backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 4.A

Vánoční ringo bylo dlouho plánovanou akcí. Zúčastnily se děti ze 4. tříd ZŠ Benešovo nám. a 4. třídy ZŠ Dubina. Vše se uskutečnilo podle představ a všichni jsem si užili předvánoční čas hrou ringa. Děkuji všem za účast.

Lenochová Lucie

 

VÝSLEDKY

1. místo - ZŠ Benešovo nám. 4.A

2. místo - ZŠ Benešovo nám. 4.A

3. místo - ZŠ Benešovo nám. 4.B

4. místo - ZŠ Benešovo nám. 4.B

5. místo - ZŠ Dubina

6. místo - ZŠ Dubina

 

,,Paní učitelko, podívejte, to je dárků!´´ znělo celou třídou. Stromeček byl nachystaný, jen světýlka nesvítily. To nebyl žádný problém pro našeho školníka a tak už nám nic nebránilo si dárky rozdat. To bylo radosti! Tak ještě zítra do kina a svátky jsou tu!

S třídou 4.A přejeme všem krásné prožití svátků s těmi nejbližšími a do nového roku hodně štěstí, zdraví a lásky! 

Lenochová Lucie

13. - 18. 1. 2019 - Lyžařský výcvik Benecko

10. - 14. 6. 2019 - Modrokamenná bouda

2. - 6. 9. 2019 - Jívka

V pondělí jsme se zúčastnili okresního kola v šachu. Celý turnaj byl velice hezky zorganizován a měl spád. Každý hráč měl 15 minut na jednu hru. Celkem se hrálo 7 her. Bohužel jsme do krajského kola nepostoupili. Účast se ale počítá. Není důležité pokaždé vyhrát ale zúčastnit se! Děkuji všem zúčastněným.

Lenochová Lucie

Jsem moc ráda, že jsme se mohly zapojit do tak krásného projektu jako jsou Ježíškova vnoučata. O projektu jsme si s dětmi popovídaly a rozhodly se, že se do projektu zapojíme, a to tím, že vyrobíme pro babičky a dědečky vánoční přáníčka. Ty se moc povedly, podívejte se sami:)

Lenochová Lucie

Dnes jsme si užili poslední bruslení v roce 2018. Tak zase v lednu!

Lenochová Lucie

Každý rok jsou vánoce  spojené s vánočními turnaji v různých sportovních odvětví. Žáci 5.A  se i letos jednoho turnaje ve florbalu zúčastnili. Sešlo se 6 družstev pardubických škol a vzájemná utkání začala hned v 8,00 hodin.Děti se s vervou pustily do hry. Naši chlapci s jednou dívkou hned první zápas vyhráli, a to bylo klíčové utkání pro další boje. Po pěti vyhraných zápasech  získali první místo. Rodost byla veliká, vánoce mohou začít. Všem chlapcům a dívce děkuji a gratuluji k vítězství.

Lacová

Nadpis hovoří za vše! Dnes jsme měli strávit dopoledne na zimním stadionu, bohužel tomu tak nebylo a rychle jsme vymýšleli, co bychom místo bruslení podnikli?! Vaření! To byl nápad, se kterým celá třída radostně souhlasila. Naštěstí kuchyňka byla volná a tak nám nic nebránilo. Děti se rozdělily do skupin, naplánovaly si, co budou péct, vařit nebo smažit a dnes vše zrealizovaly. Ochutnávali jsme palačinky, toasty, brambůrky nebo také perník a pizzu, mňam! Všechno se vydařilo, děti jsou šikovné.

Lenochová Lucie

Konečně se nám zadařilo a děti chytily druhý dech. Po dvou letech jsme získali první místo v Čeps cupu v okresním kole ve florbalu. Turnaje se zúčastnilo 10 týmů z pardubických škol. Děti hrály ve dvou skupinách. Naše družstvo postoupilo do semifinále ze skupiny jako druhé. Svou bojovností vyhrály a čekalo je finále. Děti si však vítězství již nenechaly ujít. Radost z prvního místa nebrala konce. Tak a postupujeme do krajského kola. Konečně je to tu. Všichni si zaslouží velkou pochvalu a držme jim pěsti v dalších zápasech.

Lacová 

Ve středu 17. října jsme se společně 4. A, 4. C, 6. B a 7. B vydali na zámek Úsov, kde se nachází obrovská sbírka našich živočichů. Tito živočichové jsou preparováni ze skutečných živočichů, které jsou dodnes možné vidět ve volné přírodě. Na vlastí oči jsme viděli poustu zástupců z říše bezobratlých živočichů i obratlovců, které jak jistě víme dělíme na ryby, plaze, obojživelníky, ptáky a savce. Nejen vybavení škol, ale i tato exkuze prošla rekonstrukcí a my si tak mohli hmyz prohlédnout přes pohyblivé mikroskopy ve zvětšené podobě, pracovali jsme s interaktivní tabulí či poslouchali zvuky jednotlivých ptáků. U této skupiny zvířat bylo nejvíce vidět, kolik živočichů již vymřelo a v přírodě je již nemůžeme vidět. V jedné místnosti jsme přes kukátka černých krabic pozorovali zvířata a rostliny ve společných ekosystémech. V prostorách nádvoří zámku jsme kromě svačiny prošli strašidelným sklepením, starodávnou školou či jsme si mohli zahrát logickomanuální hry. Zájem našich žáků byl znát nejen počtem účastníků, ale také otázkami, které byly učitelům či paní průvodkyni velmi často pokládány.

Na další společné zážitky se již nyní těší paní učitelky Sobolíková a Shánělová.