backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.C

Dne 18.4. se třída 6.C zúčastnila výsadby stromků pod zkušeným dozorem pracovníků správy Lesů ČR. V ranních hodinách jsme vyrazili vlakem z hlavního pardubického nádraží, který nás dovezl na zastávku Čeperka. Zde nás přivítali revírnici. Nejprve byl žákům představen doprovodný naučný program, během kterého plnili různé úkoly související s lesem, poté se chopili pracovního náčiní a vydali se sázet stromky.
Všichni žáci vzorně vysadili několik desítek stromků, které budou zdobit okolí Čeperky. Po výsadbě následovaly herní aktivity, při nichž si žáci procvičili orientaci v lesním prostředí. Zpátky do Pardubic odjížděli žáci unavení, ale spokojení, protože pomohli dobré věci.

 

V týdnu 22.-26.5. se třídy 6. B, 6. C a 7. C zúčastnily školy v přírodě na Malé Skále.

Naše výletování odstartovalo pondělním výšlapem na skalní město Drábovna s vyhlídkou na řeku Jizeru.

V úterý naše plány zhatilo počasí, a proto jsem uspořádali turnaj ve skládání Trimina. Žáci se utkali hned v sedmi znalostních kategoriích (pohádky, převody jednotek, matematika, zeměpis…). Pro vítěze čekaly drobné sladké odměny. Odpoledne se počasí umoudřilo, a tak jsem se vydali na malou procházku po Malé Skále, kterou jsme zakončili hraním pohybových a tanečních her.

Ve středu jsme vyrazili vlakem do Boskovských jeskyní, kde jsme mohli shlédnout nádhernou krápníkovou výzdobu. Odpoledne jsme vyšli na Pantheon, kde nám sedmáci připravili stopovanou a večer vyhodnotili.

Ve čtvrtek jsme opět sedli na vlak a vyrazili směrem Semily, odkud jsme se napojili na Riegerovu naučnou stezku podél řeky Jizery. Stezku jsme zakončili odměnou ve formě nanuku v místním hotelu Spálov. Uchozeným dětem jsem odpoledne připravily míčové a piknikové odpoledne na hřišti. Večer se děti bavily soutěžemi, které připravily obyvatelé jednotlivých pokojů.

Pátek byl ve znamení balení, úklidu a vyhodnocení celého pobytu.

Počasí nám vyšlo, příroda na Malé Skále je nádherná a těšíme se na další návštěvu tohoto malebného místa.

Ivana Sobolíková, Veronika Červenková, Darina Zelinková

28. dubna jsem se ,,hodili do gala" a navštívili jsme divadlo v Pardubicích. Představení se jmenovalo Pekařova žena a byl to muzikál. Moc jsme si to užili. 

I. Sobolíková, D. Zelinková

Koncem února a v březnu probíhala u nás ve škole matematická soutěž Pangea. 
Soutěže se zúčastnilo 31 žáků ze 4. a 5. ročníků, z II. stupně soutěžilo 32 žáků.
Nejlepšího výsledku na naší škole dosáhl Filip Taraba z 8.B, který získal 45 bodů, a v Pardubickém kraji se tak umístil na 18. místě mezi žáky osmých ročníků a tercií. Výborného výsledku - 42 bodů – dosáhli i dva žáci z 5.B, a to Alexandra Svědíková a Matyáš Shejbal. Sdílí 23. místo v kraji ve své kategorii.
V ostatních ročnících obsadili ve školním kole první místa: Ema Šulcová ze 4.D, Tobiáš Pithart z 6.A, Vojtěch Juška ze 7.A a Filip Horálek z 9.A.
Výsledky jsou nyní k nahlédnutí na webu pangeasoutez.cz: každý žák, který se účastnil, se může po zadání svých přihlašovacích údajů podívat na svoje výsledky. 

Za tým učitelů
Ilona Fišerová

 

Vážení rodiče, milí žáci,

přeji Vám krásné Vánoce plné klidu a pohody s nejbližšími a do nového roku 2023 hodně zdraví a štěstí.

Darina Zelinková

P.S. Ještě jednou moc děkuji za dárečky, udělaly mi obrovskou radost

Od pondělí 21.11. do středy 23.11. jsme se žáky 6. B a 6. C navštívili pobočku Ekocentra Palety v Oucmanicích.

Už při příjezdu na nás zapůsobila místní poklidná atmosféra. Nádherný zrekonstruovaný statek s útulnými pokoji, vynikající domácí kuchyní a hospodářskými zvířátky.

Náš program se jmenoval Zapomenutá zima. Společně jsme si vyzkošeli práci dráteníků, naštípali jsme a nařezali dříví, vydali jsme se po stopách zvířátek, vlastními silami jsme vyrobili ptačí krmítka, upekli jsme voňavé vánočky - dokonce jsme si vyzkoušeli i mletí mouky, vyrobili si svíčky, pomazlili se s místními zvířátky - zdravíme oslíka Ámose, kozy a králíčky a večer se bavili různými hrami a zpíváním. A i když počasí příliš nepřálo, v pondělí nám dokonce chvilku  pršelo, někdy nám drkotaly zuby a rodiče při vybalení zablácených kalhot a bot málem omdlévali, pobyt jsme si užili a určitě se na statek v Oucmanicíh rádi vrátímesmiley

Darina Zelinková, Ivana Sobolíková, Barbora Prausová

 

Vážení rodiče, 

od pondělí 21.11. do středy 23.11. jedeme se žáky 6. B a 6. C na pobyt do Oucmanic. Žáci, kteří se pobytu v Oucmanicích neúčastní, chodí v těchto dnech do školy a učí se dle rozvrhu 6. C.

Ivana Sobolíková, Darina Zelinková

 

Vážení rodiče,

dnes a zítra rozdávám žákům informace o pobytu v Oucmanicích - najdete v příloze.

Obědy jsem na tento termín přihlášeným žákům odhlásila.

DZ

Děkuji všem strašidlům, i těm, kteří přišli sami za sebe za dnešní netradiční rodinnou výchovu. Sladkosti zmizely rychlostí blesku. Těším se na další Vaše bláznivé nápady;-)

DZ

V pátek 4.11. se zúčastníme programu "Lesy v ohrožení", který pořádá ekocentrum Paleta.

Vycházíme v 8h od školy, vrátíme se zpět na 4.vyučovací hodinu.

Věci si žáci mohou nechat ve skříňce.

DZ