backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 4.B

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

V týdnu od 17. 9. do 21. 9. jsme absolvovali podzimní soustředění na Jívce, společně se spolužáky ze 4. A. Počasí jsme měli jak na objednávku - babí léto jak malované. Na zábavu, sportovní vybití, příjemně strávený volný čas a zážitky s kamarády jsme měli s sebou třídní učitelku Veroniku Slavíkovou, paní učitelku Lenochovou, paní asistentku Pavlínu Jezdinskou a pana trenéra Pepu Havlíčka. Byli jsme sehraná parta a sbírali zážitky jak na běžícím pásu - ať už v rámci týmového sportovního zápolení, tak při krásném výletě do Adršpachu, kde se k nám z ničeho nic připojil pohádkový dědeček, který nám parádně odvyprávěl komentáře ke všem skalám, které jsme míjeli, při hraní freesbee, při balancování na slack line, i při čase, který jsme měli jen pro sebe s kamarády při volné zábavě.

Zpátky jsme se vrátili ve stejném počtu, jako jsme odjeli, bez zranění a s vyhlídkou, že se moc těšíme na lyžařský výcvik.

Jak jsme se měli, si můžete prohlédnout :-).

Veronika Slavíková

Minulý týden jsme využili možnosti vstupu na plovárnu a také jsme si zalezli na horolezecké stěně. Moc nás to bavilo!

 

Včera nám počasí moc nepřálo, ale odpoledne se umoudřilo a zvládli jsme procházku do centra na zmrzlinu. Dnes jsme si zasoutěžili v postřehovém závodě, dohráli soutěž v přehazované a fotbalu a odpoledne se vydali na Stezku korunami stromů. Momentálně si užíváme diskotéku, kterou nás provází opravdový DJ - tatínek spolužačky a už se těšíme, až vám budeme vyprávět vše, co jsme zažili.

Zítra na viděnou,

Veronika Slavíková

Po zabydlení ve všem známé Modrokamenné boudě jsme si užili slunné odpoledne u chaty a strávili ho hraním různých her - fotbal, přehazovaná, také jsme využili místní trampolínu. Dnes jsme absolvovali celodenní výlet - ráno nás vyzvedl vláček, dovezl do Pece pod Sněžkou a po vystoupání na Hnědý vrch jsme se vydali přes Pražskou a Kolínskou boudu zpět do Jánských Lázní, odměnou nám byly krásně zralé borůvky. Všichni jsme v pořádku, zdraví a spokojení :-).

Dne 29. května proběhla na naší škole pěvecká soutěž s názvem Benešovský TURDUS. Žáci, předvedli skvělé výkony. Porota měla těžké rozhodování při výběru prvních třech míst. Nakonec rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Andrea Helvichová, 8. B

2.místo: Gabriela Mrkvičková, 8. C

3. místo: Nela Martínková, 8. B

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

Navštívili jsme Ekocentrum Paleta a v rámci zážitkového programu Jak to vidí nevidomí si vyzkoušeli, jaký je praktický život nevidomých lidí. Nejdříve jsme zkoušeli vymyslet, co vše slepí mohou a nemohou dělat a následně si ve dvojicích vyzkoušeli mnoho rutinních každodenních činností, které provází naše slepé spoluobčany stejně tak, jako nás. 

Uvědomili jsme si, jak velké štěstí máme, když můžeme svět normálně pozorovat.

Cestou do školy jsme se v horkém dopoledni odměnili zaslouženou zmrzlinou.

Veronika Slavíková

Dne 15. 5. 2018 se uskutečnilo krajské kolo Štafetového poháru. Na atletickém stadionu na Dukle se tentokrát sešlo dvanáct škol. Žáci a žákyně ze tříd 5. B, 4. A, 3. A a 3. B v této silné konkurenci vybojovali krásné čtvrté místo. Všem patří velký obdiv za bojovnost a výkony, které předvedli.

Děkujeme.

E.K.

V hodinách pracujeme nejen s učebnicemi, pracovními sešity a sešity, ale využíváme různé pomůcky k tomu, abychom procvičovali zajímavým zážitkovým způsobem.

Slovní druhy opakujeme třeba vymýšlením jednotlivých slov a skládáním z písmenek, pracujeme ve skupinkách.

Veronika Slavíková

S dětmi i rodiči jsme 25. dubna běželi Pardubickou devítku, bavilo nás nejen společné sportování, ale i krásné počasí a pocit, že se naší škole povedlo vybojovat krásné druhé místo!

Děkuji všem zúčastněným, Veronika Slavíková