backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 9.C

Dne 8.9.2021 se na druhém stupni naší školy konala úniková hra Fakescape. Hru vedli Pavel Brejcha a Tina Mizerová z Masarykovy univerzity. 
Na začátku hry jsme se rozdělili do skupin po 4 lidech a bylo nám puštěno úvodní, informační video. Po zhlédnutí jsme postupně dostali 4 úkoly - po dodělání jednoho úkolu skupina dostane další (odpovědi se zapisují). Když skupiny mají hotovo, odpovědi doplní na www.profesoruvtajnyblog.cz a dostanou se do knihovny, kde získají vakcíny - hlavní účel hry. 
Během hry se žáci naučí poznávat dezinformace a jako dodatek ověřovat fotky přes Tin Eye nebo Google Obrázky. 
Hra nás bavila a velice jsme si ji užili. 

Za žáky 2. stupně

Terka a Kája z 9. B

Milí deváťáci, vážení rodiče,

uteklo to jako voda a ve středu zahájíme náš poslední společný rok. Doufejme, že nám bude štěstěna nakloněna ve veškerém našem konání. 

Prozatím organizační info:

- prosím rodiče o zprávu do mailu/písemně na telefon ohledně testování, zda se dítě bude testovat, je očkované příp. ve lhůtě 180 dnů od prodělání nemoci

Program žáky 2. – 9. ročníků:

 • v 9.00 hodin budou žáci zahajovat ve svých třídách
 • tento den nepůjdou žáci do šatny
 • v 10 hodin odvedou žáky před školu třídní učitelé

Stravování:

 • obědy se budou vydávat od 10.00 do 11.30 hodin
 • pokud na oběd nepůjdete, nezapomeňte si ho odhlásit
 • pokud máte nové pardubické karty, musíte se zastavit ve školní jídelně, kde vám je paní vedoucí školní jídelny aktivuje ve dnech 25. - 31. 8.  v čase 8.00 - 12.00.

 

Organizace vyučování ve dnech 2. 9. až 3. 9. 2021:

 • ve čtvrtek 2. 9. budou žáci s třídním učitelem (1. ročník má výuku do 10.45, 2. až 5. ročník do 11.40, 6. až 9. ročník do 12.35)
 • v pátek 3. 9. výuka podle rozvrhu
 • zájmové kroužky budou probíhat dle epidemiologické situace od října 2021, jejich nabídka bude upřesněna ve Školním zpravodaji

 Testování COVID – 19

 • 2. – 9. ročník se bude testovat 1. 9., 6. 9., 9. 9.
 • testovat se bude ve třídách neinvazivními antigenními testy z centrální dodávky MŠMT vždy první vyučovací hodinu
 • netestují se žáci, kteří jsou 14 dní po plně dokončeném očkování nebo po prodělaném onemocnění po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na Covid 19, případně žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě
 • žák může použít vlastní test, který je na seznamu antigenních testů, které vydalo MZV
 • pokud zákonný zástupce odmítá testování dítěte, musí toto písemně sdělit prostřednictvím svého dítěte třídnímu učiteli při nástupu. Tento žák se účastní výuky ve třídě s ochranou dýchacích cest.

 

Bezpečnostní opatření

 • u vstupu do budovy školy bude k dispozici stojan s dávkovačem s dezinfekcí
 • ve společných prostorech je povinné zakrytí dýchacích cest

Od čtvrtka 2. 9. nesmějí rodiče z hygienických důvodů vstupovat do prostor školy. Žáky 1. ročníků budou v měsíci září před školou a budovou školní družiny vyzvedávat jejich třídní učitelé a po 8 hodině společně chodit do tříd. V případě potřeby si zákonní zástupci předem telefonicky domluví schůzky s pedagogickými pracovníky. Místo setkání bude určeno. Bez předchozí domluvy s vyučujícím není vstup do školy povolen.

 

Těším se na viděnou

Schobi

 

Milí rodiče a žáci,

chtěla bych vám poděkovat za všechny kytičky a dárečky a hlavně za spolupráci a podporu. Moc si toho vážím. Letošek byl mimořádnou zkouškou nás všech. 

