backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.B

Na náš první lyžařský výcvik jsme se vydali do Orlických hor - Olešnice. Děti zaslouží velikánskou pochvalu. Od středy jsme všichni lyžovali na sjezdovce.

Užili jsme si nejenom lyžování, ale také jinou zábavu. Poslechli jsme si vyprávění o putování po Norsku, zatancovali si na diskotéce v karnevalových maskách, bobovali nebo si vyzkoušeli slalomový závod s časomírou.

Příští rok zase všichni pojedeme.

P.K.

I my se připravili na svátek Halloween

Měli jsme krásný začátek školního roku. Na Jívku jsme se moc těšili a takhle jsme si to užili.... Koukněte na fotky :) M.T., P.K.

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

První soustředění s prvňáčky dopadlo nad naše očekávání :-). Počasí nám vyšlo, užili jsme si týden plný sportu a zábavy. Stihli jsme navštívit i kolonádu v Janských Lázních a ochutnali zdejší lázeňské oplatky.

Těšíme se na další soustředění na podzim, které nás čeká 10.9.-.14.9.2018 v Jívce u Trutnova.

Přejeme všem krásné léto a v září naviděnou ;-)

Tř. uč. PK a HT 

Dne 29. května proběhla na naší škole pěvecká soutěž s názvem Benešovský TURDUS. Žáci, předvedli skvělé výkony. Porota měla těžké rozhodování při výběru prvních třech míst. Nakonec rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Andrea Helvichová, 8. B

2.místo: Gabriela Mrkvičková, 8. C

3. místo: Nela Martínková, 8. B

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

V pondělí 5.3. jsme se s dětmi podívali "na zoubek". Děti shlédly krátký příběh "Jak se Hurvínkovi dostat na zoubek". Hravou formou jsme si ukázali správnou techniku čištění zubů, připomněli jsme si, jak předejít zubnímu kazu a jaké potraviny jsou vhodné pro náš chrup :-). Děti dostaly odměnu v podobě dárkové tašky. Celý preventivní projekt byl pod záštitou DM drogerie.

Děti z 1.A a 1.B jely nasát vánoční atmosféru do zámku v Ratibořicích.

Ve vyzdobených místnostech se sešly se zámeckým panstvem, které je zámkem provedlo. Cestou ke mlýnu jsme se stihli vyfotit s Boženou Němcovou :)

Zbyl čas i na nakupování upomínkových předmětů a dárečků.

Výlet se vydařil.

P.K., H.T.