schoberová

 

Zdravíme všechny fanoušky přírody. V loňském školním roce v únoru jsme vyhlásili v pořadí už VI. ročník fotografické přírodopisné soutěže. Podívejte se do archivu na článek z února 2018, tam najdete veškeré informace o soutěži. Podívají se hlavně šestáci, protože jich se soutěž týká nově. Fotky dodávejte paní učitelce Sobolíkové a Benedové, ony vás informují jakou formou. Přimomínám jen základní informaci, soutěžíme ve třech katogoriích: krajina, fauna, flora včetně lišejníků a hub. Pro inspiraci přikládám par fotek.

Zapsal a fotil externista HE2 a jeho pes

V příloze najdete zápisy 1 - 22. Doporučuji si přílohu stáhnout. Zápisy si nepište dopředu.

DR

     Něco končí, aby něco nového mohlo začít. Loučení bylo těžké. Moc vám všem děkuji za krásné dva roky a také za Robču. :) Jste fajn a doufám, že vám to zůstane i do dalších let. Užijte si prázdniny a přijďte se na mě s prvňáčkama někdy podívat :)

 

Paní učitelka Míša a dáreček Robin