Vám, rodičům, posílám po dětech jako poděkování maličkost (pro dobrou náladu, na nervy, na zastavení a zamyšlení) za všechnu péči, starostlivost a podporu, kterými jste nešetřili. Užijte si na vlně pohody čas dovolených, načerpejte sil a sluníčka. Postarejte se o sebe a nechejte o sebe pečovat - Vaše děti jsou správňáci, kteří spoustu věcí zvládnou. Budou Vás příští rok potřebovat v plné síle. A štěstí přeje připraveným! Nezanedbávejte se =)

Vám dětem, teda skoro-dospělákům, přeji krásné prááááááááááááááázdniny!!! Dávejte na sebe pozor a těším se na náš příští společný rok=)

Schobi

Bohové a osmáci musí být šílení =)

Bohové proto, že na nás seslali pomstu nebes a od 8 mrholilo, pak pršelo a pak lilo a jako bonus po skončení vysvitlo slunce, abychom měli hezký víkend.

Osmáci proto, že naprostá většina přišla či přijela bez pláštěnek/deštníků prakticky už na sraz promočená, což jsme dorazili při přesunu k ohništi za provazů vod padajících z nebe. Chápu, že v batozích dostaly přednost klobásky, hermelín či marshmellow před pláštěnkou. O to víc jsme si vychutnali teplo plamenů a chutnou krmi.

V mezičase se i počasí slitovalo a umožnilo pohyb po parku. I taková netradiční grilovačka byla zážitkem.
Příště: není špatné počasí ale jen špatné oblečení!

I. S. + I. S.

Tiše záviďte a plačte, že jste s námi nebyli=)
Dnešní výlet do Hradeckých lesů se náramně vydařil. Počasí výletově příjemné i na skorokoupačku došlo. Vyladění skupiny výletníků pozitivní. V nohách min. 15 km + další naběhané desítky metrů na atrakcích.

Absolutně vyklidněni procházkou lesy jsme kolem poledne dorazili do místa, kde veškerá nashromážděná energie dostala možnost vytrysknout. Skryté pudy či nadání se ukázaly: elitní jednotky odstřelovačů, top-vítězové Drtivé porážky, Ronaldo a Schick v akci, Tiger Woods na minigolfu, včetně gladiátorů a mnohé další.

Těšilo nás i vás, tak zase příště!

I. S. + I. S.

Výuka dle rozvrhu do 25.6.2021.

28.6.-29.6.2021 zkrácené vyučování do 11:30.

30.6. vydávání vysvědčení 8:00-9:30, poté možnost jít na oběd.

Skříňky musí být vyklizeny do pátku 25.6. - nechte otevřené (zámky si odneste).

Učebnice vybírají do pátku 25.6. vyučující daných předmětů.

Prosím o přinesení všech učebnic ve čtvrtek 24. 6. 2021 - ať můžete odevzdat a případně v pondělí jen doladit. Doma zkontrolujte, vygumujte poznámky, přilepte odpadávající listy, atd.

Děkuji za spolupráci

Schobi

Prázdniny se blíží a my si je přiblížíme!

Kde: Park na Špici

Kdy:  pátek 25. 6. 2021

Sraz: 8:30 před dřevěným mostem - vchod do parku

S sebou: sportovní oblečení+obuv, opalovací přípravek, něco na hlavu, něco na opečení/ogrilování k zakousnutí, pití, (piknikovou deku/míč/rakety na badminton, hry, ....), historky z distanční výuky (vyprávění, dramatizace, pantomima =), prázdninové vyladění laugh

Rozchod: 12:00 - samostatný odchod domů

Nezapomeňte ve čtvrtek donést podepsané lístečky.

I. Schoberová + I. Sobolíková

POTVRZENO:

Ve středu 23. 6. 2021 jedeme na výlet do HK - Hradecké lesy (8. B + 8. C + dobrovolníci 8. A)

Sraz: 8:00 před školou

S sebou: sportovní oblečení+obuv, opalovací přípravek, pláštěnka/deštník, svačina, pití, peníze na útratu, dobrou náladu! 

Ve 13:00 máme zamluvenou venkovní arénu s Laser game, minigolfem a gumovými atrakcemi. 

Odjezd z HK: 15:00

Příjezd ke Krematoriu Pardubice dle dopravní situace mezi 15:30/16:00. 

Poté samostatný odchod domů. 

Těšíme se na společné zážitky =)

I. Schoberová+I. Sobolíková

 

Ve středu 23.6.2021 plánujeme výlet do lesů u HK. Nedáme zabrat jen našim nohám s počtem km, ale počítáme se zpestřením s Laser game =)
Předběžná cena: 500,-(doprava + laser game + vstupné na rozhlednu).
Těšíme se
Irena Schoberová a Ivana Sobolíková