backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 4.A

Ve čtvrtek 30. 1. jsme nejen hodnotili1. pololetí a rozdávali výpisy vysvědčení, ale také jsme se první dvě hodiny věnovali finanční gramotnosti. A vzali jsme to pěkně od začátku. Jaký typ peněz byl jako první, jaké peníze používáme dnes. Proběhla i ukázka halířů, které my už nepamatujeme, ale rodiče a babičky nám je půjčili do školy na ukázku. Vysvětlili jsme si, jak vybírat peníze z bankomatu. Někteří z nás už své platební karty mají. Zazněl i pojem hypotéka. Na závěr jsme se snažili vypočítat, jak dlouho budeme šetřit z kapesného na naši vysvěnou věc  a jestli je to vůbec reálné :).

Holky a kluci ze 4.A

Předposlední den prvního pololetí jsme si užili v Jumpareně v Praze. Bylo to pro nás překvapení :). Celou dobu jsme nevěděli, kam jedeme. Aby nás paní učitelka zmátla, přivedla nás nejdříve do obchodního centra ke kinu, kde nám ale následně konečně oznámila, že jsme přijeli kvůli Jumpareně. Společně s 5.A jsme si užili dvě hodiny skákání a blbnutí na trampolínách. I naše paní učitelky se zapojily. 

Skokani ze 4.A 

P.S. Myslím, že výlet se vydařil nad očekávání! Díky patří i rodičům, kteří udrželi tajemství, kam jedeme :).

Michaela Krámová 

Máme za sebou krásnou závodní neděli.

Za ŠAK reprezentovali:

Kuboušková Valerie (60 m, skok daleký) ze 4. A, Vrbová Veronika a Bulisová Nela (60 m, skok daleký), Chovanec Adam (60 m - 3. místo, skok daleký, 600 m) a Lhotský Lukáš (60 m, 60 m překážek - 3. místo) z 5. A, Benda Jan a Bezdíček Lukáš z 5.B (60 m, skok daleký, 600 m).

Všem zúčastněným díky!

Lenochová Lucie

I letos si na nás Bovísek vzpomněl s exotickým ovocem a tak jsme si připomněli, jak chutnají některé druhy ovoce. V naší třídě nám nejvíce chutnalo mango a granátové jablko.

Ochutnavači ze 4.A

Čerti nás neodnesli, tak jsme napsali Ježíškovi, co bychom rádi našli pod stromečkem :). 

 

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

Páteční dopoledne jsme si užili na Laser game. A jak říkala paní učitelka, využili jsme přebytečnu energii :))). 

 

Sporťáci ze 4.A 

Po podzimních prázdninách jsme zavítali do Ekocentra Paleta. Tentokrát jsme si sami vyráběli papír. Pochopili jsme, jak funguje recyklování papíru a co všechno se z papíru vyrábí. Takže konec plýtvání, recyklujeme :). 

Holky a kluci ze 4.A

Podzim patřil tradičně orientačnímu běhu - liga škol Pardubic. Účastní se ti nejmladší (3. - 4. ročníky běhají podle fáborků), starší žáci (s mapou). Závod probíhal v lesích na Dubině.

Obě podzimní kola naše škola vyhrála.

Děkujeme všem za účast a skvělé výsledky. Uvidíme se  opět na jaře roku 2020, kdy nás čekají zbývající dvě kola.

PaaZ