backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.B

Minulý týden jsme velmi příjemně strávili na Modrokamenné boudě. Počasí nás napínalo, ale nakonec si dalo říct. Podnikli jsme několik zajímavých výletů - do Janských Lázní pro oplatky, Stezkou korunami stromů a na farmapark Muchomůrka. Moc jsme si to užili a těšíme se na další :-)

Vybraní žáci z 3. až 5. ročníku se zúčastnili atletické soutěže Štafetový pohár.

V okresním kole jsme obsadili 1. místo a postoupili do krajského kola, kde na nás čekala bramborová medaile.

Dětem děkujeme za reprezentaci školy.

 

P.K.

Milí žáci.
Ve středu 5.kvetna, od 10:00 v DDM Delta se uskuteční závěrečné kolo přírodovědné poznávaci soutěže. Do tohoto kola postoupili vždy tři nejúspěšnější z ročníku. Výsledky jsou vyvěšeny na dveřích učebny přírodopisu. Odcházet budete ze školy (s paní asistentkou)a také se po skončení soutěže do školy vrátíte. Všem, kteří se zúčastnili školního kola, děkujeme a těšíme se zase za rok.
Sobolikova a Benedova

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová

 

Máme za sebou další parádní soustředění. Březnový týden jsme strávili na Medvědí boudě v Krkonoších. Každý den jsme měli čerstvý prašan,který jsme si užívali nejdříve na sjezdovkách a po obědě na běžkách :). Ano, běžky. Ty jsme letos zkoušeli poprvé a docela nám to i šlo :). Jedno odpoledne nám zahrabali paní učitelky do sněhu a my jsme je museli pomocí lavinového vybavení najít. Na štestí jsme je našli :). Celý týden jsme si moc užili společně ještě s paní vychovatelkou, Pavlem a Lukášem.

 

Lyžaři z 3.A a 3.B

V úterý 19. 2. 2019 proběhlo školní kolo Soutěžní přehlídky dětských recitátorů "Dětská scéna 2019". Příjemná atmosféra provázela zajímavé a poutavé vyprávění všech zúčastněných recitátorů :-). Výběr autorů i textů pomohl všem si tento den užít naplno. Děkujeme těm, co se zúčastnili a do dalšího kola postupují: Elen Janoušková, Eliška Raszková, Alexandr Maxmilián Chlaň, Karolína Veverková, Jáchym Hrdina, Arnošt Pech, Radka Rybyšarová, Stela Grbavčicová, Veronika Vrbová. Držíme pěsti :-)

Spolupráce s MŠ Raisova tento kalendářní rok pokračuje :-). Připravili jsme si pro předškoláčky program se zimní tématikou a v lednu je v jejich školce navštívili. Zazpívali jsme si písničku, vzájemně se seznámili, povídali si o zimě a dávali pantomimické hádanky :-). Naučili jsme se společně písničku o sněhulákovi a malé papírové jsme si vyrobili. Bylo to moc fajn a těšíme se na únorový společný výlet do hvězdárny. 

 

3. B

2. pololetí - plavání - každé úterý

Výuka podle rozvrhu 1. - 4. hodina (ČJ, M, VV, PČ), oběd

12:45 odjezd autobusem od školy

13:15 - 14:00 plaveme

Odchod (14:15):

1. od bazénu - samostatně

                      - s doprovodem

 

2. návrat ke škole s p. vychovatelkou - od školy samostatně

                                                            - družina

 

Děti mají zapsáno v notýsku. Prosím zakroužkujte jednu z možností odchodu po plavání. V případě jakékoliv změny stačí zpráva v notýsku.

 

Krásný den

Martina Hezká

Konec roku 2018 se nám vydařil. V pondělí nás navštívili (bohužel v tomto školním roce naposledy) naši kamarádi z univerzity. Ve středu jsme měli třídní VÁNOCOVÁNÍ - koledy, vyrábění, dárečky, čteníčko :-) Čtvrtek nám zpříjemnilo vánoční vystoupení našich spolužáků a v pátek jsme se vydali do Hradce Králové na představení v divadle DRAK - Vyšla hvězda nad Betlémem :-) 

Tak teď ještě přáníčko všem :-)

Krásné Vánoce, šťastný Nový rok, pohodu a spokojenost.

Přeje

Třída 3. B  :-) :-) :-)