backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.B

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

S různými pocity jsme v pondělí vyrazili na první návštěvu hodiny angličtiny na univerzitě. Nejprve jsme se  se studenty přivítali písníčkou a vzájemně se představili. Abychom se o sobě dozvěděli více, rozdělili si nás studenti na skupiny. Zajímavá aktivita "beruška" nám umožnila zjistit, co máme ve skupině společného a co jedinečného. Na závěr jsme naši práci odprezentovali a rozloučili se opět písničkou. 

Za 14 dní vyrazíme znovu a už se moc těšíme :-) :-) :-)

Slunečné i když chladnější počasí nám přálo celý týden na Jívce. Úžasně jsme si zasportovali, hráli spoustu zajímavých her, zaplavali a vydováděli v bazénu. Navštívili jsme důl Bohumír a dozvěděli se nové informace o podpovrchové těžbě mědi a o těžké práci v dole. 

Těšíme se na další společný výjezd :-) :-) :-)

V příloze přikládám seznam věcí a informace na soustředění. 

Dochází ke změně čísla účtu: 2700606387/2010

Hezký den :-)

MH :-)

Těším se na nový školní rok a zvu Vás na "uvítací" třídní schůzku ve čtvrtek 6. 9. v 16:00 do třídy 3.B (1. patro - naproti schodišti).  :-)

Martina Hezká 

Dnešní den byl slavnostní, rozdávalo se vysvědčení ! A měli jsme to tentokrát i s pohoštěním.  Paní učitelka Podhajská nás  dokonce ještě naučila připíjet na zdraví ! Moc jsme si to užili! Tak krásné prázdniny a hodně úspěchů ve třetí třídě! 

Další foto na  https://benesovka1b2016.rajce.idnes.cz/Vysvedceni_29.6.2018/      /Z.S./

Dnes jsme strávili deštivé dopoledne na pardubickém zámku.  Čekali nás tu  2 průvodci,  kteří nás rozdělili do skupinek.  Zahráli jsme si na detektivy. Hledali jsme a poznávali různé vystavené živočichy. Mohli jsme vlézt i do liščí nory a podrbat si divoké prase. Cestou ze zámku jsme se ještě stihli občerstvit v cukrárně. Zmrzlina byla super! Další foto na https://benesovka1b2016.rajce.idnes.cz/Zamek_28.6._2018/    /Z.S./

Dnes jsme si naposledy v tomto školním roce užili společně 2.B a 2.A horolezení. Tentokrát jsme si připadali jako mazáci. Dostali jsme sedáky a lezli s jištěním. Někteří z nás vyšplhali už pěkně vysoko. A všichni jsme slaňovali. Hlavní věc - nedívat se pod sebe! Bylo to super. Budeme se těšit na stěnu v příštím školním roce.                 /Z.S./

Ve středu 20. června jsme společně i s paní učitelkou Podhajskou podnikli výlet vláčkem do Slatiňan. Tentokrát jsme prozkoumali místní zámek od střechy až po sklep. Nejlepší bylo ,,bruslení" v obřích pantoflích v prvním patře zámku, abychom neponičili podlahu. Obdivovali jsme nádherně zařízené zámecké pokoje s krásnými lustry a obrazy. Průvodce nám ukázal i prastarou kalkulačku zámeckého pána a učil nás na ní počítat. V místní kuchyni byla  prastará lednička, která chladila ledem. Zámek byl na svou dobu moderně zařízen. Měli tu elektřinu, ústřední topení, koupelnu, splachovací záchod a ve sklepě obrovskou kotelnu. Na nádvoří jsme pak nakupovali v malém obchůdku něco na památku. Podívali jjsme se ještě do výběhů hřebčína, kde se nás snažil vystrašit malý hřebeček. Cestou na vlak jsme se ještě posilnili v místní cukrárně a pak hurá vláčkem domů. Bylo to super! 

Foto na.: https://benesovka1b2016.rajce.idnes.cz/Slatinany_2.B-_vylet/                                / Z.S./

V pátek 15. června jsme měli hodinu s naší paní psycholožkou. Přišla nám přečíst  další kočičí příběh  o kterém jsme si pak povídali.  /Z.S./