backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.C

Třída 2. C při projektu Finanční gramotnosti poznávala české mince a bankovky, seznamovala se s novými pojmy z oblasti financí.

I.D.

     V pátek 20. prosince jsme si ve třídě uspořádali malou vánoční besídku.Ochutnali jsme spoustu vynikajícho cukroví, zazpívali si vánoční písně a koledy se spolužáky z druhého stupně, vyrobily přáníčko a našli pod stromečkem dárek pro každého z nás:).

Krásné Vánoce a štastný nový rok 2020 

přejí děti a paní učitelka z 2.C 

L.M.

     Od středy 18. prosince celá škola žije ještě víc sportem a sportováním než obvykle. Všechny třídy školy postupně pořádají sportovní ročníková klání. Hned v úvodu si obě tělocvičny zabrali druháčci.

     Šedesátka dětí se nejprve zahřála během a pak "zahopsala" na remixované vánoční koledy v disco rytmu. :) Zvonili jsme, bubnovali, motali rukama i nohama a nakonec nás roztančený had všechny "zamotal do jednoho chumlu", abychom se mohli rozlosovat do čtyř barevných týmů. 

     Družstvo červených, modrých, zelených a oranžových se rychle seznámilo a seřadilo na startovní čáru. První soutěžní disciplínou byly štafetové běhy. Byl to kalup a povzbuzování bouřlivé. :) O tom, že dárky nosí Ježíšek v pytli nebo nůši, nepochybuje nikdo. Jak by to také jinak mohl unést!? My jsme také pěkní dárečkové, ale přeci jen už něco vážíme. Proto se v tom pytli musíme přemístit sami. Alespoň pro tentokrát. :) Další disciplínou bylo skákání v pytli. Šlo nám to báječně! :) Zkusili jsme se ještě seřadit ve družstvech podle jmen v abecedním pořádku...  ale čas utíkal až moc rychle. Než jsme stihli říct slovo "abeceda", byl konec našich 45 minut v tělocvičnách. Rozdali jsme si vánoční lízátka a bonbóny a museli jsme skončit. :( Všem se nám naše společné sportování natolik líbilo, že si ho co nevidět určitě zopakujeme. :) 

Michaela Doubravová + Martina Hladíková + Lada Michálková + Karla Kubanová a druháčci z ábécéčka :) 

 V pátek 6. prosince jsme po čase opět navštívili Ekocentrum Paleta v Pardubicích.Tentokrát na nás čekal výukový program zaměřený na Vánoce. Vyprávěli jsme si o adventu, lidových zvycích, které jsme si i vyzkoušeli. Domů si děti odnesly ručně vyrobenou svíčku ze včelího vosku.

Krásný advent všem:)

Lada Michálková

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

     Představení pod vedením paní Emy Kopecké, která je přímým potomkem loutkáře Matěje Kopeckého, bylo velmi zajímavé. V hudební revui velké loutky (marionety) tančily, zpívaly, cvičily a hrály na hudení nástroje. Setkání s marionetami byl krásný kulturní zážitek, který každého malého i velkého diváka pohladil po duši.                           Lada Michálková

 

  •  
  •  
  •  
  •  

     Ve středu 23. října  jsem se s dětmi vypravila do Kulturního domu Hronovická, kde na nás čekal hudebně-zábavný pořad od skupiny Marbo. Pořadem provázeli manželé Vrtalovi, kteří pro nás měli nachystaný koncert s kvalitní aparaturou a světelnými efekty. Děti si se zpěváky zazpívaly spoustu známých písniček, například Statistika nuda je, Hlava, ramena,nebo vybrané lidové písně. Skupina uvedla i několik skladeb z vlastní tvorby. Děti se do písniček s nadšením zapojovaly, zpívaly i tancovaly.

L.M.

V pátek  11. října k nám do školy ,,přiletěla" milá návštěva -  exotičtí papoušci.

Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí ze života papoušků v přírodě i v domácím chovu.

L.M.

My už máme po rekonstrukci:)

Pěkné podzimní dny přejí děti z 2.C a paní učitelka

L.M.

Vážení rodiče, milí druháčci,

první školní den se pomalu blíží a tak Vám píši několik informací k začátku školního roku.

V pondělí 2.9. se potkám s dětmi v 9:00hod v naší třídě. Výuka bude končit v 10:00hod. Děti, ať si přinesou desky. Obědy se vydávají od 10:00hod. do 11:30 hod. Provoz družiny je zajištěn.

V úterý, ve středu, ve čtvrtek a v pátek bude vyučování končit v 11:40hod.

 

Děti, přeji Vám mnoho úspěchů v nastávajícím školním roce a moc se na Vás těším.

tř. učitelka Lada Michálková