backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.B

V pondělí 31.10. se u nás ve třídě stala zvláštní věc! Místo paní učitelky, paní asistentky a žáků přišli do školy kostlivci, čarodějové a čarodějnice, duchové, zombie a další jiné příšerky. Slavili jsme totiž halloween!

Strašidelný den jsme zahájili už v tělocviku zombie honěnou a fotbálkovým turnajem příšer. Pak jsme se přesunuli na školní zahradu, kde už byla přichystána stezka hrdinů. Z domu č. 49 totiž utekl duch a naším úkolem bylo vyluštit různé úkoly a šifry, které nám daly  písmena pro tajné zaklínadlo k otevření magické knihy. Nakonec jsme provedli ještě speciální rituál zmáčknutí měsíce a zlý duch se vrátil zpět do domu. 

Kromě stezky jsme sepisovali také svoje halloweenské příběhy (u některých skoro až horory), řešili obrázkové "rovnice", šifrované násobení i běhací příklady. 

Nakonec jsme se vrátili do školy a pochutnali si na výborných prstech čarodějnice, duších a dalších strašidelných dobrotách, které upekly naše maminky.

Byl to den plný tajemna, strašidel, ale hlavně zábavy!

3.B

Čtrnáct dní jsme v prvouce intenzivně pracovali na projektu Naše Pardubice.

Luštili jsme křížovky, skládali rozstříhané obrázky, četli texty, kreslili a sledovali videa, která nám pomohla lépe poznat naše město. Nyní už poznáme památky. Známe nejen pověst o koni ve znaku města, ale také další pověsti, jako například o vyhlášeném pardubickém perníku nebo o studni na Kunětické hoře. Dokážeme povídat o Velké pardubické nebo o významných rodácích jako je Jan Kašpar nebo třeba Dominik Hašek.

Zkrátka známe teď naše Pardubice zase o kapánek lépe.

Třída 3.B

Poslední zářijový týden jsme odložili učebnice a aktovky jsme nechali v rohu pokojíčku. Místo toho jsme sbalili kufry, obuli tenisky a vyrazili směr Jívka, abychom si užili týdenní sportovní soustředění. Cesta autobusem rychle utekla a už jsme byli u našeho penzionu. Kluci jako správní gentlemani, vynesli holkám kufry až do pokojů. Nyní už jsme si mohli jen užívat sportu.

V pondělí jsme strávili celé odpoledne v lese hraním her a stavěním domečkům z přírodnin. Večer jsme hráli bingo a před spaním jsme napjatě poslouchali první kapitoly z knížky Pachatelé dobrých skutků. 

Úterý již přineslo první atletické disciplíny - skok přes švihadlo za 30s, hod na cíl, skok z místa a hluboký předklon. Všichni plně napjali své síly a na stanovištích ze sebe vydali maximum. Odpoledne jsme si užili koupání v bazénu, na které bedlivě dohlížela Zuzka. Po večeři jsme stihli první zápasy v turnaji ve fotbale a přehazované. Neminulo nás ani večerní čtení Pachatelů dobrých skutků. 

Ve středu jsme absolvolali další sérii atletických dispiclín - běh na 60 m, trojskok, hod krikeťákem  a dřepy za 30s. Z disciplín jsme zamířili přímo na hřiště, kde proběhl další zápas ve fotbale a přehazované. Odpoledne začalo pršet jako z konve, tak jsme místo výletu luštili hádanky a skrývačky ve větách. Po večeři přestalo pršet, a tak jsme ještě na chvíli vyběhli sportovat. Před spaním jsme si poslechli, jak hlavní hrdinové kreativně maskovali absenci domácího úkolu neviditelným inkoustem. 

Ve čtvrtek jsme zvládli poslední sérii disciplín - hvězdicový běh, přeskok, hod granátem a  medicinbálem. Hlavně v hvězdicovém běhu jsme vymýšleli různé strategie a několikrát zlepšovali své výsledky. Uzavřeli jsme také turnaj ve fotbale a přehazované. Odpoledne nás opět čekal bazén a večer čtení. 

V pátek ráno jsme začali balením. I přes mnohé obtíže jsme nacpali vše do kufrů. Venku jsme si ještě zaběhali štafety a změřili si síly v přetahování. Nakonec přišlo vyhlášení výsledků, na které všichni s napjetím čekali:

V soutěži týmů se umístili:

1. místo - ŽLUTÍ

2. místo - MODŘÍ

3. místo - ČERVENÍ a ORANŽOVÍ

V celkovém bodování atletických disciplín pak:

HOLKY:

1. místo - Johanka

2. místo - Ellča

3. místo - Niky Hemská

KLUCI:

1. místo - Kubík

2. místo - Niky Šulc

3. místo - Alda

 

Gratulujeme vítězům i všem zůčastněným za nasazení.

Po vyhlášení už jsme jen naložili věci do autobusu a celí natěšení vyrazili do Pardubic. U školy na nás čekali rodiče, kteří si nás rozebrali a odvezli domů.

Tak takový byl náš sportovní týden...

                                                                3.B

 

V pátek 22. dubna se Benešovka připojila k desítkám tisíc škol po celém světě, aby oslavila „Den Země“. Cílem události bylo připomenout ekologickou zranitelnost naší planety a budovat u žáků cit pro ochranu životního prostředí.

V rámci „Dne Země“ byl pro žáky prvního stupně připraven venkovní program, kdy na jednotlivých stanovištích plnili různorodé úkoly. Důraz byl kladen na třídění odpadu a uvědomění si nebezpečí přílišného užívání plastů.

