backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.C

Vážení rodiče,

z důvodu výjezdu několika tříd 2. stupně na školy v přírodě a sportovní soustředění v příštích 14 dnech přesouváme konzultační odpoledne z úterý 21. 5. na úterý 4. 6. od 16.00 do 17.30 hodin.

Většina tříd 1. stupně bude mít konzultační odpoledne v původním termínu dne 21. 5. 2019.

Děkujeme za pochopení.

Jičínská Ema, ředitelka školy

 

Vážení rodiče,

v příloze naleznete všechny dokumenty a informace potřebné pro školu v přírodě 6. B a 6. C v termínu 20. - 24. 5. 2019 v hotelu Renospond Zderaz, které děti již s předstihem obdržely ve škole.

Posudek potvrzený dětským lékařem má platnost 2 roky - odevzdejte do 15. 5. 2019

Bezinfekčnost, kartičku (kopii) zdravotní pojišťovny, zdravotní průkaz + očkovací průkaz, léky s rozpisem - vybíráme před odjezdem u autobusu

Těšíme se

I. Schoberová, I. Sobolíková, I. Fišerová, K. Kubanová

τέλος = dokončeno Řecko a přijde otestování, jak už o tom mluvíme skoro 14 dní (uč. str. 71-98). V příloze k procvičení PL.

6. A - pátek 3. 5. 2019

6. B - pondělí 6. 5. 2019

6. C - pátek 3. 5. 2019

Hodně štěstí

Schobi

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Po měsíci a půl jsme se dočkali vyhodnocení školních kol matematické soutěže Pangea. A výsledky jsou pro naši školu velmi příznivé.V kategorii 8. tříd postupuje do celostátního kola Robert Kracík z 8.A, který v Pardubickém kraji obsadil 1. místo! 

Gratulujeme a přejeme skvělé výsledky i ve finálovém kole v Praze.

Fišerová

Ve středu 3. dubna 2019 navštívíme Východočeské divadlo Pardubice - představení Zamilovaný Shakespeare. Společenské oblečení povinné. Vezměte si dle domluvy jen 1. hodinu. Kdo nedodá peníze na vstupné, zůstává ve škole.

Schobi

Minulý týden jsme se zúčastnili festivalu Jeden svět společnosti Člověk v tísni, který měl své zastoupení i v našem regionu. Naši šesťáci měli tu čest, zahájit festival jako první publikum. Shlédli jsme 3 krátké dokumentární filmy - Kluci z přístavu, Miruna a Tanečník Skip. Šlo o krátké, dabované snímky, v nichž se děti seznámily se svými vrstevníky z celého světa a jejich každodenními problémy. Rozhodně bylo nad čím se zamyslet a o své myšlenky se podělit s ostatními v sále a diskutovat s moderátory programu a posléze i ve škole.

Schobi

V souladu s Mezinárodní konvencí o právech lidí tento den - 2. 4.  slouží především pro zdůraznění faktu, že je třeba zkvalitňovat život lidí s autismem, aby mohli vést smysluplný a důstojný život.

Tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětových kampaní. Většinu akcí spojuje modrá barva. Proč modrá? Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.

I my jsme byli v modré - tentokrát bez fotek.

Schobi

V úterý 21. března je Světový den Downova syndromu, což je geneticky podmíněné onemocnění, které je způsobeno poruchou 21. chromozomu.

Tento Světový den má i svůj vlastní symbol a tím je pár odlišných ponožek. Právě ponožky otočené patami k sobě symbolizují příčinu tohoto celoživotního onemocnění-poruchu chromozomu ve tvaru písmene X.

Každý z nás je jiný a je to dobře! Svoji podporu jsme vyjádřili i my =)

Schobi