backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.B

V neděli po obědě jsme vyrazili na lyžáček na Medvědí boudu. Počasí nám moc nepřálo, ale i tak jsme se dostali ještě za světla nahoru. Ubytovali jsme se, navečeřeli a popovídali jsme si, jak bude vše probíhat. Každé ráno nás čekaly křupavé houstičky a spousta dobrot. K tomu, abychom mohli celý týden lyžovat na Davidovkách, nám pomohli vojáci, kteří nám tam dovezli lyže. Pak už stačilo jen dojít na Davidovky a užít si skvělé lyžování. Po pozdnějším obědě nás čekaly běžky. Někdo trénoval u chaty, někdo se vydal na krátký výlet k Brádlerkám. Bylo to moc fajn. Těšíme se na další soustředění. 

3.B

Stejně jako každý rok v posledních deseti letech, i v tomto zimním semestru se potkávali na půdě Filozofické fakulty žáci z prvního stupně základní školy Benešovo náměstí Pardubice a studenti magisterského programu Učitelství anglického jazyka. 

 

V rámci této dlouholeté a příjemné spolupráce se děti a studenti vzájemně obohacují a učí. Kromě nadšení z návštěvy “velké” školy a nevšedního zážitku si děti z hodin na univerzitě odnášejí nové poznatky, například v podobě slovní zásoby, užitečných frází nebo třeba i pocitu úspěchu, že se dokázali se studenty dorozumět v angličtině. Budoucí učitelé si zase díky této zkušenosti rozvíjejí své didaktické a pedagogické dovednosti. Při plánování, přípravě a realizaci skupinového vyučování mají příležitost vyzkoušet si různé odstíny komunikace jak s dětmi, tak se svými kolegy. V průběhu reflexe si následně zvědomují své silné stránky a případné profesní výzvy. 

Letos přivítala univerzita zatím nejvyšší počet žáčků. Do hodin předmětu Sociální a pedagogická komunikace ve škole, jehož garantem je dr. Helena Zitková, docházelo 30 třeťáčků ze třídy Mgr. Martiny Hezké. Poslední setkání proběhlo na ZŠ Benešovo, kde si své role vyměnili. Studenti se stali žáky a děti pro ně připravily stanoviště s různými aktivitami. Společně si pak všichni zazpívali Swimming song.

Byli jsme na soustředění na Jívce a bylo to super :-). Disciplíny, sportování a samozřejmě spolupráce mezi námi všemi. Krásné prostředí a výlety kolem Jívky jsou pro milovníky přírody a všech plodů a květin. Bydlení, dobré jídlo a hlavně pokoje. Jívka je na krásném místě v přírodě :-).

Rozárka 3.B

 

Poslední den před Velikonocemi jsme zavítali do Palety na velikonoční vyrábění. Zkusili jsme si práci s vizovickým těstem, malování vajíček, pletení pomlázky a vyslechli si zajímavé povídání o velikonočních zvycích. Těšíme se na další návštěvu :-).

2.B

Společně se třídou 7.A jsme připravili pro předškoláky z MŠ Raisova  "Zápis nanečisto". Předškoláci si užili různé aktivity, které si zkoušeli na stanovištích. Atmosféra byla příjemná a tvořivá. Na závěr jsme si společně zazpívali s kytarou, popřáli krásný den a rozloučili se. Myslíme na všechny předškoláky, aby si skutečný zápis stejně jako tenhle nanečisto také užili :-)

Děti 2.B

Lyžák v Českých Petrovicích byl super :-). I když sněhové podmínky nevypadaly dobře, nakonec sníh byl a i sluníčko nám svítilo. Všichni jsme si výborně zalyžovali a své dovednosti zase o kousek posunuli. Po lyžování jsme si vyšlápli na rozhlednu Amálku, zabobovali a zvládli jsme i výlet :-), i když jsme do našeho cíle díky blátu nedošli. Dospěláci byli moc fajn, všichni jsme si to užili. 

Děti 2.B

Letošní školní rok pokračuje naše spolupráce s MŠ Raisova. Máme nové kamarády předškoláky :-). První setkání bylo moc fajn. Představili jsme se, zazpívali písničky, popovídali o knížkách a společně malovali. Těšíme se na další vánoční setkání :-).

2. místo v atletickém 4-boji :-). Všem moc gratuluji :-)

 I letos můžeme konstatovat: "Přátelé, kamarádi... My jsme vám ty medaile přivezli!" A nejen medaile, také poháry. yes

     Ve středu 12. října 2022 jsme se vydali na vyhlášení XIX. ročníku atletického čtyřboje základních škol Pardubického kraje. Tentokrát jsme necestovali nikam daleko - do Obecního domu ve Starém Hradišti. Oč byla cesta kratší, o to byla napínavější... cool

      Benešovka získala v atletickém čtyřboji, který vyhlásila Česká unie sportu, celkem sedm pohárů. Třída paní učitelky Hezké (současná 2.B) vybojovala  v kategorii prvňáčků pěkné druhé místo. Současnou 3.A  v loňském školním roce vedly paní učitelky Lenochová a Lacová¸spolu s asistentkou Pošvovou. Pod jejich taktovkou získali tehdy druháčci vítězství! Totéž se povedlo loňské 4.A  (paní učitelky Doubravové).

     Nejpočetnější zastoupení na pomyslných stupních vítězů měla Benešovka v kategorii pátých tříd. Nejlépe ze všech zvládli běh (60m a 600, resp. 800m), hod kriketovým míčkem a skok do dálky sportovci z 5.B (paní učitelky Pražákové). Bronzovou příčku obsadila bývalá třída paní učitelky Kakosové - 5.A. 

                 

     Vyjmenovali jsme již pět tříd, které za své výkony získaly pohár. Ještě zbývají dva. angel Jeden vyhrála v jednotlivcích  Alexandra Svědíková (z loňské 4.B) v kategorii čtvrtých tříd. A my všichni dohromady jsme se na rok stali držiteli putovního "velkého" poháru, který nám do Hradiště přivezl z orlickoústecka nás tradiční rival a vítěz minulého ročníku - ZŠ Bohousová.  Letos jsme získali celkovou výhru my.   yes  

     Ke všem pohárům jsme přivezli i medaili pro každého sportovce z oceněné třídy. Až se dostanou ke všem majitelům na krk, nadělají zcela určitě spoustu radosti. Gratulujeme všem zúčastněným třídám i všem dětem za krásné výkony i super reprezentaci školy. heart

 

Michaela Doubravová a sportovci ze 2.B, 3.A, 5.AB a 6.AB :)

Nastoupili jsme do školy a hurá na soustředění. Čekal na nás prima penzion v Jívce u Trutnova. Počasí nám kromě středy přálo, takže jsme si mohli užít všechny aktivity - hry, sportování, procházky, výlet do Adršpachu, bazén, zpívání s kytarou ........ .

Moc jsme si to užili a těšíme se na další soustředění :-). 

2.B