backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 7.B

Ve středu 19.10.202 se naší škole konalo školní kolo matematické soutěže Pythágoriáda. Žáci 6. až 9. ročníků řešili během šedesáti minut 15 slovních úloh. Do soutěže se celkem přihlásilo rekordních 46 žáků. Úspěšnými řešiteli jsou žáci, kteří získají alespoň 8 bodů z 15. Kdo do dalšího kola postoupí? O tom rozhoduje předseda okresní komise podle místních podmínek. Okresní kolo se koná 22.11.2022 na ZŠ Polabiny. Výsledky ostatních řešitelů najdete v Teamsech v týmu „Pythágoriáda“.

 

úspěšní řešitelé:

Radim Jičínský            10 bodů          9.A

Filip Horálek                10 bodů          9.A

Jakub Šerý                   8 bodů           9.A

Viktorie Bajerová          8 bodů           9.A

Natálie Modlíková         8 bodů           7.C

 

kabinet matematiky

 

Od 6. do 10.6. jsme trávili čas v Tramtáryji v Horním Jelení, kde jsme měli k dispozici chatky, takže jsme téměř veškerý čas trávili venku: hraním her, koupáním, vycházkami po okolí, luštěním zpráv, soutěžemi, zpíváním s kytarou. Vydali jsme se také na výlet do Holic do Památníku Dr. Emila Holuba, nasbírali jsme si dřevo na táborák, na kterém jsme si pak opékali buřty a marshmallow (co nám zbyly ze soutěže o postavení nejvyšší věže), měli jsme i přednášku o zdravovědě. Poslední večer jsme si uspořádali i diskotéku pod širým nebem, kde jsme zhlédli taneční představení, které si připravila děvčata z obou tříd.
Bylo znát, že se obě třídy za těch pár dní sžili a nikomu se v pátek moc nechtělo domů.

V pátek 22. dubna se Benešovka připojila k desítkám tisíc škol po celém světě, aby oslavila „Den Země“. Cílem události bylo připomenout ekologickou zranitelnost naší planety a budovat u žáků cit pro ochranu životního prostředí.

V rámci „Dne Země“ byl pro žáky prvního stupně připraven venkovní program, kdy na jednotlivých stanovištích plnili různorodé úkoly. Důraz byl kladen na třídění odpadu a uvědomění si nebezpečí přílišného užívání plastů.

Žáci druhého stupně pracovali ve svých třídách s obrazovým a textovým materiálem, a to jak samostatně, tak ve skupinách. Program byl rozřazen podle ročníků následovně:

  • 6. ročník: spotřeba vody
  • 7. ročník: třídění odpadu a udržitelný rozvoj
  • 8. ročník: ochrana přírody
  • 9. ročník: odpovědnost občana a státu za životní prostředí

Děkujeme třídě 9.C a pedagogickému sboru za pomoc s organizací této pěkné akce, ze které si snad každý něco malého odnesl.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Petr Vojtěch

 

V únoru a březnu probíhala školní kola matematické soutěže Pangea. Úlohy, které byly zadány online, řešili zájemci ze 4. až 9. ročníků. Zúčastnilo se celkem 74 žáků, kteří se k již zveřejněným výsledkům dostanou se svými přihlašovacími údaji. 
A zde je přehled těch nejlepších výsledků na naší škole. Nejlépe ve své kategorii dopadl Samuel Vrba ze 4. A, který byl čtvrtý v našem kraji! Dále se skvěle umístili Martin Nekut (9.A), který byl devátý v kraji mezi svými vrstevníky, a Lukáš Lhotský ze 7.A, který obsadil dvanácté místo mezi žáky sedmých tříd a příslušných ročníků víceletých gymnázií. 
Nejvyššího počtu bodů mezi soutěžícími z Benešovky dosáhla Viktorie Bajerová z 8.A, v její kategorii z toho bylo nakonec 30. místo v kraji. 
Gratulujeme!

I. Fišerová
 

     V pondělí 4. 4. a v úterý 5. 4. 2022 hlasujeme pro nejbláznivější aprílový kostým! Stačí klinout na odkaz a přihlásit se školním e-mailem. yes 1 hvězdička je nejméně bodů (líbí nejméně), 5 hvězdiček nejvíce (líbí nejvíc).

 

heart MINIMISS BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/iMf7dXfzZ6

kiss MINIMISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/yX6QPvj5Fc

broken heart MISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/c0L3tf8SSR

 

     VYHLÁŠENÍ všech kategorií bude ve středu 6. 4. 2022. angel
 

Michaela Doubravová, vrchní porotce :)

V pátek 18.3.2022 se na naší škole uskutečnila soutěž Matematický klokan. Žáci podle jednotlivých kategorií Cvrček (2.+.3.r.), Klokánek (4. + 5.r.), Benjamín (6. + 7.) a Kadet (8. + 9.r.) řešili během jedné hodiny 24 slovních úloh z matematiky. Nejlepším třem řešitelům v jednotlivých kategoriích gratulujeme.

Dobrý den, vážení rodiče,

v příloze si prosím přečtěte pokyny KHS ohledně další nařízené karantény, která se vztahuje pouze na tyto žáky:

Tereza  Brandejská, Natálie Dobrová, Jaroslav Dvořák, Ingrid Loubová, Ema Mišutková, Laura Mudrochová, Jiří Nekvinda, Kristýna Pařízková, Kristian Petric 

Karanténa je nařízena do soboty 22.1. 2022 (včetně). 

S pozdravem D. Rutteová

Vážení rodiče,

konzuzltační odpoledne proběhne 10.1.2022. Kontaktovat učitele můžete online v aplikaci TEAMS a to mezi 16. a 18. hodinou.

S pozdravem D. Rutteová

Vážení rodiče, milí šesťáci,

přeji Vám šťastný nový rok 2022, pevné zdraví, spokojenost a úspěchy v osobním, pracovním i školním životě.

Nám všem pak pokračování prezenční výuky bez karantén, co nejlepší zvládnutí 6. ročníku, pokračování ve výborné vzájemné spolupráci, která nám pomáhá zvládat vzniklé situace. 

Se srdečným pozdravem D. Rutteová 

 

Poslední hodinu dějepisu jsme se přenesli časem a prostorem a navštívili jsme Egypt ve starověku. Pronikli jsme do tajů písařského umění hieroglyfů, seznámili jsme se základním božstvem včetně bonusu mumifikace několika dobrovolníků. 

To vše pod bedlivým okem =)

kněžky SCHOBI-RA

 

Budu se těšit na setkání v novém věku, přeji všem pohodové svátky a v novém roce jiskru naděje, hodně zdraví a kopu štěstí.