backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.C

Vážení rodiče, milí žáci,

přeji Vám krásné Vánoce plné klidu a pohody s nejbližšími a do nového roku 2023 hodně zdraví a štěstí.

Darina Zelinková

P.S. Ještě jednou moc děkuji za dárečky, udělaly mi obrovskou radost

Od pondělí 21.11. do středy 23.11. jsme se žáky 6. B a 6. C navštívili pobočku Ekocentra Palety v Oucmanicích.

Už při příjezdu na nás zapůsobila místní poklidná atmosféra. Nádherný zrekonstruovaný statek s útulnými pokoji, vynikající domácí kuchyní a hospodářskými zvířátky.

Náš program se jmenoval Zapomenutá zima. Společně jsme si vyzkošeli práci dráteníků, naštípali jsme a nařezali dříví, vydali jsme se po stopách zvířátek, vlastními silami jsme vyrobili ptačí krmítka, upekli jsme voňavé vánočky - dokonce jsme si vyzkoušeli i mletí mouky, vyrobili si svíčky, pomazlili se s místními zvířátky - zdravíme oslíka Ámose, kozy a králíčky a večer se bavili různými hrami a zpíváním. A i když počasí příliš nepřálo, v pondělí nám dokonce chvilku  pršelo, někdy nám drkotaly zuby a rodiče při vybalení zablácených kalhot a bot málem omdlévali, pobyt jsme si užili a určitě se na statek v Oucmanicíh rádi vrátímesmiley

Darina Zelinková, Ivana Sobolíková, Barbora Prausová

 

Vážení rodiče, 

od pondělí 21.11. do středy 23.11. jedeme se žáky 6. B a 6. C na pobyt do Oucmanic. Žáci, kteří se pobytu v Oucmanicích neúčastní, chodí v těchto dnech do školy a učí se dle rozvrhu 6. C.

Ivana Sobolíková, Darina Zelinková

 

Vážení rodiče,

dnes a zítra rozdávám žákům informace o pobytu v Oucmanicích - najdete v příloze.

Obědy jsem na tento termín přihlášeným žákům odhlásila.

DZ

Děkuji všem strašidlům, i těm, kteří přišli sami za sebe za dnešní netradiční rodinnou výchovu. Sladkosti zmizely rychlostí blesku. Těším se na další Vaše bláznivé nápady;-)

DZ

V pátek 4.11. se zúčastníme programu "Lesy v ohrožení", který pořádá ekocentrum Paleta.

Vycházíme v 8h od školy, vrátíme se zpět na 4.vyučovací hodinu.

Věci si žáci mohou nechat ve skříňce.

DZ

Ve středu 19.10.202 se naší škole konalo školní kolo matematické soutěže Pythágoriáda. Žáci 6. až 9. ročníků řešili během šedesáti minut 15 slovních úloh. Do soutěže se celkem přihlásilo rekordních 46 žáků. Úspěšnými řešiteli jsou žáci, kteří získají alespoň 8 bodů z 15. Kdo do dalšího kola postoupí? O tom rozhoduje předseda okresní komise podle místních podmínek. Okresní kolo se koná 22.11.2022 na ZŠ Polabiny. Výsledky ostatních řešitelů najdete v Teamsech v týmu „Pythágoriáda“.

 

úspěšní řešitelé:

Radim Jičínský            10 bodů          9.A

Filip Horálek                10 bodů          9.A

Jakub Šerý                   8 bodů           9.A

Viktorie Bajerová          8 bodů           9.A

Natálie Modlíková         8 bodů           7.C

 

kabinet matematiky

 

Vážení rodiče,

v příloze najdete zápis z dnešní třídní schůzky.

DZ

Ve středu 19.10.2022 od 17:00 se konají třídní schůzky v kmenových učebnách jednotlivých tříd.

Setkání třídních důvěrníků proběhne od 16:00 v učebně HV v přízemí.

Těším se na viděnou

Darina Zelinková

 I letos můžeme konstatovat: "Přátelé, kamarádi... My jsme vám ty medaile přivezli!" A nejen medaile, také poháry. yes

     Ve středu 12. října 2022 jsme se vydali na vyhlášení XIX. ročníku atletického čtyřboje základních škol Pardubického kraje. Tentokrát jsme necestovali nikam daleko - do Obecního domu ve Starém Hradišti. Oč byla cesta kratší, o to byla napínavější... cool

      Benešovka získala v atletickém čtyřboji, který vyhlásila Česká unie sportu, celkem sedm pohárů. Třída paní učitelky Hezké (současná 2.B) vybojovala  v kategorii prvňáčků pěkné druhé místo. Současnou 3.A  v loňském školním roce vedly paní učitelky Lenochová a Lacová¸spolu s asistentkou Pošvovou. Pod jejich taktovkou získali tehdy druháčci vítězství! Totéž se povedlo loňské 4.A  (paní učitelky Doubravové).

     Nejpočetnější zastoupení na pomyslných stupních vítězů měla Benešovka v kategorii pátých tříd. Nejlépe ze všech zvládli běh (60m a 600, resp. 800m), hod kriketovým míčkem a skok do dálky sportovci z 5.B (paní učitelky Pražákové). Bronzovou příčku obsadila bývalá třída paní učitelky Kakosové - 5.A. 

                 

     Vyjmenovali jsme již pět tříd, které za své výkony získaly pohár. Ještě zbývají dva. angel Jeden vyhrála v jednotlivcích  Alexandra Svědíková (z loňské 4.B) v kategorii čtvrtých tříd. A my všichni dohromady jsme se na rok stali držiteli putovního "velkého" poháru, který nám do Hradiště přivezl z orlickoústecka nás tradiční rival a vítěz minulého ročníku - ZŠ Bohousová.  Letos jsme získali celkovou výhru my.   yes  

     Ke všem pohárům jsme přivezli i medaili pro každého sportovce z oceněné třídy. Až se dostanou ke všem majitelům na krk, nadělají zcela určitě spoustu radosti. Gratulujeme všem zúčastněným třídám i všem dětem za krásné výkony i super reprezentaci školy. heart

 

Michaela Doubravová a sportovci ze 2.B, 3.A, 5.AB a 6.AB :)