backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.B

Poslední den před Velikonocemi jsme zavítali do Palety na velikonoční vyrábění. Zkusili jsme si práci s vizovickým těstem, malování vajíček, pletení pomlázky a vyslechli si zajímavé povídání o velikonočních zvycích. Těšíme se na další návštěvu :-).

2.B

Společně se třídou 7.A jsme připravili pro předškoláky z MŠ Raisova  "Zápis nanečisto". Předškoláci si užili různé aktivity, které si zkoušeli na stanovištích. Atmosféra byla příjemná a tvořivá. Na závěr jsme si společně zazpívali s kytarou, popřáli krásný den a rozloučili se. Myslíme na všechny předškoláky, aby si skutečný zápis stejně jako tenhle nanečisto také užili :-)

Děti 2.B

Lyžák v Českých Petrovicích byl super :-). I když sněhové podmínky nevypadaly dobře, nakonec sníh byl a i sluníčko nám svítilo. Všichni jsme si výborně zalyžovali a své dovednosti zase o kousek posunuli. Po lyžování jsme si vyšlápli na rozhlednu Amálku, zabobovali a zvládli jsme i výlet :-), i když jsme do našeho cíle díky blátu nedošli. Dospěláci byli moc fajn, všichni jsme si to užili. 

Děti 2.B

Letošní školní rok pokračuje naše spolupráce s MŠ Raisova. Máme nové kamarády předškoláky :-). První setkání bylo moc fajn. Představili jsme se, zazpívali písničky, popovídali o knížkách a společně malovali. Těšíme se na další vánoční setkání :-).

2. místo v atletickém 4-boji :-). Všem moc gratuluji :-)

 I letos můžeme konstatovat: "Přátelé, kamarádi... My jsme vám ty medaile přivezli!" A nejen medaile, také poháry. yes

     Ve středu 12. října 2022 jsme se vydali na vyhlášení XIX. ročníku atletického čtyřboje základních škol Pardubického kraje. Tentokrát jsme necestovali nikam daleko - do Obecního domu ve Starém Hradišti. Oč byla cesta kratší, o to byla napínavější... cool

      Benešovka získala v atletickém čtyřboji, který vyhlásila Česká unie sportu, celkem sedm pohárů. Třída paní učitelky Hezké (současná 2.B) vybojovala  v kategorii prvňáčků pěkné druhé místo. Současnou 3.A  v loňském školním roce vedly paní učitelky Lenochová a Lacová¸spolu s asistentkou Pošvovou. Pod jejich taktovkou získali tehdy druháčci vítězství! Totéž se povedlo loňské 4.A  (paní učitelky Doubravové).

     Nejpočetnější zastoupení na pomyslných stupních vítězů měla Benešovka v kategorii pátých tříd. Nejlépe ze všech zvládli běh (60m a 600, resp. 800m), hod kriketovým míčkem a skok do dálky sportovci z 5.B (paní učitelky Pražákové). Bronzovou příčku obsadila bývalá třída paní učitelky Kakosové - 5.A. 

                 

     Vyjmenovali jsme již pět tříd, které za své výkony získaly pohár. Ještě zbývají dva. angel Jeden vyhrála v jednotlivcích  Alexandra Svědíková (z loňské 4.B) v kategorii čtvrtých tříd. A my všichni dohromady jsme se na rok stali držiteli putovního "velkého" poháru, který nám do Hradiště přivezl z orlickoústecka nás tradiční rival a vítěz minulého ročníku - ZŠ Bohousová.  Letos jsme získali celkovou výhru my.   yes  

     Ke všem pohárům jsme přivezli i medaili pro každého sportovce z oceněné třídy. Až se dostanou ke všem majitelům na krk, nadělají zcela určitě spoustu radosti. Gratulujeme všem zúčastněným třídám i všem dětem za krásné výkony i super reprezentaci školy. heart

 

Michaela Doubravová a sportovci ze 2.B, 3.A, 5.AB a 6.AB :)

Nastoupili jsme do školy a hurá na soustředění. Čekal na nás prima penzion v Jívce u Trutnova. Počasí nám kromě středy přálo, takže jsme si mohli užít všechny aktivity - hry, sportování, procházky, výlet do Adršpachu, bazén, zpívání s kytarou ........ .

Moc jsme si to užili a těšíme se na další soustředění :-). 

2.B

Rozloučení deváťáků a prvňáčků po celoroční spolupráci obou tříd vyústilo nevšedním zážitkem - pádlováním na dračích lodích. Bylo to super, všem se nám to moc líbilo. MH a DZ

První sportovní soustředění v Olešnici v Orlických horách je za námí :-). Celý týden bylo nádherné počasí. Každý den jsme sportovali, byli jsme na výletě na rozhledně, hráli jsme různé hry, zpívali s kytarou a povídali si :-). Moc jsme si to užili a těšíme se na další :-).

 

1.B

Zápisy do školních lavic a zároveň zápis na jednu velkou cestu doprovázející nás už po zbytek života.   Někdo z ní vytěží více a někdo méně, to už je však na jiné povídání.  

     Povětšinou se ze samotného zápisu nejvíce stresují rodiče dětí a od toho jsme zde byli my, deváťáci a naši prvňáci, abychom uklidnili nejen děti, ale i jejich opatrovníky a ujistili je o tom, že si děti zápis užijí a poznají, že strach je jen o nevidomosti.  

     Proto se k nám ve středu 6.4. přišly podívat malé děti z nedaleké školky, které o týden později čekal zápis do škol, a za naší úžasné spolupráce jsme zorganizovali zápis nanečisto. Malovali jsme, skládali jsme a dokonce i nějaký ten vtípek proběhnul. Na děti jsme museli pomalu, ale čím déle se mezi námi pohybovali, tím jistější byly.  

     Na závěr nám paní učitelka Hezká zahrála pár písniček na kytaru a na malou chvíli jsme se přemístili k letnímu táboráku.  

A na závěr bych chtěla všem malým dětem, které se v září chystají do školy, popřát hodně štěstí a smíchu ve škole.   

 

                                                                                                                         Tichá Alexandra 9.A