backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 8.C

Milí rodiče a žáci,

chtěla bych vám poděkovat za všechny kytičky a dárečky a hlavně za spolupráci a podporu. Moc si toho vážím. Letošek byl mimořádnou zkouškou nás všech. 

Vám, rodičům, posílám po dětech jako poděkování maličkost (pro dobrou náladu, na nervy, na zastavení a zamyšlení) za všechnu péči, starostlivost a podporu, kterými jste nešetřili. Užijte si na vlně pohody čas dovolených, načerpejte sil a sluníčka. Postarejte se o sebe a nechejte o sebe pečovat - Vaše děti jsou správňáci, kteří spoustu věcí zvládnou. Budou Vás příští rok potřebovat v plné síle. A štěstí přeje připraveným! Nezanedbávejte se =)

Vám dětem, teda skoro-dospělákům, přeji krásné prááááááááááááááázdniny!!! Dávejte na sebe pozor a těším se na náš příští společný rok=)

Schobi

Bohové a osmáci musí být šílení =)

Bohové proto, že na nás seslali pomstu nebes a od 8 mrholilo, pak pršelo a pak lilo a jako bonus po skončení vysvitlo slunce, abychom měli hezký víkend.

Osmáci proto, že naprostá většina přišla či přijela bez pláštěnek/deštníků prakticky už na sraz promočená, což jsme dorazili při přesunu k ohništi za provazů vod padajících z nebe. Chápu, že v batozích dostaly přednost klobásky, hermelín či marshmellow před pláštěnkou. O to víc jsme si vychutnali teplo plamenů a chutnou krmi.

V mezičase se i počasí slitovalo a umožnilo pohyb po parku. I taková netradiční grilovačka byla zážitkem.
Příště: není špatné počasí ale jen špatné oblečení!

I. S. + I. S.

Tiše záviďte a plačte, že jste s námi nebyli=)
Dnešní výlet do Hradeckých lesů se náramně vydařil. Počasí výletově příjemné i na skorokoupačku došlo. Vyladění skupiny výletníků pozitivní. V nohách min. 15 km + další naběhané desítky metrů na atrakcích.

Absolutně vyklidněni procházkou lesy jsme kolem poledne dorazili do místa, kde veškerá nashromážděná energie dostala možnost vytrysknout. Skryté pudy či nadání se ukázaly: elitní jednotky odstřelovačů, top-vítězové Drtivé porážky, Ronaldo a Schick v akci, Tiger Woods na minigolfu, včetně gladiátorů a mnohé další.

Těšilo nás i vás, tak zase příště!

I. S. + I. S.

Výuka dle rozvrhu do 25.6.2021.

28.6.-29.6.2021 zkrácené vyučování do 11:30.

30.6. vydávání vysvědčení 8:00-9:30, poté možnost jít na oběd.

Skříňky musí být vyklizeny do pátku 25.6. - nechte otevřené (zámky si odneste).

Učebnice vybírají do pátku 25.6. vyučující daných předmětů.

Prosím o přinesení všech učebnic ve čtvrtek 24. 6. 2021 - ať můžete odevzdat a případně v pondělí jen doladit. Doma zkontrolujte, vygumujte poznámky, přilepte odpadávající listy, atd.

Děkuji za spolupráci

Schobi

Prázdniny se blíží a my si je přiblížíme!

Kde: Park na Špici

Kdy:  pátek 25. 6. 2021

Sraz: 8:30 před dřevěným mostem - vchod do parku

S sebou: sportovní oblečení+obuv, opalovací přípravek, něco na hlavu, něco na opečení/ogrilování k zakousnutí, pití, (piknikovou deku/míč/rakety na badminton, hry, ....), historky z distanční výuky (vyprávění, dramatizace, pantomima =), prázdninové vyladění laugh

Rozchod: 12:00 - samostatný odchod domů

Nezapomeňte ve čtvrtek donést podepsané lístečky.

I. Schoberová + I. Sobolíková

POTVRZENO:

Ve středu 23. 6. 2021 jedeme na výlet do HK - Hradecké lesy (8. B + 8. C + dobrovolníci 8. A)

Sraz: 8:00 před školou

S sebou: sportovní oblečení+obuv, opalovací přípravek, pláštěnka/deštník, svačina, pití, peníze na útratu, dobrou náladu! 

Ve 13:00 máme zamluvenou venkovní arénu s Laser game, minigolfem a gumovými atrakcemi. 

Odjezd z HK: 15:00

Příjezd ke Krematoriu Pardubice dle dopravní situace mezi 15:30/16:00. 

Poté samostatný odchod domů. 

Těšíme se na společné zážitky =)

I. Schoberová+I. Sobolíková

 

Ve středu 23.6.2021 plánujeme výlet do lesů u HK. Nedáme zabrat jen našim nohám s počtem km, ale počítáme se zpestřením s Laser game =)
Předběžná cena: 500,-(doprava + laser game + vstupné na rozhlednu).
Těšíme se
Irena Schoberová a Ivana Sobolíková

V srpnu 2021 proběhne v Pardubicích Sportovní park. Opět je možné získat karty za výhodnější cenu á 30,-/kus. Max. počet karet na osobu 4ks. Prosím o info a peníze do pátku 18.6. 2021 v případě zájmu. Děkuji
Schobi

Na podzim roku 2020 se žáci Martin Zachař, Rozálie Gajerová a Zuzana Lamberská z 8.C zapojili do soutěže Rozpočti si to, zaměřené na finanční gramotnost. Na úvod si vybrali svoji rodinu, s kterou prožívali různé radosti i strasti běžného života. Žáci průběžně plnili úkoly, které se týkaly zejména hospodaření s penězi rodiny a vytváření rodinného rozpočtu. Do soutěže se zapojilo více než 150 školních týmů z celé České republiky a na konci května 2021 bylo vyhlášeno 10 nejlepších, kteří postoupili do národního finále, které se konalo 4.6.2021.

Mezi deseti nejúspěšnějšími týmy byly také naši žáci. Měli z toho samozřejmě velikou radost, ale zároveň i spoustu „starostí“, protože jejich dalším úkolem bylo představit svoji rodinu (Goldenovi) a vytvořit video, ve kterém budou prezentovat běžný den této rodiny. Žáci se úkolu chopili s nadšením a mnoho dní trávili po škole a věnovali se natáčení a vylepšování jejich prezentace. Dne 4.6.2021 nastalo dlouho očekávané finále. V minulých letech finále probíhalo v Praze, ale tento rok vzhledem k situaci se uskutečnilo online. Každý z týmů tento den představil svoji rodinu a zodpověděl na dotazy porotců. Následně se již čekalo na celkové vyhodnocení. Naši žáci zvládli vše bravurně a v konkurenci škol z celé republiky se umístili na nádherném druhém místě. Měli z toho obrovskou radost, která se nedá slovy ani popsat.

Zuzce, Martinovi a Róze náleží velká gratulace k senzačnímu druhému místu a poděkování za odvedenou práci v průběhu celého roku. Osobně oceňuji kromě prokázaných znalostí zejména týmovou spolupráci a nadšení, s kterým se do soutěže pustili.

Jiří Kopecký