backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

I. stupeň

V pondělí jsme rozjeli projekt "Lapbooky" na téma "Dinosauři". Sami jsme si vytvářeli takovou svou "interaktivní encyklopedii", pomocí níž jsme si procvičili co už víme o dinosaurech. A jak nám to šlo a jak nás to bavilo se můžete kouknout na fotkách ;-)

V sobotu 13. dubna jsme se i přes chladné počasí zúčastnili pardubického vinařského půlmaratonu - lidového běhu Vaňka Vaňhy. 

Všech 147 běžců se zápalem proběhlo vytyčenou trasou a díky této účasti jsme získali krásné 5. místo mezi 8 ohodnocenými školami, což nám přineslo 5.000 Kč na sportovní vybavení.

Cenu jsme osobně převzali z rukou zástupců města a olympioničky a držitelky světového rekordu na 800 m Jarmily Kratochvílové.

Všem účastníkům děkujeme a těšíme se příští rok!

Veronika Slavíková

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

  Do školního kola v šachu se mohl přihlásit každý žák. Nakonec se přihlásilo 18 žáků z prvního stupně a hrálo se formou každý s každým. Dnes se všichni šachisté dočkali výsledků. Postupuje prvních 8 nejlépe umístěných žáků (+ 2 náhradníci) do okresního kola, které se bude konat 10. 12. 2018.

Chěla bych všechny moc pochválit a budeme držet palce postupujícím do okresního kola!

 

Lenochová Lucie

Dnes si děti ze 4. A a 4.B prošly projektovým dnem zaměřeným na 100 let výročí naší republiky. Na úvod jsme se všichni ozdobili trikolórou a poslechli skvěle se hodící písničku Za 100 let od Ewy Farné. Pak už nic nebránilo tomu odstartovat šestihodinový našlapaný program, kdy jsme si připomněli, jak vypadala škola před 100 lety, zaposlouchali se do odpovědí v dotazníku s pamětnicí narozenou v roce 1924 a uvědomili si, jak těžká doba to byla. Viděli jsme videa, týkající se vzniku Československa, Pražského jara 1968 i Sametové revoluce 1989, vyplňovali pracovní listy, povídali si o státních symbolech a seznámili se s důležitými osobnostmi naší země.

Byl to prima zážitkový den :-)!

Lucie Lenochová, Veronika Slavíková a Soňa Dobrá