backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 5.C

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

Posledním výletem tohoto školního roku bylo Ekocentrum Paleta. Tentokrát jsme měli program Pečení v peci II. Tento den jsme se naučili mlátit obilí, mlít mouku, udělat těsto na chleba či housky. Celý program jsme ukončili ochutnávkou našich vlastních výtvorů, které jsme upekli v peci. Program se nám velmi líbil a i příští školní rok se rádi podíváme na další programy ekocentra v Pardubicích.

 

Za celou 4. C Vám všem přeji krásné prázdniny a v září opět nashledanou.

Zuzana Shánělová

Ve středu jsme za odměnu jeli na výlet do Radvánovic - Šťasná země. Tento zábavný park je plný prolézaček, houpaček a super atrakcí pro děti. Bylo nám tam fajn a příští rok bude zase něco jiného:-)

Jako každý rok i letos jsme vyrazili na školu v přírodě. Tentokrát do krásné přírody Jizerských hor - Příchovic. Celý týden jsme prožívali spoustu zábavy a legrace, ale nezaháleli jsme i ve vzdělávání :-)

Hned v pondělí jsme se dozvěděli spoustu nových informací o starých mincích, které nechali v minulosti razit naši králové. Každý z nás si také vyrobil svoji minci. V úterý jsme navštívili sklárny v Harrachově a Mumlavský vodopád. Středa byla ve znamení adrenalinového sportu - ukázka umění na motorce. Čtvrtek jsme věnovali turistice a výšlapu na rozhlednu Štěpánku. Večer jsme završili diskotékou a v pátek ráno jsme bohužel balili domů.

Všem se nám moc líbilo a již se těšíme na příští rok - Radvanice.

V pátek 7. června 2019 k nám do školy zavítala skupina historického šermu agentury Pernštejni. Program pro pestré složení diváků - od čtvrťáků po sedmáky byl na téma Řím. Přenesli jsme se do 1 st. př. n. l., prožili poslední chvíle Gaia Iulia Caesara, seznámili se s nejznámnějšími císaři od Oktaviána Augusta po Nerona, někteří si na vlastní kůži vyzkoušeli při výcviku legionáře i legendární formaci želva a závěr patřil souboji gladiátorů.

Schobi

V letošním roce se konal II. ročník veslování na trenažéru, který pořádal Český veslařský klub Pardubice na Cihelně.Z naší školy soutěžily čtvrté třídy a děti z 5.A. Základního kola se zúčastnilo 780 žáků pardubických škol. Nejlepší děti z každé kategorie postoupily do finále, které proběhlo 30.5. na loděnici Aroza. Žáci naší školy byli velmi úspěšní, Markéta Harantová ve své kategorii získala 1. místo a Anetka Brandýská byla třetí, Toník Tomín byl na třetím místě. Další pěkná místa získal i Tomáš Rolinek a další děti ze 4. třídy. Jako škola jsme získali pohár za 1. místo ve veslování na trenažeru. Příští rok se opět chystáme na další soutěž. Hurá.

Lacová

Milí žáci.
Ve středu 5.kvetna, od 10:00 v DDM Delta se uskuteční závěrečné kolo přírodovědné poznávaci soutěže. Do tohoto kola postoupili vždy tři nejúspěšnější z ročníku. Výsledky jsou vyvěšeny na dveřích učebny přírodopisu. Odcházet budete ze školy (s paní asistentkou)a také se po skončení soutěže do školy vrátíte. Všem, kteří se zúčastnili školního kola, děkujeme a těšíme se zase za rok.
Sobolikova a Benedova

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová

 

Dobrý den všem příznivcům zimy a zimních sportů.

Tak jako každý rok, i letos, chodí naše třída od 9. ledna bruslit. Bruslí 24 žáků z 25 a to si myslím, že je úžasné nejen pro rozvoj dětí, ale také pro jejich vývoj a všeobecný přehled o sportech. Jsem toho názoru, že by si každý měl každý sport, který je mu umožněn vyzkoušet a pak si vybrat, kterému sportu se bude věnovat více či méně. Může také preferovat jeden sport, či se rekreačně věnovat více sportům najednou. Také si myslím, že pohyb je ta nejpotřebnější věc, která v dnešní době spoustě dětem chybí.

Pokrok našich dětí v krasojízdě můžete vidět až do 20. února vždy každou středu od 11,00 do 12,00 hodin nebo na níže přiložených fotografiích.

A aby moje slova nebyly jen na papíře, který jak víme snese vše, od 26. února začínáme chdit plavat cheeky