backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.B

Další sport, který naše třída nesmí vynechat, je bruslení a tak se únorové čtvrtky nesou v bruslařském duchu. Někteří dělají pokroky ještě s hrazdičkou v ruce, jiní už se prohánějí po ledě jako blesk. Zdatnější bruslaři už si nechali změřit, za jak dlouho ujedou kolečko - nejrychlejší je samozřejmě náš Ríša. Všichni si zkusili slalomy a různé jízdy zručnosti. Do školy se sice vracíme unavení, ale vždy spokojení :)

Naše 3.B

V rámci projektu Ovoce do škol, nám přišel tzv. exotický ochutnávkový koš. Našli jsme v něm mango, granátové jablko, kiwi a avokádo. Paní učitelka vše před vyučováním nakrájela a tak na nás čekala velká ochutnávka.

Někteří jedli toto ovoce úplně poprvé a bylo legrační sledovat protažené obličeje a ksichtíky těch, kterým toto ovoce příliš nezachutnalo. Jasně to dala najevo jedna z nás, která prohlásila: "Tak mango už nikdy!!!".

Jiným naopak tyto novinky velmi chutnaly a brali si i kousíček na ochutnávku pro své maminky a tatínky :) 

Naše 3.B

Už od října chodíme každou první středu v měsíci na horolezeckou stěnu. Pro některé představuje velkou výzvu, někteří jsou zde jako doma. Lekce na stěně obsahuje tři složky - boulder, kde cvičíme techniku a taktiku lezení, parkur, kde zdokonalujeme naši obratnost, a lezení na velké horolezecké stěně, kde tyto schopnosti spojíme. 

Pracujeme na sobě a už teď jsou vidět naše pokroky. Tak uvidíme, kam se dopracujeme v červnu :)

Naše 3.B

Naše třída se na Vánoce chystala celý měsíc. Od 28. listopadu jsme každý den zapalovali svíčky na adventním věnci. Vždy v pondělí nás kromě další svíčky čekalo také video a pracovní list věnující se Vánoční nebo adventní tématice. Proto teď už každý z nás ví, co znamená slovo advent, jaká tradice se pojí se svátkem svaté Barbory, kdo to byl svatý Mikuláš a jaký dobrý čin vykonal, proč staří Germáni nosili do svých domů stromeček i s kořeny nebo proč se dříve v zimě zvonilo na zvonečky. 

Poslední týden jsme ale vánoční atmosféře propadli naplno. V pondělí jsme zavítali do Východočeského divadla na představení Vánoční hvězda. V divadle jsme se chovali jako pravé dámy a gentlemani, proto nás i paní učitelka moc chválila. Cestou do školy jsme se podívali na krásně zasněžené Pernštýnské náměstí a s údivem hleděli na vánoční strom. Úterý se neslo ve znamení dokončování dárečků pro rodiče. Na konci dne jsme tak mohli výrobky zabalit do balícího papíru a s radostí je donést domů pod stromeček zvědavým rodičům. Ve středu jsme se pustili do různých her s Vánoční tematikou. Největší byla úniková hra, během níž jsme museli vyluštit 6 úkolů, které nám poskytly čísla do velké šifry, jejíž výsledek nám dal kód pro otevření dveří, za nimiž čekala sladká odměna.

Čtvrtek byl náš poslední den v tomto kalendářním roce. Povídali jsme si, jak každá rodina slaví Vánoce, zahráli jsme si Vánoční deskovku a pak už jsme netrpělivě čekali, co najdeme pod stromečkem. A že těch dárků bylo! Postupně jsme roztrhali papíry a nadšeně se chlubili ostatním spolužákům úžasnými dárečky. Nakonec jsme si pustili pohádku O dvanácti měsíčkách a nacpali se skvělým cukrovím od našich maminek. Pak už jsme se rozloučili, popřáli si krásné Vánoce a šťastný Nový rok a vydali se domů prožít stejně krásné sváteční chvilky i s našimi rodinami. 

