backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 4.B

Po zimních radovánkách si užíváme hezkého jarního počasí venku a občas zajdeme sportovat na horolezeckou stěnu Gekon.

Moc nás to baví, trénujeme akrobacii, silové prvky a orientaci v prostoru (nejen za světla :-).

Veronika Slavíková

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová

 

Letos jsme vyrazili do Herlíkovic v Krkonoších. Ubytování bylo v těsném dosahu sjezdovky, sjížděli jsme parádně až do ubytovny, sněhu jsme si objednali moře a výborně nám vařili - velké švédské stoly k snídani mluví za vše. K dispozici byla voda s citrónem, jablečný nebo pomerančový nápoj, čaj, pro dospělé káva a nepřeberné množství všeho možného k jídlu - vařená vajíčka, párky, různé druhy plátkových sýrů, různé druhy šunky a salámů, bílý jogurt s müsli, čerstvé ovoce, zelenina, kuličky do mléka a každý den také domácí koláč, skořicové šneky nebo kapsičky z listového těsta s nutellou. Polévku jsme měli v poledne i k večeři a druhé jídlo jsme si přidávali podle libosti, starali se o nás skvěle. Večery jsme trávili hraním společenských her a před spaním čtecí půlhodinkou, kdy jsme se po vykoupání sesedli všichni spolu na chodbě a každý jsme si pro sebe četl (včetně mě :-). 

Terény na běžky nebyly úplně ideální, ale i tak jsme si poradili, v pondělí jsme zažili mírně adrenalinový zážitek při sestupu z běžkařské trasy pěšky po kraji sjezdovky, občas jsme se vyváleli, ale o to víc se zasmáli, v pátek jsme absolvovali závod na běžkách přímo v areálu ubytování, kde jsme si udělali malý okruh.

Sjezdovky jsme využili na maximum, v Herlíkovicích si všichni přišli na své, jsou zde jak mírné, tak prudší sjezdovky a bonusem je, že jsou krásně široké, navíc jsou zde dvě sedačkové lanovky, takže jsme střídaly pomy a sedačky, abychom si trochu odpočinuli.

Myslím, že jsme si to společně prima užili :-).

Veronika Slavíková

Vánoční ringo bylo dlouho plánovanou akcí. Zúčastnily se děti ze 4. tříd ZŠ Benešovo nám. a 4. třídy ZŠ Dubina. Vše se uskutečnilo podle představ a všichni jsem si užili předvánoční čas hrou ringa. Děkuji všem za účast.

Lenochová Lucie

 

VÝSLEDKY

1. místo - ZŠ Benešovo nám. 4.A

2. místo - ZŠ Benešovo nám. 4.A

3. místo - ZŠ Benešovo nám. 4.B

4. místo - ZŠ Benešovo nám. 4.B

5. místo - ZŠ Dubina

6. místo - ZŠ Dubina

 

Čekání na letošní Vánoce jsme si zpříjemnili mnoha aktivitami, ať už návštěvou Ekocentra Paleta, turnajem v ringu, chozením na bruslení, návštěvou Mikuláše s jeho pomocníky, nebo lezením na horolezecké stěně.

Bylo to prima a těšíme se na zážitky v novém roce :-).

Veronika Slavíková

Advent začíná zítra, ale my jsme začali už v průběhu listopadu. Děti obdarovaly pejsky a kočičky v Městském útulku Pardubice v rámci projektu Jsem laskavec (https://www.nadacekj.cz/jsemlaskavec/), kromě pamlsků daly ze svých pokladniček ještě dalších 1.649 Kč! 

Také jsme mysleli na děti z dětských domovů a podělili jsme se s nimi o hračky, které již nepoužíváme, ve třídě jsme nashromáždili neuvěřitelných 27 krabic s dárečky (https://www.krabiceodbot.cz/).

A do třetice všeho doslova dobrého jsme chtěli být Ježíškova vnoučata, ale poblíž nás se nám to nepovedlo, tak jsme se vydali po vlastní ose do domova důchodců poblíž Pardubic. Babičky i dědové dostanou krásná osobní přáníčka, budou mít vyzdobený domov a také si pochutnají na dobrotách, které děti připravily a nakoupily se svými skvělými rodiči.

Děkuji všem,

Veronika Slavíková

Dnes jsme s dětmi navštívili Městský psí útulek v Pardubicích a donesli zvířátkům dobroty, které jsme pro ně nakoupili.V místní prodejně jsme se pozdravili s Albertem (kakadu žlutolící) a zazpívali mu písničku Skákal pes, kterou prý má nejradši :-).

Kromě dárečků děti nakoupily potřebné vybavení a dobroty pro zvířátka - za neuvěřitelných 1.469 Kč, které věnovaly ze svých pokladniček!

Prohlédli jsme si kočičky, pomazlili se s nimi a uvědomili si, jak je důležité nemyslet jen na sebe :-).

Veronika Slavíková

Dnes jsme prošli 90 minutovým zážitkovým workshopem týkajícího se zdravého stravování. Nejdřív jsme se zamysleli nad rozdíly ve stravování nyní a před 100 lety, poté jsme porovnávali skladbu týdenního jídelníčku v rodinách po celém světě a byli jsme překvapení z rozdílů mezi nimi. Poté už nadešel čas na to, zhostit se role kuchařů a připravit pro kamarády ze třídy hostinu ze zdravých surovin. Rozdělili jsme se do skupinek, přípravu zvládli perfektně a nakonec jsme si kolektivně pochutnali na ovocném salátu, jablkovém čaji, pomazánce z červené čočky a sladkém dezertu - jáhlových kuličkách. Domů jsme si odnesli recepty na všechno, co jsme dnes chystali a těšíme se, až je vyzkoušíme s těmi, které máme rádi :-).

Veronika Slavíková

Dnes jsme oslavili Halloween - na úvod jsme si popovídali o Dušičkách a jejich důležitosti a pak si vysvětlili americký svátek Halloween a rozdíly mezi nimi. Děti si užiliy celodenní možnost kostýmu a halloweenské pracovní listy v jednotlivých předmětech.

Veronika Slavíková

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás