backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 7.A

V úterý 12.9. se konaly závody družstev v přespolním běhu. Závodníci absolvovali trať vedoucí podél řeky Chrudimky „mezi mosty“. Startovala maximálně šestičlenná družstva a do soutěže se započítávaly výsledky čtyř nejlépe umístěných závodníků z družstva. Benešovka měla zastoupení ve všech kategoriích. Mladší a starší žákyně běžely jedno kolo, které mělo cca 1500 m, mladší a starší žáci pak běželi kola dvě, tedy 3000m.

Nejlépe si vedly mladší žákyně, které svou kategorii vyhrály a postoupily do krajského kola. 

Reprezentovali nás:

Mladší žákyně 1. místo – Pařízková Sofie, Kotová Sofie, Vítková Stela, Palaščáková Amálie

Mladší žáci 5. místo – Brůna Matyáš, Slabihoud Aleš, Slabihoud Pavel, Štědrý Martin, Macek Dan,                                         Pavlík Jan

Starší žákyně 8. místo – Beňušová Nicole, Vančurová Andrea, Valentová Adéla, Goláňová Leona,                                               Jará Mariana, Kuboušková Valerie

Starší žáci 3. místo – Panuš Jakub, Bezdíček Lukáš, Svačina Jaroslav, Kohout Karel,

                                    Kohoutek Jakub 

Individuální medailová umístění:

Pařízková Sofie 1. místo - kategorie mladší žákyně

Kotová Sofie 2. místo - kategorie mladší žákyně

Panuš Jakub 3. místo - kategorie starší žáci

 

Všem závodníkům děkuji za reprezentaci naší školy a za jejich obrovské nasazení.

Do krajského kola, které proběhne 26.9. 2023 postupuje vítězné družstvo  našich mladších žákyň.

Paarová Zora

 

Dne 14. 9. 2023 proběhl v Hradci Králové tradiční Dětský maraton, který se koná za spolupořadatelství Rotary klub Hradec Králové a Rotary Club Pardubice. Díky této spolupráci mohou žáci tří hradeckých a tří pardubických základních škol štafetovým způsobem běžet maratonskou vzdálenost 42,195 km a navázat tak na myšlenku World Marathon Challenge, pořádaného od roku 2008 Rotary clubem ve Frodsham Helsby (VB) s cílem podpořit organizaci Save the Children pomáhající hladovějícím dětem.  Letos se konal jubilejní 10. ročník a žáci naší školy byli opět u toho.

Obrovská pochvala všem našim závodníkům za to, s jakým nasazením do závodu šli, jak si fandili, jak se podporovali a pomáhali si. Gratulujeme za krásné druhé místo a za čas pod 2 hodiny, který je velice kvalitní!

Školu reprezentovali:

Hugo Bartůšek, Tomáš Hlavatý, Matěj Kadaně, Tadeáš Matoušek, Jakub Šanda, Matyáš Brůna, Tadeáš Hakl, Ondřej Lučaj, Semen Onopko, Tobiáš Pithart, Sebastian Pour, Aleš Slabihoud, Pavel Slabihoud, Martin Štědrý, Marek Jičínský, Karteřina Krupičková, Nicole Beňušová, Leona Goláňová, Sofie Kotová, Nela Mohoutová, Sofie Pařízková, Sofie Skřivánková, Adéla Valentová, Tereza Tichá, Ema Dufková, Leontýna Horčičková, Amálie Palaščáková, Aneta Procházková, Anna Šerá, Stela Vítková, Max Ivo Bureš, Tereza Tichá, Kristýna Traxlerová

 

 

... pokračování druhé skupiny ve tvoření oblíbených palačinek a zakončení školního roku.

 

Hezké prázdniny všem cheeky

H. Mikolinová

Žáci 7.A mne požádali, že na závěr školního roku by si chtěli usmažit v naší cvičné kuchyňce palačinky. Začátek jedné skupiny vypadal, že bude bez mléka... Vše se nakonec zvládlo a celá skupina si pochutnala smiley

Tak za týden s druhou skupinou...

H. Mikolinová

Sporťáci z 6. a 7. A vyrazili v pondělí 15. 5. na cyklistické soustředění do Bělče nad Orlicí.

Od víkendu pršelo a tak se čekalo až do poslední chvíle na rozhodnutí, zda cesta proběhne jak bylo plánováno na kole nebo pro jistotu objednanými autobusy. Autobusy jsme se přemístili až do tábora, i když náš podpůrný dospělácký tým nevynechal příležitost dojet na místo určení na kolech.

Během pobytu jsme zvládli: pochoďák v družstvech podle mapy (někteří se seznámili s okolím opravdu důkladně =)),návštěvu skanzenu v Krňovicích (s teleportací i bez =), někteří se opět detailněji seznámili třeba s chrupem místních koníků =)), projet se za vydatného deště (se zkušeností, když má být pláštěnka s sebou a tak to má smysl), ranní výběhy s Pepou (s úsměvem i bez), lasergame v Hradeckých lesích (s vydatným vyběháním se a někteří se zkušeností i s večerním běháním k toaletě =)), duatlon u písníku Marokánka s úžasnými výkony (někteří i přes špatné odbočení na trati na bedně =)), výlet k rozhledně Milíř se zastávkou u obory s lesními zvířaty (pro některé zkušenost, že zvířecí máma chrání své děti =)), soutěž družstev v obratnosti na kolech a závěrečné balení a štafety opět u Marokánky.

Prostě našlapaný týden nejen kilometry ale i zážitky.

Děkujeme všem pomocníkům s odvozem zavazadel a cyklodoprovodu.