Naše 3.B

V úterý 6.12. jsme se vydali do Ekocentra Paleta, kde nás čekal program s názvem Krmítka. Než ale došlo k samotné výrobě, museli jsme se do života ptáčků více vcítit. Nejprve jsme si povídali o hladu, o ptácích stěhovavých, ale i o těch, kteří zůstávají přes zimu tady u nás a musejí za těžkých podmínek shánět potravu. Naučili jsme se také poznávat několik nových ptáčků jako hýl, sýkora úhelníček, strnad, drozd, stehlík a spoustu dalších. Dále jsme jako ptáčci pomocí nohou sbírali zrníčka (papírové kuličky). Některým to šlo jako po másle, u některých jsme se báli, že zimu nepřežijí.

Nakonec jsme vyrobili tři druhy krmítek – šiškové, květináčové a klasické dřevěné. Dřevěné bylo prací celé třídy, vystřídali jsme se u zatloukání, řezání i vrtání všichni. Poděkovali jsme lektorovi a s taškou plnou dobrot pro ptáčky jsme vyrazili zpět do školy. Krmítka se rozvěšela na školním dvoře a velké dřevěné se umístilo na parapet okna naší třídy, abychom mohli pozorně sledovat ptáčky, které teď již díky absolvovanému programu poznáme.

3.B

 

V pondělí 31.10. se u nás ve třídě stala zvláštní věc! Místo paní učitelky, paní asistentky a žáků přišli do školy kostlivci, čarodějové a čarodějnice, duchové, zombie a další jiné příšerky. Slavili jsme totiž halloween!

Strašidelný den jsme zahájili už v tělocviku zombie honěnou a fotbálkovým turnajem příšer. Pak jsme se přesunuli na školní zahradu, kde už byla přichystána stezka hrdinů. Z domu č. 49 totiž utekl duch a naším úkolem bylo vyluštit různé úkoly a šifry, které nám daly  písmena pro tajné zaklínadlo k otevření magické knihy. Nakonec jsme provedli ještě speciální rituál zmáčknutí měsíce a zlý duch se vrátil zpět do domu. 

Kromě stezky jsme sepisovali také svoje halloweenské příběhy (u některých skoro až horory), řešili obrázkové "rovnice", šifrované násobení i běhací příklady. 

Nakonec jsme se vrátili do školy a pochutnali si na výborných prstech čarodějnice, duších a dalších strašidelných dobrotách, které upekly naše maminky.

Byl to den plný tajemna, strašidel, ale hlavně zábavy!

3.B

Čtrnáct dní jsme v prvouce intenzivně pracovali na projektu Naše Pardubice.

Luštili jsme křížovky, skládali rozstříhané obrázky, četli texty, kreslili a sledovali videa, která nám pomohla lépe poznat naše město. Nyní už poznáme památky. Známe nejen pověst o koni ve znaku města, ale také další pověsti, jako například o vyhlášeném pardubickém perníku nebo o studni na Kunětické hoře. Dokážeme povídat o Velké pardubické nebo o významných rodácích jako je Jan Kašpar nebo třeba Dominik Hašek.

Zkrátka známe teď naše Pardubice zase o kapánek lépe.

Třída 3.B

Poslední zářijový týden jsme odložili učebnice a aktovky jsme nechali v rohu pokojíčku. Místo toho jsme sbalili kufry, obuli tenisky a vyrazili směr Jívka, abychom si užili týdenní sportovní soustředění. Cesta autobusem rychle utekla a už jsme byli u našeho penzionu. Kluci jako správní gentlemani, vynesli holkám kufry až do pokojů. Nyní už jsme si mohli jen užívat sportu.

V pondělí jsme strávili celé odpoledne v lese hraním her a stavěním domečkům z přírodnin. Večer jsme hráli bingo a před spaním jsme napjatě poslouchali první kapitoly z knížky Pachatelé dobrých skutků. 

