backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 9.A

Vážení žáci,

 

vzhledem k mé poněkud delší pracovní neschopnosti a blížícímu se konci pololetí jsem Vám dnes prostřednictvím paní učitelky Štruncové a zastupující paní učitelky na ČJ zaslala písemky z ČJ na tento týden.

Konkrétně se jedná o:

ST 15.1. - druhy vět podle postoje mluvčího   (probírali jste minulý týden)

PÁ 17.1. - významové poměry mezi VH

Obě písemky jsou zaměřené na prověření pochopení učiva (které jsme brali dokonce už i minulý rok) a svým rozsahem se vejdou do 5-10min. Osvěžte si tedy, prosím, své znalosti, jedná se o jedny z posledních známek v tomto pololetí.

 

Zdraví vás vaše češtinářka

K. Péková

 

PS: Nezapomeňte, že máte možnost získat známku také z referátu na literaturu wink.

 

Milí žáci,
vyhlašuji další kolo přírodovědné fotografické soutěže na téma: Čtyři roční období. Jedná se o pořízení čtyř fotografií z různých ročních období s přírodní tématikou.
Fotografie noste na flahsce do 20. května do kabinetu přírodopisu (p.u.Sobolikova).
Přeji mnoho štěstí při čekání na vhodný okamžik pro zmáčknutí spouště a pěkné chvíle strávené v přírodě.

Sobolikova

Připomínám všem, co se neúčastnili řádného termínu testu z DE, že  je čeká hned v hodině po prázdninách. Na stránkách tříd jsou k dispozici PL.

Někteří žáci zatím nedosáhli dostatečného počtu známek, je potřeba, aby přišli prokonzultovat možnosti klasifikace. Možnost kontaktu přes mail. Nenechávejte si to na poslední chvíli!

Schobi

Ve čtvrtek 19. 12. 2019 se uskutečnil u nás ve škole sportovní den pro druhý stupeň.  V rámci tohoto dne proběhl již druhý ročník Vánočního florbalového turnaje a dovednostních soutěží.  Třídy, od šestých po deváté ročníky, si sestavily týmy a ty se poté utkaly systémem „každý s každým“. Do turnaje se zapojili i učitelé a trenéři atletiky se svým týmem.  Vítězství jednoznačně patřilo devátým ročníkům, které nepřipustily ani jednu porážku. Druhé místo patřilo týmu učitelů a trenérů. O třetí příčce muselo rozhodnout až skóre, neboť zbývající tři týmy měly stejný počet bodů.  Nakonec třetí místo získaly osmé ročníky.

Děkujeme všem zúčastněným za maximální nasazení a sportovně strávený předvánoční čas.

Petra Štrofová a Jakub Mokříž

Minulý pátek 13.12.2019 jsme zadávala referát. V odkazu najdete, kdo má jaké téma a pokyny k vypracování referátu. Seznam najdete také u vás ve třídě na nástěnce.

Termín odevzdání je  pátek 10.ledna 2020.

Těším se na vaše referáty.

H. Mikolinová.

Ve středu 4. 12. 2019 jsme díky organizaci Post Bellum a jejím skvělým lektorkám Evě a Noemi prožili opět na vlastní kůži kus naší historie.

Zážitkový workshop na principu jednoduchého hraní rolí nabízí účastníkům pohled na události listopadu 1989 očima středoškolských studentů, kteří na své škole vyhlásí stávku coby vlastní příspěvek k prožívaným událostem. Každý z nich má jiné rodinné zázemí – někteří pocházejí z disidentského prostředí, jiní vnímají komunistický režim optikou státní propagandy a zbytek teprve teď zjišťuje, že když se o některých věcech doma nemluvilo, neznamená to, že na ně jejich rodiče neměli vlastní – odlišný názor.

Ve hře v roli si účastníci uvědomí, jaké momenty k propuknutí demonstrací a společenským změnám vedly a jaké důvody a motivace k nim lidé měli. Součástí workshopu je i diskuze o společenské a politické angažovanosti v každodenním světě.

Rozhodně to bylo obohacující dopoledne, které si užili všichni zúčastnění. Těšíme se na další příběhy poskládané ze vzpomínek pamětníků a přetavené do zábavné formy výuky.

Schobi

V příloze je ke stažení 3. díl zápisů.

DR

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

V pátek 22.11. se bude psát tématická práce. Zopakujte si vše, co jsme se od září učili, tj. slovní úlohy, rovnice a soustavy lineárních rovnic. 

I. Fišerová 

Ve dnech 7. a 8. 11. Jsme se vydali na poznávací zájezd do Polska. Naším prvním cílem bylo královské město Krakov.  Prohlédli jsme si kouzelné Staré město se zámkem, katedrálou a hrobkou polských králů. Po Královské cestě jsme sestoupili  z Wawelského návrší k největšímu středověkému náměstí v Evropě. Zájemci shlédli i Starou synagogu a židovský hřbitov ve čtvrti Kazimierz, která byla v minulosti centrem života židovské komunity. Druhý den hned po snídani jsme se vydali na prohlídku solných dolů ve ve městě Wieliczka nazývané „polskou solnou katedrálou“. Sestoupili jsme hluboko do podzemí a na 3,5 km dlouhé trase jsme obdivovali solné sochy historických i mýtických postav, nádhernou kapli s úžasnou výzdobou, podzemní jezero a malé muzeum přibližující historii těžby soli. Poté jsme vyrazili na poslední destinaci – Osvětim - největšího koncentračního a vyhlazovacího tábora v dějinách lidstva. Během několikahodinové prohlídky památníku a muzea nám místní odborný průvodce pověděl o historii tábora a provedl nás po objektech a celách. Součástí prohlídky byla i druhá část komplexu separační tábor Březinka.

Celý zájezd se vydařil, všichni byli spokojeni a už nyní plánujeme návštěvu dalších evropských měst.

 

Mivaltová, Vodáková, Schoberová