backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 9.A

V uplynulých týdnech probíhala online logická hra BRLOH. Žáci byli v maximálně čtyřčlenných skupinách, z naší školy se účastnilo 11 týmů žáků II. stupně. 
Od 8.11. vždy v pondělí žáci obdrželi sadu úkolů na týden, takto třikrát. Poté se vyhodnocovalo, kdo postoupí do semifinále. 
Z naší školy se to podařilo týmu ve složení: Klára Haasová, Eliška Jarešová a Alexandra Tichá. Gratulujeme za pěkný výsledek a těsí nás, s jakým zápalem se "Klasateli" pustily do řešení úkolů. 

I. Fišerová a P. Stuchlík

 

Dne 24.11. jsme za ne tak hezkého počasí vyrazili do příjemného prostředí Ekocentra Paleta, kde jsme pomocí zábavných aktivit měli být seznámeni s problematikou dnešní doby – alternativní zdroje energie. V dnešní době musíme dbát na to, abychom dalším generacím a i té naší usnadnili budoucí problematiku, která dříve či později nastane, a my nebudeme moct používat elektřinu. To, že nám bylo řečeno, abychom vědomě šetřili energii a zbytečně z našeho domu nedělali elektrický ráj, je samozřejmost, ale to, jak s ní naložíme v budoucnu, je klíčové. A přesně to jsme si všichni vyzkoušeli a některým z nás to jistě otevřelo oči o tom, co je nevyhnutelné. Naučila jsem se, že když však budeme nacházet nové a ekologičtější zdroje elektřiny, i naše planeta bude nadále tím nejkrásnějším místem ve vesmíru. A to za to stojí.  

                                                                                                                                     Tichá Alexandra 9.A 

 

V říjnu proběhlo v rámci hodin chemie školní kolo soutěže "Hledáme nejlepšího mladého chemika".

Deváťáci řešili různé úkoly a ověřovali si tak své znalosti z oblasti obecné a anorganické chemie.

Do dalšího kola soutěže, které se uskuteční 7. 12. v prostorách SPŠCH, postupují 3 nejlepší řešitelé, kterými jsou:

1. místo Klára Haasová 9. A

2. - 3. místo Erik Macák a Martin Patlevič 9. A

Všem zúčastněním děkuji a gratuluji postupujícím.

DZ

Informace k poznávacímu zájezdu do Polska.

Omlouvám se za zmatky, ale vzhledem k epidemiologické situaci a nutnosti karantény po návratu z Polska dochází ke zrušení současného termínu zájezdu a budeme jednat o přesunu na jaro 2022.

 

Děkuji.

 

J. Mivaltová

 

Vážení rodiče,

chtěla bych Vás informovat o aktualitách - akcích, které nás čekají, příp. máte jako zápisy ve sdělení rodičům v ZŽ: 

Včera19. 10. 2021 děti dostaly ke kontrole předtištěnou kopii přihlášky pro SŠ - prosím zkontrolujte všechny uvedené údaje - včetně nastavení zákonného zástupce). Změny vyznačte, napište datum a podepište. Budu vybírat v pátek 22.10.

Termín podání přihlášek na SŠ s talentovou zkouškou je do 30. 11. 2021!

- Ve čtvrtek 21. 10. 2021 se koná podzimní burza podzimního a zimního oblečení a sportovních potřeb - viz letáček, který obdržely děti.

- V pátek 22. 10. 2021 od 9:00 do 17:00 probíhá v Enteria Aréně Hitparáda škol a zaměstnavatelů parádního kraje. Info v MS Teams - tým Volba povolání + ZŽ sdělení rodičů z min. týdne. Na této akci platí opatření O-T-N. Děti se otestují antigenními testy ve škole 1. vyučovací hodinu a společně se vydáme na stadion. Návrat do školy během 4.h. - 5. vyučovací hodina a plavání dle rozvrhu. Děti, které se akce nezúčastní, se budou učit 1.-4.h dle náhradního rozvrhu ve škole. Prosím o info, pokud se z Vaší strany změnil zájem o tuto akci pod hlavičkou školy. 

Třídní schůzky se přesouvají na pondělí 15. 11. 2021 od 17:00

 

O dalších akcích budu průběžně informovat.

Děkuji za spolupráci

Darina Zelinková.

Dne 8.9.2021 se na druhém stupni naší školy konala úniková hra Fakescape. Hru vedli Pavel Brejcha a Tina Mizerová z Masarykovy univerzity. 
Na začátku hry jsme se rozdělili do skupin po 4 lidech a bylo nám puštěno úvodní, informační video. Po zhlédnutí jsme postupně dostali 4 úkoly - po dodělání jednoho úkolu skupina dostane další (odpovědi se zapisují). Když skupiny mají hotovo, odpovědi doplní na www.profesoruvtajnyblog.cz a dostanou se do knihovny, kde získají vakcíny - hlavní účel hry. 
Během hry se žáci naučí poznávat dezinformace a jako dodatek ověřovat fotky přes Tin Eye nebo Google Obrázky. 
Hra nás bavila a velice jsme si ji užili. 

Za žáky 2. stupně

Terka a Kája z 9. B

Vážení rodiče a moji milí osmáci,

ráda bych Vám ještě jednou poděkovala nejen za krásné květiny a dárečky - udělaly mi obrovskou radost - ale i za srdečné přijetí. Doufám, že ta "chemie" mezi námi bude fungovat i nadálewink

Přeji Vám krásné prázdniny plné sluníčka, pohody a hlavně skvělých zážitkůsmiley

Opatrujte se a v září se na Vás budu opět těšit na značkách v 9.A.

 

DZ

V úterý odcházíme v 9:30 směr třída Míru - možnost občerstvení. Samostatný odchod v 11:30. Oběd odhlášen.

Tiše záviďte a plačte, že jste s námi nebyli=)
Dnešní výlet do Hradeckých lesů se náramně vydařil. Počasí výletově příjemné i na skorokoupačku došlo. Vyladění skupiny výletníků pozitivní. V nohách min. 15 km + další naběhané desítky metrů na atrakcích.

Absolutně vyklidněni procházkou lesy jsme kolem poledne dorazili do místa, kde veškerá nashromážděná energie dostala možnost vytrysknout. Skryté pudy či nadání se ukázaly: elitní jednotky odstřelovačů, top-vítězové Drtivé porážky, Ronaldo a Schick v akci, Tiger Woods na minigolfu, včetně gladiátorů a mnohé další.

Těšilo nás i vás, tak zase příště!

I. S. + I. S.

Výuka dle rozvrhu do 25.6.2021.

28.6.-29.6.2021 zkrácené vyučování do 11:30.

30.6. vydávání vysvědčení 8:00-9:30, poté možnost jít na oběd.

Skříňky musí být vyklizeny do pátku 25.6. - nechte otevřené (zámky si odneste).

Učebnice vybírají do pátku 25.6. vyučující daných předmětů.

DZ