backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.C

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

     Představení pod vedením paní Emy Kopecké, která je přímým potomkem loutkáře Matěje Kopeckého, bylo velmi zajímavé. V hudební revui velké loutky (marionety) tančily, zpívaly, cvičily a hrály na hudení nástroje. Setkání s marionetami byl krásný kulturní zážitek, který každého malého i velkého diváka pohladil po duši.                           Lada Michálková

 

  •  
  •  
  •  
  •  

     Ve středu 23. října  jsem se s dětmi vypravila do Kulturního domu Hronovická, kde na nás čekal hudebně-zábavný pořad od skupiny Marbo. Pořadem provázeli manželé Vrtalovi, kteří pro nás měli nachystaný koncert s kvalitní aparaturou a světelnými efekty. Děti si se zpěváky zazpívaly spoustu známých písniček, například Statistika nuda je, Hlava, ramena,nebo vybrané lidové písně. Skupina uvedla i několik skladeb z vlastní tvorby. Děti se do písniček s nadšením zapojovaly, zpívaly i tancovaly.

L.M.

V pátek  11. října k nám do školy ,,přiletěla" milá návštěva -  exotičtí papoušci.

Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí ze života papoušků v přírodě i v domácím chovu.

L.M.

My už máme po rekonstrukci:)

Pěkné podzimní dny přejí děti z 2.C a paní učitelka

L.M.

Vážení rodiče, milí druháčci,

první školní den se pomalu blíží a tak Vám píši několik informací k začátku školního roku.

V pondělí 2.9. se potkám s dětmi v 9:00hod v naší třídě. Výuka bude končit v 10:00hod. Děti, ať si přinesou desky. Obědy se vydávají od 10:00hod. do 11:30 hod. Provoz družiny je zajištěn.

V úterý, ve středu, ve čtvrtek a v pátek bude vyučování končit v 11:40hod.

 

Děti, přeji Vám mnoho úspěchů v nastávajícím školním roce a moc se na Vás těším.

tř. učitelka Lada Michálková

 

 

 

 

 

 

 

     Všem svým prvňáčkům přeji krásné prázdniny plné nevšedních zážitků a rodičům pohodové léto

bez domácích úkolů:)

 

Těším se  na viděnou v září.

Lada Michálková

 

Je to neuvěřitelné, jak nám ten  rok rychle utekl. Poslední týden ve škole je tu  a děti si ho parádně užily.

L. M.

 

V pondělí 10. června jsme se vydali na naši první společnou školu v přírodě. Autobusem jsme vyrazili do Olešnice    v Orlických horách, kde jsme se ubytovali na chatě Juráška. Moc se nám tu líbilo, protože to bylo hned u lesa. Samozřejmě jsme se také trošku učili, ale jenom dopoledne. Většinu času jsme trávili v přírodě. Chodili jsme na procházky, hráli hry, soutěžili a stavěli v lese domečky. Prožili jsme mnoho krásných zážitků při vydařeném počasí    a na závěr si užili karneval spojený s diskotékou. Pět dnů rychle uteklo a domů jsme se vrátili s novými poznatky      o přírodě a milou vzpomínkou.

Už se těšíme na příští rok, až zase vyjedeme!

Lada Michálková

 

      V pátek 31. května jsme s dětmi zavítali do sálu Krajské knihovny Pardubice, kde proběhlo slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře.

       Po uvítání  a připraveném programu dětí, pasoval pan král děti mečem a předal jim dárečky - knihu a průkazku do knihovny. Malým čtenářům přeji, aby do knihovny chodili často a rádi a prožili nezapomenutelné zážitky s knihou v ruce.

L. Michálková