backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 9.B

Na prosinec jsme si schovali téma kultury 1. republiky. Na fotografiích je vidět, že jsme si toto období vychutnali =)

Schobi

V pátek 7. 12. jsme vyrazili do německého Norimberku. I když cestou to nevypadalo moc příznivě, po příjezdu do Norimberku nás déšť nedostihnul a my mohli poznávat krásy tohoto malebného města. Prohlídka města, které je pravým rájem pro milovníky historie, protože tolik památek na tak malém prostoru najdete jen málokde – městské hradby, císařský hrad, chrám sv. Vavřince, Panny Marie s orlojem, Sv. Sebalda, Dürerův dům, gotická radnice, kašna Schöner Brunnen. Prohlídku jsme zakončili na adventním trhu, kde se dalo nejenom ochutnat mnoho dobrot, ale i zakoupit ozdoby a další drobnosti. Všichni si zde našli něco, co jim udělalo radost. Cestu domů opět provázel déšť, ale nám to v autobuse vůbec nevadilo. A navíc - další den byla sobota, takže jsme nikam nepospíchali.

Tak zase někdy příště...

Jama Mivaltová, Kateřina Vodáková a Irena Schoberová

V úterý 18.12. proběhl na naší škole turnaj v piškvorkách. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií:

mladší kategorie (žáci 5., 6. a 7. tříd) a starší kategorie (žáci 8. a 9. tříd). Soutěžila mezi sebou pětičlenná družstva.

Výsledky jsou následující:

mladší kategorie

1.místo 7.B

2. místo 6.A

3. místo 5.A, B

starší kategorie

1.místo 9.B

2. místo 8.A

3. místo 8.B

Výhercům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme.

Fiš a Mik

 

 

 
 

Dávám Vám na stránky zadání projektu, který budete odevzdávat v pondělí 7.1.2019. V přiloženém dokumentu máte pokyny k jeho vypracování. Kdo si nebude vědět rady, může za mnou zajít.

Mik.

V pondělí 10. 12. 2018 v podvečerních hodinách se konala na prknech Divadla 29 závěrečná prezentace žákovských prací projektu "Příběhy našich sousedů" společnosti Post Bellum. Naši školu zastupoval tým ve složení: Zita Čížková, Andrea Helvichová, Michaela Filipová, Marek Michálek. Natali Badaljan, která se spolupodílela na všech odevzdávaných výstupech, držela palce na dálku z Moskvy.

Tato pětice odvážných rozhodně neměla jednoduchou pozici: během 2 měsíců zvládla navštívit pamětníka a natočit s ním rozhovor na diktafon, včetně nafocení fotografií - to bylo to jednodušší na celé práci. Věnovala spoustu svého volného času na vymýšlení a hlavně i přes mnohé obtíže dokončování všech výstupů jako např. fotodokumentační prezentace o práci týmu, prezentace pardubických míst s komentářem, kreslený životopis a další. Zapracovávala nekonečné připomínky týkající se obsahu (dějová historická posloupnost), formy (za čárkou a tečkou se vždy dělá mezera, před nimi ne) či délky (moc dlouhý scénář k audioreportáži i po 6. úpravě). Navštívila Český rozhlas Pardubice, kde natočila audioreportáž dle vlastního scénáře a Archiv, kde nafotili potřebné archiválie. Naučila se mnoho o práci v týmu a o tom, že jsou spoluzodpovědní za výsledek svého snažení. A to vše při všech svých aktivitách a pod časovým presem právě v pondělí originální formou odprezentovali při slavnostním večeru. Za svoji práci získali v silné konkurenci dalších 6 týmů to nejvyšší ocenění!

Pamětníkem, který s týmem spolupracoval, byl známý pardubický trenér atletiky p. Jiří Čechák, kterému touto cestou ještě jednou děkujeme za poskytnuté informace, fotografie, vstřícnost a čas. Na prezentaci byla přítomna jeho manželka Marcela s vnučkou Kateřinou a i jim patří naše díky za podporu.

Výsledky práce našeho Dreamteamu můžete shlédnout na:

www.pribehynasichsousedu.cz, kde bude následovně i videozáznam ze závěrečné prezentace.

https://www.pribehynasichsousedu.cz/pardubice/pardubice-2018-2019/cechak-jiri/

Týme, jsem na vás hrdá, co vše jste dokázali!

