backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 8.B

V úterý 27.února jsme se spolu s 6.B vydali na výlet do Prahy. Cílem naší cesty byla návštěva divadelního představení Sněhová královna. Pro spoustu dětí byl muzikál premiérou v jejich kulturním životě. Cesta autobusem do Prahy utekla svižně a už po dvou hodinkách jsme mohli obdivovat krásné prostory divadla Karlín. Samotné představení nás bavilo, nádherné kostýmy, jevištní výprava a především skvělé pěvecké výkony hlavních představitelů. Musím moc pochválit celou naši partu za vzorné chování. Určitě jsme za kulturními zážitky nevyrazili naposled.

M. Odvárková, K. Kubanová, D. Rutterová

Návštěva ekologického centra PALETA byla zaměřena na lov ryb a obchod s nimi. Snažili jsme se nakoupit si lodě, abychom mohli úlovek zpeněžit, ale až v závěru nám bylo vysvětleno, že jsme tak "trochu" zapomněli na přírodu a všechny ryby jsme vylovili. Příště budeme více přemýšlet o důsledcích našeho chování k přírodě.

DR

V pondělí 23.11. nám školní den netradičně začal v nově zrekonstruovaných Automatických mlýnech v Pardubicích. Již dopředu jsme se rozdělili do dvou skupin. Trošku náročné na volbu, nevěděli jsme, co můžeme očekávat. Myslím, že nakonec byli spokojeni všichni. Část žáků si mohla podle pokynů lektorky pohrát s termovizní kamerou, druhá část si vyzkoušela grafický program "Krita". 90 minut uběhlo velmi rychle.

I v budoucnu rádi využijeme další nabízené programy, které doplní výuku ze školy.

DR

.

Ve čtvrtek 2. listopadu 2023 proběhlo okrskové kolo florbalu dívek 8. a 9. tříd, kterého se zúčastnilo osm základních škol a mezi nimi i ta naše. Týmy byly rozlosovány do dvou skupin, ve kterých odehrály zápasy každý s každým.
Úvodní zápas jsme sehráli se ZŠ Polabiny 1, se kterou jsme prohráli tři nula. Do dalšího utkání proti ZŠ Opatovice nad Labem jsme šli s novou taktikou, která se vyplatila. Vyhráli jsme dva nula a připsali si první tři body do tabulky. V posledním zápasu, ve kterém se rozhodovalo o našem postupu do okresního kola, na nás čekala ZŠ Spořilov. Zvítězili jsme opět dva nula a připsali si další tři body. Obsadili jsme tak celkové druhé místo ve skupině a zajistili si postup do okresního kola, které se uskuteční 15. listopadu 2023 v Pardubicích na Dukle.

Všem moc děkujeme za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy.

9.A – Kamarytová, Vrbová a Zárubová
9.B – Lhotová
8.A – Goláňová, Jará, Kotová a Valentová
8.B – Mudrochová, Pařízková a Pražanová

JM

Ahoj všichni!

Ne, nejste ve špatném filmu - právě čtete o našem dobrodružném ekologickém pobytu v Oucmanicích. Byl to jako mix dovolené, učení a ochrany planety Země - a pokud se ptáte, zda jsme si to užili, odpověď je ANO!

Tak co jsme se tam dozvěděli? Oh, měli jsme náš vlastní "ekologický mix", který zahrnoval: šetření vodou a problémy sucha, textilní průmysl a jeho zátěž pro životní prostředí, výrobu dřevěných lžiček, starání se o zvířata a zahradu, plýtvání jídlem.

Celý náš ekologický dobrodružný pobyt byl nejen poučný, ale i plný smíchu a nezapomenutelných zážitků. Udělali jsme něco dobrého pro planetu Zemi a zároveň si užili každou chvíli.

Pokud máte možnost podobný pobyt zažít, neváhejte ani chvíli. Je to jako dovolená s bonusem - bonusem v podobě ekologického vzdělání a nových přátelství.

Takže, pamatujte si, že i malé kroky mohou udělat velký rozdíl - a jestliže nevěříte, zeptejte se naší dřevěné lžičky:-)

Tímto se loučíme s Oucmanicemi a těšíme se zase za rok.

I. Sobolíková, B. Prausová, D. Zelinková

pozn.: text tohoto článku byl napsán za pomoci aplikace ChatGPT

 

Ve středu 31. 5. 2023 třídy 6.A a 7.B navštívily představení pardubického Východočeského divadla "Pekařova žena".

