backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 7.B

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

Umíme běhat, umíme s mapou, umime i velice dobře plavat.

V úterý 5. 11. proběhl závod družstev ZŠ Pardubic v plavání. Každé družstvo mělo šest členů. Každý plavec absolvoval 50m zvolený styl ( znak, prsa, kraul) a 50m štafetu 6x50m volný způsob. Skvělá atmosféra a výborné výsledky našich plavců nám zajistily prvenství v kategorii dívek i v kategorii chlapců.

Obrovská pochvala a poděkování všem.

PaaZ

Dokončeno první z témat (uč. str. 19-43) a uvěříme znalosti formou testu. V příloze naleznete PL. Termíny dle domluvy, viz Bakaláři.

Schobi

V příloze je ke stažení 2. část zápisů z fyziky.

DR

Dne 3. 10 jsme se nechali nalodit  (nebo naautobusit?) do autobusu a vydali jsme se směrem do Dvora Králové omrknout místní faunu (no a nějaká ta flora tam taky byla).

Program byl bohatý a až na trošku chladnější počasí jsme si to užili. Paní průvodkyně nás seznámily s některými zajímavostmi obyvatel afrických savan. Dokážeme rozeznat sudokopytníka od lichokopytníka a dokonce jsme si mohli pohladit korálovku. Dalším programem bylo ptactvo. Už víme, jak je to s tím peřím a kde se tu vlastně ptáci vzali. No a aby toho nebylo málo, odhlasovali jsme si ještě svezení v safari busu s komentářem. Myslím, že jsme si to všichni užili.

Až navštívíte zoo s rodiči nebo přáteli, můžete trochu ,,zamachrovat" a s některými zajímavostmi je seznámit. 

Změna místa odjezdu!!!

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 sraz v 7:15 u Krematoria !!!

Schoberová + Sobolíková

 

V příloze je ke stažení první část zápisů.

DR

Milí žáci a rodiče.
Ještě jednou děkuji za krásné kytky a dárky. Přeji Vám krásné a pohodové prázdniny a dovolenou. Zdraví I. Sobolikova třídní učitelka 6.B

Dobrý den,
Zítra půjdeme do parku na Špici opékat buřty. Snad se i trochu ochladime. Buřty si vezme každý svůj. Chleba, hořčici a kečup jsem koupila. Odcházíme po osmé hodině ze školy. Děkuji Sobolikova