backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.B

Užili jsme si krásné dopoledne na dračích lodích s osmáky a deváťáky :-)

V pondělí 8. 4. k nám zavítali kamarádi předškoláci z MŠ Raisova. Prožili si u nás zápis "nanečisto". Provedli jsme je devíti stanovišti, na kterých si zkusili zajímavé aktivity. Užili jsme si zábavu, společně vyfotili a krátce představili i naše učení a naši třídu. :-)

Byli jsme ve SFÉŘE v Automatických mlýnech, na velmi zajímavém programu – Na křídlech ptáků.  Dozvěděli jsme se několik věcí, které bychom bez tohoto programu nevěděli. Zkoumali jsme pod mikroskopem ptačí peří. S peřím jsme také dělali různé pokusy, abychom se dozvěděli, jaké má vlastnosti.  

V neděli po obědě jsme vyrazili na lyžáček na Medvědí boudu. Počasí nám moc nepřálo, ale i tak jsme se dostali ještě za světla nahoru. Ubytovali jsme se, navečeřeli a popovídali jsme si, jak bude vše probíhat. Každé ráno nás čekaly křupavé houstičky a spousta dobrot. K tomu, abychom mohli celý týden lyžovat na Davidovkách, nám pomohli vojáci, kteří nám tam dovezli lyže. Pak už stačilo jen dojít na Davidovky a užít si skvělé lyžování. Po pozdnějším obědě nás čekaly běžky. Někdo trénoval u chaty, někdo se vydal na krátký výlet k Brádlerkám. Bylo to moc fajn. Těšíme se na další soustředění. 

3.B

Stejně jako každý rok v posledních deseti letech, i v tomto zimním semestru se potkávali na půdě Filozofické fakulty žáci z prvního stupně základní školy Benešovo náměstí Pardubice a studenti magisterského programu Učitelství anglického jazyka. 

 

V rámci této dlouholeté a příjemné spolupráce se děti a studenti vzájemně obohacují a učí. Kromě nadšení z návštěvy “velké” školy a nevšedního zážitku si děti z hodin na univerzitě odnášejí nové poznatky, například v podobě slovní zásoby, užitečných frází nebo třeba i pocitu úspěchu, že se dokázali se studenty dorozumět v angličtině. Budoucí učitelé si zase díky této zkušenosti rozvíjejí své didaktické a pedagogické dovednosti. Při plánování, přípravě a realizaci skupinového vyučování mají příležitost vyzkoušet si různé odstíny komunikace jak s dětmi, tak se svými kolegy. V průběhu reflexe si následně zvědomují své silné stránky a případné profesní výzvy. 

Letos přivítala univerzita zatím nejvyšší počet žáčků. Do hodin předmětu Sociální a pedagogická komunikace ve škole, jehož garantem je dr. Helena Zitková, docházelo 30 třeťáčků ze třídy Mgr. Martiny Hezké. Poslední setkání proběhlo na ZŠ Benešovo, kde si své role vyměnili. Studenti se stali žáky a děti pro ně připravily stanoviště s různými aktivitami. Společně si pak všichni zazpívali Swimming song.

Byli jsme na soustředění na Jívce a bylo to super :-). Disciplíny, sportování a samozřejmě spolupráce mezi námi všemi. Krásné prostředí a výlety kolem Jívky jsou pro milovníky přírody a všech plodů a květin. Bydlení, dobré jídlo a hlavně pokoje. Jívka je na krásném místě v přírodě :-).

Rozárka 3.B

 

Poslední den před Velikonocemi jsme zavítali do Palety na velikonoční vyrábění. Zkusili jsme si práci s vizovickým těstem, malování vajíček, pletení pomlázky a vyslechli si zajímavé povídání o velikonočních zvycích. Těšíme se na další návštěvu :-).

2.B

Společně se třídou 7.A jsme připravili pro předškoláky z MŠ Raisova  "Zápis nanečisto". Předškoláci si užili různé aktivity, které si zkoušeli na stanovištích. Atmosféra byla příjemná a tvořivá. Na závěr jsme si společně zazpívali s kytarou, popřáli krásný den a rozloučili se. Myslíme na všechny předškoláky, aby si skutečný zápis stejně jako tenhle nanečisto také užili :-)

Děti 2.B

Lyžák v Českých Petrovicích byl super :-). I když sněhové podmínky nevypadaly dobře, nakonec sníh byl a i sluníčko nám svítilo. Všichni jsme si výborně zalyžovali a své dovednosti zase o kousek posunuli. Po lyžování jsme si vyšlápli na rozhlednu Amálku, zabobovali a zvládli jsme i výlet :-), i když jsme do našeho cíle díky blátu nedošli. Dospěláci byli moc fajn, všichni jsme si to užili. 

Děti 2.B

Letošní školní rok pokračuje naše spolupráce s MŠ Raisova. Máme nové kamarády předškoláky :-). První setkání bylo moc fajn. Představili jsme se, zazpívali písničky, popovídali o knížkách a společně malovali. Těšíme se na další vánoční setkání :-).