Naše škola dosáhla skvělého úspěchu ve finále celostátní soutěže „Rozpočti si to“, kde jsme vybojovali výborné 2. místo. Naši školu reprezentoval tým pod názvem Rentiérky ve složení děvčat z 9. A - Nela Vacková, Emílie Dufková a Kateřina Krupičková. Tato soutěž je zaměřena na rozvoj finanční gramotnosti žáků a studentů a podporuje praktické dovednosti v oblasti hospodaření s penězi.
Do finálového kola, které se konalo v České národní bance v Praze, se probojovaly pouze ty nejlepší týmy z celé republiky. Naše žákyně musely nejdříve projít online částí, ve které od listopadu do konce března plnily nelehké úkoly a prokazovaly své znalosti z oblasti osobních financí, plánování rozpočtu i řešení reálných životních situací. Finále prověřilo nejen teoretické znalosti, ale také schopnost spolupracovat, logicky uvažovat a rychle se rozhodovat.
Příjemnou součástí soutěžního dne bylo pozvání do Návštenického centra ČNB, kde jsme obdivovali expozici Lidé a peníze nacházející se v původním trezoru Živnostenské banky. Zde nás taky zaujala interaktivní expozice Za měnou.
Děvčata, ještě jednou gratuluji, jsem na Vás pyšná!
K. Vodáková