Umělecký zážitek jsme si náležitě užili, pro mnohé to byla první návštěva tohoto kulturního stánku vůbec a společenské oblečení pozvedlo pocit mimořádné události.

Velká pochvala všem zúčastněným a velké poděkování paní asistence B. Prausové za popůrný doprovod a rodičům, kteří přivezli své handicapované ratolesti, aby o tento zážitek nepřišly.

Už se těšíme na příště.

I. Schoberová + D. Rutteová

Koncem února a v březnu probíhala u nás ve škole matematická soutěž Pangea. 
Soutěže se zúčastnilo 31 žáků ze 4. a 5. ročníků, z II. stupně soutěžilo 32 žáků.
Nejlepšího výsledku na naší škole dosáhl Filip Taraba z 8.B, který získal 45 bodů, a v Pardubickém kraji se tak umístil na 18. místě mezi žáky osmých ročníků a tercií. Výborného výsledku - 42 bodů – dosáhli i dva žáci z 5.B, a to Alexandra Svědíková a Matyáš Shejbal. Sdílí 23. místo v kraji ve své kategorii.
V ostatních ročnících obsadili ve školním kole první místa: Ema Šulcová ze 4.D, Tobiáš Pithart z 6.A, Vojtěch Juška ze 7.A a Filip Horálek z 9.A.
Výsledky jsou nyní k nahlédnutí na webu pangeasoutez.cz: každý žák, který se účastnil, se může po zadání svých přihlašovacích údajů podívat na svoje výsledky. 

Za tým učitelů
Ilona Fišerová

 

Vážení rodiče, milí žáci,

do nového roku 2023 Vám přeji zdraví, štěstí a spokojenost v soukromém i profesním životě.

Se srdečným pozdravem D. Rutteová

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 proběhlo ve sportovní nafukovací hale na Dukle okrskové kolo florbalu chlapců 6. a 7. ročníků, kterého se celkem zúčastnilo devět základních škol. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, ve kterých odehrála zápasy každý s každým.

Naši reprezentanti poměřili síly se ZŠ Svítkov (výhra 1:0), ZŠ Polabiny 3 (výhra 4:1), ZŠ Staňkova (remíza 2:2) a ZŠ Dubina (prohra 1:2). Získali 7 bodů, které znamenaly celkové prvenství ve skupině a automatický postup do okresního kola.

Okresní kolo se uskutečnilo následující týden 15. prosince 2022 opět ve sportovní hale na Dukle, ve kterém bojovalo o postup do krajského kola 6 základních škol. Měli jsme možnost odehrát pět kvalitních utkání, ve kterých se nám podařilo dvakrát zvítězit, a to nad ZŠ Svítkov a ZŠ Přelouč, jednou remizovat se ZŠ Polabiny 1 a dvakrát prohrát se ZŠ Polabiny 2 a ZŠ Bratranců Veverkových. V okresním kole jsme tak se sedmi body skončili na nepopulárním čtvrtém místě. Přesto si všichni reprezentanti zaslouží pochvalu ze předvedené výkony.  

Balek, Boháček, Šanda a Solař – 7.A
Suk, Švec a Zahradník – 7. B
Franek a Pardus – 7. C
Kerner, Svoboda, Hakl, Podzimek a Pour – 6. A

 

Ve středu 19.10.202 se naší škole konalo školní kolo matematické soutěže Pythágoriáda. Žáci 6. až 9. ročníků řešili během šedesáti minut 15 slovních úloh. Do soutěže se celkem přihlásilo rekordních 46 žáků. Úspěšnými řešiteli jsou žáci, kteří získají alespoň 8 bodů z 15. Kdo do dalšího kola postoupí? O tom rozhoduje předseda okresní komise podle místních podmínek. Okresní kolo se koná 22.11.2022 na ZŠ Polabiny. Výsledky ostatních řešitelů najdete v Teamsech v týmu „Pythágoriáda“.

 

úspěšní řešitelé:

Radim Jičínský            10 bodů          9.A

Filip Horálek                10 bodů          9.A

Jakub Šerý                   8 bodů           9.A

Viktorie Bajerová          8 bodů           9.A

Natálie Modlíková         8 bodů           7.C

 

kabinet matematiky