backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 4.A

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

Od 17. - 21. 9. jsme si užívali podzimního sportovního soustředění. Počasí jsme měli nádherné a tak jsme mohli být všichni celý den na čerstvém vzduchu a sportovat. Každé dopoledne jsme stihli 4 disciplíny, které jsme si vždy večer vyhodnotili a rozdávaly se diplomy, na které se děti celý den moc těšily. Pro nejlepšího sportovce a sportovkyni byl navíc přichystán krásný zlatý pohár. Motivace byla tedy více než silná. Ve hře bylo také týmové vítězství, do kterého každý sbíral body. Odpoledne jsme strávili hrou přehazované, ringa, freesbee a fotbalu. V úterý a ve čtvrtek jsme si užívali bazén.Ve středu jsme byli na výletě v Adršpašských skalách, kde jsme se dozvěděli spoustu nových věcí. Chválím všechny za sportovní výkony a sportovní chování při všech disciplínách. Také za chování mimo sportování.

Děkuji za krásný týden, 4.A!

Lenochová Lucie

S dětmi jsme si užili prosluněný sportovní týden. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli sportovat od rána až do večera v prostředí krásné Modrokamenné boudy. K dispozici jsme měli fotbalové hřiště, hřiště, kde jsme hráli ringo a přehazovanou, trampolínu a v neposlední řadě les přímo u chaty. Celý týden nám výborně vařili. Tak zase za rok!

Lenochová Lucie
 

Poslední horolezectví jsme si moc užili, těšíme se znovu v září.

Lenochová Lucie

V letošním školním roce se naší škole v orientačním běhu mimořádně dařilo. 

Liga škol má dvě podzimní a dvě jarní kola - všechna čtyři kola naše škola vyhrála. V květnu proběhlo krajské kolo přeboru škol v OB v Lázních Bohdaneč,  tam jsme si druhým místem (žáci 6. - 9. ročník) zajistili postup do celostátního finále přeboru škol 6. června do Pardubic  -Dostihové závodiště. Konkurence v Pardubicích byla obrovská, všichni ze sebe  při horkém počasí vydali úplně všechno.Uběhnout přes 4 km a najít 24 kontrol, nebylo vůbec snadné.

Naše škola má celorepublikového  vítěze v kategorii H7 - Filipa Haase ze třídy 7.A

Moc Vám všem za účast na závodech děkuji, gratuluji k výsledkům a v dalším školní roce 2018/2019 se Vás všechny moc těším.

Zora Paarová

Dne 29. května proběhla na naší škole pěvecká soutěž s názvem Benešovský TURDUS. Žáci, předvedli skvělé výkony. Porota měla těžké rozhodování při výběru prvních třech míst. Nakonec rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Andrea Helvichová, 8. B

2.místo: Gabriela Mrkvičková, 8. C

3. místo: Nela Martínková, 8. B

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

Dnes jsme se zúčastnili programu v EKO Centru Paleta, kdy jsme byli rozdělení na 5 skupin a bojovali jsme společnými silami o přežití. Sázeli jsme obilí a sklízeli jsme úrodu, hádali jsme, jaké bude ve vesnici počasí, setkali se s náhodou, ať byla pro nás dobrá nebo špatná, byli jsme nemocní ale všichni jsme si pomáhali a přežili jsme! 

Všem se program moc líbil.

Hrašová Lucie

Dne 15. 5. 2018 se uskutečnilo krajské kolo Štafetového poháru. Na atletickém stadionu na Dukle se tentokrát sešlo dvanáct škol. Žáci a žákyně ze tříd 5. B, 4. A, 3. A a 3. B v této silné konkurenci vybojovali krásné čtvrté místo. Všem patří velký obdiv za bojovnost a výkony, které předvedli.

Děkujeme.

E.K.

Na McDonald´s Cupu úspěšně, ikdyž nám postup utekl o jedno místo. Skončili jsme na krásném 3. místě. Chválím všechny fotbalisty ze 3.A, 3.B a Fildu Vencla ze 2.C.

Děkuji za hru fair - play a předvedený výkon! Příští rok jedeme na postup!

Děkuji také úžasým fanynkám ze 3.A a 3.B!

Hrašová Lucie