backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 4.A

Konečně se nám zadařilo a děti chytily druhý dech. Po dvou letech jsme získali první místo v Čeps cupu v okresním kole ve florbalu. Turnaje se zúčastnilo 10 týmů z pardubických škol. Děti hrály ve dvou skupinách. Naše družstvo postoupilo do semifinále ze skupiny jako druhé. Svou bojovností vyhrály a čekalo je finále. Děti si však vítězství již nenechaly ujít. Radost z prvního místa nebrala konce. Tak a postupujeme do krajského kola. Konečně je to tu. Všichni si zaslouží velkou pochvalu a držme jim pěsti v dalších zápasech.

Lacová 

Ve středu 17. října jsme se společně 4. A, 4. C, 6. B a 7. B vydali na zámek Úsov, kde se nachází obrovská sbírka našich živočichů. Tito živočichové jsou preparováni ze skutečných živočichů, které jsou dodnes možné vidět ve volné přírodě. Na vlastí oči jsme viděli poustu zástupců z říše bezobratlých živočichů i obratlovců, které jak jistě víme dělíme na ryby, plaze, obojživelníky, ptáky a savce. Nejen vybavení škol, ale i tato exkuze prošla rekonstrukcí a my si tak mohli hmyz prohlédnout přes pohyblivé mikroskopy ve zvětšené podobě, pracovali jsme s interaktivní tabulí či poslouchali zvuky jednotlivých ptáků. U této skupiny zvířat bylo nejvíce vidět, kolik živočichů již vymřelo a v přírodě je již nemůžeme vidět. V jedné místnosti jsme přes kukátka černých krabic pozorovali zvířata a rostliny ve společných ekosystémech. V prostorách nádvoří zámku jsme kromě svačiny prošli strašidelným sklepením, starodávnou školou či jsme si mohli zahrát logickomanuální hry. Zájem našich žáků byl znát nejen počtem účastníků, ale také otázkami, které byly učitelům či paní průvodkyni velmi často pokládány.

Na další společné zážitky se již nyní těší paní učitelky Sobolíková a Shánělová.

Dnes jsme si užili krásné páteční dopoledne, které jsme strávili v Paletě. A co jsme dělali? Upekli jsme si chleba, rohlíky a housky. Nejvíce nám šlo zadělávání těsta :)

Lucie Lenochová

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

Od 17. - 21. 9. jsme si užívali podzimního sportovního soustředění. Počasí jsme měli nádherné a tak jsme mohli být všichni celý den na čerstvém vzduchu a sportovat. Každé dopoledne jsme stihli 4 disciplíny, které jsme si vždy večer vyhodnotili a rozdávaly se diplomy, na které se děti celý den moc těšily. Pro nejlepšího sportovce a sportovkyni byl navíc přichystán krásný zlatý pohár. Motivace byla tedy více než silná. Ve hře bylo také týmové vítězství, do kterého každý sbíral body. Odpoledne jsme strávili hrou přehazované, ringa, freesbee a fotbalu. V úterý a ve čtvrtek jsme si užívali bazén.Ve středu jsme byli na výletě v Adršpašských skalách, kde jsme se dozvěděli spoustu nových věcí. Chválím všechny za sportovní výkony a sportovní chování při všech disciplínách. Také za chování mimo sportování.

Děkuji za krásný týden, 4.A!

Lenochová Lucie

S dětmi jsme si užili prosluněný sportovní týden. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli sportovat od rána až do večera v prostředí krásné Modrokamenné boudy. K dispozici jsme měli fotbalové hřiště, hřiště, kde jsme hráli ringo a přehazovanou, trampolínu a v neposlední řadě les přímo u chaty. Celý týden nám výborně vařili. Tak zase za rok!

Lenochová Lucie
 

Poslední horolezectví jsme si moc užili, těšíme se znovu v září.

Lenochová Lucie

V letošním školním roce se naší škole v orientačním běhu mimořádně dařilo. 

Liga škol má dvě podzimní a dvě jarní kola - všechna čtyři kola naše škola vyhrála. V květnu proběhlo krajské kolo přeboru škol v OB v Lázních Bohdaneč,  tam jsme si druhým místem (žáci 6. - 9. ročník) zajistili postup do celostátního finále přeboru škol 6. června do Pardubic  -Dostihové závodiště. Konkurence v Pardubicích byla obrovská, všichni ze sebe  při horkém počasí vydali úplně všechno.Uběhnout přes 4 km a najít 24 kontrol, nebylo vůbec snadné.

Naše škola má celorepublikového  vítěze v kategorii H7 - Filipa Haase ze třídy 7.A

Moc Vám všem za účast na závodech děkuji, gratuluji k výsledkům a v dalším školní roce 2018/2019 se Vás všechny moc těším.

Zora Paarová