backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 9.C

Na prosinec jsme si schovali téma kultury 1. republiky. Na fotografiích je vidět, že jsme si toto období vychutnali =)

Schobi

V pátek 7. 12. jsme vyrazili do německého Norimberku. I když cestou to nevypadalo moc příznivě, po příjezdu do Norimberku nás déšť nedostihnul a my mohli poznávat krásy tohoto malebného města. Prohlídka města, které je pravým rájem pro milovníky historie, protože tolik památek na tak malém prostoru najdete jen málokde – městské hradby, císařský hrad, chrám sv. Vavřince, Panny Marie s orlojem, Sv. Sebalda, Dürerův dům, gotická radnice, kašna Schöner Brunnen. Prohlídku jsme zakončili na adventním trhu, kde se dalo nejenom ochutnat mnoho dobrot, ale i zakoupit ozdoby a další drobnosti. Všichni si zde našli něco, co jim udělalo radost. Cestu domů opět provázel déšť, ale nám to v autobuse vůbec nevadilo. A navíc - další den byla sobota, takže jsme nikam nepospíchali.

Tak zase někdy příště...

Jama Mivaltová, Kateřina Vodáková a Irena Schoberová

Dávám Vám na stránky zadání projektu, který budete odevzdávat v pondělí 7.1.2019. V přiloženém dokumentu máte pokyny k jeho vypracování. Kdo si nebude vědět rady, může za mnou zajít.

Mik.

Teprve nyní Vám dávám nahlédnout pod pokličku našich hodin dějepisu, které byly pod vedením zapáleného Petra na téma plynové masky a jejich použití ve 20. století. Jak je patrno z přiložených fotografií, vše bylo doplněno praktickými ukázkami jak masek, tak i samotného nasazování. My "pamětníci" nezapomeneme věčné dohadování o tom, která maska je lepší, jestli ta s chobotem či bez. Ani ten pocit, když sundáte silně dioprické brýle, nasadíte masku, která se okamžitě zamlží, a nevidíte nic. I to si mohli odvážlivci vyzkoušet na vlastní kůži =)

Přidávám netematicky i fotku z 1. republiky.

Schobi

Zde jsou termíny:

kultura 1. republiky v kostýmech =)

9. A - 13. 12.

9. B - 6. 12.

9. C - 5. 12.

Stále platí, že zpracujete přidělené téma 2. sv. v. formou prezentace a seznámíte s ním spolužáky. Min. počet použitých zdrojů/pramenů je 3 z toho jeden bude kniha. Termíny průběžně budeme aktualizovat.

Schobi

Ve čtvrtek 15. listopadu proběhlo okrskové kolo florbalu dívek, které s přehledem zvládly naše žákyně devátých ročníků a postupily tak do okresního kola.
 
Okrskového kola se zúčastnilo celkem 8 základních škol, které byly následně rozděleny do dvou skupin, v nichž odehrály zápasy formou každý s každým. Naše reprezentantky nastoupily do všech utkání s velkým odhodláním a nasazením, což nám přineslo dvě výhry a jednu remízu.

V prvním zápase porazily ZŠ Opatovice nad Labem 3:0, za naši školu skórovaly Havelková a dvakrát Tesařová. Navíc nikdo z protihráček nedokázel překonat skvěle chytající Badaljan. V druhém a zaroveň nejtěžším utkání poměřily síly se ZŠ Polabiny 3, to skončilo remízou 1:1. Do tabulky střelců si připsala bod Bláhová. V posledním zápase na nás čekala ZŠ Staňkova, jež nám podlehla 5:1. Střelecky se prosadila Hlušičková, dvakrát Bláhová a dvakrát Tesařová. Obsadily jsme druhé místo ve skupině za ZŠ Polabiny 3, která měla pouze lepší skóre. Ve čtvrtek 6. 12. tak budeme moci poměřit síly s dalšími postupujícimi celky v okresním kole.

 
Všechny reprezentantky za předvedené výkony zaslouží velkou pochvalu! 

Sestava: Bláhová, Čížková, Havlová, Košťálová, Musílková, Němcová, Pulpitová, Rolinková, Ručová, Štosová, Tesařová, Urbancová - 9. A, Badaljan, Hlušičková - 9. B, Havelková a Hodásová - 9. C

Ve dnech 5. 11. až 23. 11. 2018 proběhne Národní testování 9. tříd. Testování bude probíhat on-line v aplikaci ScioDat a testy se budou psát z českého jazyka, matematiky, anglického jazyka a obecných studijních předpokladů. Žáci budou včas informování o průběhu testování.

Žákům držíme palce.

Netolická

Ve středu 17. října se uskutečnilo v Pardubicích v areálu na Hůrkách MS základních škol v malé kopané, kterého se zúčastnila i naše škola.

Do turnaje se přihlásilo celkem 12 škol, které byly následně rozděleny do dvou skupin, v nichž odehrály zápasy formou každý s každým. V naší skupině jsme poměřili síly se ZŠ Svítkov, ZŠ Pardubice Ohrazenice, ZŠ Třemošnice, ZŠ Pardubice – Studánka a ZŠ Staňkova. Krom utkání se ZŠ Třemošnice, které jsme jen těsně prohráli (4:3), jsme ve skupině neutržili porážku. Vybojovali jsme si tak celkové druhé místo a postup do play off.

V prvním zápase play off na nás čekala ZŠ Závodu míru. Utkání bylo velmi vyrovnané a to až do samotného konce. V základní hrací době nikdo nedokázal skórovat a tak o postupu do dalších bojů musely rozhodnout penalty. K pokutovým kopům za nás nastoupili Matouš Mec, Matěj Mikan a Matyáš Bobek. Všichni proměnili. Soupeři dokázali překonat našeho skvěle chytajícího Tomáše Bačinu pouze dvakrát, což pro nás znamenalo postup do semifinále.

O finále jsme se poprali se ZŠ Ohrazenice. Bohužel se nám reprezentanty z Ohrazenic podruhé porazit nepodařilo, podlehli jsme 4:1. Čekal nás tedy boj o třetí příčku, v němž jsme se postavili proti ZŠ Polabiny I. Utkání bylo velmi dlouho vyrovnané, hra se přelévala z jedné strany na druhou a o vítězi rozhodla jediná branka. Tu vstřelil náš reprezentant Matouš Mec a my se tak mohli radovat z celkového třetího místa v turnaji.

Kluci zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy!

Sestava: Bačina - 9. A, Drbal, Mikan a Slánský – 9. B, Bobek – 9. C, Bartoníček, Machatý, Mec a Štětka – 8. A, Vondrouš – 7. B

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás