backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.C

Dne 29. května proběhla na naší škole pěvecká soutěž s názvem Benešovský TURDUS. Žáci, předvedli skvělé výkony. Porota měla těžké rozhodování při výběru prvních třech míst. Nakonec rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Andrea Helvichová, 8. B

2.místo: Gabriela Mrkvičková, 8. C

3. místo: Nela Martínková, 8. B

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Dobrý den,

 

během minulého týdne jsme se opět zapojili do ochutnávání tropického ovoce. Tentokrát jsme měli doopravdy veliký výběr převážně cizokrajného ovoce: karambola, avokádo, mango, kiwi, pomelo, nashi, mochna, ... Asi největším překvapením pro nás byla cherimoya, kterou jsme nikdo ze třídy neznali a tak jsme si s chutí k naší ochutnávce o ní něco přečetli. Jak nám všem chutnalo se můžete podívat na přiložených fotografiích.

Dobrý den,

celou zimu se nemůžeme dočkat sněhu, abychom se mohli koulovat, tak alespoň chodíme bruslit. Letos jsme byi třikrát v lednu a jednou v únoru. Tím jsme krasobruslařskou sezónu bohužel ukončili, protože během února až dubna jsme se přeorientovali na plavání. Tak snad příští školní rok se zase sejdeme na ledě v hojném počtu.

Hezký zbytek zimy Vám přeje Zuzana Shánělová

 

 

Krásné vánoční svátky a mnoho šťastných chvil v novém roce přeje 3. C

Dobrý den,

v pondělí 4. prosince jsme byli v Ekocentru Paleta na programu s názvem "Jak to vidí nevidomí". Dozvěděli jsme se spoustu informací o životě lidí s vadou očí. Vyzkoušeli jsme si některé každodenní činnosti, které tito lidé s vadou zraku či úplnou ztrátou zraku musí zvládat. Myslím si, že jsme se mnoho nového dozvěděli, ale především jsme si uvědomili, že život a zdraví nejsou samozřejmostí.

Dobrý den,

školní rok je v plném proudu a my jsme již třeťáci. Není to sice žádná katastrofa, ale také to již není žádná legrace. Věřím, že i doma se s dětmi snažíte procvičovat, jen je to moc asi nebaví :-( Ve škole se často  zapotí a doma by si chtěli hrát, ale někdy je potřeba sem tam něco procvičit. Abyste nemuseli stále vymýšlet nějaké úkoly či kupovat pracovní sešity, píšu zde několik dobrých webů na procvičování. Určitě to děti bude bavit a vy si u toho budete moci vypít třeba kafe. Každé dítě v jejich věku chce jít na počítač či tablet, tak proč tuto touhu nepodpořit smysluplnou činností.

skolakov.eu

matematika.hrou.cz

www.onlinecviceni.cz

 

Pod heslem "Všeho s mírou" přeji krásný prodloužený víkend

Zuzana Shánělová

Ve středu jsme byli společně 2. C a 5. C na výletě v zábavném parku Mirakulum. Je to bývalý vojenský objekt, který je z části použit a využit nejen pro děti. Velikost parku je zhruba 10ha. Děti měli spoustu příležitostí vyzkoušet obří houpačky, trampolíny, tobogány a v neposlední řadě také částečně vodní svět. Počasí nám přálo a my jsme se z výletu vrátili šťastni a plní zážitků.

Všem přejeme pohovové prázdniny plné sluníčka.

Zuzana Shánělová a Jana Secká

Dnes se celý první stupeň obohatil o krásné a poučné divadelní představení Vikingové.

Dozvěděli jsme se spoustu informací z historie, byly nám vysvětleny některé fámy, které jsou z historického hlediska nemožné a dokonce jsme se i my děti zapojili do válečného tažení.

Celé představení je z dílny divadelní a šermířské skupiny Pernštejni, kteří své vystoupení mají nejen poučné, ale i zábavné. Doufáme, že i příští školní rok k nám zavítají s dalším historických tématem.