backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 9.A

V rámci výuky dějepisu jsme v úterý 17. 9. 2019 navštívili výstavu instalovanou na Třídě Míru na téma "Než přišla svoboda".

Na dvaceti panelech se věnuje různým společenským tématům v době normalizace. Ukazuje občanům v 16 městech kraje situaci v různých oblastech života před rokem 1989 a změny, ke kterým mohlo díky sametové revoluci dojít. Vizuálně to není velká výstava, ale těch informací a fotografií je tam celá řada.

Ti, kteří byli přítomni v úvodní den, se mohli setkat se signatářkou Charty 77 paní Jarmilou Stibicovou, vyzkoušet si cvičení civilní obrany, zkusit si správně uvázat pionýrský šátek, vyplnit výjezdní doložku či otestovat své znalosti ohledně spartakiády. Výstava je v Pardubicích k vidění do 29. 9. 2019.

Schobi

V příloze najdete první část zápisů (1-24). Stáhněte si ji do počítače. Zápisy si prosím nepište dopředu.

DR

V příloze najdete první část zápisů (1-10). Přílohu si stáhněte do počítače. Zápisy si nepište dopředu.

DR

I letos se nám podařilo získat pro naši školu 20 míst v zájezdu (středa 23. 10. 2019) pořádaným Goethe-centrem Pardubice.

Můžete se těšit na jednodenní výlet  s poznávací hrou v ulicích města Bautzen a návštěvu představení Ganze Kerle! v německém znění s českými titulky v místním srbském divadle. Díky štědrým dotacím je cena zájezdu 300,-Kč!!! (zahrnuje: dopravu Pardubice-Bautzen-Pardubice, vstupenku do divadla, nezahrnuje: stravu, kapesné a pojištění).

Od pondělí 9. 9. 2019 bude na dveřích kabinetu NJ v 1. patře vyvěšený seznam, kam se mohou zájemci o tento výlet zapisovat (Pro vycestování je nutné mít platný cestovní pas příp. občanský průkaz). Neváhejte, pro každou třídu je rezervováno 5 míst.

Těšíme se

I. Schoberová + K. Vodáková

Pomůcky na hodiny výtvarné výchovy

  • Sada barevných papírů
  • Potřeby na malbu - temperové barvy, tácek, ploché štětce, nádoba na vodu, hadřík
  • Potřeby na kreslení - měkká tužka číslo 1, 2
  • Giocondy – mastné pastely nekupovat suché pastely
  • Nůžky, lepidlo
  • Igelit (noviny) na lavici

Dále budu v pátek 6.9.2019 vybírat 50,- Kč na výtvarné potřeby.

Děkuji Mikolinová.

Rádi bychom se s vámi podělili o radost z umístění našeho žáka ve finále matematické soutěže Pangea, které se konalo 17.5. v Národním muzeu v Praze. Robert Kracík z 8.A se mezi svými vrstevníky z republiky umístil na skvělém 27. místě. 

Velmi gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích. 

I.Fišerová

Ráno ve čtvrtek 5. června skupina čtrnácti žáků z druhého stupně nastoupila do rychlíku směr Brno. Tam se totiž konalo celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu, do kterého jsme se probojovali. Závod probíhal v členitém terénu parku Čertova rokle uprostřed sídliště Lesná. Z brněnského nádraží jsme se "šalinou" přepravili na místo startu. Intervalový závod začal v 11:30. Na účastníky čekala velice náročná trať  od 3km s 17 až 20 kontrolami. Ve velké konkurenci těch nejlepších běžců jsme bodovali. Přivezli jsme z Brna dvě krásná pátá místa, o která se postarali sourozenci Klára a Filip Haasovi. Klárka v kategorii D7, Filip v kategorii H9. Do třicátého místa se umístili Alexandra Tichá (14. místo), Michal Hybeš (17. místo), Anežka Sádovská (27. místo). Ostatní závodníci obsadili místa uprostřed výsledkové listiny. V celkovém pořadí škol nám patří 13. místo.

Děkuji Vám všem za maximální nasazení, bojovnost, vzornou reprezentaci naší školy a milou společnost s vámi. Zora Paarová

A je to tady - v pondělí10. 6. 2019 zvládneme závěrečný souhrnný test (k ruce budete mít učebnici i možnost zalistovat si v sešitech - takže výhoda pro ty, kteří si je poctivě vedli).

Schobi

Milí žáci.
Ve středu 5.kvetna, od 10:00 v DDM Delta se uskuteční závěrečné kolo přírodovědné poznávaci soutěže. Do tohoto kola postoupili vždy tři nejúspěšnější z ročníku. Výsledky jsou vyvěšeny na dveřích učebny přírodopisu. Odcházet budete ze školy (s paní asistentkou)a také se po skončení soutěže do školy vrátíte. Všem, kteří se zúčastnili školního kola, děkujeme a těšíme se zase za rok.
Sobolikova a Benedova