backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.B

Dne 28.5. jsme navštívili EKOCENTRUM PALETA.Téma bylo HRAČKY. Děti si vyzkoušely s jakými hračkami si dříve děti hrály.Zkoušeli jsme hru FAZOLKY V HRSTI, DŘEVĚNOU KÁČU a nejvíc nás bavili GORODKY.Neodradilo nás deštivé počasí a dopoledne jsme si hezky užili. M.Ch.

Školní výlet jsme si vymysleli za zvířátky. Navštívili jsme Zoo ve Dvoře Králové. Děti se nejvíce těšily na surikaty a na opičky.

Výlet jsme si moc užili a do zoo se určitě znovu podíváme.

 

P.K.

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová

 

Na náš první lyžařský výcvik jsme se vydali do Orlických hor - Olešnice. Děti zaslouží velikánskou pochvalu. Od středy jsme všichni lyžovali na sjezdovce.

Užili jsme si nejenom lyžování, ale také jinou zábavu. Poslechli jsme si vyprávění o putování po Norsku, zatancovali si na diskotéce v karnevalových maskách, bobovali nebo si vyzkoušeli slalomový závod s časomírou.

Příští rok zase všichni pojedeme.

P.K.

I my se připravili na svátek Halloween

Měli jsme krásný začátek školního roku. Na Jívku jsme se moc těšili a takhle jsme si to užili.... Koukněte na fotky :) M.T., P.K.

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás