backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.C

Milí žáci,

termín pro dodání fotek na Fotografickou soutěž byl posunut do 22.3. 2019. Fotky předejte na flashce p. uč. Sobolíkové. Vyhlášení vítězů proběhne dne 10. 4. 2019. Lovu fotografií "ZDAR"

Sobolíková, Benedová

Na konci ledna proběhlo školní kolo Zeměpisné olympiády, kterého se celkem zúčastnilo 32 žáků. V kategorii A (6. ročník) bylo 13 soutěžících, v kategorii B (7.ročník) - 5 žáků, nejpočetněji byla zastoupena kategorie C (8. a 9. ročník) - 14 soutěžících. Každá soutěžní práce měla dvě části - práci s atlasem a práci bez atlasu. Do okresního kola postoupil pouze vítěz každé kategorie.

V kategorii A zvítězila Klára Haasová z 6.A, v B kategorii do okresního kola postoupil Jan Makovský z 7.B a v kategorii C zvítězil Michal Hybeš z 9.C. A jak jsme dopadli 20.února v okresním kole? Klára obsadila šesté místo,  Honza byl také šestý, Michalovi patří devátá příčka. Všem Vám děkuji za účast a výborné umístění.

PaaZ

Vážení rodiče,

tímto bych Vás chtěla informovat o nejbližších akcích na měsíc březen:

- út. 5. 3. 2019 od 10:00 návštěva VČD - představení Tančírna - cena 90,- (společenské oblečení, NE tepláky)

- út. 26. 3. od 8:30 Festival Jeden svět pro školy (společnost Člověk v tísni) - Divadlo 29 - pásmo 3 dokumentárních filmů s besedou - cena 50,-

Děkuji předem za spolupráci.

Irena Schoberová

V pátek 1. 3. 2019 budou vybraní žáci reprezentovat naši školu v  masopustním průvodu po městské čtvrti Dukla. Pečlivě si předem vyrobili pro tuto příležitost masky.

Sraz je ve škole na 8:00 před učebnou Hv, kde již bude účastníky čekat pí. uč. Vodáková.Od ca. 9:30 do 11:00 účast v průvodě. Poté návrat do školy na oběd a poslední 2 vyučovací hodiny (ZE+DE). Kdo z přihlášených masku zapomene, zůstává ve škole jako zbytek třídy (třída bude spojena dle počtu s 6. B event. 6. A - výuka dle jejich rozvrhu+poslední 2h. zůlstává ZE a DE).

Schobi

 

Vážení rodiče,

prosím o doplatek poplatku na školu v přírodě - první záloha činila 1000,- a byla splatná v polovině února 2019 a stále někteří nemají zaplaceno.

Druhý doplatek je také 1000,- => tzn. celková suma je 2000,- za celý pobyt včetně dopravy.

Prosím o součinnost.

Děkuji

Irena Schoberová

 

 

Tak jsme si dnes nechali naše pyžama i přes den a oddali se snění i ve škole.

A dějepis byl vskutku snový - ochutnali jsme potraviny, na kterých si pochutnávali již staří Řekové. Ani  záludně umístěná rajčata na starořecký stůl nás nezmátla a správně jsme označili, že tam nepatří (rajčata přivezl v 15. st. do Evropy Kolumbus). Byla to mňamka - jen olivy nějak nešly na odbyt =)

Schobi

 

V pátek dne 15.2. se na naší škole konalo školní kolo matematické soutěže Pangea. Soutěž probíhala ve dvou skupinách. Řešení slovních úloh se vyplňovala do formuláře na webových stránkách. Soutěžili žáci 5. - 9. tříd, celkem 40 dětí. Výsledky se každý dozví na přelomu března a dubna po přihlášení do svého účtu.

Nejúspěšnější z celé ČR budou v květnu pozváni na finálové kolo do Prahy.

I. Fišerová

Ve čtvrtek 31. 1. 2019 si budeme vydávat Výpis vysvědčení za první pololetí. Další hodiny již proběhnou klasicky podle rozvrhu.

Vážení rodiče, prosím o info s podpisem do Zápisníku žáka, že jste Výpis obdrželi.

V pátek 1. 2. 2019 máme pololetní prázdniny, na které od pondělí 4. 2. do pátku 8. 2. 2019 navazují jarní prázdniny. Takže si odpočiňte, naberte síly na druhé pololetí ;o)

Schobi

 

Máme za sebou učivo o starověkém Egyptu a čeká nás procvičování a test (učebnice str. 59-70). V příloze fotky z našich hodin a PL jako opáčko a test si dáme po jarních prázdninách 12. 2. 2019.

Schobi

Ve středu jsme si dali výbornou mňamku v podobě exotického ovoce z programu Ovoce do škol. Mimo jiné jsme ochutnali: nashi, cherimoyu, kiwi, granátová jablka, slívy, manga, avokáda, physalis, jablka Granny Smith a Rubby + bílé ředkve.

Chutnalo nám =)

Schobi