backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.C

Letošní výlet jsme pojali na vlně vzdělání. Zajeli jsme se podívat do nově otevřeného vzdělávacího centra Planeta Hlinsko. Centrum stálo město Hlinsko cca 25 mil a slavnostní otevření proběhlo v září 2023. Celý areál se nachází ve 3. a 4. patře nově zrekonstruované budovy středního odborného učiliště, bývalé budovy firmy Tesla.

S paní lektorkou a poté i sami jsme si prošli tři nádherné části tohoto projektu s názvy hydrosféra, litosféra a atmosféra. Moc jsme si celý výlet užili a monoho nového se naučili. Všem malým i velkým vědcům vřele doporučujeme návštěvu, třeba i ve dnech špatného počasí. 

Školu v přírodě jsme strávili v Orlických horách na chatě Jurášce. 

Začátek dne jsme strávili ve třídě, kde jsme si povídali o naší planetě a o světe ve kterém žijeme. Ve třídě děti plnily úkoly a procházely jednotlivá stanoviště. Další program na nás čekal na školním hřišti, kde si pro nás žáci z 8.tříd připravili stanoviště, která přímo navazovala na témata kterými jsme začali den. 

Se zimou jsme se rozloučili v muzeum Mázhaus, kde jsme se seznámili s čarodějnicí Moranou. Jaro jsme naopak přivítali Velikonočním jarmarkem na naší škole. 

28.11. nás navštívila paní Zamastilová se svou Agamou. Děkujeme za přednášku a už teď se těšíme na další návštěvu.

23.6. jsme vyrazili na školní výlet do Choltic, kde na nás čekal choltický vodník Pepa. Po seznámení se s černým divadlem jsme navštívili místní hřiště a výlet zakončili točenou zmrzlinou. 

Na 1.6. žáci z 9.B připravili dětský den pro kolky a kluky z prvního stupně. 

Moc děkujeme za přípravu stanovišť a zde je několik málo fotek naší 2.C