backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.B

Třetí den je úspěšně za námi, byl opět celý ve znamení sportu - vybíjená, fotbal, soutěže týmů...a zbytek budou děti jistě vyprávět sami :-)

 

Večerní karneval (konečně karneval!) byl taky moc fajn :-)

 

Další den za námi :-) 

 

Dopolko bylo ještě mokro, tak jsme nasadili holiny a šli jsme se projít po okolním lese. 

Odpoledne nás už čekali sportovní hry :-)

Hlásíme, že jsme všichni v pořádku dorazili a slzy nechali v Pardubicích :-) 

Jen to počasí nám první den nepřálo - pršelo a odpolko bylo dost mokro, tak jsme bleskurychle přeorganizovali program a šli jsme do bazénu. Vystřídali jsme se po skupinkách a koupání si pořádně užili :-) 

Prázdniny nám rychle utekly a my jsme se ocitli ve druhé třídě. A protože jsme se nemohli kvůli počasí pořádně rozloučit, tak jsme se alespoň řádně přivítali. A to jak jinak než sportovně.

Na Kunětické hoře jsme si zajeli náš první ročník "Kuňkolování". Závod byl na čas zhruba 100 m do kopce - děti jely na kolech a rodiče běželi - někteří tlačili děti, jiní dětem nestačili :-) Ale hlavní je, že si to všichni užili! 

Po závodě nás čekala odměna v podobě opékání špekáčků :-) 

Těšíme se zase příště!

2. B má Vícemistra světa, Mistra Evropy a Mistra ČR v bikrosu - stal se jím Dominik Ráliš.

Domča měl prázdniny vesměs sportovní. Hned první prázdninový víkend ho čekalo Mistrovství České republiky v BMX v Brně, které vyhrál a stal se z něj tak Mistr ČR.

Poté měl týden na přípravu na Mistrovství Evropy, které se konalo v Lotyšsku ve Valmieře. Pro tuto událost byla vytvořena úplně nová dráha (pojmenovaná po dvojnásobném olympijském vítězi z Lotyšska - Maris Strombergs). V nabité kategorii osmiletých chlapců závodily tyto národnosti: Belgie, Španělsko, Estonsko, Finsko, Lotyšsko, Litva, Holandsko, Polsko, Rusko, Švédsko, Ukrajina a Česká republika. Domča měl dobře našlápnuto, natrénováno, zvítězil a odvezl si domů titul Mistr Evropy :-)

Ale tím ještě jeho sportovní prázdniny nekončily. Po Evropě měl týden do největšího závodu sezóny a ve svém životě doposavad. Bylo jím Mistrovství světa, které se konalo v belgickém Zolderu a trvalo od neděle 23. do soboty 29. července. Na startu bylo rekordních 100 závodníků, kteří byly skutečně z celé planety - USA, Rusko, Jihoafrická republika, Austrálie, Rakousko, Belgie, Bolívie, Kanada, Curacao, Dánsko, Ekvádor, Španělsko, Finsko, Německo, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Holandsko, Polsko, Švýcarsko, Švédsko, Ukrajina, Zimbabwe. Z tohoto počtu pak po třech rozjezdech postoupilo 64 závodníků do osmifiále, 32 do čtvrtfinále, 16 do semifinále a 8 do závěrečného finále, kde Dominik skončil 2. a získal tak titul Vicemistr světa. To ho opravňuje i k tomu, že odteď bude závodit s číslem světového šampiona W2.

Domčovi moc gratuluju! Martina H.

 

Náš báááájo den v Mirakulu :-)

Hned po příjezdu bylo jasné, že nám 2 hodiny nebudou stačit :-) Zalarmovali jsme rodiče doma a posunuli náš odjezd o další 2 hodiny.

Prolezli jsme lanový hrad - samozřejmě několikrát, vyzkoušeli trampolíny, houpačky. Nejlepší to bylo, vzhledem k počasí a hroznému horku, ve vodním světě. Bleskuryhle letěly dolů kraťasy i trička a běželi jsme se ochladit. K obědu byl řízek, který téměř všichni slupli bez mrknutí oka. Po obědě jsme vykoupili obchod se suvenýry :-) okoukli místní zvířátka, proběhli jsme další hrad, včetně podzemí a před odjezdem jsme se šli znovu ochladit do vodního světa :-)

Plni dojmů a zážitků jsme nasedli do autobusu a už teď se těšíme na další výletování :-)

     Nechybí někomu “půlka skříně”...? :) Pokud nějaké věci identifikujete, zastavte se pro ně prosím v 1.A. Co nejdřív. :D Děkuji. 

Michaela Doubravová

V pondělí jsme rozjeli projekt "Lapbooky" na téma "Dinosauři". Sami jsme si vytvářeli takovou svou "interaktivní encyklopedii", pomocí níž jsme si procvičili co už víme o dinosaurech. A jak nám to šlo a jak nás to bavilo se můžete kouknout na fotkách ;-)

V pátek 7. června jsme se vydali do knihovny, kde nás tentokárt nečekalo povídání o knížkách, ani debata s paní spisovatelkou, ale velká slavnost - Pasování na čtenáře.

Připravili jsme si pro krále 2 krásně hrané písničky od Svěráka a Uhlíře a to - Věruš, teď neruš a Zkoušení. Dostali jsme za náš výkon obrovskou pochvalu! A všimli jsme si i slz dojetí u maminek, tatínků, babiček a dědečků, kteří nás přišli v tento náš slavný den podpořit :-) 

A pak už nás pan král pasoval na Rytíře řádu Krásného slova, složili jsme slib, že se budeme o knížky hezky starat, že je budem chránit a že si jich budem vážit. Pak nás pan král pasoval mečem na čtenáře.

Zprávičky z Olešnice IV.

Dnes jsme si užili krásný sluníčkový den. Ráno jsme si vyběhli sjezdovku (omrkávali jsme si terén na zimu na lyže :-) ) a hráli sportovní hry v týmech. Poté jsme připravovali oheň a na závěr dne si opekli buřtíky.