backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.B

Poslední den je tu. Po komplikovaném balení zavazadel, třídění lyží a veškeré organizaci ohledně logistiky jsme se my bobisti přesunuli na svah pod chatou. Konečně jsme si užili jízdu na lopatě a válení ve sněhu. Celá akce se díkybohu obešla bez úrazů. Jediný problém bylo dolování sněhu z ponožek, kapes, čepic a roláků. Z převážné části z nás naštěstí opadal po důkladném ometení koštětem. 

Po posilnění řízkem jsme naložili veškerý náklad a vyrazili pod kopec k autobusu. Čeká nás ještě cesta domů, ale dopolední zimní radovánky definitivně ukončily náš pobyt v Krkonoších. Tak sportu zdar a zase přště na horách. 

Děti hýčkali a rozmazlovali: Milada Surá, Petra Zahradníková, Jirka Halík, Lenka Nováková, Lucka Jará, Miroslava Surá

Den před odjezdem dom. Ne, že by se nám odtud chtělo, konečně máme počasí na jedničku, ale volání domova už nelze odolat.

Ráno se chystáme hned po snídani k akci a s rampouchem v ruce vyrážíme směr sjezdovka, kde nás čeká tvrdý trénink. Skupina začátečníků si dokonce poprvé troufá na větší kopec a ostatní pod přísným dohledem vedoucích pilně pilují techniku. 

Dopoledne střídá odpoledne a sjezdové lyže zase ty běžecké. S běžkami v ruce míříme s nadšením k běžecké stopě. Cesta k ní je zrádná a terén neschůdný. Nicméně nejsme sralbotky a řítíme se vzhůru k cíli. Na startu se vyskytují jisté komplikace. Ukázalo se, že vázání běžek by obstálo i jako náhrada seberafinovanějšího hlavolamu. Po těchto komplikacích se nám ale daří vyrazit a nasadit celkem slušné tempo. Počasí nám přeje, ale kvůli zimě se po oběhnutí pár cvičných kol opět stahujeme zpět k chatě, kde na nás čeká teplá večeře a balení kufrů. 

 

Po přežití prvního dne mimo civilizaci nás čeká tvrdé dopoledne. Ano, bavíme se tu o slohové práci. No co, venku poprchává a zocelování mysli je stejné důležité jako to fyzické. Pravděpodobně zafungoval čerstvý horský vzduch a pěkně nám to odsýpá, za chvíli už nás zachraňuje čas k obědu a přípravy na odpolední expedici. 

Po obědě fasujeme proviant v podobě perníku, natahujeme podvlíkačky a mentálně se připravujeme na tvrdý pochod k autobusové zastávce. Ten je naštěstí z kopce, ale nencháváme se ukolébat dobrým pocitem, všichni moc dobře víme, že to budeme muset zase šlapat zpátky! 

Autobus nám zastavuje před Vrchlabským muzeem, malé prostory nejsou nic pro nás, takže se dělíme na dvě skupiny a vydáváme se vstříct poznávání starých řemesel a krkonošských tradic.

Po návratu autobusem na Labskou hrdinně zdoláváme vvýstup k chalupě a sušíme svršky. Teď už si jen spokojeně užíváme večerní program.  

Krkonoše nás přivítaly s otevřenou náručí. Až na to, že téměř bez sněhu. My se ale tak lacino nedáme a hed po příjezdu na Švýcarskou boudu a epesním obědě berem lyžáky, helmy, pátéřáky, no prostě vše, co je třeba. Minibusem vyrážíme dolů směr Špindl, a potom opět vzhůru ke sjezdovce. Zaučení prvojezdců a rozjezdy jezdců pokročilých probíhají úspěšně. Třešničkou na dortu už je snad jen smažák k večeři. Po prvním povedeném dni ještě doufáme, že se vyplní slibovaná předpověď a napadne nám čerstvý prašánek, protože v něm se lyžuje přeci jen o něco líp, než v mokrém sněhu. 

