backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 9.C

Z důvodu nemoci odkládám termín workshopu v Paměti národa  - původní termín 21. 1. 2022. S novým termínem se ozvu, jakmile bude potvrzen. Počítejte, že se bude jednat o páteční termín. 

Schobi

Info od KHS - ze dnešního odpoledne:
  1. Je-li žák v pondělí na antigenu pozitivní, jde na PCR test. Výuka ve škole pokračuje bez omezení podle rozvrhu. Žáci nemusí mít roušku. Pokud je negativní, žák se vrací do školy, pokud je pozitivní, je doma v izolaci 5 dnů od PCR testu.

 

  1. Jedná-li se o žáka, který byl v kontaktu ve třídě během týdne a má potvrzený PCR test pozitivní, jde do karantény celá třída, včetně učitelů (očkovaní i po nemoci). Na PCR se nechodí, pokud nejsou žádné příznaky. Kontakt se počítá 2 dny zpětně, případně od prvních příznaků. Prosím příp. o info, kdy měl žák první příznak. => pokud skončí celá třída v karanténě přechází se na online výuku v MS Teams - zkontrolujte prosím s dětmi jejich připojení (instalacii  MS Teams v zařízení s funkčním mikrofonem a ideálně s funkční kamerou). 
Děkuji za spolupráci
IS

Vážení rodiče,

konzultační odpoledne 10.1.2022 bude on-line v aplikaci MS Teams od 16:00 do 18:00.

Těším se na viděnou

Irena Schoberová

Vážení rodiče, 

vzhledem ke změně vládních nařízení, dochází od 3. 1. 2022 ke změně v testování žáků a zaměstnanců na školách. Od 3. 1. do 16. 1. 2022 se testují všichni žáci a zaměstnanci 2x týdně (po, čt) - vyjma těch, kteří mají platný PCR test či antigenní test z oficiálního odběrového místa. 

Více info na: 

https://www.edu.cz/informace-msmt-ke-zmenam-v-mimoradnych-opatrenich-ministerstva-zdravotnictvi-s-ucinnosti-od-3-1-2022-pro-skoly-a-skolska-zarizeni/

IS

Milí deváťáci, vážení rodiče,

přeji všem šťastný rok 2022, úspěšné vykonání přijímacích zkoušek, hodně zdraví, pohody a splnění snů!

Irena Schoberová

Máme třídní mikiny - vše si "Céčáci" zařídili sami a chodí v nich rádi =)

Na začátku prosince navštěvuje děti Mikuláš s anděly a čerty. Této úlohy se s chutí ujali Zuzka, Eliška, Lea, Denisa a Andrej (dokonce si ji "vybojovali=vykomunikovali" mezi uchazeči z devátých ročníků).

Patří jim veliký dík za obchůzku celého prvního stupně. 

Schobi

Návštěva Ekocentra Palety přinesla zamyšlení nad vlastním konáním k tématu zdrojů energie, k čemu všemu elektřinu vůbec používáme a jak se získává. V závěru jsme se vžili do hry stavby větrné elektrárny, že jsme přetáhli program o celou jednu hodinu. 

Schobi

Pozdě, ale přece =)

V půlce listopadu k nám do školy zavítali lektoři z organizace Post Bellum - Paměť národa. Naše třída byla vtažena do dění kolektivizace venkova v 50. létech 20. století - vzdělávací workshop k dějinám 20. století. Oproti očekávání díky zkušenostem byli leckdy i lektoři zaskočeni směrem, kterým se workshop v dobrém slova smyslu ubíral. Vlastní prožitek a informace o této době jsou nejcennějším pokladem, který si každý z nás na závěr odnášel.

Těšíme se na další pokračování zažít si moderní dějiny. 

Schobi

 

Připomínám:
do 30. listopadu musí být přihlášky do oborů vzdělání s talentovou zkouškou doručeny na SŠ!!!