backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 4.A

Třetí den nás čekala tréninková běžkařská výprava. Zatímco dopoledne jsme pilovali techniku, Odpoledne jsme závodili. Trať byla vysílující, ale zvládli jsme to všichni s úspěchem. Někteří z nás se po závodě na běžkách ohřáli v hotelové sauně zatímco ta druhá bobovala na nejlbižším kopci. Druhá část běžkařského týmu musí ale čekat do příštího dne. 

Hurá, už jsme tady. Při příjezdu nás vítalo sluníčko. Hned v pondělí jsme vzali běžky a vydali se ke stopě. Mayimálně jsme si to užili. Po výborném obědě nás čekala tůra. Předsevzali jsme si cíl zdolat cestu od Moravské Boudy až k Dívčím lávkám na bobech. Vše se povedlo a krásné zimní počásí nám jen hrálo do karet. 

Zítra nás sice čeká ještě jeden den vstávání a odchod do školy, ale dnes jsme už neoficiálně ukončili školní vyučovací rok a třetí třídu, pomalu si musíme zvykat, že budeme sportovky 4. A a 4. B.
Na dnešní výpravě do města bylo opravdu cítit, že je konec školního roku.Bylo nás všude plno, důchodci byli najednou překvapeni, že třída Míru není v dopoledních hodinách prázdná jako obvykle. Nemůžeme však s jistotou říct, zda byli překvapeni příjemně. Spokojen byl ale určitě pan cukrář, protože jsme nebyli první ani poslední, kdo dnes atakoval jeho novou cukrárnu. Cestou zpět jsme se na Karlovině nezapomněli zmáchat ve fontáně, naštěstí nám díky počasí během cesty do školy vše téměř uschlo. 

Školní rok tedy končí, přejeme Vám všem krásné prázdniny.

tř. učitelky Petra Zahradníková a Milada Surá

Když nyní zasedám k počítači a chystám se napsat krátkou zprávu o naší jednodenní výpravě na Potštejn, pěkně cedí. My jsme ale chytli krásné počasí a užili si stavění hrází, koupání v Orlici, honění pstruhů a užovek ve vodě. Vidět šťastné děti v řece je snad ten nejkrásnější pohled a krásný pocit, že je vše úplně v pořádku. Kdybychom je nevyhnaly, jsou tam doteď.  Cesta vlakem a busem už tak zábavná nebyla, ale nakonec to děti se sekýrující učitelkou přežily. 

Děkuji maminkám, které s námi jely, bez jejich pomoci bych si takovou akci asi nemohla dovolit.  Díky.

tř. uč. M. Surá

Dopoledne běžecké štafety, balení, oběd a odjezd domů.

Děti byly bezvadné!!!

Tento den jsme ráno vyběhli hned po snídani na autobus směr Pec pod Sněžkou, odtud pěšky na Žižkovu boudu, kde jsme měli výborný oběd a pak přes Kolínskou boudu a Černohorské rašeliniště zpět k Modrokamence. Po návratu si děti nestačily ani odložit batohy a už mazaly na hřiště hrát fotbal a vybíjenou.

Dopoledne jsme pokračovali ve sportovních disciplínách a odpoledne jsme vyrazili na okruh kolem Honzova potoka (Horní Maršov) a zase zpět nahoru k Modrokamenné boudě.

Dopoledne jsme sotva stihli sportovní disciplíny a předpovídaný déšť nás uzavřel do chalupy. Odpolední hry a scénky ukončila discotéka, takže děti přeci jen šly spát unavené.

Příjezd do Jánských Lázní za totálního deště. Na chalupu jsme dorazili úplně mokří. Než jsme se ale stačili naobědvat, vybalit a zabydlet, počasí se umoudřilo, a tak jsme vyrazili ven obhlédnout okolí – území tetřívka.

Východočeské muzeum v Pardubicích