backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.B

Letošní školní rok pokračuje naše spolupráce s MŠ Raisova. Máme nové kamarády předškoláky :-). První setkání bylo moc fajn. Představili jsme se, zazpívali písničky, popovídali o knížkách a společně malovali. Těšíme se na další vánoční setkání :-).

2. místo v atletickém 4-boji :-). Všem moc gratuluji :-)

 I letos můžeme konstatovat: "Přátelé, kamarádi... My jsme vám ty medaile přivezli!" A nejen medaile, také poháry. yes

     Ve středu 12. října 2022 jsme se vydali na vyhlášení XIX. ročníku atletického čtyřboje základních škol Pardubického kraje. Tentokrát jsme necestovali nikam daleko - do Obecního domu ve Starém Hradišti. Oč byla cesta kratší, o to byla napínavější... cool

      Benešovka získala v atletickém čtyřboji, který vyhlásila Česká unie sportu, celkem sedm pohárů. Třída paní učitelky Hezké (současná 2.B) vybojovala  v kategorii prvňáčků pěkné druhé místo. Současnou 3.A  v loňském školním roce vedly paní učitelky Lenochová a Lacová¸spolu s asistentkou Pošvovou. Pod jejich taktovkou získali tehdy druháčci vítězství! Totéž se povedlo loňské 4.A  (paní učitelky Doubravové).

     Nejpočetnější zastoupení na pomyslných stupních vítězů měla Benešovka v kategorii pátých tříd. Nejlépe ze všech zvládli běh (60m a 600, resp. 800m), hod kriketovým míčkem a skok do dálky sportovci z 5.B (paní učitelky Pražákové). Bronzovou příčku obsadila bývalá třída paní učitelky Kakosové - 5.A. 

                 

     Vyjmenovali jsme již pět tříd, které za své výkony získaly pohár. Ještě zbývají dva. angel Jeden vyhrála v jednotlivcích  Alexandra Svědíková (z loňské 4.B) v kategorii čtvrtých tříd. A my všichni dohromady jsme se na rok stali držiteli putovního "velkého" poháru, který nám do Hradiště přivezl z orlickoústecka nás tradiční rival a vítěz minulého ročníku - ZŠ Bohousová.  Letos jsme získali celkovou výhru my.   yes  

     Ke všem pohárům jsme přivezli i medaili pro každého sportovce z oceněné třídy. Až se dostanou ke všem majitelům na krk, nadělají zcela určitě spoustu radosti. Gratulujeme všem zúčastněným třídám i všem dětem za krásné výkony i super reprezentaci školy. heart

 

Michaela Doubravová a sportovci ze 2.B, 3.A, 5.AB a 6.AB :)

Nastoupili jsme do školy a hurá na soustředění. Čekal na nás prima penzion v Jívce u Trutnova. Počasí nám kromě středy přálo, takže jsme si mohli užít všechny aktivity - hry, sportování, procházky, výlet do Adršpachu, bazén, zpívání s kytarou ........ .

Moc jsme si to užili a těšíme se na další soustředění :-). 

2.B

Rozloučení deváťáků a prvňáčků po celoroční spolupráci obou tříd vyústilo nevšedním zážitkem - pádlováním na dračích lodích. Bylo to super, všem se nám to moc líbilo. MH a DZ

První sportovní soustředění v Olešnici v Orlických horách je za námí :-). Celý týden bylo nádherné počasí. Každý den jsme sportovali, byli jsme na výletě na rozhledně, hráli jsme různé hry, zpívali s kytarou a povídali si :-). Moc jsme si to užili a těšíme se na další :-).

 

1.B

Zápisy do školních lavic a zároveň zápis na jednu velkou cestu doprovázející nás už po zbytek života.   Někdo z ní vytěží více a někdo méně, to už je však na jiné povídání.  

