backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 9.C

V pátek 29. 6. 2018 si rozdáme to poslední vysvědčení od nás pro vás=) Zhodnotíme uplynulá léta a vypustím vás do světa. Ty poslední chvilky na této škole pro vás deváťáky od 8:00 do 9:30.

Těším se vás

Schobi

 

Srdečně Vás zveme na Slavnostní vyřazení devátých ročníků ZŠ Pardubice, Benešovo nám., které se koná v pondělí 25. 6. 2018 od 16:00 v KD Hronovická. Sraz účastníků v 15:00 tamtéž ;o)

Těšíme se na Vás

9. B +  9. C

 

 

V pátek 15. 6. 2018 jdeme na přednášku Osudové osmičky. Sraz v 8:15 před Aquacentrem.

Schobi

Včera jste měli odevzdat samostatnou práci. Je to úvaha na téma o budoucnosti Země. Jako inspiraci jsme viděli část dokumentárního filmu Domov.  Nikdo z vás práci neodevzdal, takže příští hodinu v úterý 12. 6. 2018 práci odevzdáte. Kdo bude u lékaře nebo nemocný, práci přinese dříve nebo pošle po spolužácích. Žádné omluvy nepřijímám, měli jste na vypracování dost času. 

HE2

Z důvodu mé nepřítomnosti překládám naši hippíkovou hodinu na úterý 12. 6. 2018.

Budu se těšit na vaše nápadité outfity.

S láskou, mírem a štěstím v srdci

Schobi

V pondělí 14. 5. jsme vyrazili na poznávací zájezd do Paříže, Londýna a jižní Anglie. Po náročné noci jsme dorazili v ranních hodinách do Paříže. Tato metropole nás přivítala poněkud zamračeným počasím, ale při výstupu na Eiffelovku se vyčasilo a pohled, který se nám z vrcholu naskytl, byl nádherný. Přesunuli jsme se ke katedrále Notre Dame a poté se projeli na lodičce po Seině. Den jsme završili procházkou kolem Louvru a poté již směřovali na první ubytování. Druhý den jsme vyrazili do přístavu Calais, kde jsme se nalodili na trajekt a hurá směr Dover. Krásy Anglie jsme začali objevovat v městečku Rye a hned poté se přemístili do nádherného Hastings. Tohle městečko není pověstné jen díky bitvě z roku 1066, ale i díky pašeráckým jeskyním a rybářským přístavem. Odsud jsme odjeli do Brightonu, kde jsme se poprvé setkali s rodinami. Všichni se těšili, ale zároveň nevěděli, co nás čeká. Hned druhý den ráno jsme si sdělovali své zážitky z rodin. Dalším cílem byl Brighton. Prošli jsme se úzkými uličkami, navštívili úžasnou i360 a Sea life centre. Hrad Hever Castle nás zavedl do doby Jindřicha VIII. a zároveň umožnil i zábavu např. ve vodním bludišti. Poslední den nás čekal majestátní Londýn. Hlavní město, kde se neustále něco děje. Lodí jsme se přesunuli z Greenwich k Westmisteru a objevovali krásy Parlamentu, Westminster Abbey, Buckhinghamského paláce a dalších pamětihodností. Vzhledem ke krásnému počasí jsme zakončili návštěvu na London Eye, kde jsme měli možnost vidět celé město jako na dlani. Před odjezdem vzali mnozí útokem supermarket a nebo párky u řidičů a poté již směr Dover. Trajekt a potom dlouhá cesta zpět. Do Pardubic jsme se vrátili unavení, ale nadšení. A už nyní se hlásí zájemci na další výpravu. Takže s kým se uvidíme příště?

J. Mivaltová, K. Vodáková, I. Schoberová

Kdo tam nebyl, neuvěří! To co se dělo 3. května na Benešově náměstí před ZŠ nemá pamětníky. Nezasvěcené mohlo napadnout, že jde o logistické cvičení internetového obchodu Amazon, který expandoval do Pardubic a zkouší masivní improvizovanou vykládku zboží, nebo že jde o celosvětový happening vzorných třídičů papírového odpadu, a nebo že se rozšířila fáma, že určitý supermarket bere za banány místo peněz obyčejný papír.

