backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 4.B

V příloze zasílám informace k lyžařskému výcviku 2020 :-)

MH

Projektový den

Dne 30. 1. 2020 se na naší škole konal projektový den Finanční gramotnost. Ve třídě jsme si povídali na téma peníze, mince, bankovky, platební karta, banka, cena zboží, příjmy, výdaje, dluh,… Na toto téma jsme ytvořili  myšlenkové mapy.

M. Hezká

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

Podzim patřil tradičně orientačnímu běhu - liga škol Pardubic. Účastní se ti nejmladší (3. - 4. ročníky běhají podle fáborků), starší žáci (s mapou). Závod probíhal v lesích na Dubině.

Obě podzimní kola naše škola vyhrála.

Děkujeme všem za účast a skvělé výsledky. Uvidíme se  opět na jaře roku 2020, kdy nás čekají zbývající dvě kola.

PaaZ

Tento školní rok máme nové kamarády v MŠ Raisova. Opět se budeme vzájemně navštěvovat a obohacovat s předškoláčky. Seznámili jsme se, něco se o sobě dozvěděli a naučili společnou píseň. Těšíme se v listopadu na další setkání. :-)

Spolupráce s Univerzitou Pardubice (budoucí učitelé angličtiny) pokračuje i letošní školní rok. Studenti si připravují zajímavé hodiny angličtiny, vymýšlejí spoustu aktivit a zábavy. Individuální přístup, rozmanitý přízvuk i přístup si budeme užívat až do prosince. :-)

Užili jsme si krásný týden na Jívce. Počasí nám vyšlo, i když rána byla chladnější. Bylo hodně sportování, plavání, zpívání a společných her. Podívali jsme se za Krakonošem do skal, kde nás čekal vodopád a projížďka na lodičce po jezírku. 

Už se těšíme na další soustředění :-)

V pondělí jsme měli možnost zúčastnit se slavnotního vyhlášení atletikého čtyřboje, ve kterém naše škola získala nejvíce ocenění. Vyhlášení proběhlo v sále Jana Kašpara v Pardubicích a moc jsme si ho užili.

Atletický čtyřboj se skládá z běhu na 60m, skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem a z vytrvalostního běhu. Každý výkon je bodově ohodnocen a součet všech bodů třídy pak zprůměrován.

Více informací zde: https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/104104/temer-11-tisic-deti-v-kraji-se-ucastnilo-regionalnich-olympiad

Lenochová Lucie

Minulý týden jsme velmi příjemně strávili na Modrokamenné boudě. Počasí nás napínalo, ale nakonec si dalo říct. Podnikli jsme několik zajímavých výletů - do Janských Lázní pro oplatky, Stezkou korunami stromů a na farmapark Muchomůrka. Moc jsme si to užili a těšíme se na další :-)

Vybraní žáci z 3. až 5. ročníku se zúčastnili atletické soutěže Štafetový pohár.

V okresním kole jsme obsadili 1. místo a postoupili do krajského kola, kde na nás čekala bramborová medaile.

Dětem děkujeme za reprezentaci školy.

 

P.K.