Z. Paarová + I. Schoberová + sporťáci

Koncem února a v březnu probíhala u nás ve škole matematická soutěž Pangea. 
Soutěže se zúčastnilo 31 žáků ze 4. a 5. ročníků, z II. stupně soutěžilo 32 žáků.
Nejlepšího výsledku na naší škole dosáhl Filip Taraba z 8.B, který získal 45 bodů, a v Pardubickém kraji se tak umístil na 18. místě mezi žáky osmých ročníků a tercií. Výborného výsledku - 42 bodů – dosáhli i dva žáci z 5.B, a to Alexandra Svědíková a Matyáš Shejbal. Sdílí 23. místo v kraji ve své kategorii.
V ostatních ročnících obsadili ve školním kole první místa: Ema Šulcová ze 4.D, Tobiáš Pithart z 6.A, Vojtěch Juška ze 7.A a Filip Horálek z 9.A.
Výsledky jsou nyní k nahlédnutí na webu pangeasoutez.cz: každý žák, který se účastnil, se může po zadání svých přihlašovacích údajů podívat na svoje výsledky. 

Za tým učitelů
Ilona Fišerová

 

Vážení rodiče, 

jako přílohu posíláme všechny dokumenty, které jsme vydaly k lyžařskému výcviku. Prosíme o kontrolu.

Před odjezdem v neděli (opět v kabinetu TV - budova školy z boku) je potřeba odevzdat: 

1) kartička pojištěnce (možno i kopii)

2) Posudek o zdravotní způsobilosti potvrzený od pediatra (platnost 2 roky) - NUTNÉ

3) Bezinfekčnost + zde i dodatek ohledně dávkování léků - nutné datum odjezdu = 19. 2. 2023

4) Servis lyží/snowboardu - potvrzení, stačí návratka od rodičů

5) osobní léky se jménem a rozpisem dávkování

 

Kdo potřebuje doplnit vybavení na běžky, sraz v neděli ve 12:00.

Ostatní sraz 12:30 před školou. 

!Pozor budova školy nebude k dispozici, bude zakódovaná. Do šatny ani do třídy nelze jít!

 

Těšíme se na viděnou

I. Schoberová + Z. Paarová

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 proběhlo ve sportovní nafukovací hale na Dukle okrskové kolo florbalu chlapců 6. a 7. ročníků, kterého se celkem zúčastnilo devět základních škol. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, ve kterých odehrála zápasy každý s každým.

Naši reprezentanti poměřili síly se ZŠ Svítkov (výhra 1:0), ZŠ Polabiny 3 (výhra 4:1), ZŠ Staňkova (remíza 2:2) a ZŠ Dubina (prohra 1:2). Získali 7 bodů, které znamenaly celkové prvenství ve skupině a automatický postup do okresního kola.

Okresní kolo se uskutečnilo následující týden 15. prosince 2022 opět ve sportovní hale na Dukle, ve kterém bojovalo o postup do krajského kola 6 základních škol. Měli jsme možnost odehrát pět kvalitních utkání, ve kterých se nám podařilo dvakrát zvítězit, a to nad ZŠ Svítkov a ZŠ Přelouč, jednou remizovat se ZŠ Polabiny 1 a dvakrát prohrát se ZŠ Polabiny 2 a ZŠ Bratranců Veverkových. V okresním kole jsme tak se sedmi body skončili na nepopulárním čtvrtém místě. Přesto si všichni reprezentanti zaslouží pochvalu ze předvedené výkony.  

Balek, Boháček, Šanda a Solař – 7.A
Suk, Švec a Zahradník – 7. B
Franek a Pardus – 7. C
Kerner, Svoboda, Hakl, Podzimek a Pour – 6. A

 

Ve středu 19.10.202 se naší škole konalo školní kolo matematické soutěže Pythágoriáda. Žáci 6. až 9. ročníků řešili během šedesáti minut 15 slovních úloh. Do soutěže se celkem přihlásilo rekordních 46 žáků. Úspěšnými řešiteli jsou žáci, kteří získají alespoň 8 bodů z 15. Kdo do dalšího kola postoupí? O tom rozhoduje předseda okresní komise podle místních podmínek. Okresní kolo se koná 22.11.2022 na ZŠ Polabiny. Výsledky ostatních řešitelů najdete v Teamsech v týmu „Pythágoriáda“.

 

úspěšní řešitelé:

Radim Jičínský            10 bodů          9.A

Filip Horálek                10 bodů          9.A

Jakub Šerý                   8 bodů           9.A

Viktorie Bajerová          8 bodů           9.A

Natálie Modlíková         8 bodů           7.C

 

kabinet matematiky

 

Podzimní soustředění pro třídy 6.A a 7.A se neslo ve sportovním duchu s odkazem na výkony Emila a Dany Zátopkových.
Připojili jsme se k výzvě "sportuj jako Zátopek". Běhali jsme, co to dalo - i opakovaně některé tratě, díky stopkám v nesprávných rukou=) Vyzkoušeli jsme i disciplínu Dany - hod oštěpem, ale zatím jsme její výkon z OH přes 58m nepřekonali, ale budeme trénovat a kdo ví!
Seznámili jsme se i s jejich životním příběhem, který mnohé v lecčems překvapil.
Ale vyzkoušeli jsme i třeba naši paměť, laserové bludiště, pantomimu,vybijenou, softball...
Zatímco si ve středu část osazenstva zajela do HK zaběhnout maraton, ostatní se vydali na procházku ke staré lípě do Klokočova, u které se pár století před námi zastavil i Karel IV.
Všichni jsme zvládli návrat bez zranění a těšíme se na příště!