Schobi

 

 

Zde jsou termíny:

kultura 1. republiky v kostýmech =)

9. A - 13. 12.

9. B - 6. 12.

9. C - 5. 12.

Stále platí, že zpracujete přidělené téma 2. sv. v. formou prezentace a seznámíte s ním spolužáky. Min. počet použitých zdrojů/pramenů je 3 z toho jeden bude kniha. Termíny průběžně budeme aktualizovat.

Schobi

Ve čtvrtek 15. listopadu proběhlo okrskové kolo florbalu dívek, které s přehledem zvládly naše žákyně devátých ročníků a postupily tak do okresního kola.
 
Okrskového kola se zúčastnilo celkem 8 základních škol, které byly následně rozděleny do dvou skupin, v nichž odehrály zápasy formou každý s každým. Naše reprezentantky nastoupily do všech utkání s velkým odhodláním a nasazením, což nám přineslo dvě výhry a jednu remízu.

V prvním zápase porazily ZŠ Opatovice nad Labem 3:0, za naši školu skórovaly Havelková a dvakrát Tesařová. Navíc nikdo z protihráček nedokázel překonat skvěle chytající Badaljan. V druhém a zaroveň nejtěžším utkání poměřily síly se ZŠ Polabiny 3, to skončilo remízou 1:1. Do tabulky střelců si připsala bod Bláhová. V posledním zápase na nás čekala ZŠ Staňkova, jež nám podlehla 5:1. Střelecky se prosadila Hlušičková, dvakrát Bláhová a dvakrát Tesařová. Obsadily jsme druhé místo ve skupině za ZŠ Polabiny 3, která měla pouze lepší skóre. Ve čtvrtek 6. 12. tak budeme moci poměřit síly s dalšími postupujícimi celky v okresním kole.

 
Všechny reprezentantky za předvedené výkony zaslouží velkou pochvalu! 

Sestava: Bláhová, Čížková, Havlová, Košťálová, Musílková, Němcová, Pulpitová, Rolinková, Ručová, Štosová, Tesařová, Urbancová - 9. A, Badaljan, Hlušičková - 9. B, Havelková a Hodásová - 9. C

Ve dnech 5. 11. až 23. 11. 2018 proběhne Národní testování 9. tříd. Testování bude probíhat on-line v aplikaci ScioDat a testy se budou psát z českého jazyka, matematiky, anglického jazyka a obecných studijních předpokladů. Žáci budou včas informování o průběhu testování.

Žákům držíme palce.

Netolická

Ve středu 17. října se uskutečnilo v Pardubicích v areálu na Hůrkách MS základních škol v malé kopané, kterého se zúčastnila i naše škola.

Do turnaje se přihlásilo celkem 12 škol, které byly následně rozděleny do dvou skupin, v nichž odehrály zápasy formou každý s každým. V naší skupině jsme poměřili síly se ZŠ Svítkov, ZŠ Pardubice Ohrazenice, ZŠ Třemošnice, ZŠ Pardubice – Studánka a ZŠ Staňkova. Krom utkání se ZŠ Třemošnice, které jsme jen těsně prohráli (4:3), jsme ve skupině neutržili porážku. Vybojovali jsme si tak celkové druhé místo a postup do play off.

V prvním zápase play off na nás čekala ZŠ Závodu míru. Utkání bylo velmi vyrovnané a to až do samotného konce. V základní hrací době nikdo nedokázal skórovat a tak o postupu do dalších bojů musely rozhodnout penalty. K pokutovým kopům za nás nastoupili Matouš Mec, Matěj Mikan a Matyáš Bobek. Všichni proměnili. Soupeři dokázali překonat našeho skvěle chytajícího Tomáše Bačinu pouze dvakrát, což pro nás znamenalo postup do semifinále.

O finále jsme se poprali se ZŠ Ohrazenice. Bohužel se nám reprezentanty z Ohrazenic podruhé porazit nepodařilo, podlehli jsme 4:1. Čekal nás tedy boj o třetí příčku, v němž jsme se postavili proti ZŠ Polabiny I. Utkání bylo velmi dlouho vyrovnané, hra se přelévala z jedné strany na druhou a o vítězi rozhodla jediná branka. Tu vstřelil náš reprezentant Matouš Mec a my se tak mohli radovat z celkového třetího místa v turnaji.

Kluci zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy!

Sestava: Bačina - 9. A, Drbal, Mikan a Slánský – 9. B, Bobek – 9. C, Bartoníček, Machatý, Mec a Štětka – 8. A, Vondrouš – 7. B