backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.B

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

Třetí den je úspěšně za námi, byl opět celý ve znamení sportu - vybíjená, fotbal, soutěže týmů...a zbytek budou děti jistě vyprávět sami :-)

 

Večerní karneval (konečně karneval!) byl taky moc fajn :-)

 

Další den za námi :-) 

 

Dopolko bylo ještě mokro, tak jsme nasadili holiny a šli jsme se projít po okolním lese. 

Odpoledne nás už čekali sportovní hry :-)

Hlásíme, že jsme všichni v pořádku dorazili a slzy nechali v Pardubicích :-) 

Jen to počasí nám první den nepřálo - pršelo a odpolko bylo dost mokro, tak jsme bleskurychle přeorganizovali program a šli jsme do bazénu. Vystřídali jsme se po skupinkách a koupání si pořádně užili :-) 

Prázdniny nám rychle utekly a my jsme se ocitli ve druhé třídě. A protože jsme se nemohli kvůli počasí pořádně rozloučit, tak jsme se alespoň řádně přivítali. A to jak jinak než sportovně.

Na Kunětické hoře jsme si zajeli náš první ročník "Kuňkolování". Závod byl na čas zhruba 100 m do kopce - děti jely na kolech a rodiče běželi - někteří tlačili děti, jiní dětem nestačili :-) Ale hlavní je, že si to všichni užili! 

Po závodě nás čekala odměna v podobě opékání špekáčků :-) 

Těšíme se zase příště!

2. B má Vícemistra světa, Mistra Evropy a Mistra ČR v bikrosu - stal se jím Dominik Ráliš.

Domča měl prázdniny vesměs sportovní. Hned první prázdninový víkend ho čekalo Mistrovství České republiky v BMX v Brně, které vyhrál a stal se z něj tak Mistr ČR.

Poté měl týden na přípravu na Mistrovství Evropy, které se konalo v Lotyšsku ve Valmieře. Pro tuto událost byla vytvořena úplně nová dráha (pojmenovaná po dvojnásobném olympijském vítězi z Lotyšska - Maris Strombergs). V nabité kategorii osmiletých chlapců závodily tyto národnosti: Belgie, Španělsko, Estonsko, Finsko, Lotyšsko, Litva, Holandsko, Polsko, Rusko, Švédsko, Ukrajina a Česká republika. Domča měl dobře našlápnuto, natrénováno, zvítězil a odvezl si domů titul Mistr Evropy :-)

Ale tím ještě jeho sportovní prázdniny nekončily. Po Evropě měl týden do největšího závodu sezóny a ve svém životě doposavad. Bylo jím Mistrovství světa, které se konalo v belgickém Zolderu a trvalo od neděle 23. do soboty 29. července. Na startu bylo rekordních 100 závodníků, kteří byly skutečně z celé planety - USA, Rusko, Jihoafrická republika, Austrálie, Rakousko, Belgie, Bolívie, Kanada, Curacao, Dánsko, Ekvádor, Španělsko, Finsko, Německo, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Holandsko, Polsko, Švýcarsko, Švédsko, Ukrajina, Zimbabwe. Z tohoto počtu pak po třech rozjezdech postoupilo 64 závodníků do osmifiále, 32 do čtvrtfinále, 16 do semifinále a 8 do závěrečného finále, kde Dominik skončil 2. a získal tak titul Vicemistr světa. To ho opravňuje i k tomu, že odteď bude závodit s číslem světového šampiona W2.

Domčovi moc gratuluju! Martina H.

 

Náš báááájo den v Mirakulu :-)

Hned po příjezdu bylo jasné, že nám 2 hodiny nebudou stačit :-) Zalarmovali jsme rodiče doma a posunuli náš odjezd o další 2 hodiny.

Prolezli jsme lanový hrad - samozřejmě několikrát, vyzkoušeli trampolíny, houpačky. Nejlepší to bylo, vzhledem k počasí a hroznému horku, ve vodním světě. Bleskuryhle letěly dolů kraťasy i trička a běželi jsme se ochladit. K obědu byl řízek, který téměř všichni slupli bez mrknutí oka. Po obědě jsme vykoupili obchod se suvenýry :-) okoukli místní zvířátka, proběhli jsme další hrad, včetně podzemí a před odjezdem jsme se šli znovu ochladit do vodního světa :-)

Plni dojmů a zážitků jsme nasedli do autobusu a už teď se těšíme na další výletování :-)

     Nechybí někomu “půlka skříně”...? :) Pokud nějaké věci identifikujete, zastavte se pro ně prosím v 1.A. Co nejdřív. :D Děkuji. 

Michaela Doubravová

V pondělí jsme rozjeli projekt "Lapbooky" na téma "Dinosauři". Sami jsme si vytvářeli takovou svou "interaktivní encyklopedii", pomocí níž jsme si procvičili co už víme o dinosaurech. A jak nám to šlo a jak nás to bavilo se můžete kouknout na fotkách ;-)

V pátek 7. června jsme se vydali do knihovny, kde nás tentokárt nečekalo povídání o knížkách, ani debata s paní spisovatelkou, ale velká slavnost - Pasování na čtenáře.

Připravili jsme si pro krále 2 krásně hrané písničky od Svěráka a Uhlíře a to - Věruš, teď neruš a Zkoušení. Dostali jsme za náš výkon obrovskou pochvalu! A všimli jsme si i slz dojetí u maminek, tatínků, babiček a dědečků, kteří nás přišli v tento náš slavný den podpořit :-) 

A pak už nás pan král pasoval na Rytíře řádu Krásného slova, složili jsme slib, že se budeme o knížky hezky starat, že je budem chránit a že si jich budem vážit. Pak nás pan král pasoval mečem na čtenáře.