backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 7.B

Vážení rodiče,
konzultační odpoledne se bude konat v pondělí 10. ledna 2022 od 16 - 18h opět přes aplikaci Teams a účty Vašich dětí. V daný čas můžete zavolat konkrétnímu vyučujícímu.

Dne 1.12.2021 byla naše třída na naučném programu o suchu v Ekocentru Paleta. Když jsme přišli, tak jsme si šli sednout do velké místnosti a utvořili jsme kruh. Poté jsme zkoušeli různé pokusy ve skupinách, které nás velice bavily, například jsme obchodovali s vodou. 
Moc jsme si to užili a dozvěděli jsme se nové informace. 

V. Cucyková a E. Tesařová,  7.B

Podívejte se, jak jsme při hodině výtvarné výchovy zkoušeli malovat na kamínky. Posuďte sami, jak se nám práce podařila. Někteří budou ještě příští hodinu pokračovat.

H. Mikolinová.

V uplynulých týdnech probíhala online logická hra BRLOH. Žáci byli v maximálně čtyřčlenných skupinách, z naší školy se účastnilo 11 týmů žáků II. stupně. 
Od 8.11. vždy v pondělí žáci obdrželi sadu úkolů na týden, takto třikrát. Poté se vyhodnocovalo, kdo postoupí do semifinále. 
Z naší školy se to podařilo týmu ve složení: Klára Haasová, Eliška Jarešová a Alexandra Tichá. Gratulujeme za pěkný výsledek a těsí nás, s jakým zápalem se "Klasateli" pustily do řešení úkolů. 

I. Fišerová a P. Stuchlík

 

Vážení rodiče,

posílám aktuální informace ohledně pondělních třídních schůzek:

Vzhledem k tomu, že se epidemiologická situace neustále zhoršuje, a i na naší škole přibývají třídy v karanténě, budou třídní schůzky on-line v aplikaci MS Teams přes přihlašovací údaje vašeho dítěte. Časy zůstávají:

v 16 hodin bude schůzka třídních důvěrníků,

17 hodin schůzky s třídními učiteli.

Pokud potřebujete osobní on-line konzultace, stačí v době 17:30 – 18:30 hodin zavolat přes Teamsy danému učiteli.

V pondělí se těší

Vaše třídní učitelka

Dne 8.9.2021 se na druhém stupni naší školy konala úniková hra Fakescape. Hru vedli Pavel Brejcha a Tina Mizerová z Masarykovy univerzity. 
Na začátku hry jsme se rozdělili do skupin po 4 lidech a bylo nám puštěno úvodní, informační video. Po zhlédnutí jsme postupně dostali 4 úkoly - po dodělání jednoho úkolu skupina dostane další (odpovědi se zapisují). Když skupiny mají hotovo, odpovědi doplní na www.profesoruvtajnyblog.cz a dostanou se do knihovny, kde získají vakcíny - hlavní účel hry. 
Během hry se žáci naučí poznávat dezinformace a jako dodatek ověřovat fotky přes Tin Eye nebo Google Obrázky. 
Hra nás bavila a velice jsme si ji užili. 

Za žáky 2. stupně

Terka a Kája z 9. B

Ve dnech 16. a 23. června se třída 6.B v rámci hodin anglického jazyka vydala do Britského centra v Pardubicích na Pernštýnském náměstí. 
Nejdříve nám bylo představeno Britské centrum jako takové. Žáci se dozvěděli o jeho fungování a službách, které nabízí, včetně možnosti výpůjčky různých učebních materiálů, knížek, časopisů nebo filmů v anglickém jazyce či pořádání jazykových kurzů a organizace mezinárodně uznávaných jazykových zkoušek. 
Pro žáky byla také připravena řada pracovních listů a her. Při vyplňování pracovních listů si žáci procvičili anglickou slovní zásobu. Při skládání domina si zase mohli vyzkoušeli své znalosti zeměpisných reálií. 
V neposlední řadě byl žákům promítnut záznam ústní zkoušky A2 Key – KET. Žáci si tak mohli vytvořit jistou představu o podobě této zkoušky a její náročnosti. Kdo ví, možná se v budoucnu najde z našich řad zájemce o její absolvování.   
 
I. Fišerová a V. Jaklová 
Dne 24. června se třída 6.B  stala místem tvořivosti. V rámci výuky matematiky si žáci vyzkoušeli modelování trojrozměrných těles. Úkolu se všichni zhostili s nadšením a notnou dávkou kreativity. Při modelování si žáci utužili své znalosti o jednotlivých tělesech  a vyzkoušeli si svou prostorovou představivost.

I. Fišerová

 

Výuka dle rozvrhu do 25.6.2021.

28.6. zkrácené vyučování do 12:00h.

29.6. školní výlet Botanicus - Ostré nad Labem

30.6. vydávání vysvědčení 8:00-9:30, poté možnost jít na oběd.

Skříňky musí být vyklizeny do pátku 25.6. - nechte otevřené (zámky si odneste).

Učebnice vybírají do pátku 25.6. vyučující daných předmětů.

 

I. Fišerová