backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 7.B

V pátek 7. června 2019 k nám do školy zavítala skupina historického šermu agentury Pernštejni. Program pro pestré složení diváků - od čtvrťáků po sedmáky byl na téma Řím. Přenesli jsme se do 1 st. př. n. l., prožili poslední chvíle Gaia Iulia Caesara, seznámili se s nejznámnějšími císaři od Oktaviána Augusta po Nerona, někteří si na vlastní kůži vyzkoušeli při výcviku legionáře i legendární formaci želva a závěr patřil souboji gladiátorů.

Schobi

Milí žáci.
Ve středu 5.kvetna, od 10:00 v DDM Delta se uskuteční závěrečné kolo přírodovědné poznávaci soutěže. Do tohoto kola postoupili vždy tři nejúspěšnější z ročníku. Výsledky jsou vyvěšeny na dveřích učebny přírodopisu. Odcházet budete ze školy (s paní asistentkou)a také se po skončení soutěže do školy vrátíte. Všem, kteří se zúčastnili školního kola, děkujeme a těšíme se zase za rok.
Sobolikova a Benedova

Žáci sedmých ročníků absolvovali v rámci předmětů dějepis a občanská výchova zajímavý výukový program s názvem Od výměnného obchodu k platebním kartám, který pro nás připravili pracovníci Východočeského muzea v Pardubicích. Během dvou vyučovacích hodin jsme se stihli přesunout do časů směnného obchodu, kdy peníze byly neznámým pojmem, a postupně se vracet do  současnosti. Tudíž jsme měli možnost vyzkoušet si, jaké to asi bylo vyměňovat dobytek za pytle s obilím, pak jsme se ocitli na středověkém trhu a platili hřivnami a nakonec získali poučení, že dnešní obchodování ve formě elektronických peněz nabízí veliké ulehčení a rozmanité možnosti, na druhou stranu má i svá úskalí. Proto je nezbytně nutné rozvíjet svojí finanční gramotnost v každém věku.

Z přílohy si stáhněte poslední část zápisů v tomto školním roce.

DR

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Dne 3.4.2019 se konalo vyhodnocení fotografické soutěže. Fotografie byly rozděleny do dvou sekcí a to na faunu a floru. Na třetím místě se s rostlinnou tématikou umístila Eliška Bažantová z 9. B, na 2. místě Roman Mareš ze 7. B a na 1.místě Jan Makovský ze 7.B . V sekci fauna jsme ocenili na 3. místě Denisu Ryšánkovou z 9. C, na 2. místě Romana Mareše ze 7. B a na 1.místě Vítězslava  Havlíčka ze 7.B.

Všechny vítězné fotografie jsou k vidění na nástěnce vedle učebny biologie.

Všem zúčastněným děkujeme za účast a těšíme se na další várku dechberoucích fotografií v příštím školním roce.

Benedová, Sobolíková

Dobrý den,

vážení rodiče v příloze najdete základní informace o plánované škole v přírodě.

Přikládám také tiskopisy:

a)  Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte ...      (prosím o kontrolu potvrzení očkování)

b)  Prohlášení zákonných zástupců o bezinfekčnosti

Doplatek zálohy (1700 Kč) prosím uhraďte tř. učitelce do 16. 4. 2009.

Případné dotazy zašlete na email:   rutteova.dana@benesovka.cz

S přáním hezkého dne D. Rutteová

Po měsíci a půl jsme se dočkali vyhodnocení školních kol matematické soutěže Pangea. A výsledky jsou pro naši školu velmi příznivé.V kategorii 8. tříd postupuje do celostátního kola Robert Kracík z 8.A, který v Pardubickém kraji obsadil 1. místo! 

Gratulujeme a přejeme skvělé výsledky i ve finálovém kole v Praze.

Fišerová

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová