backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 4.A

Letos poprvé jsme měli příležitost zúčastnit se Školního poháru ve veslování na veslařském trenažeru na 200m. Děti byly nadšené. Jak jsme dopadli mezi spolužáky víme a teď už netrpělivě čekáme na výsledky mezi školami.

Lenochová Lucie

Děkuji celé své úžasné 4. A a celé škole za podporu při sbírkové akci Pomozte dětem. 

Lenochová Lucie

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Někteří z nás strávili dnešní dopoledne závoděním. Zbytek třídy přišel fandit alespoň na štafetu. Děkuji Vendo, Áďo, Natálko, Nicolko a Míšo! Byli jste skvělí!

Lenochová Lucie

Dnes pro změnu téma vesmír! Protože nás čeká příští úterý hvězdárna, rozhodli jsme se si ten vesmír zopakovat. Vytvořili jsme si krásné lapbooky a jsme zase o něco chytřejší!

Lenochová Lucie

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová

 

Dnes jsme poprvé vyzkoušeli horolezeckou stěnu v Gekonu. Do nynějška jsme chodili do Sokola ale potřebovali jsme změnu. Stěna měla úspěch a proto se sem budeme 2x do měsíce vracet. Na konci školního roku z nás budou horolezci a horolezkyně.

Lenochová Lucie

Co slovo etiketa znamená a odkud pochází? Jak bychom se měli chovat a oblékat na nejrůznější akce? Na tyhle i jiné otázky jsme si během celého dopoledne odpověděli. Děti si vyzkoušely i pravidla stolování. Moc nás celý den bavil, tak už teď vymýšlíme téma dalšího projektového dne.

Lenochová Lucie

28.3. všichni učitelé slaví svátek. V tento den chlapci z 5.A a Nicolas ze 4.A sehráli krásný turnaj v Pardubicích na Dukle. Z okresu do kraje postoupilo 6 družstev. Všichni chtěli samozřejmě vyhrát a postoupit do republikového finále. Hrálo se systémem každý s každým. Atmosféra na hřištích byla napjatá. Naše výsledky, čtyři vítězství a jedna remíza, nás vynesly na první místo v turnaji. A je to tady. Účast v republikovém finále je naše! Pro paní učitelku Lacovou to byl nejkrásnější dárek ke Dni učitelů. Držme chlapcům palce a přejme krásné výsledky ve finále. Všem  moc děkuji za perfektní hru.

Lacová

Dnes děti poznaly spoustu nových věcí. Prohlédly si detailně obrněný transportér i sanitku. 

Lenochová Lucie