backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.C

Poslední hodinu dějepisu jsme se přenesli časem a prostorem a navštívili jsme Egypt ve starověku. Pronikli jsme do tajů písařského umění hieroglyfů, seznámili jsme se základním božstvem včetně bonusu mumifikace statečné mrtvolky. 

To vše pod bedlivým okem =)

kněžky SCHOBI-RA

 

Budu se těšit na setkání v novém věku, přeji všem pohodové svátky a v novém roce jiskru naděje, hodně zdraví a kopu štěstí. 

Nejstarší období dějin jsme zakončili jako pravěcí umělci. V galerii k náhledu naše snažení, tvoření a výtvory inspirované pravěkem. 

náčelnice Schobi

Nastal čas překontrolovat, který hmyz ještě není schovaný hluboko v listí a s kým se můžeme ještě setkat. K objevování nám posloužila lupa, kelímek s lupou, pinzeta a určovací klíč. Nakonec jsme ještě zkusili vytvořit barevnou paletu podzimu. Fotografie jsou jen ze 6. C. Tímto se 6. B omlouvám a slibuji, že příště vezmu fotoaparát i na vaši hodinu :)

I. Sobolíková

Jak funguje fotosyntéza? Které organely patří do živočišné nebo rostlinné buňky? To jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži během výuky, která probíhala venku v prostorách zahrady naší školy. Získat složky k fotosyntéze jsme měli trochu složité, protože jeden z dvojce musel mít oči zavřené. Ale i tak se nám podařilo nasbírat stanovené množství cukru a tak se zařadit mezi "producenty" :) Buněčné struktury mají různé tvary a funkce, a tak jsme si je zkusili vyrobit z přírodního materiálu a popsat si je. 

IS 

Dne 8.9.2021 se na druhém stupni naší školy konala úniková hra Fakescape. Hru vedli Pavel Brejcha a Tina Mizerová z Masarykovy univerzity. 
Na začátku hry jsme se rozdělili do skupin po 4 lidech a bylo nám puštěno úvodní, informační video. Po zhlédnutí jsme postupně dostali 4 úkoly - po dodělání jednoho úkolu skupina dostane další (odpovědi se zapisují). Když skupiny mají hotovo, odpovědi doplní na www.profesoruvtajnyblog.cz a dostanou se do knihovny, kde získají vakcíny - hlavní účel hry. 
Během hry se žáci naučí poznávat dezinformace a jako dodatek ověřovat fotky přes Tin Eye nebo Google Obrázky. 
Hra nás bavila a velice jsme si ji užili. 

Za žáky 2. stupně

Terka a Kája z 9. B

Vážení rodiče,

protože připravujeme podmínky pro návrat žáků do školy, potřebujeme od vás informaci týkající se testování vašeho dítěte ve škole. Žádáme vás o vyplnění přiloženého dotazníku a odeslání během dnešního dne 7. 4.

Podrobnější informace, týkající se návratu žáků budeme zveřejňovat v pátek 9. 4. během dne.

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=dQcY1qxrlkinm_CzayllHEbabqygP2JNirkv2QZcGRdUQ0ZKNjJWRVQ2MVQ3NkhCTThONUhEMjhTMS4u

 

Děkujeme za spolupráci.

Jičínská Ema, ředitelka školy

 

Tady shrnutí všech úkolů, které máte udělat: 

1. ČJ - doplnit název k textu - PS ČJ str. 7/1, většinou máte

2. Početník - vyřešit rovnice - str. 15 a POSLAT !! v neděli do oběda enlightened

3.  MAT - dořešit slovní úlohu z PS 16/4 - na pondělí, neposílat

4. PŘÍRODOVĚDA - vyřešit měření dechu - 30 dřepů - změřit nádech/výdech za 1 minutu - PS str.24/2

 

HEZKÝ VÍKEND!!

Domácí úkol je z Početníčku: str. 19 - alespoň 6 příkladů vypočítat a odeslat na whats app do neděle 28.2. enlightened

v PS jsme na str. 10/1,2 - písemné dělení dvojciferným dělitelem. 

Připravte čtenářské deníky ke kontrole.yes

Dnes jsme procvičovali obsah a obvod ČTVERCE a OBDÉLNÍKU. Přikládám prezentaci na procvičení příkladů z hodiny. Vy vypočítáte za úkol cvičení z učebnice M - str. 13/2,4 a odešlete výpočty na whats app do 17 hod. mail

Nezapomeňte uvést správné jednotky!

Dobrý den,

váš úkol na prázdniny je následující: Z učebnice ČJ si přečtete článek 76/9 body e, f enlighteneda vymyslíte vlastní konec příběhu - ten nakreslíte pastelkama nebo fixama na papír A4 a doplníte jednou větou jak příběh pokračoval. Obrázek bude plnit celý papír A4.

Vaše práce mi odešlete FOTKOU na whatsapp mailběhem jarních prázdnin - do pátka 19.2. Práce si zapíšu jako známku do VV.

Těším se na ně!