backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 9.A

Na prosinec jsme si schovali téma kultury 1. republiky. Na fotografiích je vidět, že jsme si toto období vychutnali =)

Schobi

V úterý 18.12. proběhl na naší škole turnaj v piškvorkách. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií:

mladší kategorie (žáci 5., 6. a 7. tříd) a starší kategorie (žáci 8. a 9. tříd). Soutěžila mezi sebou pětičlenná družstva.

Výsledky jsou následující:

mladší kategorie

1.místo 7.B

2. místo 6.A

3. místo 5.A, B

starší kategorie

1.místo 9.B

2. místo 8.A

3. místo 8.B

Výhercům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme.

Fiš a Mik

 

 

 
 

Milí žáci a rodiče,

v pátek 21.12. se nevyučuje. Strávíme spolu ve třídě čtyři hodiny naplněné třídnickými záležitostmi. Na oběd tedy jdeme v 11:40 hod.

Ranní kroužek je.

Přeji Vám, žáci i rodiče, klidné, šťastné a pohodové vánoční svátky. V novém roce pak hodně zdraví, spokojenosti, úspěchů a především zvládání přijímacích zkoušek.

I. Dražková

Předvánoční čas spojený s chaosem a nestíháním jsem já a osm děvčat v úterý 18.12. prožily poklidně. Nasedly jsme ráno na vlak a odjely do Holic na místní gymnázium, kde se konal turnaj ve volejbalu. Výborně jsme si zahrály, poznaly jiná družstva a získaly zkušenosti. Děkuji všem za vzornou reprezentaci, přestože jsme nevyhrály. PaaZ

Vážení rodiče, milí žáci,

připomínám, že v pátek 14.12. je zrušeno plavání z důvodu důležité události. Jako každoročně se koná vyhlášení nejlepších sportovců. Začátek ve 13:30 hod.

Děti mají napsáno v Zápisníku žáka a vzhledem k tomu, že jsou posledním rokem žáky sportovní třídy, měli by se účastnit.

I. Dražková

Informace o tématech a podmínkách výtvarných soutěží najdete v následujících odkazech.

1)    XIX. ročník výtvarné soutěže "Příroda kolem nás"

2)    47. ročník výtvarné výstavy Lidice 2019 - vybrané téma CHEMIE 

https://www.nppodyji.cz/pohledem-detskych-vytvarniku-vyhlasujeme-19-rocnik-souteze?highlightWords=v%C3%BDtvarn%C3%A1+sout%C4%9B%C5%BE

https://www.mdvv-lidice.cz/aktualni/vyzva/

Termín u obou soutěží: do konce ledna 2019

Zájemci budou moci využít k tvorbě hodiny výtvarné výchovy. 

Přeji dobré nápady a elán do realizace.

DR

V pondělí 10. 12. 2018 v podvečerních hodinách se konala na prknech Divadla 29 závěrečná prezentace žákovských prací projektu "Příběhy našich sousedů" společnosti Post Bellum. Naši školu zastupoval tým ve složení: Zita Čížková, Andrea Helvichová, Michaela Filipová, Marek Michálek. Natali Badaljan, která se spolupodílela na všech odevzdávaných výstupech, držela palce na dálku z Moskvy.

Tato pětice odvážných rozhodně neměla jednoduchou pozici: během 2 měsíců zvládla navštívit pamětníka a natočit s ním rozhovor na diktafon, včetně nafocení fotografií - to bylo to jednodušší na celé práci. Věnovala spoustu svého volného času na vymýšlení a hlavně i přes mnohé obtíže dokončování všech výstupů jako např. fotodokumentační prezentace o práci týmu, prezentace pardubických míst s komentářem, kreslený životopis a další. Zapracovávala nekonečné připomínky týkající se obsahu (dějová historická posloupnost), formy (za čárkou a tečkou se vždy dělá mezera, před nimi ne) či délky (moc dlouhý scénář k audioreportáži i po 6. úpravě). Navštívila Český rozhlas Pardubice, kde natočila audioreportáž dle vlastního scénáře a Archiv, kde nafotili potřebné archiválie. Naučila se mnoho o práci v týmu a o tom, že jsou spoluzodpovědní za výsledek svého snažení. A to vše při všech svých aktivitách a pod časovým presem právě v pondělí originální formou odprezentovali při slavnostním večeru. Za svoji práci získali v silné konkurenci dalších 6 týmů to nejvyšší ocenění!

Pamětníkem, který s týmem spolupracoval, byl známý pardubický trenér atletiky p. Jiří Čechák, kterému touto cestou ještě jednou děkujeme za poskytnuté informace, fotografie, vstřícnost a čas. Na prezentaci byla přítomna jeho manželka Marcela s vnučkou Kateřinou a i jim patří naše díky za podporu.

Výsledky práce našeho Dreamteamu můžete shlédnout na:

www.pribehynasichsousedu.cz, kde bude následovně i videozáznam ze závěrečné prezentace.

https://www.pribehynasichsousedu.cz/pardubice/pardubice-2018-2019/cechak-jiri/

Týme, jsem na vás hrdá, co vše jste dokázali!

Schobi

 

 

Milí žáci a rodiče,

ještě jednou připomínám, že zítra po skončení basketu a florbalu pokračuje normální výuka dle rozvrhu.

ID

Zde jsou termíny:

kultura 1. republiky v kostýmech =)

9. A - 13. 12.

9. B - 6. 12.

9. C - 5. 12.

Stále platí, že zpracujete přidělené téma 2. sv. v. formou prezentace a seznámíte s ním spolužáky. Min. počet použitých zdrojů/pramenů je 3 z toho jeden bude kniha. Termíny průběžně budeme aktualizovat.

Schobi

Připomínám svým žákům, že v pondělí 3.12. od 7 hodin proběhne třídnická hodina, která je povinná pro všechny.

Přeji všem hezký adventní čas.

I. Dražková