Žáci druhého stupně pracovali ve svých třídách s obrazovým a textovým materiálem, a to jak samostatně, tak ve skupinách. Program byl rozřazen podle ročníků následovně:

  • 6. ročník: spotřeba vody
  • 7. ročník: třídění odpadu a udržitelný rozvoj
  • 8. ročník: ochrana přírody
  • 9. ročník: odpovědnost občana a státu za životní prostředí

Děkujeme třídě 9.C a pedagogickému sboru za pomoc s organizací této pěkné akce, ze které si snad každý něco malého odnesl.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Petr Vojtěch

 

     V pondělí 4. 4. a v úterý 5. 4. 2022 hlasujeme pro nejbláznivější aprílový kostým! Stačí klinout na odkaz a přihlásit se školním e-mailem. yes 1 hvězdička je nejméně bodů (líbí nejméně), 5 hvězdiček nejvíce (líbí nejvíc).

 

heart MINIMISS BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/iMf7dXfzZ6

kiss MINIMISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/yX6QPvj5Fc

broken heart MISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/c0L3tf8SSR

 

     VYHLÁŠENÍ všech kategorií bude ve středu 6. 4. 2022. angel
 

Michaela Doubravová, vrchní porotce :)

V pátek 18.3.2022 se na naší škole uskutečnila soutěž Matematický klokan. Žáci podle jednotlivých kategorií Cvrček (2.+.3.r.), Klokánek (4. + 5.r.), Benjamín (6. + 7.) a Kadet (8. + 9.r.) řešili během jedné hodiny 24 slovních úloh z matematiky. Nejlepším třem řešitelům v jednotlivých kategoriích gratulujeme.

Vážení rodiče. V této době, kdy se střídají třídy v karanténě, připomínám tímto Pohádkové předplatné na rok 2021/2022. Snad se nás sejde co nejvíce. Zatím platí text na lístečku, který jsem posílala po dětech a nyní ho těm, ke kterým se text nedostal, překopíruji.

                                                                Hezký víkend a hodně zdraví         Jana Secká

 

 

Vážení rodiče.

V pondělí 22.11. je  ve VČD představení z Pohádkového předplatného 2021/2022. Divadelní společnost Julie Jurištové z Prahy uvádí pohádku Obušku, z pytle ven. Divadlo začíná v 17,00 hod. Délka představení je cca 65 minut.

Děti musí mít v divadle roušky, proto je prosím nezapomeňte.

Prozatím děti do 12 let nemusí mít testy. Pokud by se situace změnila, dáme včas vědět. Pokud budou nutné testy, otestujeme děti dopoledne ve škole.

Sejdeme se mezi 16,30 – 16,40 před divadlem, kde si děti převezmeme.

Situace není jednoduchá, a proto děkujeme za Vaši vstřícnost.

Jana Secká, Zuzana Shánělová, Lucie Vobořilová, Barbora Kafková

  

 

Dobrý den, milí rodiče,

jak už to tak dnes chodí, i my jsme spadli do karantény. Věřím, že jsme ostřílení uživatelé Teamsů a vše společně bez potíží zvládneme. Učivo projdeme částečně online, částečně samostatně doma.

Z Teamsů přišly dětem pozvánky na zítřejší hodiny, já, Tomík i Maggie se na na ně těšíme :-)!

Krásné nedělní odpoledne,

Vaše paní učitelka,

Veronika Slavíková

Týden od 7. do 11. června jsme strávili v Olešnici v Orlických horách na chatě Juráška společně s parťáky z 1. A. Ráno jsme se sešli před školou, otestovali se a protože jsme byli všichni v pořádku, s radostí jsme naložili zavazadla do autobusu a vyrazili na první sportovní soustředění. Cestoval s námi i třídní maskot Tomík a těšili jsme se na nové zážitky, takže nikdo z nás nemyslel na to, že zamává rodičům a vydá se na týden do neznáma. 

Po příjezdu jsme se ubytovali a čekal nás první velký úkol - povléknout postele. Bylo to náročné, ale s pomocí paní učitelky a paní vychovatelky jsme to zvládli a vydali se na první oběd. Odpoledne jsme se rozdělili do čtyř týmů - červeného, žlutého, oranžového a modrého a celý týden jsme se snažili společně se svými parťáky získat pro tým co nejvíce bodů v různých disciplínách, které vedly paní učitelky, paní vychovatelka a trenérka Týna - běhu do vrchu, skoku do dálky, trojskoku, přetahu lanem, hvězdicovém běhu, postřehovém závodu, vybíjené, štafetě a dalších. Taky jsme v lese stavěli domečky, opekli jsme si buřty a zažili parádní diskotéku. 

V září nás čeká podzimní sportovní soustředění na Jívce, už teď se těšíme na další sportování na čerstvém vzduchu smiley!

Veronika Slavíková

I přes ztížené podmínky při distanční výuce se z nás pomalu stávají čtenáři, kteří si už poradí s kdejakým textem. 

Společně s paní učitelkou jsme se pilně připravovali na to, až se za námi přijde podívat pan král z pardubické knihovny a společně s dvorní dámou nás oficiálně uvítá do stavu čtenářského. Přichystali jsme si pro něj recitaci básničky od Františka Hrubína - Červená karkulka, holčičky byly Karkulky a kluci vlci. Panu králi se básnička velmi líbila a když nás následně volal k sobě, oslovil nás tak, jakobychom byli opravdoví šlechtici - Toníček z Berkova, Kuba z Valdova nebo Anežka z Kracíkova. Pak nás pasoval svým velkým mečem, ale čekala na nás i odměna v podobě hezké knížky.

Veronika Slavíková