Úterý již přineslo první atletické disciplíny - skok přes švihadlo za 30s, hod na cíl, skok z místa a hluboký předklon. Všichni plně napjali své síly a na stanovištích ze sebe vydali maximum. Odpoledne jsme si užili koupání v bazénu, na které bedlivě dohlížela Zuzka. Po večeři jsme stihli první zápasy v turnaji ve fotbale a přehazované. Neminulo nás ani večerní čtení Pachatelů dobrých skutků. 

Ve středu jsme absolvolali další sérii atletických dispiclín - běh na 60 m, trojskok, hod krikeťákem  a dřepy za 30s. Z disciplín jsme zamířili přímo na hřiště, kde proběhl další zápas ve fotbale a přehazované. Odpoledne začalo pršet jako z konve, tak jsme místo výletu luštili hádanky a skrývačky ve větách. Po večeři přestalo pršet, a tak jsme ještě na chvíli vyběhli sportovat. Před spaním jsme si poslechli, jak hlavní hrdinové kreativně maskovali absenci domácího úkolu neviditelným inkoustem. 

Ve čtvrtek jsme zvládli poslední sérii disciplín - hvězdicový běh, přeskok, hod granátem a  medicinbálem. Hlavně v hvězdicovém běhu jsme vymýšleli různé strategie a několikrát zlepšovali své výsledky. Uzavřeli jsme také turnaj ve fotbale a přehazované. Odpoledne nás opět čekal bazén a večer čtení. 

V pátek ráno jsme začali balením. I přes mnohé obtíže jsme nacpali vše do kufrů. Venku jsme si ještě zaběhali štafety a změřili si síly v přetahování. Nakonec přišlo vyhlášení výsledků, na které všichni s napjetím čekali:

V soutěži týmů se umístili:

1. místo - ŽLUTÍ

2. místo - MODŘÍ

3. místo - ČERVENÍ a ORANŽOVÍ

V celkovém bodování atletických disciplín pak:

HOLKY:

1. místo - Johanka

2. místo - Ellča

3. místo - Niky Hemská

KLUCI:

1. místo - Kubík

2. místo - Niky Šulc

3. místo - Alda

 

Gratulujeme vítězům i všem zůčastněným za nasazení.

Po vyhlášení už jsme jen naložili věci do autobusu a celí natěšení vyrazili do Pardubic. U školy na nás čekali rodiče, kteří si nás rozebrali a odvezli domů.

Tak takový byl náš sportovní týden...

                                                                3.B

 

V pátek 22. dubna se Benešovka připojila k desítkám tisíc škol po celém světě, aby oslavila „Den Země“. Cílem události bylo připomenout ekologickou zranitelnost naší planety a budovat u žáků cit pro ochranu životního prostředí.

V rámci „Dne Země“ byl pro žáky prvního stupně připraven venkovní program, kdy na jednotlivých stanovištích plnili různorodé úkoly. Důraz byl kladen na třídění odpadu a uvědomění si nebezpečí přílišného užívání plastů.

Žáci druhého stupně pracovali ve svých třídách s obrazovým a textovým materiálem, a to jak samostatně, tak ve skupinách. Program byl rozřazen podle ročníků následovně:

  • 6. ročník: spotřeba vody
  • 7. ročník: třídění odpadu a udržitelný rozvoj
  • 8. ročník: ochrana přírody
  • 9. ročník: odpovědnost občana a státu za životní prostředí

Děkujeme třídě 9.C a pedagogickému sboru za pomoc s organizací této pěkné akce, ze které si snad každý něco malého odnesl.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Petr Vojtěch

 

     V pondělí 4. 4. a v úterý 5. 4. 2022 hlasujeme pro nejbláznivější aprílový kostým! Stačí klinout na odkaz a přihlásit se školním e-mailem. yes 1 hvězdička je nejméně bodů (líbí nejméně), 5 hvězdiček nejvíce (líbí nejvíc).

 

heart MINIMISS BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/iMf7dXfzZ6

kiss MINIMISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/yX6QPvj5Fc

broken heart MISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/c0L3tf8SSR

 

     VYHLÁŠENÍ všech kategorií bude ve středu 6. 4. 2022. angel
 

Michaela Doubravová, vrchní porotce :)