backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 8.A

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

Ve středu10.10.2018 se  naší škole konala přírodopisná soutěž KLOKAN pro žáky 8. a 9. ročníků. Přihlásilo se celkem 40 žáků. Žáci odpovídali během 40 minut na otázky z oblasti matematiky, fyziky, bilogie, chemie a zeměpisu.

Pořadí prvních pěti mít je následující:

1. místo Pavel Spěvák z 9.B

2. místo Michal Hybeš z 9.C

3. místoTomáš Bačina z 9.A

4. místo Jakub Kudláček z 9.A

5. místo Filip Haas z 8.A

 

Ve čtvrtek si dáme avízovaný test z probraného učiva (uč. str. 11-23). V příloze najdete PL.

Schobi

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 se odehrálo na pardubickém závodišti dramatické krajské kolo v přespolním běhu. Na start se postavila za naši školu čtveřice atletek, která svými výkony nenechala nikoho na pochybách, že jdou jen pro nejlepší pozice. Možná tomu napomohlo i vyladění před závodem a svačinka v podobě toustů a neodmyslitelné čokolády (ale přísahám, že o dopinku nemůže být ani slovo), ale holky šly na start uvolněné a v pohodě. Závod vypadal jako jasná záležitost běžecké jedničky Simči Ručové, ale posledních doslova pár metrů ji prohnala soupeřka, která vyvezla s sebou na třetí pozici úžasnou Páju Kubelkovou. Anička Němcová a Elča Tesařová pak na potvrzení benešovské převahy braly 10. a 11. místo. Byl to krásný zážitek a holky si plně zasloužily 1. místo družstev s postupem do republikového kola a můj neskonalý obdiv.

Schobi - podpora, toastonoš, držák na svršky =)

 

Zpráva pro rodiče

Dobrý den, zdravíme Vás z Benešovky a máme k Vám nalehavou prosbu. Máme pro Vás spoustu fotografií Vašich dětí jak závodí za ŠAK v atletice, ale protože se musíme  řídit zákonem o GPDR, nemůžeme fotky zvěřejňovat. Potřebujeme k tomu Váš souhlas. V praxi to znamená, že třídní učitelé souhlas od Vás shromáždí a odevzdají panu Skřivánkovi, který mi dá souhlas k zveřejnění fotek a článků. Jinak lze fotky zveřejňovat jen jako viz příloha a to by bylo škoda.

Zprávu podal HE2

Zdravíme všechny fanoušky přírody. V loňském školním roce v únoru jsme vyhlásili v pořadí už VI. ročník fotografické přírodopisné soutěže. Podívejte se do archivu na článek z února 2018, tam najdete veškeré informace o soutěži. Podívají se hlavně šestáci, protože jich se soutěž týká nově. Fotky dodávejte paní učitelce Sobolíkové a Benedové, ony vás informují jakou formou. Přimomínám jen základní informaci, soutěžíme ve třech katogoriích: krajina, fauna, flora včetně lišejníků a hub. Pro inspiraci přikládám par fotek.

Zapsal a fotil externista HE2 a jeho pes

V příloze najdete první část zápisů. Doporučuji se je stáhnout. Zápisy 31 - 36 jen pro zájemce.

DR

V příloze máte ke stažení pdf soubor se zápisy z chemie. Těším se na vzorně vedené sešity smiley.

DR

V pátek 14. 9. 2018 se zúčastníme přednášky "Osudové osmičky". Sraz v 8:10 před Aquacentrem Pardubice.

I. Schoberová