backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 4.B

Zítra nás sice čeká ještě jeden den vstávání a odchod do školy, ale dnes jsme už neoficiálně ukončili školní vyučovací rok a třetí třídu, pomalu si musíme zvykat, že budeme sportovky 4. A a 4. B.
Na dnešní výpravě do města bylo opravdu cítit, že je konec školního roku.Bylo nás všude plno, důchodci byli najednou překvapeni, že třída Míru není v dopoledních hodinách prázdná jako obvykle. Nemůžeme však s jistotou říct, zda byli překvapeni příjemně. Spokojen byl ale určitě pan cukrář, protože jsme nebyli první ani poslední, kdo dnes atakoval jeho novou cukrárnu. Cestou zpět jsme se na Karlovině nezapomněli zmáchat ve fontáně, naštěstí nám díky počasí během cesty do školy vše téměř uschlo. 

Školní rok tedy končí, přejeme Vám všem krásné prázdniny.

tř. učitelky Petra Zahradníková a Milada Surá

Dopoledne běžecké štafety, balení, oběd a odjezd domů.

Děti byly bezvadné!!!

Tento den jsme ráno vyběhli hned po snídani na autobus směr Pec pod Sněžkou, odtud pěšky na Žižkovu boudu, kde jsme měli výborný oběd a pak přes Kolínskou boudu a Černohorské rašeliniště zpět k Modrokamence. Po návratu si děti nestačily ani odložit batohy a už mazaly na hřiště hrát fotbal a vybíjenou.

Dopoledne jsme pokračovali ve sportovních disciplínách a odpoledne jsme vyrazili na okruh kolem Honzova potoka (Horní Maršov) a zase zpět nahoru k Modrokamenné boudě.

Dopoledne jsme sotva stihli sportovní disciplíny a předpovídaný déšť nás uzavřel do chalupy. Odpolední hry a scénky ukončila discotéka, takže děti přeci jen šly spát unavené.

Příjezd do Jánských Lázní za totálního deště. Na chalupu jsme dorazili úplně mokří. Než jsme se ale stačili naobědvat, vybalit a zabydlet, počasí se umoudřilo, a tak jsme vyrazili ven obhlédnout okolí – území tetřívka.

V pátek 22. dubna se Benešovka připojila k desítkám tisíc škol po celém světě, aby oslavila „Den Země“. Cílem události bylo připomenout ekologickou zranitelnost naší planety a budovat u žáků cit pro ochranu životního prostředí.

V rámci „Dne Země“ byl pro žáky prvního stupně připraven venkovní program, kdy na jednotlivých stanovištích plnili různorodé úkoly. Důraz byl kladen na třídění odpadu a uvědomění si nebezpečí přílišného užívání plastů.

Žáci druhého stupně pracovali ve svých třídách s obrazovým a textovým materiálem, a to jak samostatně, tak ve skupinách. Program byl rozřazen podle ročníků následovně:

  • 6. ročník: spotřeba vody
  • 7. ročník: třídění odpadu a udržitelný rozvoj
  • 8. ročník: ochrana přírody
  • 9. ročník: odpovědnost občana a státu za životní prostředí

Děkujeme třídě 9.C a pedagogickému sboru za pomoc s organizací této pěkné akce, ze které si snad každý něco malého odnesl.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Petr Vojtěch

 

     V pondělí 4. 4. a v úterý 5. 4. 2022 hlasujeme pro nejbláznivější aprílový kostým! Stačí klinout na odkaz a přihlásit se školním e-mailem. yes 1 hvězdička je nejméně bodů (líbí nejméně), 5 hvězdiček nejvíce (líbí nejvíc).

 

heart MINIMISS BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/iMf7dXfzZ6

kiss MINIMISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/yX6QPvj5Fc

broken heart MISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/c0L3tf8SSR

 

     VYHLÁŠENÍ všech kategorií bude ve středu 6. 4. 2022. angel
 

Michaela Doubravová, vrchní porotce :)

V pátek 18.3.2022 se na naší škole uskutečnila soutěž Matematický klokan. Žáci podle jednotlivých kategorií Cvrček (2.+.3.r.), Klokánek (4. + 5.r.), Benjamín (6. + 7.) a Kadet (8. + 9.r.) řešili během jedné hodiny 24 slovních úloh z matematiky. Nejlepším třem řešitelům v jednotlivých kategoriích gratulujeme.

Poslední den je tu. Po komplikovaném balení zavazadel, třídění lyží a veškeré organizaci ohledně logistiky jsme se my bobisti přesunuli na svah pod chatou. Konečně jsme si užili jízdu na lopatě a válení ve sněhu. Celá akce se díkybohu obešla bez úrazů. Jediný problém bylo dolování sněhu z ponožek, kapes, čepic a roláků. Z převážné části z nás naštěstí opadal po důkladném ometení koštětem. 

Po posilnění řízkem jsme naložili veškerý náklad a vyrazili pod kopec k autobusu. Čeká nás ještě cesta domů, ale dopolední zimní radovánky definitivně ukončily náš pobyt v Krkonoších. Tak sportu zdar a zase přště na horách. 

Děti hýčkali a rozmazlovali: Milada Surá, Petra Zahradníková, Jirka Halík, Lenka Nováková, Lucka Jará, Miroslava Surá