Vážení rodiče. Dnes bylo první představení z Pohádkového předplatného pro rok 2021/2022. Vzhledem k tomu, že je vaše třída v karanténě a přihlášení žáci se ho nemohli zúčastnit, jednala jsem s divadlem o náhradě. Situace není jednoduchá a nikdo neví, co bude dál. Jsme tedy domluveni na náhradním představení, které se podaří nasmlouvat. Pokud ne, vrátí na konci předplatného divadlo peníze. Buďme tedy trpěliví a snad vše dobře dopadne. Jana Secká

Vážení rodiče. V této době, kdy se střídají třídy v karanténě, připomínám tímto Pohádkové předplatné na rok 2021/2022. Snad se nás sejde co nejvíce. Zatím platí text na lístečku, který jsem posílala po dětech a nyní ho těm, ke kterým se text nedostal, překopíruji.

                                                                Hezký víkend a hodně zdraví         Jana Secká

 

 

Vážení rodiče.

V pondělí 22.11. je  ve VČD představení z Pohádkového předplatného 2021/2022. Divadelní společnost Julie Jurištové z Prahy uvádí pohádku Obušku, z pytle ven. Divadlo začíná v 17,00 hod. Délka představení je cca 65 minut.

Děti musí mít v divadle roušky, proto je prosím nezapomeňte.

Prozatím děti do 12 let nemusí mít testy. Pokud by se situace změnila, dáme včas vědět. Pokud budou nutné testy, otestujeme děti dopoledne ve škole.

Sejdeme se mezi 16,30 – 16,40 před divadlem, kde si děti převezmeme.

Situace není jednoduchá, a proto děkujeme za Vaši vstřícnost.

Jana Secká, Zuzana Shánělová, Lucie Vobořilová, Barbora Kafková

  

 

Dnes jsme společně vyrazili na výlet do Bítovan. smiley Viděli jsme spoustu krásných zvířátek, koupili si všelijaké suvenýry a dokonce jsme měli i ledovou tříšť. smiley Moc jsme si to užili! :)))

V příloze najdete pár fotek. :))

Vaši druháčci heart

 

Zdravím své žáčky.

 

Dnes jsme si poslední on-line výuku užili. Za celý čas, kdy jsme se scházeli u PC, vás moc chválím.

Pilně jste pracovali a udělali jsme opravdu hodně práce.

 

Co jsme zvládli:

M - str. 15/ cv. 2 - dokončení všech rámečků

      str. 16/cv. 1

 

DÚ: M - sloupeček 60

 

Přeji pohodový víkend a v pondělí hurááá do školy. Už se na vás moc těšímheart.

 

Vaše paní učitelka

Zdravím šikuly.

 

Jelikož je dnes ošklivo, zadala jsem víc domácích úkolů, ať se doma nenudítecheeky.

Tak hurááá do toho.

 

Co jsme zvládli:

ČJ pracovní list 2 - str. 60/cv. 3

                               str. 61 (druhá strana) - cv. 3

M - str. 15/cv. 2 (zelený a růžový rámeček), cv. 3, 5

 

DÚ:

ČJ pracovní list 1 (druhá strana, kde je žirafawink) cv. 1 - pouze doplnit správná písmena

M - sloupeček 59

Písanka - str.28

 

Zítra na viděnou.

 

Vaše paní učitelkaheart

Zdravím své sportovce.

 

Dnes to šlo jako po másle, chvááálíííím. Děkuji za fotkywink. Posílejte dálwink.

Anička poslala foto jako důkaz, že na horách je ještě hooodně sněhulaugh .

 

Co  jsme zvládli:

ČJ pracovní list 1 - cv. 1, 2

                    list 2 - cv. 1

M - str. 14/cv. 5

       str. 15/cv. 1, 4

AJ - str. 52/cv.5

 

DÚ: Čj pracovní list 1 (druhá strana) - cv. 1, 2 - pouze doplnit chybějící hlásky

 

Papa a zítra na viděnou.

 

Vaše paní učitelkaheart