backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 7.A

Vážení rodiče,
konzultační odpoledne se bude konat v pondělí 10. ledna 2022 od 16 - 18h opět přes aplikaci Teams a účty Vašich dětí. V daný čas můžete zavolat konkrétnímu vyučujícímu.

V uplynulých týdnech probíhala online logická hra BRLOH. Žáci byli v maximálně čtyřčlenných skupinách, z naší školy se účastnilo 11 týmů žáků II. stupně. 
Od 8.11. vždy v pondělí žáci obdrželi sadu úkolů na týden, takto třikrát. Poté se vyhodnocovalo, kdo postoupí do semifinále. 
Z naší školy se to podařilo týmu ve složení: Klára Haasová, Eliška Jarešová a Alexandra Tichá. Gratulujeme za pěkný výsledek a těsí nás, s jakým zápalem se "Klasateli" pustily do řešení úkolů. 

I. Fišerová a P. Stuchlík

 

Samota, lesy, louky a řeka Doubrava. Takové bylo prostředí našeho soustředění u Chotěboře. Tohoto krásného místa jsme využili k různým sportovním aktivitám. Děti byly rozděleny do pěti družstev, pro která si vymyslely originální názvy – BOHOVÉ, ŠMOULOVÉ, ČERNÉ KACHNY, PŘIPEČENÍ TOUSTÍCI A DEMOKRATICKÉ KAPUSTY.

V průběhu týdne jednotlivé týmy poměřily síly v jedenácti disciplínách, například ve vybíjené, v brännballu, ve štafetovém a orientačním běhu, v azimutovém závodě a v různých vědomostních a postřehových soutěžích. Až do samého konce nebyl jasný vítěz, všechny týmy bojovaly a pořadí bylo vyrovnané. Svědčí o tom i konečné umístění, kdy se o „zlaté medaile“ podělily dva týmy – BOHOVÉ a PŘIPEČENÍ TOUSTÍCI. „Stříbrné medaile“ vybojovaly ČERNÉ KACHNY, „bronzové“ ŠMOULOVÉ. Nepopulární „bramborové“ si odnesly DEMOKRATICKÉ KAPUSTY, které dělil od stupně vítězů pouhý bod.

Kromě soutěží jsme během týdne také navštívili Chotěboř a prošli jsme se krásnou trasou v přírodní rezervaci Údolí Doubravy.

Aby toho nebylo málo, někteří ze soustředění zamířili ve středu do Hradce Králové reprezentovat naši školu v Dětském maratonu. Štafetovým závodem překonali vzdálenost 42 195 m v úžasném čase 1:55:31.

Doufáme, že si všichni, stejně jako my, soustředění užili.  

V pátek 2.10.2021 jsme na naší škole přivítali vzácnou návštěvu, pana Olivera Le Que ze Zoo Praha. Oliver přijel za žáky sedmých ročníků, s kterými tento školní rok v biologii probíráme obratlovce a v rámci výuky zeměpisu nás čeká Africký světadíl. Hlavními body jeho přednášky byly záchranné projekty ohrožených druhů zvířat v Africe, největší transport nosorožců z Evropy do Rwandy a samozřejmě přiblížení života zvířat v zoologických zahradách.

Oliver má bohaté osobní zkušenosti se záchrannými projekty, cestami do Afriky, a především miluje africká zvířata, což bylo z jeho vyprávění cítit. Přednáška byla vedena velmi poutavým způsobem a obohacena o zajímavé fotografie a videa. Děti se během ní mohly ptát na vše, co je zajímalo. Smyslem přednášky bylo rovněž dovést děti k zamyšlení nad rolí každého z nás v ochraně fauny a flory. Největší stopu pravděpodobně zanechalo vyprávění o pytlácích v Africe a černém obchodu s luskouny. Naopak nejvíce nás všechny pobavilo vyprávění o lachtanu Melounovi, který je hvězdou pražské ZOO a teď pravděpodobně i jedním z nejoblíbenějších zvířat řady dětí v naší školy.

