backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 9.B

V příloze najdete první část zápisů (1-24). Stáhněte si ji do počítače. Zápisy si prosím nepište dopředu.

DR

I letos se nám podařilo získat pro naši školu 20 míst v zájezdu (středa 23. 10. 2019) pořádaným Goethe-centrem Pardubice.

Můžete se těšit na jednodenní výlet  s poznávací hrou v ulicích města Bautzen a návštěvu představení Ganze Kerle! v německém znění s českými titulky v místním srbském divadle. Díky štědrým dotacím je cena zájezdu 300,-Kč!!! (zahrnuje: dopravu Pardubice-Bautzen-Pardubice, vstupenku do divadla, nezahrnuje: stravu, kapesné a pojištění).

Od pondělí 9. 9. 2019 bude na dveřích kabinetu NJ v 1. patře vyvěšený seznam, kam se mohou zájemci o tento výlet zapisovat (Pro vycestování je nutné mít platný cestovní pas příp. občanský průkaz). Neváhejte, pro každou třídu je rezervováno 5 míst.

Těšíme se

I. Schoberová + K. Vodáková

Milí žáci.
Ve středu 5.kvetna, od 10:00 v DDM Delta se uskuteční závěrečné kolo přírodovědné poznávaci soutěže. Do tohoto kola postoupili vždy tři nejúspěšnější z ročníku. Výsledky jsou vyvěšeny na dveřích učebny přírodopisu. Odcházet budete ze školy (s paní asistentkou)a také se po skončení soutěže do školy vrátíte. Všem, kteří se zúčastnili školního kola, děkujeme a těšíme se zase za rok.
Sobolikova a Benedova

V příloze najdete podklady pro doplnění protokolu z LP. Tiskopis protokolu dostanete ve škole, přesto jej také přikládám, pro případ, že práci zkazíte nebo protokol ztratíte.

Pokyny:

1) schéma zapojení:  může být odruky, tužkou, pečlivě, podle fotografií, nezapomeňte na zdroj napětí

2) uvádějte všechny pomůcky, záležet si dejte na formulaci závěru, správnost a převody jednotek 

Termín odevzdání:

8.A     15. 5. 2019

8.B     20. 5. 2019

DR

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Odkaz na stažení softwaru potřebného pro otevření animace.

https://www.java.com/en/download/

Po měsíci a půl jsme se dočkali vyhodnocení školních kol matematické soutěže Pangea. A výsledky jsou pro naši školu velmi příznivé.V kategorii 8. tříd postupuje do celostátního kola Robert Kracík z 8.A, který v Pardubickém kraji obsadil 1. místo! 

Gratulujeme a přejeme skvělé výsledky i ve finálovém kole v Praze.

Fišerová

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová