backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 9.A

Vážení rodiče,

jen znovu připomínám, co by měly mít Vaše děti v ZŽ.

Vyřazení 9. ročníků se koná  v úterý 25. června KD Hronovická. Začátek v 16 hodin.

Žáci mají být přítomni o hodinu dříve, tedy v 15 hod., aby mohli zkusit nácvik.

Děkuji za dochvilnost a prosím, abyste neodcházeli dřív,  než celé vyřazení všech tříd skončí.

Děkuji za pochopení.

ID

Do středy 19. 6. 2019 8:00 máte poslední možnost zabojovat o známky. Jedná se o opozdilce, kteří mohou posílat své příspěvky s dodatečnými dú na mail či osobně doručit do mých rukou. V případě nedodání do daného termínu, počítejte s horší variantou.
Schobi

Ráno ve čtvrtek 5. června skupina čtrnácti žáků z druhého stupně nastoupila do rychlíku směr Brno. Tam se totiž konalo celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu, do kterého jsme se probojovali. Závod probíhal v členitém terénu parku Čertova rokle uprostřed sídliště Lesná. Z brněnského nádraží jsme se "šalinou" přepravili na místo startu. Intervalový závod začal v 11:30. Na účastníky čekala velice náročná trať  od 3km s 17 až 20 kontrolami. Ve velké konkurenci těch nejlepších běžců jsme bodovali. Přivezli jsme z Brna dvě krásná pátá místa, o která se postarali sourozenci Klára a Filip Haasovi. Klárka v kategorii D7, Filip v kategorii H9. Do třicátého místa se umístili Alexandra Tichá (14. místo), Michal Hybeš (17. místo), Anežka Sádovská (27. místo). Ostatní závodníci obsadili místa uprostřed výsledkové listiny. V celkovém pořadí škol nám patří 13. místo.

Děkuji Vám všem za maximální nasazení, bojovnost, vzornou reprezentaci naší školy a milou společnost s vámi. Zora Paarová

Dějepis celý den formou zážitkového workshopu Den, kdy se mlčelo zažila i 9. A. Lektoři společnosti Post Bellum o. s. Markéta a František zaujali náročnou skupinu od prvních minut až po ty poslední příběhem seskládaným ze vzpomínek pamětníků a dalšími aktivitami. Tématem byla kolektivizace v 50. létech 20. století na vesnici.

Schobi

V květnu nás čeká dějepisný zážitkový workshop od společnosti Post Bellum o. s. v prostorách pardubického divadla Exil. Protože budou školit externí lektoři, potřebuji předem souhlas rodičů. Příslušné formuláře jsem rozdávala v hodinách, komu chybí, stavte se. Cena programu je 60,- Kč. Na program je vhodný kostým či alespoň doplněk ve stylu vesnice - 50. léta 20. století .

9. A - termín st. 15. 5. 2019 - peníze a podepsané souhlasy prosím v pondělí

9. B - termín st. 22. 5. 2019 - souhlasy prosím na hodiny dějepisu tento týden, peníze pí. uč. Klepalové, která vám bude dělat dohled.

Děkuji za spolupráci

Schobi

 

 

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Můžete si stáhnout 3. část zápisů z fyziky.

DR

Po měsíci a půl jsme se dočkali vyhodnocení školních kol matematické soutěže Pangea. A výsledky jsou pro naši školu velmi příznivé.V kategorii 8. tříd postupuje do celostátního kola Robert Kracík z 8.A, který v Pardubickém kraji obsadil 1. místo! 

Gratulujeme a přejeme skvělé výsledky i ve finálovém kole v Praze.

Fišerová

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová