backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 8.B

V uplynulých týdnech probíhala online logická hra BRLOH. Žáci byli v maximálně čtyřčlenných skupinách, z naší školy se účastnilo 11 týmů žáků II. stupně. 
Od 8.11. vždy v pondělí žáci obdrželi sadu úkolů na týden, takto třikrát. Poté se vyhodnocovalo, kdo postoupí do semifinále. 
Z naší školy se to podařilo týmu ve složení: Klára Haasová, Eliška Jarešová a Alexandra Tichá. Gratulujeme za pěkný výsledek a těsí nás, s jakým zápalem se "Klasateli" pustily do řešení úkolů. 

I. Fišerová a P. Stuchlík

 

Ve čtvrtek 4. 11. jsme se v rámci projektu I-KAP se 6 žáky z 8. B zúčastnili prvních laboratorních prací na Gymnáziu Pardubice Dašická.

Žáci měli možnost poprvé nahlédnout do laboratoří chemie a naučili se hned několik základních laboratorních dovedností.

Nejprve si vyzkoušeli správné zacházení s plynovým kahanem a hned toho využili a vyrobili si několik výrobků ze skla - povedly se jim krásné kapiláry, ohnuté trubice i brčka.

Poté žáci  nahlédli do tajemství jedné ze základních separačních metod - filtrace. Vyzkoušelili si přefiltrovat vlastnoručně vyrobené sraženiny pomocí klasické filtrace i filtrace za sníženého tlaku.

Děkujeme paní profesorce Renatě Málkové za její vedení i ukázku pokusu "Chemikova krev".

Těšíme se na další setkání na gymnáziusmiley

Darina Zelinková

Dnes jsme navštívili Ekocentrum Paleta. Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži, jak je těžké chránit naši přírodu. Vytvořili jsme si vlastní chráněná území s vlastními vzácnými organismy. Zahráli jsme si na turisty, strážce a vandaly a snažili jsme se o to, aby příroda zůstala po našich návštěvách pokud možno nedotčena (samozřejmě kromě vandalů

Informace k poznávacímu zájezdu do Polska.

Omlouvám se za zmatky, ale vzhledem k epidemiologické situaci a nutnosti karantény po návratu z Polska dochází ke zrušení současného termínu zájezdu a budeme jednat o přesunu na jaro 2022.

 

Děkuji.

 

J. Mivaltová

 

Ve středu 13.10.2021 se první vyučovací hodinu na naší škole konala soutěž Přírodovědný Klokan pro žáky osmých a devátých ročníků. Řešitelé měli ve 40 minutách zodpovědět 24 otázek z matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí. Nejlepším prvním třem řešitelům gratuluji a ostatním zúčastněným děkujeme za chuť si zasoutěžit.

  1. místo: Honza Marel z 9.B a Míša Šelembová z 9.C
  1. místo Áďa Koppová z 8. B.

 

Dne 8.9.2021 se na druhém stupni naší školy konala úniková hra Fakescape. Hru vedli Pavel Brejcha a Tina Mizerová z Masarykovy univerzity. 
Na začátku hry jsme se rozdělili do skupin po 4 lidech a bylo nám puštěno úvodní, informační video. Po zhlédnutí jsme postupně dostali 4 úkoly - po dodělání jednoho úkolu skupina dostane další (odpovědi se zapisují). Když skupiny mají hotovo, odpovědi doplní na www.profesoruvtajnyblog.cz a dostanou se do knihovny, kde získají vakcíny - hlavní účel hry. 
Během hry se žáci naučí poznávat dezinformace a jako dodatek ověřovat fotky přes Tin Eye nebo Google Obrázky. 
Hra nás bavila a velice jsme si ji užili. 

Za žáky 2. stupně

Terka a Kája z 9. B

Na podzim jsme se žáky 6. a 7. ročníku vytvářeli výkresy do soutěže v rámci projektu "Pardubice - evropské město koní." Jejich úkolem bylo vytvořit libovolnou technikou výkres na téma "Velká pardubická". 

Do dalšího kola postoupily výkresy Elišky Tesařové ze 6. B, Ester Čihákové, Lukáše Fendricha, Adély Jirouškové, Adély Koppové a Adama Routnera ze 7. B.

Gratuluji všem postupujícím a nejvíce Ádě Koppové, která se svým výkresem obsadila 3. místo v kategorii 2. stupeň základních škol. Ceny na Vás čekají ve škole smiley. Zatím si je můžete prohlédnout v galerii.

Výkresy jsou vystaveny ve výloze Turistického informačního centra.

Ještě jednou děkuji všem žákům za účast a gratuluji postupujícím.

Darina Zelinková

Ahoj němčináři,

onlineschůzky budou probíhat v nj 1x týdně vždy ve středu v čase naší hodiny dle rozvrhu na platformě MS Teams. Jinak budete dostávat tamtéž zadanou práci k procvičování.

Pokud potřebujete konzultaci, kontaktujte mě - pořešíme individuálně.

Těším se na vás

Schobi

Vážení rodiče, prarodiče, starší sourozenci,

ráda bych Vám poděkovala za ochotu a čas, který jste věnovali dětem při plnění jejich školních povinností. 

Přeji všem krásné léto, příjemnou dovolenou a načerpání elánu do dalšího období.

Se srdečným pozdravem D. Rutteová