backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 9.B

Do středy 19. 6. 2019 8:00 máte poslední možnost zabojovat o známky. Jedná se o opozdilce, kteří mohou posílat své příspěvky s dodatečnými dú na mail či osobně doručit do mých rukou. V případě nedodání do daného termínu, počítejte s horší variantou.
Schobi

V květnu nás čeká dějepisný zážitkový workshop od společnosti Post Bellum o. s. v prostorách pardubického divadla Exil. Protože budou školit externí lektoři, potřebuji předem souhlas rodičů. Příslušné formuláře jsem rozdávala v hodinách, komu chybí, stavte se. Cena programu je 60,- Kč. Na program je vhodný kostým či alespoň doplněk ve stylu vesnice - 50. léta 20. století .

9. A - termín st. 15. 5. 2019 - peníze a podepsané souhlasy prosím v pondělí

9. B - termín st. 22. 5. 2019 - souhlasy prosím na hodiny dějepisu tento týden, peníze pí. uč. Klepalové, která vám bude dělat dohled.

Děkuji za spolupráci

Schobi

 

 

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Můžete si stáhnout 3. část zápisů z fyziky.

DR

Dobrý den,

vážení rodiče v příloze najdete základní informace o plánované škole v přírodě.

Přikládám také tiskopisy:

a)  Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte ...      (prosím o kontrolu potvrzení očkování)

b)  Prohlášení zákonných zástupců o bezinfekčnosti

Doplatek zálohy (1700 Kč) prosím uhraďte tř. učitelce do 16. 4. 2009.

Případné dotazy zašlete na email:   rutteova.dana@benesovka.cz

S přáním hezkého dne D. Rutteová

Po měsíci a půl jsme se dočkali vyhodnocení školních kol matematické soutěže Pangea. A výsledky jsou pro naši školu velmi příznivé.V kategorii 8. tříd postupuje do celostátního kola Robert Kracík z 8.A, který v Pardubickém kraji obsadil 1. místo! 

Gratulujeme a přejeme skvělé výsledky i ve finálovém kole v Praze.

Fišerová

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová

 

Dne 26. 3. se čtyři žáci devátých ročníků zúčastnili vědomostní soutěže Právo pro každý den. Jedná se o soutěž, kterou tradičně pořádá Městské policie Pardubice ve spolupráci se statutárním městem Pardubice a Úřadem městského obvodu I. Úkolem této akce je zvýšit právní podvědomí u žáků základních škol.  Konkrétně se této soutěže zúčastnili Tomáš Bačina, Zita Čížková, Denisa Rolinková, Natka Badaljan a Elča Tesařová jako náhradník. A úkol neměli zrovna jednoduchý. Zúčastěná družstva musela plnit úkoly a odpovídat písemně na otázky jako například co je to Ústava ČR, jaký je rozdíl mezi přestupkem a trestným činem, jaké náležitosti musí obsahovat pracovní smlouva atd. I když nás tým nevyhrál, tak i 4. místo v této soutěži si zaslouží naše uznání.

 

Vodáková

Milí žáci,

termín pro dodání fotek na Fotografickou soutěž byl posunut do 22.3. 2019. Fotky předejte na flashce p. uč. Sobolíkové. Vyhlášení vítězů proběhne dne 10. 4. 2019. Lovu fotografií "ZDAR"

Sobolíková, Benedová