backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

I. stupeň

Dnes si děti ze 4. A a 4.B prošly projektovým dnem zaměřeným na 100 let výročí naší republiky. Na úvod jsme se všichni ozdobili trikolórou a poslechli skvěle se hodící písničku Za 100 let od Ewy Farné. Pak už nic nebránilo tomu odstartovat šestihodinový našlapaný program, kdy jsme si připomněli, jak vypadala škola před 100 lety, zaposlouchali se do odpovědí v dotazníku s pamětnicí narozenou v roce 1924 a uvědomili si, jak těžká doba to byla. Viděli jsme videa, týkající se vzniku Československa, Pražského jara 1968 i Sametové revoluce 1989, vyplňovali pracovní listy, povídali si o státních symbolech a seznámili se s důležitými osobnostmi naší země.

Byl to prima zážitkový den :-)!

Lucie Lenochová, Veronika Slavíková a Soňa Dobrá

 

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-)