backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.B

Vážení rodiče,

     i v letošním školním roce vám nabízím možnost kroužku logopedické prevence. Jednotlivá setkání probíhají v malých skupinkách. V případě většího počtu zájemců vám bude nabídnut i jiný termín.

     Přihlášku si můžete stáhnout zde v příloze nebo zaslat e-mailem. 

     Děkuji a těším se na všechny "povídálky". :)

 

Michaela Doubravová

doubravova.michaela@benesovka.cz 

Vážení rodiče.

Žáci, kteří měli zaplacené předplatné ve VČD o poslední dvě představení nepřijdou. Divadlo je přesouvá

na podzim a nebudou v rámci nového předplatného. Na den,kdy se budou hrát, budete včas upozorněni.

                                          Přeji hezké prázdniny          Jana Secká

Vážení rodiče.

Velice se omlouvám, ale chybička se vloudila. Pokud jste si již objednávali knihy na chybně uvený email, prosím pošlete mi ho ještě jednou, tentokrát na správný. : secka.jana@benesovka.cz

Děkuji a přeji hezký zbytek dne.    Jana Secká

ZPRÁVA PRO RODIČE ŽÁKŮ: 

Vážení rodiče, nakladatelství Albatros a Fragment připravily pro děti nové katalogy s knižní nabídkou na léto. Z důvodu uzavření škol jsou katalogy dostupné pouze v elektronické podobě. Můžete si je s dětmi prohlédnout na stránkách www.kmc.cz zde: Katalog KMČ Albatros LÉTO 2020 a Katalog Knižního klubu Fragment LÉTO 2020. Na těchto odkazech najdete i potřebné informace k objednání knížek z katalogů. 

Knížky, které si s dětmi z katalogů vyberete, můžete objednat zasláním objednávky do školy (na e-mailovou adresu secka.jana@benešovka.cz do 18.5.2020). Objednávkový formulář k vyplnění najdete na výše uvedených odkazech. Nezapomeňte vyplnit třídu a jméno dítěte, název knížky a počet kusů. Objednané knížky pak přijdou hromadně do školy, jako obvykle. 

Objednávky z jarního katalogu budou ve škole s otevřením školy. Pokud Vaše dítě do školy nenastoupí, domluvíme se na předání a platbě telefonicky. To samé bude s novými objednávkami.

Děkuji předem za spolupráci s Vámi a v této nelehké době přeji pevné zdraví.                                                     Jana Secká

 

Vážení rodiče,

po zvážení nebudu psát o učivu na stránky školy, ale do emailu, jak jsme byli doposud zvyklí spolu komunikovat.

Děkuji předem za pochopení,

Hladíková

     Pátek třináctého? Jejda! :) Trochu pověrčivosti v každém dospělákovi možná je... My jsme ale členy společenství "Sekce 13" a prosazujeme pátek třináctého jako šťastný den. A podařilo se nám to!

     Zvuky, které se ozývaly nad ránem zvenku, zněly strašidelně. Vypadalo to na slušný slejvák. Omyl! Ráno bylo venku "pocukrováno" sněhem a vypadalo to konečně jako na lyžáku. :) Po snídani jsme dobalili zbytek věcí,  oddřepovali dnešní nadílku pohledů (někteří tak rychle, že jsme se vyfotili rozmazaně... :D ), pomohli jsme si s loďáky ze schodů a vyrazili na chvíli ven. Chtěli jsme se ještě podívat do malého zvěřince u Starého kravína. 

     Před obědem jsme stihli pomáhat s nakládkou první várky zavazadel a lyží do auta a po něm jsme si čekání na autobus krátili diskoškou u óčka. :) Nejprve jsme se dočkali my autobusu, zamávali Františkovu a pak už se dočkali rodiče nás. :)  Ozdobeni medailemi za statečnost a zvládnutí našeho prvního lyžáku jsme v 15:30 dorazili před školu. 

     Ikdyž nám tak úplně počasí nepřálo, naše zimní soustředění jsme si užili jak se jen dalo nejlíp. Pochvalu zasloužíme všichni. Tak příští zimu na Jurášku! :) Před ní ale bude ještě další pátek třináctého! Fobie z čísla 13 se nás netýká. :)

Michaela Doubravová, Martina Hladíková, Blanka Nadrchalová, Lucie Vavřínová, Patrik Janecký

                                       a medailisté z ábéčka

 

P.S.: Ve Filadelfii existuje od roku 1936 klub "The Friday the 13th Club."  Členové se scházejí vždy v tento den a potírají pověry o pátku třináctého. U nás v Čechách vzniklo v roce 1989 podobné společenství. "Sekce 13" skutečně existuje. :)

 

 

 

    Přes noc zase pršelo a ráno sníh kolem nás už prostě nebyl. I dnes jsme si trochu přispali, ale dospěláci nás tentokrát nenechali o tolik déle. Přichystali pro nás výlet, na který jsme se museli vydat včas.

