backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

I. stupeň

Dnes jsme měli vzácnou návštěvu, kterou jsme letos ani nečekali. Během dopoledne, k nám do tříd na 1. stupni, přišel čert s andělem. Měl dorazit i Mikuláš, ale hned ráno se ztratil. Andílek nadělil dětem sladkosti a čert postrašil zlobivé děti. Naštěstí si v pekle zapomněl pytel, tak žádného žáka neodnesl. Děti zazpívaly písničku nebo zarecitovaly básničku a dokonce musely některé slíbit, že už zlobit nebudou.

Těšíme se znovu za rok!

Mgr. Lucie Lenochová

Informace ke čtvrtečním závodům PRO PŘIHLÁŠENÉ ZÁVODNÍKY:

- sraz závodníků 11. 6. v 15:50 před školou

- s sebou - sportovní oblečení, pití

 

ZA NEPŘÍZNIVÝCH PODMÍNEK (DÉŠŤ) SE ZÁVODY RUŠÍ!

 

Děkuji za pochopení

Mgr. Lenochová Lucie

Výsledky závodů ze dne 9.6.2020:

https://online.atletika.cz/vysledky/44776?fbclid=IwAR3cs70lZrwm6xU1wiFJbroglUCCHqCbIe4h4wg6nIhMCCajG-e5CuhRoRw

 

Všem zúčastněným děkuji a gratuluji umístěným!

Lenochová Lucie

Informace k úterním závodům PRO PŘIHLÁŠENÉ ZÁVODNÍKY:

- sraz závodníků 9. 6. v 15:50 před školou

- s sebou - sportovní oblečení, pití

 

ZA NEPŘÍZNIVÝCH PODMÍNEK (DÉŠŤ) SE ZÁVODY RUŠÍ!

 

Děkuji za pochopení

Mgr. Lenochová Lucie

Vážení sportovní nadšenci a jejich rodiče,

v úterý  9. 6. a ve čtvrtek 11. 6. se uskuteční závody od 16 hodin u nás na ZŠ.

Přihlásit se můžete Vaší paní učitelce do 5.6. Účast je dobrovolná, děti se mohou účastnit třeba jen jednoho závodu. V úterý je naplánovaný běh na 60 m a ve čtvrtek hod kriketovým míčkem.

 

Moc se na Vás těšíme!

Mgr. Lenochová Lucie

Od soboty máme v 5. B krasobruslařskou mistryni České republiky.

Na Janičku Horčičkovou jsme moc pyšní :-)!

Veronika Slavíková

Máme za sebou krásnou závodní neděli.

Za ŠAK reprezentovali:

Kuboušková Valerie (60 m, skok daleký) ze 4. A, Vrbová Veronika a Bulisová Nela (60 m, skok daleký), Chovanec Adam (60 m - 3. místo, skok daleký, 600 m) a Lhotský Lukáš (60 m, 60 m překážek - 3. místo) z 5. A, Benda Jan a Bezdíček Lukáš z 5.B (60 m, skok daleký, 600 m).

Všem zúčastněným díky!

Lenochová Lucie

Dnes se nejlepší florbalisti z 5. A a 5. B utkali na vánočním florbalovém turnaji se zástupci dalších pardubických základních škol. V příjemné předvánoční atmosféře, podpořeni fanděním nehrajících žáků 5. tříd,  jsme vybojovali 1. místo (5. B s podporou Ondry Pelikána z 5. C) a 3. místo (5. A).

K výhře určitě pomohly i krásné nové dresy, které jsme s radostí provětrali :-).

Veronika Slavíková, Lucie Lenochová

A je to tu zase! I přes rozsáhlou rekonstrukci k nám i letos zavítal Mikuláš v doprovodu andělů a čertů. Navštívili nejen děti na prvním stupni, ale nahlédli i do tříd na stupni druhém. Mikuláš a jeho společníci poctivě odměnili všechny hodné děti a u zlobivců pozvedli varovně prst. Děti jim na oplátku zazpívaly nebo přednesly básničku. Ocenili i práci pedagogů, kteří to nemají vždy snadné. A my se budeme těšit, že se za námi podívají i příští rok.

 
Mivaltová

Dnes jsme se se zástupci 5. ročníku zúčastnili okresního kola florbalového turnaje - poháru ČEPS CUP základních škol pro 1. stupeň ZŠ v pardubické JABLOTRON Aréně.

Síly poměřilo celkem sedm týmů pardubických základních škol. Nejprve jsme se utkali se základní školou Studánka, zápas skončil 3:5. V kabině jsme se pořádně podpořili a do dalších bojů šli s nadšením, i proto jsme ve druhém zápase zvítězili nad základní školou Zdechovice 11:0 a ve třetím zápase s protihráči z Bohdanče 12:2.  V semifinále jsme se statečně prali o postup, ale zástupci ZŠ Resslova byli skutečně lepší. Do boje o bronzovou příčku jsme odcházeli s prohrou 3:6. V posledním zápase o důležitý bronz jsme napnuli všechny síly a zvítězili nad partou z Opatovic.

Náš tým ve složení Nikolas Linha a David Vondráček z 5. A, Václav Blažek, Filip Čermák, Ondřej Hlušička, Lukáš Bezdíček a Jan Benda z 5.B a Ondřej Pelikán z 5. C předvedl, že dokáže napnout síly a týmově zabojovat.

Do dalšího kola nepostupujeme, ale kluci nadšeně porovnávali síly s ostatními a celé dopoledne jsme si velmi užili, podpořeni fanděním zbývajícího osazenstva 5. B.

Veronika Slavíková