backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.B

Nastoupili jsme do školy a hurá na soustředění. Čekal na nás prima penzion v Jívce u Trutnova. Počasí nám kromě středy přálo, takže jsme si mohli užít všechny aktivity - hry, sportování, procházky, výlet do Adršpachu, bazén, zpívání s kytarou ........ .

Moc jsme si to užili a těšíme se na další soustředění :-). 

2.B

Rozloučení deváťáků a prvňáčků po celoroční spolupráci obou tříd vyústilo nevšedním zážitkem - pádlováním na dračích lodích. Bylo to super, všem se nám to moc líbilo. MH a DZ

První sportovní soustředění v Olešnici v Orlických horách je za námí :-). Celý týden bylo nádherné počasí. Každý den jsme sportovali, byli jsme na výletě na rozhledně, hráli jsme různé hry, zpívali s kytarou a povídali si :-). Moc jsme si to užili a těšíme se na další :-).

 

1.B

Zápisy do školních lavic a zároveň zápis na jednu velkou cestu doprovázející nás už po zbytek života.   Někdo z ní vytěží více a někdo méně, to už je však na jiné povídání.  

     Povětšinou se ze samotného zápisu nejvíce stresují rodiče dětí a od toho jsme zde byli my, deváťáci a naši prvňáci, abychom uklidnili nejen děti, ale i jejich opatrovníky a ujistili je o tom, že si děti zápis užijí a poznají, že strach je jen o nevidomosti.  

     Proto se k nám ve středu 6.4. přišly podívat malé děti z nedaleké školky, které o týden později čekal zápis do škol, a za naší úžasné spolupráce jsme zorganizovali zápis nanečisto. Malovali jsme, skládali jsme a dokonce i nějaký ten vtípek proběhnul. Na děti jsme museli pomalu, ale čím déle se mezi námi pohybovali, tím jistější byly.  

     Na závěr nám paní učitelka Hezká zahrála pár písniček na kytaru a na malou chvíli jsme se přemístili k letnímu táboráku.  

A na závěr bych chtěla všem malým dětem, které se v září chystají do školy, popřát hodně štěstí a smíchu ve škole.   

 

                                                                                                                         Tichá Alexandra 9.A 

 

V pátek 22. dubna se Benešovka připojila k desítkám tisíc škol po celém světě, aby oslavila „Den Země“. Cílem události bylo připomenout ekologickou zranitelnost naší planety a budovat u žáků cit pro ochranu životního prostředí.

V rámci „Dne Země“ byl pro žáky prvního stupně připraven venkovní program, kdy na jednotlivých stanovištích plnili různorodé úkoly. Důraz byl kladen na třídění odpadu a uvědomění si nebezpečí přílišného užívání plastů.

Žáci druhého stupně pracovali ve svých třídách s obrazovým a textovým materiálem, a to jak samostatně, tak ve skupinách. Program byl rozřazen podle ročníků následovně:

  • 6. ročník: spotřeba vody
  • 7. ročník: třídění odpadu a udržitelný rozvoj
  • 8. ročník: ochrana přírody
  • 9. ročník: odpovědnost občana a státu za životní prostředí

Děkujeme třídě 9.C a pedagogickému sboru za pomoc s organizací této pěkné akce, ze které si snad každý něco malého odnesl.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Petr Vojtěch

 

     V pondělí 4. 4. a v úterý 5. 4. 2022 hlasujeme pro nejbláznivější aprílový kostým! Stačí klinout na odkaz a přihlásit se školním e-mailem. yes 1 hvězdička je nejméně bodů (líbí nejméně), 5 hvězdiček nejvíce (líbí nejvíc).

 

heart MINIMISS BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/iMf7dXfzZ6

kiss MINIMISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/yX6QPvj5Fc

broken heart MISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/c0L3tf8SSR

 

     VYHLÁŠENÍ všech kategorií bude ve středu 6. 4. 2022. angel
 

Michaela Doubravová, vrchní porotce :)

 

Se silným větrem, který se žene naší vlastí, odchází zima a pomalu na scénu přichází jaro. A jak jinak začít jaro než s dobrou knížkou a udělání někoho šťastným? Přesně v tomto duchu jsme se jako třída ve středu 16.2. vydali za prvňáčkama na čtenářskou dílnu.  

Dostali jsme za úkol jim představit knihu, kterou čteme nebo jsme četli jako malí stejně jako naši neposedové, popovídat si o ní a možná jim tak přiblížit krásnou stránku čtení. Nejen prvňáčci se nasmáli, ale i naše srdce hřálo potěšením z jejich nadšení. Je úžasné vidět jak jenom někoho přítomnost a pozornost dokáže člověku zlepšit den a přivést ho na jiné myšlenky.  

Na závěr celé akce jsme společně navrhli novou obálku našich vybraných knih a v jídelně jsme z nich vytvořili naši malou síň slávy a vzpomínek. Loučili se s námi s těžkým srdcem, ale s vědomím toho, že se zase brzo uvidíme a vyrazíme na nové dobrodružství. 

                                                                                                                                         Tichá Alexandra 9.A 

 

V pondělí 14.2. u nás na Benešovce chodí Valentýnská pošta, přes kterou můžeme poslat přáníčko a udělat tak radost někomu blízkému.

Proto jsme se rozhodli, že se na pondělí společně s prvňáčky připravíme. Vyrazili jsme tedy s deváťáky na návštěvu za prvňáčky a společnými silami jsme vytvořili přáníčko pro své blízké.

Zbyla nám trocha času, tak jsme si potom společně pohráli na hřišti - a musíme uznat, že najít někdy prvňáčka při hře na schovávanou dá docela zabratwink

Těšíme se na další společné setkání.heart

DZ

Vážení rodiče. Dnes bylo první představení z Pohádkového předplatného pro rok 2021/2022. Vzhledem k tomu, že je vaše třída v karanténě a přihlášení žáci se ho nemohli zúčastnit, jednala jsem s divadlem o náhradě. Situace není jednoduchá a nikdo neví, co bude dál. Jsme tedy domluveni na náhradním představení, které se podaří nasmlouvat. Pokud ne, vrátí na konci předplatného divadlo peníze. Buďme tedy trpěliví a snad vše dobře dopadne. Jana Secká

Vážení rodiče. V této době, kdy se střídají třídy v karanténě, připomínám tímto Pohádkové předplatné na rok 2021/2022. Snad se nás sejde co nejvíce. Zatím platí text na lístečku, který jsem posílala po dětech a nyní ho těm, ke kterým se text nedostal, překopíruji.

                                                                Hezký víkend a hodně zdraví         Jana Secká

 

 

Vážení rodiče.

V pondělí 22.11. je  ve VČD představení z Pohádkového předplatného 2021/2022. Divadelní společnost Julie Jurištové z Prahy uvádí pohádku Obušku, z pytle ven. Divadlo začíná v 17,00 hod. Délka představení je cca 65 minut.

Děti musí mít v divadle roušky, proto je prosím nezapomeňte.

Prozatím děti do 12 let nemusí mít testy. Pokud by se situace změnila, dáme včas vědět. Pokud budou nutné testy, otestujeme děti dopoledne ve škole.

Sejdeme se mezi 16,30 – 16,40 před divadlem, kde si děti převezmeme.

Situace není jednoduchá, a proto děkujeme za Vaši vstřícnost.

Jana Secká, Zuzana Shánělová, Lucie Vobořilová, Barbora Kafková