     Vyrazili jsme na krkonošskou  Lysou horu. Ráno nažhavili telefony, aby zjistili vše potřebné. Jednou se dokonce museli dotazovat až ředitele. :)

     Došli jsme pod "naši" sjezdovku na Hvězdu a čekali a čekali... Skibusem jsme pak dojeli do Rokytnice pod lanovku skiareálu Horní Domky. K sedačkové lanovce na Lysou horu jsme ještě chvíli pochodovali a pak přišlo to vzrůšo. Dělili jsme se do trojic s dospěláky a čekali na sedačku. Někteří jeli takto prvně. :)

     Vyjeli jsme kousek pod vrchol 35. nejvyšší hory ČR. Počasí nám moc nepřálo. Nahoře byla mlha, což byla tak trochu "šmouha na kráse" našeho výletu. Vystoupat na vrchol tak nemělo cenu. 

     Z Lysé hory jsme šli stále z kopce a k nám na Družbu to byly čtyři kilometry. Zastavili jsme se na obvyklou sladkou sváču a pohodlně došli přesně včas na oběd. Jen ta panoramata se nám moc neukázala. :(

     Po obědě jsme chvíli odpočívali a pak jsme se vydali na konečnou pomy pro lyže. Moc jsme si na nich nezajezdili... Donesli jsme si je na chatu a zabalili i lyžáky. A dřív než dospěláci stihli říct "zabalte si, co už nepotřebujete" ... měli jsme zabalené vše.

     Ještě jsme vyhodnotili středeční sportovní soutěže týmů, pořádné pokoje i ty méně pořádné, udělili jsme cenu "skokan soustředění" za největší pokrok na lyžích, dokonce "padla" i cena fair play, nakreslili deníky, pak pohajda a spát. :) Zítra ještě jednou navštívíme lamy u stodoly a po "O"  frčíme domů. Všude dobře, doma nejlíp. :)

Michaela Doubravová, Martina Hladíková, Blanka Nadrchalová, Lucie Vavřínová, Patrik Janecký

                                                     a lanovkáři z ábéčka 

 

          6:15 ... klid, 6:30 ... stále ticho, 7:00 ... ani hláska, 7:30 ...první ruch, 7:45 ... pomalu ale jistě vstáváme! 8:10 snídaně. :D Venku celou noc i ráno pršelo, tak možná proto se všem tak krásně spalo.

     Po snídani jsme si upalovali uklidit pokoje, hledat rukavice nebo ponožky do páru, podívat se pod postel, co jsme si tam schovali za poklady... Pak se počasí trochu umoudřilo, ale na lyžování to dnes nebylo. 

     Dopoledne jsme se proběhli, protáhli, rozcvičili pod vedením pana trenéra Patrika. Rozděleni do čtyřech družstev jsme postupně plnili, co si na nás dospěláci vymysleli. Při štafetovém běhu jsme odpovídali na otázky (nebo jsme se doběhli poradit s týmem) a vymysleli jsme: že v Pardubicích teče i Vltava, že Jaromír Jágr hraje za Pardubice nebo že Ester Ledecká vyhrála olympijské zlato v biatlonu. Ještě ne, ale... :)  Třeba posílí naši ženskou štafetu už brzy. U Esterky nikdo neví. :)

     Pak jsme házeli o rekord v hodu sněhovou koulí do dálky, ikdyž to chvílemi vypadalo, že je to hod na cíl - pohyblivý, protože paní vychovatelka Blanka nestála na místě. :) Ještě následoval čtyřboj složený ze skákání přes švihadlo na výdrž, driblingového slalomu, člunkového běhu a házení krikeťákem do kruhu. Družstva byla tak vyrovnaná, že jsme nevěděli vítěze do sečtení všech bodů. 

     Vyšlo nám to jen tak tak na oběd. A "po o" už na nás čekaly pohledy. Trochu jsme to rozdávání inovovali. Adresáta pohledu jsme hádali a pohled "vykoupili" dvacítkou dřepů. Byli i tací, kteří měli pohledy čtyři. :) Na odpolední procházce holky z béčka přišly s dalším vylepšením, resp. se zvýšením počtu dřepů... Že by? :) V každém případě to byla zábava a při hádání i počítání dřepů jsme se pobavili. 

     "Když není kde utratit peníze, výlet jako by nebyl..." To je takové nepsané pravidlo u našich výletů. Nemohli jsme to dopustit a tak jsme se po poledním klidu vydali do centra Rokytnice. Trochu jsme vykoupili místní informace. :) Jo, a došli jsme až do Berlína! :) 

     Na chajdě na nás čekaly obří borůvkové knedlíky! Ty teda byly! :) Namalovali jsme také do deníku největší zážitek z dnešního dne.... a světe div se, nejčastěji se objevovalo Tesco... Po pohádce jsme se uložili do postýlek a už spíme. Ještě dvakrát a jsme doma. :) 

Michaela Doubravová, Martina Hladíková, Blanka Nadrchalová, Lucie Vavřínová, Patrik Janecký

                                           a nezalyžařivšísi si lyžaři z ábéčka :)