backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 7.B

Milí žáci,
vyhlašuji další kolo přírodovědné fotografické soutěže na téma: Čtyři roční období. Jedná se o pořízení čtyř fotografií z různých ročních období s přírodní tématikou.
Fotografie noste na flahsce do 20. května do kabinetu přírodopisu (p.u.Sobolikova).
Přeji mnoho štěstí při čekání na vhodný okamžik pro zmáčknutí spouště a pěkné chvíle strávené v přírodě.

Sobolikova

Připomínám všem, co se neúčastnili řádného termínu testu z DE, že  je čeká hned v hodině po prázdninách. Na stránkách tříd jsou k dispozici PL.

Někteří žáci zatím nedosáhli dostatečného počtu známek, je potřeba, aby přišli prokonzultovat možnosti klasifikace. Možnost kontaktu přes mail. Nenechávejte si to na poslední chvíli!

Schobi

Sraz 7. 1. 2020 v 7:20 na Hlavním nádraží Pardubice v hale. Jízdné vlaku bude hrazeno z fondu SRPŠ. Návrat kolem 13:30, poté samostatný odchod domů.

S sebou: teplé oblečení (včetně rukavic, čepice), oblečení vhodné do divadla, svačinu+pití příp. peníze na zakoupení. Prosíme zapomnětlivce o doplacení vstupného 100,- => kdo nebude mít zaplaceno, nejede a jde do školy.

Těšíme se!

I. Schoberová + I. Sobolíková

Ve čtvrtek 19. 12. 2019 se uskutečnil u nás ve škole sportovní den pro druhý stupeň.  V rámci tohoto dne proběhl již druhý ročník Vánočního florbalového turnaje a dovednostních soutěží.  Třídy, od šestých po deváté ročníky, si sestavily týmy a ty se poté utkaly systémem „každý s každým“. Do turnaje se zapojili i učitelé a trenéři atletiky se svým týmem.  Vítězství jednoznačně patřilo devátým ročníkům, které nepřipustily ani jednu porážku. Druhé místo patřilo týmu učitelů a trenérů. O třetí příčce muselo rozhodnout až skóre, neboť zbývající tři týmy měly stejný počet bodů.  Nakonec třetí místo získaly osmé ročníky.

Děkujeme všem zúčastněným za maximální nasazení a sportovně strávený předvánoční čas.

Petra Štrofová a Jakub Mokříž

V úterý se třídy 7. B a 7. C vydaly fandit florbalovému týmu Sokoli Pardubice. A nešly s prázdnou! Na hodinách VV vyrobily pod vedením paní učitelky Vodákové s dopomocí 9. B fandící transparent. Atmosféra byla více než bouřlivá, školáci vytvořili vskutku červené peklo.

Pardubické SOKOLI čekal v úterý od 10 hodin v ENTERIA aréně zápas proti mužstvu z Liberce. V sestavě domácích nastoupili i bývalí absolventi naší školy - P. Černý, L. Prix a O. Krigovský. Školáci, kteří dorazili do hokejové arény v počtu téměř 5000, povzbuzovali domácí tým během celého zápasu a ti se jim patřičně odvděčili. SOKOLI dokázali porazit tým FBC Liberec 5:3 a připsali si tak tři body.

"O uši a nervy málem přišly" I. Sobolíková a I. Schoberová

V úterý jsme se zúčastnili jako fanoušci florbalového zápasu mezi Pardubicemi a Libercem. Zápas byl napínavý,ale pardubicti hráči nakonec zvitezili

Milí žáci a rodiče,
v pondělí 16.12. 2019 nás čeká kino. Představení Adamsova rodina. Vybírám tedy 75 korun. Sraz bude v 8:30 před OC Grand. Po představení návrat do školy.
Dále pojedeme na divadelní představení Čtyřlístek do Klicperova divadla v Hradci Králové, 7.1.2020. Cena je 100 korun plus vlak. Ještě upřesním.
Zdravím Sobolikova, tr.uc.

Dobrý den,
zítra se zucastnime jako fandové florbalového zapasu v hale Enteria Pardubice.Zacatek je v 10 hodin, ukončení okolo 12 hodiny. Vezměte si sebou jídlo a pití a natrenujte hlasivky. Ze školy odcházíme po první vyučovací hodině.
Sobolikova, tr.uc.

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

Umíme běhat, umíme s mapou, umime i velice dobře plavat.

V úterý 5. 11. proběhl závod družstev ZŠ Pardubic v plavání. Každé družstvo mělo šest členů. Každý plavec absolvoval 50m zvolený styl ( znak, prsa, kraul) a 50m štafetu 6x50m volný způsob. Skvělá atmosféra a výborné výsledky našich plavců nám zajistily prvenství v kategorii dívek i v kategorii chlapců.

Obrovská pochvala a poděkování všem.

PaaZ