backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.C

Zdravíme všechny fanoušky přírody. V loňském školním roce v únoru jsme vyhlásili v pořadí už VI. ročník fotografické přírodopisné soutěže. Podívejte se do archivu na článek z února 2018, tam najdete veškeré informace o soutěži. Podívají se hlavně šestáci, protože jich se soutěž týká nově. Fotky dodávejte paní učitelce Sobolíkové a Benedové, ony vás informují jakou formou. Přimomínám jen základní informaci, soutěžíme ve třech katogoriích: krajina, fauna, flora včetně lišejníků a hub. Pro inspiraci přikládám par fotek.

Zapsal a fotil externista HE2 a jeho pes

V příloze najdete zápisy 1 - 22. Doporučuji si přílohu stáhnout. Zápisy si nepište dopředu.

DR

     Něco končí, aby něco nového mohlo začít. Loučení bylo těžké. Moc vám všem děkuji za krásné dva roky a také za Robču. :) Jste fajn a doufám, že vám to zůstane i do dalších let. Užijte si prázdniny a přijďte se na mě s prvňáčkama někdy podívat :)

 

Paní učitelka Míša a dáreček Robin

     Po parníku, bowlingu přišel na řadu paddleboard, šály a piknik. :) Nepřízeň počasí nám pomohl překonat prostor Yogalabu. A bylo to parádní rozloučení se školním rokem a prvním stupněm vůbec. :) 

     Konec roku máme plný zábavy. :) Dnes výlet lodí a zítra bowling, který je cenou za třetí místo ve sběru papíru. 

... a byla to legrace :)

     Od 28. května do 1. června trávíme svůj čas na Modrokamence v Janských Lázních. Krkonoše jsme poznali i díky hřebenové túře ze Sněžky až na Pražskou boudu. Trasu jsme si trochu pokrátili vláčkem. :) Celý týden se nesl v duchu tradic a soutěží s nimi souvisejícími. 

     Opět soutěžíme v týmech. MS v hokeji budem sledovat s napětím - každé vítězné utkání přinese bod týmu dané země... Fandíme ale všichni našim :)

     Stejně jako v loňském roce, i letos jsme si uspořádali čarodějnické vyučování v kostýmech. Připravili jsme si tématické pásmo a překvapili jsme děti z 2.B :) Nechyběl čarodějnický lektvar, encyklopedie košťat nebo písnička. 

     Dnešní odpoledne patřilo v naší třídě budoucím prvňáčkům. Při zápisu asistovaly děti z 5.C a šlo jim to výborně. :)