backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.B

V pátek 22. dubna se Benešovka připojila k desítkám tisíc škol po celém světě, aby oslavila „Den Země“. Cílem události bylo připomenout ekologickou zranitelnost naší planety a budovat u žáků cit pro ochranu životního prostředí.

V rámci „Dne Země“ byl pro žáky prvního stupně připraven venkovní program, kdy na jednotlivých stanovištích plnili různorodé úkoly. Důraz byl kladen na třídění odpadu a uvědomění si nebezpečí přílišného užívání plastů.

Žáci druhého stupně pracovali ve svých třídách s obrazovým a textovým materiálem, a to jak samostatně, tak ve skupinách. Program byl rozřazen podle ročníků následovně:

  • 6. ročník: spotřeba vody
  • 7. ročník: třídění odpadu a udržitelný rozvoj
  • 8. ročník: ochrana přírody
  • 9. ročník: odpovědnost občana a státu za životní prostředí

Děkujeme třídě 9.C a pedagogickému sboru za pomoc s organizací této pěkné akce, ze které si snad každý něco malého odnesl.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Petr Vojtěch

 

     V pondělí 4. 4. a v úterý 5. 4. 2022 hlasujeme pro nejbláznivější aprílový kostým! Stačí klinout na odkaz a přihlásit se školním e-mailem. yes 1 hvězdička je nejméně bodů (líbí nejméně), 5 hvězdiček nejvíce (líbí nejvíc).

 

heart MINIMISS BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/iMf7dXfzZ6

kiss MINIMISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/yX6QPvj5Fc

broken heart MISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/c0L3tf8SSR

 

     VYHLÁŠENÍ všech kategorií bude ve středu 6. 4. 2022. angel
 

Michaela Doubravová, vrchní porotce :)

V pátek 18.3.2022 se na naší škole uskutečnila soutěž Matematický klokan. Žáci podle jednotlivých kategorií Cvrček (2.+.3.r.), Klokánek (4. + 5.r.), Benjamín (6. + 7.) a Kadet (8. + 9.r.) řešili během jedné hodiny 24 slovních úloh z matematiky. Nejlepším třem řešitelům v jednotlivých kategoriích gratulujeme.

Vážení rodiče. V této době, kdy se střídají třídy v karanténě, připomínám tímto Pohádkové předplatné na rok 2021/2022. Snad se nás sejde co nejvíce. Zatím platí text na lístečku, který jsem posílala po dětech a nyní ho těm, ke kterým se text nedostal, překopíruji.

                                                                Hezký víkend a hodně zdraví         Jana Secká

 

 

Vážení rodiče.

V pondělí 22.11. je  ve VČD představení z Pohádkového předplatného 2021/2022. Divadelní společnost Julie Jurištové z Prahy uvádí pohádku Obušku, z pytle ven. Divadlo začíná v 17,00 hod. Délka představení je cca 65 minut.

Děti musí mít v divadle roušky, proto je prosím nezapomeňte.

Prozatím děti do 12 let nemusí mít testy. Pokud by se situace změnila, dáme včas vědět. Pokud budou nutné testy, otestujeme děti dopoledne ve škole.

Sejdeme se mezi 16,30 – 16,40 před divadlem, kde si děti převezmeme.

Situace není jednoduchá, a proto děkujeme za Vaši vstřícnost.

Jana Secká, Zuzana Shánělová, Lucie Vobořilová, Barbora Kafková

  

 

Dobrý den, milí rodiče,

jak už to tak dnes chodí, i my jsme spadli do karantény. Věřím, že jsme ostřílení uživatelé Teamsů a vše společně bez potíží zvládneme. Učivo projdeme částečně online, částečně samostatně doma.

Z Teamsů přišly dětem pozvánky na zítřejší hodiny, já, Tomík i Maggie se na na ně těšíme :-)!

Krásné nedělní odpoledne,

Vaše paní učitelka,

Veronika Slavíková

Týden od 7. do 11. června jsme strávili v Olešnici v Orlických horách na chatě Juráška společně s parťáky z 1. A. Ráno jsme se sešli před školou, otestovali se a protože jsme byli všichni v pořádku, s radostí jsme naložili zavazadla do autobusu a vyrazili na první sportovní soustředění. Cestoval s námi i třídní maskot Tomík a těšili jsme se na nové zážitky, takže nikdo z nás nemyslel na to, že zamává rodičům a vydá se na týden do neznáma. 

Po příjezdu jsme se ubytovali a čekal nás první velký úkol - povléknout postele. Bylo to náročné, ale s pomocí paní učitelky a paní vychovatelky jsme to zvládli a vydali se na první oběd. Odpoledne jsme se rozdělili do čtyř týmů - červeného, žlutého, oranžového a modrého a celý týden jsme se snažili společně se svými parťáky získat pro tým co nejvíce bodů v různých disciplínách, které vedly paní učitelky, paní vychovatelka a trenérka Týna - běhu do vrchu, skoku do dálky, trojskoku, přetahu lanem, hvězdicovém běhu, postřehovém závodu, vybíjené, štafetě a dalších. Taky jsme v lese stavěli domečky, opekli jsme si buřty a zažili parádní diskotéku. 

V září nás čeká podzimní sportovní soustředění na Jívce, už teď se těšíme na další sportování na čerstvém vzduchu smiley!

Veronika Slavíková

I přes ztížené podmínky při distanční výuce se z nás pomalu stávají čtenáři, kteří si už poradí s kdejakým textem. 

Společně s paní učitelkou jsme se pilně připravovali na to, až se za námi přijde podívat pan král z pardubické knihovny a společně s dvorní dámou nás oficiálně uvítá do stavu čtenářského. Přichystali jsme si pro něj recitaci básničky od Františka Hrubína - Červená karkulka, holčičky byly Karkulky a kluci vlci. Panu králi se básnička velmi líbila a když nás následně volal k sobě, oslovil nás tak, jakobychom byli opravdoví šlechtici - Toníček z Berkova, Kuba z Valdova nebo Anežka z Kracíkova. Pak nás pasoval svým velkým mečem, ale čekala na nás i odměna v podobě hezké knížky.

Veronika Slavíková

 

Chodíme na sportovku, a tak jsme den dětí oslavili samozřejmě sportováním, které si teď, když konečně sportovat můžeme, moc užíváme!

S kamarády z 1. A jsme procházeli různé disciplíny - běhali jsme přes žebřík, skákali přes švihadlo, zkoušeli dát góly do branky, udělat kotoul nebo házet na cíl. 

Počasí nám přálo na jedničku, bylo to fajn yes.

Veronika Slavíková a sportovci z 1. B

Dnes na nás čekaly malé modré taštičky s překvapením - drogerie DM připravila krásný preventivní program o správné péči o zoubky. Popovídali jsme si o čištění zoubků, o tom, co jim škodí a co jim naopak dělá dobře a podívali jsme se na příběh o Hurvínkovi.

Každý z nás dostal nový zubní kartáček, pastu, žvýkačky, přesýpací hodiny, abychom věděli, jak dlouho si správně zoubky čistit a také samolepku, kterou si můžeme nalepit do koupelny.

Bylo to prima smiley.

Veronika Slavíková

V tomto týdnu stále probíráme hračky. Kromě učebnice a pracovního sešitu si připravte nový sešit s obrázkovým slovníčkem. Můžete se také kouknout na další videa od vaší paní učitelky.