     Povětšinou se ze samotného zápisu nejvíce stresují rodiče dětí a od toho jsme zde byli my, deváťáci a naši prvňáci, abychom uklidnili nejen děti, ale i jejich opatrovníky a ujistili je o tom, že si děti zápis užijí a poznají, že strach je jen o nevidomosti.  

     Proto se k nám ve středu 6.4. přišly podívat malé děti z nedaleké školky, které o týden později čekal zápis do škol, a za naší úžasné spolupráce jsme zorganizovali zápis nanečisto. Malovali jsme, skládali jsme a dokonce i nějaký ten vtípek proběhnul. Na děti jsme museli pomalu, ale čím déle se mezi námi pohybovali, tím jistější byly.  

     Na závěr nám paní učitelka Hezká zahrála pár písniček na kytaru a na malou chvíli jsme se přemístili k letnímu táboráku.  

A na závěr bych chtěla všem malým dětem, které se v září chystají do školy, popřát hodně štěstí a smíchu ve škole.   

 

                                                                                                                         Tichá Alexandra 9.A 

 

V pátek 22. dubna se Benešovka připojila k desítkám tisíc škol po celém světě, aby oslavila „Den Země“. Cílem události bylo připomenout ekologickou zranitelnost naší planety a budovat u žáků cit pro ochranu životního prostředí.

V rámci „Dne Země“ byl pro žáky prvního stupně připraven venkovní program, kdy na jednotlivých stanovištích plnili různorodé úkoly. Důraz byl kladen na třídění odpadu a uvědomění si nebezpečí přílišného užívání plastů.

Žáci druhého stupně pracovali ve svých třídách s obrazovým a textovým materiálem, a to jak samostatně, tak ve skupinách. Program byl rozřazen podle ročníků následovně:

  • 6. ročník: spotřeba vody
  • 7. ročník: třídění odpadu a udržitelný rozvoj
  • 8. ročník: ochrana přírody
  • 9. ročník: odpovědnost občana a státu za životní prostředí

Děkujeme třídě 9.C a pedagogickému sboru za pomoc s organizací této pěkné akce, ze které si snad každý něco malého odnesl.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Petr Vojtěch

 

     V pondělí 4. 4. a v úterý 5. 4. 2022 hlasujeme pro nejbláznivější aprílový kostým! Stačí klinout na odkaz a přihlásit se školním e-mailem. yes 1 hvězdička je nejméně bodů (líbí nejméně), 5 hvězdiček nejvíce (líbí nejvíc).

 

heart MINIMISS BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/iMf7dXfzZ6

kiss MINIMISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/yX6QPvj5Fc

broken heart MISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/c0L3tf8SSR

 

     VYHLÁŠENÍ všech kategorií bude ve středu 6. 4. 2022. angel
 

Michaela Doubravová, vrchní porotce :)

 

Se silným větrem, který se žene naší vlastí, odchází zima a pomalu na scénu přichází jaro. A jak jinak začít jaro než s dobrou knížkou a udělání někoho šťastným? Přesně v tomto duchu jsme se jako třída ve středu 16.2. vydali za prvňáčkama na čtenářskou dílnu.  

Dostali jsme za úkol jim představit knihu, kterou čteme nebo jsme četli jako malí stejně jako naši neposedové, popovídat si o ní a možná jim tak přiblížit krásnou stránku čtení. Nejen prvňáčci se nasmáli, ale i naše srdce hřálo potěšením z jejich nadšení. Je úžasné vidět jak jenom někoho přítomnost a pozornost dokáže člověku zlepšit den a přivést ho na jiné myšlenky.  

Na závěr celé akce jsme společně navrhli novou obálku našich vybraných knih a v jídelně jsme z nich vytvořili naši malou síň slávy a vzpomínek. Loučili se s námi s těžkým srdcem, ale s vědomím toho, že se zase brzo uvidíme a vyrazíme na nové dobrodružství. 

                                                                                                                                         Tichá Alexandra 9.A