backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Školní družina

V tomto školním roce probíhal ve školní družině kroužek zaměřený na bádání a pokusy. Žáci z prvních tříd měli možnost se přihlásit na tento kroužek a společně jsme tak mohli objevovat tajemný svět vědy.

Žáci si vyzkoušeli jednoduché pokusy, jakými jsou např. vytvoření lávové lampy, model sopky, propíchnutí balonku špejlí aniž by prasknul, rozkvetení papírových rostlin,... Dále zkoumali hoření, hustotu, rozpustnost, naučili vejce nejenom plavat ale i skákat, pozorovali duhu, odhalili tajemství bublin a mnoho dalšího. V kroužku prvňáčci dokonce díky dlouhodobému pokusu na vlastní oči viděli, že ohryzek z jablka se v příznivých podmínkách (zahrabaný v půdě) do dvou měsíců zcela beze zbytku rozloží.

Michaela Musílková

Předposlední den školního roku proběhl pro žáky navštěvující školní družinu tradiční karneval na rozloučení před letními prázdninami.

Školní zahrada se proměnila ve velký taneční parket a v reproduktorech začala znít hudba. Děti na venkovním parketu tančily, soutěžily o sladké odměny a předvedly své krásné masky. Celá akce se velmi povedla především díky hlavním aktérům, kterými nebyl nikdo jiný než děti ze všech oddělení školní družiny.

Letošním překvapením bylo krásné hudební vystoupení holčiček, které navštěvují v rámci školní družiny kroužek Flétna pro zdraví.

Všem žákům školní družiny tedy děkujeme za milé rozloučení i za hezký celý školní rok a přejeme jim krásné prázdniny.

Děkujeme i rodičům za spolupráci a přejeme příjemně strávené letní měsíce.

V novém školním roce se opět těšíme na pravidelné setkávání,
vedoucí paní vychovatelka Monika a paní vychovatelky Blanka, Míla, Lucka V., Míša, Lucka J., Dana, Zuzka, Lenka.

Vážení rodiče,

v příloze naleznete seznam dětí, za které jste podali přihlášku do školní družiny pro školní rok 2023-2024. Seznam je pod registračními čísly od zápisu.

V minulém týdnu vyrazily paní vychovatelky společně s dětmi z oddělení prvních tříd školní družiny na výlet do ZOOPARKU Stěžery u Hradce Králové.

Pro děti byl připraven výukový program s názvem Zvířata z celého světa, při kterém se děti dozvěděly spoustu informací o chovaných zvířatech a některá z nich si děti mohly i pohladit.

Děti si připravily jablka a mrkve, na kterých si zvířata za odměnu pochutnala.

Michaela Musílková, Míla Řihošková, Lucie Vavřínová

V dubnu se dvě oddělení ze školní družiny zúčastnily tvořivých dílniček v DDM Beta Štolbova.
Kluci a holky ze třídy 1. A si v domově mládeže vyzkoušeli výrobu voskovaných prostírání. Všichni se s chutí pustili do práce a každý si tak odnesl domů nové vlastnoručně vyrobené prostírání.
Druhá skupina, kde byly děti z 1. C, se naučila vyrábět sůl do koupele. Nejprve si každý svoji sůl obarvil, pak navoněl a nakonec si všichni navrstvili voňavou a barevnou sůl do dárkového balení.

Děti se naučily používat nové techniky a všechny se mohly doma pochlubit svým pěkným výrobkem.

 

 

Svátek lásky jsme využili pro výrobu dárečků pro naše nejbližší. Tvořili jsme srdce z papíru a růže z modelíny. heartsmiley

V minulém týdnu proběhl pro všechna oddělení školní družiny program s názvem Dřevíčková dílnička.

Ze třídy se stala truhlářská dílna a děti měly možnost se seznámit s prací se dřevem a nástroji. Pod dohledem lektorů se děti přesvědčily, že vyrobit si něco ze dřeva, není vlastně nic složitého.

Díky dílničce už kladívka, pilníky ani vrtáky nejsou dětem cizí a za odměnu si každý odnesl svoji originální dřevěnou rybičku. 

Michaela Musílková

 

 

Tvoření na vánoční jarmark a pro své blízké jsme si v družině užili. 

Nechyběla čertovská párty, zpívání vánočních koled a pohádka na přání.

Přejeme všem rodičům a prarodičům příjemně prožité svátky vánoční a hodně zdraví do roku 2023.

Z.D.

 

Minulý týden jsme s družinkou navštívili Východočeské muzeum s programem Superhrdinové aneb legendy a pověsti v Pardubicích.

Děti na začátku prohlídky dostali pracovní list, do kterého vlepovali hrdinu, o kterém nám vyprávěla zábavně průvodkyně. Měli jsme tak možnost dozvědět se o Vojtěchovi a zubrovi nebo o Svaté Kateřině.

Bylo to moc příjemné odpoledne a všichni jsme si ho moc užili.smiley