backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 4.B

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

Podzim patřil tradičně orientačnímu běhu - liga škol Pardubic. Účastní se ti nejmladší (3. - 4. ročníky běhají podle fáborků), starší žáci (s mapou). Závod probíhal v lesích na Dubině.

Obě podzimní kola naše škola vyhrála.

Děkujeme všem za účast a skvělé výsledky. Uvidíme se  opět na jaře roku 2020, kdy nás čekají zbývající dvě kola.

PaaZ

Tento školní rok máme nové kamarády v MŠ Raisova. Opět se budeme vzájemně navštěvovat a obohacovat s předškoláčky. Seznámili jsme se, něco se o sobě dozvěděli a naučili společnou píseň. Těšíme se v listopadu na další setkání. :-)

Spolupráce s Univerzitou Pardubice (budoucí učitelé angličtiny) pokračuje i letošní školní rok. Studenti si připravují zajímavé hodiny angličtiny, vymýšlejí spoustu aktivit a zábavy. Individuální přístup, rozmanitý přízvuk i přístup si budeme užívat až do prosince. :-)

Užili jsme si krásný týden na Jívce. Počasí nám vyšlo, i když rána byla chladnější. Bylo hodně sportování, plavání, zpívání a společných her. Podívali jsme se za Krakonošem do skal, kde nás čekal vodopád a projížďka na lodičce po jezírku. 

Už se těšíme na další soustředění :-)

V pondělí jsme měli možnost zúčastnit se slavnotního vyhlášení atletikého čtyřboje, ve kterém naše škola získala nejvíce ocenění. Vyhlášení proběhlo v sále Jana Kašpara v Pardubicích a moc jsme si ho užili.

Atletický čtyřboj se skládá z běhu na 60m, skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem a z vytrvalostního běhu. Každý výkon je bodově ohodnocen a součet všech bodů třídy pak zprůměrován.

Více informací zde: https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/104104/temer-11-tisic-deti-v-kraji-se-ucastnilo-regionalnich-olympiad

Lenochová Lucie

Minulý týden jsme velmi příjemně strávili na Modrokamenné boudě. Počasí nás napínalo, ale nakonec si dalo říct. Podnikli jsme několik zajímavých výletů - do Janských Lázní pro oplatky, Stezkou korunami stromů a na farmapark Muchomůrka. Moc jsme si to užili a těšíme se na další :-)

Vybraní žáci z 3. až 5. ročníku se zúčastnili atletické soutěže Štafetový pohár.

V okresním kole jsme obsadili 1. místo a postoupili do krajského kola, kde na nás čekala bramborová medaile.

Dětem děkujeme za reprezentaci školy.

 

P.K.

Milí žáci.
Ve středu 5.kvetna, od 10:00 v DDM Delta se uskuteční závěrečné kolo přírodovědné poznávaci soutěže. Do tohoto kola postoupili vždy tři nejúspěšnější z ročníku. Výsledky jsou vyvěšeny na dveřích učebny přírodopisu. Odcházet budete ze školy (s paní asistentkou)a také se po skončení soutěže do školy vrátíte. Všem, kteří se zúčastnili školního kola, děkujeme a těšíme se zase za rok.
Sobolikova a Benedova

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-)