backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Školní družina

Jaký byl předvánoční čas ve školní družině?

Na začátku prosince si děti v jednotlivých odděleních užily čertovskou diskotéku. Aby čekání na Ježíška dětem rychleji uteklo, tak paní vychovatelky společně s dětmi z oddělení prvních a druhých tříd školní družiny vyrazily na výlet do Třebechovic obdivovat betlémy a dozvědět se spoustu informací o vánočních tradicích.

Poslední týden před Vánocemi dokonce přijel celý betlém s živými zvířaty až na zahradu naší školy.

Michaela Musílková

Před vánočními prázdninami jsme chystali dárečky- dozdobili krabičky, navlékli stužky na dřevěné vločky a kdo chtěl mohl si ještě vyrobit i vánoční dekoraci. Zpívali jsme vánoční koledy, pouštěli oblíbené vánoční písničky, pochutnali jsme si na vánočním cukroví. Krásné prožití svátků a pevné zdraví v dalším roce srdečně přeji.

Míla Řihošková, vychovatelka 2.A

Na kroužku vaření jseme pracovali s listovým těstem, s těstem na palačinky, zručnost byla třeba při přípravě ovocných špízů. Tvořili jsme pomazánky, pudinky. Na vánoční čas jsme si natrénovali pečení perníčků, ale i vanilkových rohlíčků. Děti s radostí ochutnávaly co si samy uvařily a zbylo i na ochutnávku domů.

K vaření patří i prostření svátečního stolu. Jak takový stůl prostřít si děti osvojily, stejně tak i jako chování při stolování. Na vánoční prázdniny jsme všichni odcházeli s nadšením jak připravíme štědrovečerní stůl podle toho, co jsme se naučili.

Na „mikulášskou“ jsme se těšili. Navštívilo nás několik andělů, Mikuláš i čerti. Plnili jsme zábavné úkoly, hráli jsme hry, tančili jsme. Každý odešel s drobnou nadílkou.

 

S dětmi jsme navštívili EKOCENTRUM PALETA a zkusili jsme si vyrobit vlastní papír. Děti se do výroby daly s velkým nadšením, navzájem spolupracovaly, i na konečném úklidu :-). Každý odcházel spokojený a s vlastnoručně vyrobeným papírem.

Podzim jsme si ve družince pěkně užili. Pozorovali jsme přírodu a změny spojené s tímto ročním obdobím. Změny v počasí, v chování zvířat, příprava přírody na zimu. Trénovali jsme trpělivost při tvoření lesních zvířátek- při lepení kukuřice i fazolí. Dobrovolníci se dali do ořezávání pastelek, protože jsme potřebovali lepit i barevné odřezky. To byla práce :-).

Vyrobili jsme si i strom z polystyrenu, který jsme pečlivě natřeli podzimními barvami. Vybarvili jsme si několik podzimních listů a temperovými barvami jsme vybarvili i několik rozkvetlých šišek.

Vyzkoušeli jsme si práci se smirkovým papírem, který jsme použili na očištění dřevěných plátků při výrobě sovičky. Sově jsme předkreslili křídla, dolepili oči z knoflíků, zobáček a dodělali nožičky. Sovičky krásně ozdobily podzimní strom. Děti měly ze své šikovnosti velkou radost. Sovičky si ponechaly jako vánoční dárek pro své blízké.

Netrpělivě očekávanou předvánoční dobu jsme využili k tvorbě sněhuláků, abychom si vyzdobili třídu. Pro příjemnou atmosféru jsme si k práci pustili Vánoční koledy a základním pomocníkem pro dnešní tvoření byl barevný papír, lepidlo a nůžky. Děti si den užily. 
 

V našem oddělení jsme se zaměřili v tomto období především na přírodu. Společně jsme si povídali o významu stromů, pozorovali jsme změnu vzhledu stromů s příchodem chladnějšího počasí. Při tvoření jsme využili nejen opadané listy. Nevšedním tématem byly sopky, o kterých jsme si řekli spoustu zajímavostí a pak jsme si ve třídě i svoji sopku vyrobili. Nezapomněli jsme ani na dopravu, připomněli jsme si Mezinárodní den bez aut a hovořili jsme o dopravních prostředcích. Děti byly šikovné a vyrobily si svůj model horkovzdušného balónu. 

Dne 26. 10. se ve družině 1.A. slavil Halloween. Děti se dozvěděly, co je Halloween za svátek, se kterým datem je spojen a jaké tradice a zvyky se při tomto svátku dodržují. Soutěžili jsme o nejstrašidelnější masku, rozdávali diplomy, hráli hry a všechny děti dostaly sladkou odměnu a den si moc užily.

 

 

Rodičům děkujeme za připravené občerstvení. 

Den Matek je den, kdy se vzdává pocta maminkám a mateřství, proto děti svou lásku k maminkám vyjádřily výrobkem. Děti chtěly svým maminkám tímto dárečkem poděkovat za jejich lásku a péči.