backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 8.A

Informace k poznávacímu zájezdu do Polska.

Omlouvám se za zmatky, ale vzhledem k epidemiologické situaci a nutnosti karantény po návratu z Polska dochází ke zrušení současného termínu zájezdu a budeme jednat o přesunu na jaro 2022.

 

Děkuji.

 

J. Mivaltová

 

Ve středu 13.10.2021 se první vyučovací hodinu na naší škole konala soutěž Přírodovědný Klokan pro žáky osmých a devátých ročníků. Řešitelé měli ve 40 minutách zodpovědět 24 otázek z matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí. Nejlepším prvním třem řešitelům gratuluji a ostatním zúčastněným děkujeme za chuť si zasoutěžit.

  1. místo: Honza Marel z 9.B a Míša Šelembová z 9.C
  1. místo Áďa Koppová z 8. B.

 

Dne 8.9.2021 se na druhém stupni naší školy konala úniková hra Fakescape. Hru vedli Pavel Brejcha a Tina Mizerová z Masarykovy univerzity. 
Na začátku hry jsme se rozdělili do skupin po 4 lidech a bylo nám puštěno úvodní, informační video. Po zhlédnutí jsme postupně dostali 4 úkoly - po dodělání jednoho úkolu skupina dostane další (odpovědi se zapisují). Když skupiny mají hotovo, odpovědi doplní na www.profesoruvtajnyblog.cz a dostanou se do knihovny, kde získají vakcíny - hlavní účel hry. 
Během hry se žáci naučí poznávat dezinformace a jako dodatek ověřovat fotky přes Tin Eye nebo Google Obrázky. 
Hra nás bavila a velice jsme si ji užili. 

Za žáky 2. stupně

Terka a Kája z 9. B

Na podzim jsme se žáky 6. a 7. ročníku vytvářeli výkresy do soutěže v rámci projektu "Pardubice - evropské město koní." Jejich úkolem bylo vytvořit libovolnou technikou výkres na téma "Velká pardubická". 

Do dalšího kola postoupily výkresy Elišky Tesařové ze 6. B, Ester Čihákové, Lukáše Fendricha, Adély Jirouškové, Adély Koppové a Adama Routnera ze 7. B.

Gratuluji všem postupujícím a nejvíce Ádě Koppové, která se svým výkresem obsadila 3. místo v kategorii 2. stupeň základních škol. Ceny na Vás čekají ve škole smiley. Zatím si je můžete prohlédnout v galerii.

Výkresy jsou vystaveny ve výloze Turistického informačního centra.

Ještě jednou děkuji všem žákům za účast a gratuluji postupujícím.

Darina Zelinková

Ahoj němčináři,

onlineschůzky budou probíhat v nj 1x týdně vždy ve středu v čase naší hodiny dle rozvrhu na platformě MS Teams. Jinak budete dostávat tamtéž zadanou práci k procvičování.

Pokud potřebujete konzultaci, kontaktujte mě - pořešíme individuálně.

Těším se na vás

Schobi

Vážení sportovci,

 

     vzhledem k současné epidemiologické situaci NEBUDE nyní probíhat ZDRAVOTNÍ a REHABILITAČNÍ CVIČENÍ, které bývá každou středu od 7:00 hod. v tělocvičně školy. 

                                                         Zdravotní cvičení | FITDANCEART Plzeň – lekce, kurzy

      Jakmile nám to okolnosti dovolí, lekce obnovíme. Budeme vás informovat. smiley 

     Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás! yes

 

Sylvie Vrzáčková a Michaela Doubravová

Od pondělí 21. do pátku 25. září se uskutečnilo podzimní soustředění 6. A a 7. A v rekreačním středisku Doubravka.  

 

Již od pondělí byl program nabitý, po příjezdu a ubytování byly děti losem rozděleny do šesti družstev. Tato družstva mezi sebou celý týden soutěžila. Žáci poměřili své síly ve frisbee, přehazované, běžeckých piškvorkách, azimutovém a orientačním běhu, ve vědomostních soutěžích a štafetách. Mimo soutěžení jsme se také věnovali turistice a poznávání okolí řeky Doubravy. Ve čtvrtek večer jsme si soustředění shrnuli, vyhodnotili a odměnili vítěze.  

 

Věříme, že se dětem soustředění líbilo a budou na něj rádi vzpomínat. 

Mokříž, Paarová a Štrofová

Milí žáci,

 

léto uteklo jako voda a už je tu zase škola. Doufám, že jste se dostatečně odreagovali a načerpali spoustu sil a dobré nálady, z nichž budete čerpat v následujících měsících.

Ráda bych vám všem touto cestou popřála úspěšný vstup do nového, snad už klidnějšího a pohodovějšího školního roku a zároveň se s Vámi rozloučila. Ve škole se teď nějaký čas vídat nebudeme, ale až mě někde potkáte s kočárkem, velice ráda si s vámi popovídám o tom, jak se vám daří a co je u vás nového.

Škoda, že jsme si toho společného času v uplynulém školním roce moc neužili, snad se svými novými vyučujícími budete mít víc štěstí. Věřím, že si na sebe brzy zvyknete a na společné hodiny se budete těšit.
Nezapomeňte, záleží i na vás, jak budou vaše vyučovací hodiny probíhat wink.

Budete mi chybět, mám vás ráda.

 

Mějte se krásně a někdy zase na viděnou.

 

Vaše K. Péková heart

Vážení rodiče, prarodiče, starší sourozenci,

ráda bych Vám poděkovala za ochotu a čas, který jste věnovali dětem při plnění jejich školních povinností. 

Přeji všem krásné léto, příjemnou dovolenou a načerpání elánu do dalšího období.

Se srdečným pozdravem D. Rutteová