 

Dne 8.9.2021 se na druhém stupni naší školy konala úniková hra Fakescape. Hru vedli Pavel Brejcha a Tina Mizerová z Masarykovy univerzity. 
Na začátku hry jsme se rozdělili do skupin po 4 lidech a bylo nám puštěno úvodní, informační video. Po zhlédnutí jsme postupně dostali 4 úkoly - po dodělání jednoho úkolu skupina dostane další (odpovědi se zapisují). Když skupiny mají hotovo, odpovědi doplní na www.profesoruvtajnyblog.cz a dostanou se do knihovny, kde získají vakcíny - hlavní účel hry. 
Během hry se žáci naučí poznávat dezinformace a jako dodatek ověřovat fotky přes Tin Eye nebo Google Obrázky. 
Hra nás bavila a velice jsme si ji užili. 

Za žáky 2. stupně

Terka a Kája z 9. B

Dne 5.5. 2021 jsme s žáky 6.A měli možnost virtuálně navštívit vodní elektrárnu Hučák v Hradci Králové. Úvod prohlídky proběhl ve studiu, kde se žáci dozvěděli spoustu informací o tom, jak elektrárny fungují a k čemu slouží. Následně jsme se již vydali do samotné elektrárny, podívat se na to, jak se elektřina vyrábí. Nebyla nám představena jen vodní elektrárna Hučák. Měli jsme také možnost podívat se do větrné a solární elektrárny. Na závěr proběhla soutěž o hodnotné ceny, ve které naši žáci byli úspěšní a ceny posléze obdrželi poštou.  
Virtuální exkurze byla naplánovaná na 45 minut, ale vzhledem k mnoha dotazům se o několik minut protáhla.
Prohlídka byla velmi zajímavá, průvodci uměli žáky vtáhnout do děje a celou dobu žáky aktivně zapojovali.

Na podzim jsme se žáky 6. a 7. ročníku vytvářeli výkresy do soutěže v rámci projektu "Pardubice - evropské město koní." Jejich úkolem bylo vytvořit libovolnou technikou výkres na téma "Velká pardubická". 

Do dalšího kola postoupily výkresy Elišky Tesařové ze 6. B, Ester Čihákové, Lukáše Fendricha, Adély Jirouškové, Adély Koppové a Adama Routnera ze 7. B.

Gratuluji všem postupujícím a nejvíce Ádě Koppové, která se svým výkresem obsadila 3. místo v kategorii 2. stupeň základních škol. Ceny na Vás čekají ve škole smiley. Zatím si je můžete prohlédnout v galerii.

Výkresy jsou vystaveny ve výloze Turistického informačního centra.

Ještě jednou děkuji všem žákům za účast a gratuluji postupujícím.

Darina Zelinková

Vážení rodiče, milí žáci,

na základě USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY o přijetí krizového opatření vláda omezuje s účinností ode dne 14. října 2020 od 00:00 hod. do dne 1. listopadu 2020 do 23:59 hod. provoz základních škol podle školského zákona, a to tak, že se zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole.

Výuka bude probíhat distančním způsobem. Zadávání učiva, procvičování učiva, odevzdávání vypracovaných úkolů a případná on-line výuka přes aplikaci Teams.

Stravování zrušeno. Obědy ve školní jídelně mají všichni žáci odhlášené.

Třídní učitelé

Ilona Fišerová, Hedvika Mikolinová a Jakub Mokříž

Vážení sportovci,

 

     vzhledem k současné epidemiologické situaci NEBUDE nyní probíhat ZDRAVOTNÍ a REHABILITAČNÍ CVIČENÍ, které bývá každou středu od 7:00 hod. v tělocvičně školy. 

                                                         Zdravotní cvičení | FITDANCEART Plzeň – lekce, kurzy

      Jakmile nám to okolnosti dovolí, lekce obnovíme. Budeme vás informovat. smiley 

     Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás! yes

 

Sylvie Vrzáčková a Michaela Doubravová