 Smáli se ti, co čtou školní zpravodaj a sledují školní web. Pro ně to bylo takové to normální domácí sběrové ráno, léty odzkoušené a vyladěné téměř k dokonalosti. Ale pro zasvěcené byl připraven tajný scénář, který sliboval napínavý a překvapivý spektákl. Pamatujete si ještě (určeno pro starší a pokročilé), jak pořád v hokeji vyhrával Sovětský svaz a jak jsme ho všichni chtěli porazit. Tak s naším sběrovým ránem to je podobné, vyhrává stále do kola jenom jedna paní učitelka, její třídy se mění, ale zlatá za sběr pořád zůstává jenom jí. Takže si myslím, že se sešla nějaká konspirační pololegální buňka, která si tajně slíbila, že tu Janu Lacovou konečně z toho sběrového trůnu sesadí.

 Zkusím popsat, co se před školou odehrálo. Paní učitelka Lacová si byla téměř jistá opětovným vítězstvím a uvolněně laškovala se svým týmem zkušených zapisovatelů a výdejců lístečků. Zdálo se, že má vše rutině pod kontrolou. Její kolegyně, které se sešli v Bratrstvu kočičí pracky, aby ji přivodily drtivou a potupnou porážku, zatím takticky vyčkávaly. Už o půl osmé byl kontejner plný. Pořádkem a systémem uskladnění připomínal spíše regály krajské knihovny, v konečné fázi naplnění, se do něj nevešla ani omylem ztracená žákovské knížka. Dirigenty plnící linky byli pan učitel Mokříž a jeho asistent Martin Jičínský. Jejich dobře fungujícím a sehraným orchestrem pak žáci 9. B a 9. C. Hlavní silou celé akce však byli rodiče a všichni možní příbuzní našich žáků, kteří neúnavně a vytrvale zaplavovali naše pomocníky jako papírové tsunami. Nesmím zapomenout na heroický výkon naší historičky, která pracovala u váhy, a šla příkladem svojí 9. C a sama zvedala ty nejtěžší krabice a nosila je desítky metrů. Její bledá tvář, přivyklá šeru archívů se na čerstvém povětří slušně vybarvila. Postupem času nás přepadaly obavy, kam dáme sběr, který se chaoticky hromadil do neskutečných kup před školou. Školník se modlil, ať nezačne foukat nebo pršet a ať už mu konečně berou telefony a přivezou druhý a potom ještě třetí kontejner. Ano celkem 3 plné kontejnery.

Ale opravdové drama nastupovalo postupně a plíživě. Dětské armády, soupeřek naší sběrové šampiónky, začaly navážet tajně ukryté zásoby sběru, byly jako zástup termitů a paní učitelka Lacová poprvé znejistěla. Když uviděla tu konkurenční hromadu, tak začala být zoufalá, začala se obviňovat a vymýšlet pro sebe adekvátní trest. Nakonec ale znovu slavila vítězství, protože rozhodla zkušenost. Není všechno velké -  také těžké. Vítězka se svou třídou dokázala shromáždit 4,5 tuny starého papíru. Do napínavého boje s ní šly třídy kolegyň Krámové a Doubravové. Máte náš obdiv. Musíme však poděkovat všem, kteří přiložili ruku k dílu. Jenom jsme všichni potvrdili jednu věc, že nám na škole záleží, a že atmosféru v ní a kolem ní děláme všichni dohromady. Ve čtvrtek se nám zadařilo.  Děkujeme.

Jako každoročně byli v ředitelně odměněni nejlepší sběrači a další vylosovaní.

Pracovali: žáci a jejich týmy, učitelé – Lacová, Krámová, ‚Tesařová, Schoberová, Sobolíková, Mokříž, asistent Jičínský, poradce Hedvičák, školník Durchánek a dělníci z 9.C a 9. B.

Poprvé na objednávku zapsal a vyfotil HE2

 

V příloze jsou témata a požadavky. Kdyby byl někdo nemocný, pošle práci po spolužácích.

HE2

Připomínám na čtvrtek 19. 4. 2018 na VV přinést bílé triko.

Schobi