backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.C

Ve středu 22.11. jsme se vydali do Ekocentra Paleta. Zde byl pro nás připravený program ,, Jeden za všechny, všichni za jednoho "smiley. Bylo to poučné a ještě jsme si společně zahráli několik her. J.S.

V úterý 31.10. se ve třídě sešly příšerky a čarodějnice. Seznámily se s historií halloweenu a dušiček. Učením nás provázely symboly těchto svátků. Všem to velmi slušelo. J.S.

Na závěr školního roku jsme společně vyrazili na jednodenní výlet do Fajnparku do Chlumce nad Cidlinou.

Za celoroční snahu ve školní lavici si v tento den děti z první a třetí třídy zaslouženě užily atrakce v největším zábavním parku ve východních Čechách. (Nejen) děti :-D si vyzkoušely trampolíny, jízdu ve vláčku, horolezeckou stěnu se skluzavkou, jízdu v jeepu, UFO autíčka, 10D kino a další atrakce.

Není proto divu, že jsme všichni byli z parku nadšení a odvezli jsme si domů spoustu nových zážitků. 

Všem dětem i rodičům děkujeme za hezký školní rok a přejeme pěkné prožití letních prázdnin.

Paní učitelky Zuzka a Jana a paní vychovatelky Míša a Lenka.

V předposledním týdnu tohoto školního roku jsme třídy 1. C a 3. C spojili, abychom vyjeli na školu v přírodě do Orlických hor.

Personál chaty Juráška v Olešnici v Orlických horách opět připravil perfektní zázemí a stravu a my jsme se tak mohli společně věnovat sportu, hrám, soutěžím, výletům, koupání i relaxaci. Užili jsme si tak perfektní týden v krásném prostředí a většině z nás se ani něchtělo vracet do každodenního ruchu velkého města. Už teď se těšíme na další společnou školu v přírodě.

Paní učitelky Jana a Zuzka a paní vychovatelky Míša a Lenka.

Pasování prvňáčků

Ve čtvrtek 25.5.2023 se uskutečnilo Pasování prvňáčků 1.C na čtenáře. Přítomni mohli být i rodiče či další rodinní příslušníci. Ve společenském sále pardubické radnice žáčci předvedli krátký program, kdy zarecitovali a zazpívali. Poté se král Vendelín ujal slavnostního aktu a přiložením meče na rameno učinil z malých školáků rytíře či rytířku krásného slova. Kromě glejtu s titulem děti obdržely i knihu.

Byl to pro všechny nezapomenutelný zážitek. J.S.

 

Protože 1. apríla připadlo v letošním roce na sobotu, vyhlásili jsme ,, Den šílených účesů“ na pátek 31.3. Někteří si opravdu dali s účesem práci a my všichni mohli obdivovat netradiční účesy.

Ze třídy byl vybrán jeden účes, komise dala ,, hlavy dohromady“ a vybrala šest

nejoriginálnějších účesů. Byli vybráni tito žáci :

1.C Lukáš Krema, 1.B Natálie Jiříčková, 4.C Sára Goga, 4.D Jakub Chocherčák,

6.A Nela Vacková, 8.C Dan Nykodym.

Z obrazové přílohy se můžete ,,pokochat“ i vy.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili. J.S. a B.K.