backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.B

Dnes jsme si naposledy v tomto školním roce užili společně 2.B a 2.A horolezení. Tentokrát jsme si připadali jako mazáci. Dostali jsme sedáky a lezli s jištěním. Někteří z nás vyšplhali už pěkně vysoko. A všichni jsme slaňovali. Hlavní věc - nedívat se pod sebe! Bylo to super. Budeme se těšit na stěnu v příštím školním roce.                 /Z.S./

Ve středu 20. června jsme společně i s paní učitelkou Podhajskou podnikli výlet vláčkem do Slatiňan. Tentokrát jsme prozkoumali místní zámek od střechy až po sklep. Nejlepší bylo ,,bruslení" v obřích pantoflích v prvním patře zámku, abychom neponičili podlahu. Obdivovali jsme nádherně zařízené zámecké pokoje s krásnými lustry a obrazy. Průvodce nám ukázal i prastarou kalkulačku zámeckého pána a učil nás na ní počítat. V místní kuchyni byla  prastará lednička, která chladila ledem. Zámek byl na svou dobu moderně zařízen. Měli tu elektřinu, ústřední topení, koupelnu, splachovací záchod a ve sklepě obrovskou kotelnu. Na nádvoří jsme pak nakupovali v malém obchůdku něco na památku. Podívali jjsme se ještě do výběhů hřebčína, kde se nás snažil vystrašit malý hřebeček. Cestou na vlak jsme se ještě posilnili v místní cukrárně a pak hurá vláčkem domů. Bylo to super! 

Foto na.: https://benesovka1b2016.rajce.idnes.cz/Slatinany_2.B-_vylet/                                / Z.S./

V pátek 15. června jsme měli hodinu s naší paní psycholožkou. Přišla nám přečíst  další kočičí příběh  o kterém jsme si pak povídali.  /Z.S./

 

Dne 29. května proběhla na naší škole pěvecká soutěž s názvem Benešovský TURDUS. Žáci, předvedli skvělé výkony. Porota měla těžké rozhodování při výběru prvních třech míst. Nakonec rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Andrea Helvichová, 8. B

2.místo: Gabriela Mrkvičková, 8. C

3. místo: Nela Martínková, 8. B

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

Máme za sebou krásný týden v Krkonoších a nikomu se nehtělo domů :). Každý den jsme podnikali jiné aktivity. Hned v úterý jsme vyrazili na velkou tůru, na naši nejvyšší horu Sněžku! Všichni jsme statečně šlapali a odměnou nám byly výhledy do okolí, následná jízda lanovkou, ale hlavně ten pocit, že jsme to zvládli :)!!!! Dalši den jsme se věnovali atletickým disciplnám a také jsme prozkoumávali okolí. Ve čtvrtek odpoledne na nás čekalo překvapení. Celou dobu jsme nevěděli, kam nás paní učitelka vede. Bylo to lanové centrum:)!!! Na hodinu a půl se z nás stali opičky, které překonávali všechny lanové překážky. Na zavěr celého dne nás paní učitelky překvapily ještě jednou. Na chatu nás odvezl vláček. Celý týden, až na pár kapek ve středu, nám svítilo sluníčko, v chatě výborně vařili a celé soustředění jsme si moc užili! 

Sportovci z 2.A a 2.B                                                                                          Michaela Krámová

Na třídní účet pošlete prosím nejpozději do 21.5.2018 1800,-Kč  na soustředění na Slovanku.

Děkuji za pochopení. Z. Stříteská

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Ahooj,

tak se hlásíme z dalšího báječného soustředění. 5 dní jsme strávili v Olešnici v Orlických horách na chatě Juráška. Čas jsme teda trávili hlavně na sjezdovce :). Od pondělního odpoledne, kdy jsme se rozděli do družstev, jsme až do čtvrtečního odpledne lyžovali a zdokonovalovali naše lyžařské umění. I počasí nám přálo a dva dny krásně svítilo sluníčko. Pilně jsme trénovali, abychom ve čtvrtek odpoledne mohli jet závody. Všichni slalom bezvadně zvládli. Někdo rychleji, někdo trochu pomaleji, ale všichni si zasloužili odměnu a medaili :).  Máme za sebou krásný týden. A kdo ví, třeba jednou i někdo z nás bude závodit v opravdovém slalomu a vyhrávat zlaté medaile :), že by  na Olympiádě?

 

Lyžaři z 2.A a 2.B

                                                                                                                                        Michaela Krámová

 

 

Přeji všem krásné Vánoce a šťastný nový rok 2018!      Z.S.

Ve čtvrtek 7.12. jsme společně 2.A a 2.B vyrazili na výlet do Ratibořic. Nejprve nás čekala návštěva zámku, kde jsme poznali, jak probíhaly knížecí Vánoce a po té jsme se po lehce blátivé cestě přesunuli do mlýna. Tam jsme naopak poznali ty naše staročeské Vánoce v období adventu. Zbyl nám i čas, abychom nakoupili drobné dárečky :). 

 

Výletníci z 2.A a 2.B