backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.C

V pátek 22. dubna se Benešovka připojila k desítkám tisíc škol po celém světě, aby oslavila „Den Země“. Cílem události bylo připomenout ekologickou zranitelnost naší planety a budovat u žáků cit pro ochranu životního prostředí.

V rámci „Dne Země“ byl pro žáky prvního stupně připraven venkovní program, kdy na jednotlivých stanovištích plnili různorodé úkoly. Důraz byl kladen na třídění odpadu a uvědomění si nebezpečí přílišného užívání plastů.

Žáci druhého stupně pracovali ve svých třídách s obrazovým a textovým materiálem, a to jak samostatně, tak ve skupinách. Program byl rozřazen podle ročníků následovně:

  • 6. ročník: spotřeba vody
  • 7. ročník: třídění odpadu a udržitelný rozvoj
  • 8. ročník: ochrana přírody
  • 9. ročník: odpovědnost občana a státu za životní prostředí

Děkujeme třídě 9.C a pedagogickému sboru za pomoc s organizací této pěkné akce, ze které si snad každý něco malého odnesl.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Petr Vojtěch

 

     V pondělí 4. 4. a v úterý 5. 4. 2022 hlasujeme pro nejbláznivější aprílový kostým! Stačí klinout na odkaz a přihlásit se školním e-mailem. yes 1 hvězdička je nejméně bodů (líbí nejméně), 5 hvězdiček nejvíce (líbí nejvíc).

 

heart MINIMISS BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/iMf7dXfzZ6

kiss MINIMISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/yX6QPvj5Fc

broken heart MISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/c0L3tf8SSR

 

     VYHLÁŠENÍ všech kategorií bude ve středu 6. 4. 2022. angel
 

Michaela Doubravová, vrchní porotce :)

Děláme stojky a jde nám to skvěle!

Druhá návštěva knihovny byla beseda se spisovatelkou Lenkou Rožnovskou. Seznámila nás s prací spisovatelky. Hráli jsme si na Afriku, poznávali zvířata z obrázků a hledali tajné vzkazy jako detektivové. Nakonec nám paní spisovatelka Rožnovská přečetla knížku Statečná lvíčata, kterou jsme doplňovali zvuky jako při divadelním představení. I procházka za sluníčka byla vyloženě za odměnu. Bylo to příjemné dopoledne!

Učíme se čísla 10-20 a takhle je umíme seřadit! Je to hračka!

Navštívili jsme knihovnu, prohlédli jsme si spoustu zajímavých knížek a celé dopoledne jsme si užili. Těšíme se na příště. 

Navštívili jsme nedaleké ekocentrum Paleta. Připravili nám program s názvem podzim. Hráli jsme hru se zimními plody, vyráběli hruškový a jablečný čaj se skořicí a medem, který nás příjemně zahřál. Upekli jsme brambory v popelu, na kterých jsme si pochutnali. Posbírali jsme barevné listí a přilepili ho na malířskou paletu. Celý program jsme si užili! Těšíme se na příště. 

Ve třídě jsme si užili i Halloween. Oblékli jsme si strašidelné masky, vyrobili škrabošky a zatančili tanec s duchy a Stevem. Celý den se nesl ve strašidelném duchu a užili jsme si ho!

Vážení rodiče. V této době, kdy se střídají třídy v karanténě, připomínám tímto Pohádkové předplatné na rok 2021/2022. Snad se nás sejde co nejvíce. Zatím platí text na lístečku, který jsem posílala po dětech a nyní ho těm, ke kterým se text nedostal, překopíruji.

                                                                Hezký víkend a hodně zdraví         Jana Secká

 

 

Vážení rodiče.

V pondělí 22.11. je  ve VČD představení z Pohádkového předplatného 2021/2022. Divadelní společnost Julie Jurištové z Prahy uvádí pohádku Obušku, z pytle ven. Divadlo začíná v 17,00 hod. Délka představení je cca 65 minut.

Děti musí mít v divadle roušky, proto je prosím nezapomeňte.

Prozatím děti do 12 let nemusí mít testy. Pokud by se situace změnila, dáme včas vědět. Pokud budou nutné testy, otestujeme děti dopoledne ve škole.

Sejdeme se mezi 16,30 – 16,40 před divadlem, kde si děti převezmeme.

Situace není jednoduchá, a proto děkujeme za Vaši vstřícnost.

Jana Secká, Zuzana Shánělová, Lucie Vobořilová, Barbora Kafková

  

 

Už umíme napsat všechny samohlásky a dělá nám to radost. Podívejte jak jsme šikovní! Používáme na psaní nejen tužku nebo fix ale i modelínu.