backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 1.C

Milí prvňáčkové, Velikonoce jsou za dveřmi. Letos budou trochu jiné, ale připomeňme si je obrázkovým tvořením, či povídáním o tradicích Velikonoc. Nezapomeňte se naučit velikonoční koledu (např. Slabikář str. 102 - 103).

Opakujte neustále čtení ze Slabikáře do str. 110,  i jiné čtení. 

V Písance č. 3 bychom měli být pomalu na str. 12( viz nahraný soubor - Písanka č. 3), k tomu vám poslouží odkaz: Bobbyho písanka - nácvik písmen. Vše máte na předchozích příspěvcích.

M - opakujte pojmy 1m - metr, 1l - litr, slovní úlohy o něco více, o něco méně: PS - do str. 25

Prv - pozorujte jarní přírodu, PS - Str. 51 - Svátky jara

VV, Pč - Velikonoční tvoření

Hodně sluníčka, lásky a zdraví  Vaše paní učitelka

 

Milí rodiče, děti, s ohledem na současnou situaci jsme nuceni zrušit naši školu v přírodě. Doufám, že si ji vynahradíme příští školní rok. Zálohu, kterou zaplatilo 6 rodičů, Vám bude vrácena v nejbližším možném termínu nebo mi zašlete číslo vašeho účtu na můj školní email: jirkova.zdena@benesovka.cz

Přikládám další pozdrav od spolužačky Berušky- Berinky.                      Děkuji za pochopení, Vaše p. učitelka

Milí moji prvňáčci, pošlu vám ještě něco na zpestření učiva. Jestlipak nezapomínáte na svoje rodiče a pomáháte jim s domácími pracemi? Tím myslím, že si uklidíte ve svém pokoji, ustelete si postýlku, umyjete nádobí nebo pomáháte i jinak. Třeba Vaneska K sází s maminkou jahodysmileya Šárinka vyrábí velikonoční zajíčky..Povídejte si s rodiči, poslouchejte pohádky, zpívejte si, můžete vyrábět velikonoční vajíčka z papíru. Spousty nápadů je na stránkách pinterest.com. Pomáhejte si mezi sebou, snažte si plnit úkoly co nejlépeyes Vaše paní učitelka

Hezký den všemsmiley

Doufám, že se máte dobře a všechno s zvládáte s lehkostí.

Tento týden stále opakujte slovní zásobu jídlo a pokuste se ji rozšířit pomocí následujícího videa  https://www.youtube.com/watch?v=lW5TXrKbsq4, - slovíčka opakujte nahlas.

Za odměnu si můžete pustit angličtinu s Hurvínkem, kde uslyšíte známá i nová slovíčka: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10756481407-anglictina-s-hurvinkem/214542157910011

 

Mějte se hezky, ať se Vám daří!!

 

Zdraví

 

K. Vodáková

Ahoj moji milí, děkuji vám za příspěvky, které mi posíláte na WhatsApp. Je vidět, že nám škola chybí, hlavně kamarádi. Přepošlu vám pár foteček vašich spolužáků. Ostatní, prosím, co jste se mi ještě neozvali, napište, volejte.

A nyní s chutí do další práce:smiley

Pokud jste zvládli v pohodě minulé učivo, pokračujte:

ČJ - Slabikář - čteme již po slovech zřetelně s porozuměním do str. 107, 108. Jsou zde nové slabiky Dě, Tě, Ně, Bě, Vě, Mě, stále čtěte tam i zpět ve Slabikáři.

Pro zdatnější čtenáře - vyberte si svoji oblíbenou knihu a čtěte si. Budeme si vypravovat o vašich knihách, hlavně abychom věděli, co čteme. Blíží se Velikonoce, tak se naučte pěknou velikonoční koledu.

PS - pokud jsme skončili na str. 26, pokračujte si dál podle vašeho úsilí, pouze 1 str. týdně.Je to opakování.

Psaní - Máme již hotovou písanku č, 2, tak pokračujte v nácviku dalších písmen podle přílohy Písanka č. 3.

Denně procvičujte psaní slov, vět, nezapomeňte, že věta začíná velkým písmenem a končí tečkou, otazníkem, vykřičníkem. Děkuji Sárince za krásně napsaný pozdrav. Procvičujte si opis ze psací podoby, ale i přepis z tiskací podoby. Např. U lesa je dům. Jak se máš? Zaměřte se na psaní velkých písmen : Irena, Jana, Roman 

Matematika - dokončili jsme str. 20, pokračujte dále do str. 23. zaměřte se na slovní úlohy.: o něco více, budeme sčítat. Je třeba si úlohu barevně znázornit. Procvičujte stále sčítání, odčítání do 20 bez přechodu desítky.

Napište si do sešitu sloupečky: str. 22, cv. 5 - zelené i žluté sloupečky, komu to jde , přidáme str. 23, cv.2. Zkuste si znázornit na počítadle..

PRV - pracujte v učebnici do str. 50, podle pokynů k jednotlivým úkolům: Jaro je tady, Příroda na jaře, U babičky na zahradě, Stromy a keře, Jaro na statku. Nezapomeňte na vycházky do přírody, pomáhejte na zahrádce. Pečlivě se starejte o vaše kytičky doma.

VV - Namalujte mi obrázek, jak se staráte o kytičky, či procházku do přírody.

Hv - Zpívejte si píseň Není nutno, není nutno: s rodiči, babičkou.. Snad brzy bude veselo!!! 

Tak, snad to už bude stačit, věřím, že to všichni společně zvládneme!! Děkuji rodičům za úžasný přístup a v týdnu se ještě ozvu s dalšími nápady. Opatrujte se, moc vás zdraví Vaše paní učitelka.heart

 

.

Ahoj děti, pro dobrou náladu vyrobte každý den alespoň 1 srdíčkoheartpro rodiče, babičky atd., protože vám nyní hodně pomáhají. Myslím na vás, Vaše p. učitelka

A ještě něco pěkného o jaru, mrkněte..