backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 5.B

Naše třída se pomalu loučí s 1. stupněm a společné chvilky jsme si opět připomněli na Jurášce. Celý týden nás provázelo nádherné počasí. Užili jsme si kromě sportování i koupání, ale také příjemných procházek. Děti vše zvládly bez mobilů. Dokonce se podívaly na chvilku za hranice našich sousedů. Za odměnu jim byla diskotéka.

Žáci si domů přivezli nové zážitky a doufám, že budou rádi vzpomínat..smiley

 třídní učitelka Zdena Jírková a ped. asistentka Pavlína Jezdinská 

                                                                    

V pátek 7. června 2019 k nám do školy zavítala skupina historického šermu agentury Pernštejni. Program pro pestré složení diváků - od čtvrťáků po sedmáky byl na téma Řím. Přenesli jsme se do 1 st. př. n. l., prožili poslední chvíle Gaia Iulia Caesara, seznámili se s nejznámnějšími císaři od Oktaviána Augusta po Nerona, někteří si na vlastní kůži vyzkoušeli při výcviku legionáře i legendární formaci želva a závěr patřil souboji gladiátorů.

Schobi

Milí žáci.
Ve středu 5.kvetna, od 10:00 v DDM Delta se uskuteční závěrečné kolo přírodovědné poznávaci soutěže. Do tohoto kola postoupili vždy tři nejúspěšnější z ročníku. Výsledky jsou vyvěšeny na dveřích učebny přírodopisu. Odcházet budete ze školy (s paní asistentkou)a také se po skončení soutěže do školy vrátíte. Všem, kteří se zúčastnili školního kola, děkujeme a těšíme se zase za rok.
Sobolikova a Benedova

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

MÁM SVŮJ SVĚT, ALE MÁM VÁS RÁD!

Na druhý dubnový den připadá Světový den autismu. Naši žáci ze třídy 5. B přišli také podpořit tento významný den a zapojili se do akce MODRÝ PRŮVOD v Pardubicích, kterou zaštíťuje ČSOB Pojišťovna. Tato akce podporuje osoby s autismem a vyjadřuje vzájemné porozumění a jejich pochopení. Modrá barva je symbolem komunikace, která je pro děti s poruchou autistického spektra velmi problematická.

Celá akce proběhla pod vedením dětského rehabilitačního centra LENTILKA a RIC. Průvodu v modrých barvách se zúčastnily děti od MŠ až po dospělé osoby. Byl zahájen před arénou ČSOB a pokračoval přes třídu Míru na Pernštýnské náměstí, kde vyvrcholil vypuštěním modrých balónků. Jejich let právě naznačuje otevřenou cestu k lidem s touto diagnózou. 

Děkuji našim žákům za účast a podporu této důležité akce. Osud nemocných lidí nám nesmí být lhostejný!

třídní učitelka Z. Jírková a ped. asistentka P. Jezdinská

Po měsíci a půl jsme se dočkali vyhodnocení školních kol matematické soutěže Pangea. A výsledky jsou pro naši školu velmi příznivé.V kategorii 8. tříd postupuje do celostátního kola Robert Kracík z 8.A, který v Pardubickém kraji obsadil 1. místo! 

Gratulujeme a přejeme skvělé výsledky i ve finálovém kole v Praze.

Fišerová

Měsíc duben začal u nás ve třídě velmi pestře. Po úspěšném velikonočním jarmarku nás čekal v pondělí zajímavý program na Paletě - Zdraví na talíři. Děti si ve skupinkách vyzkoušely připravit zdravá jídla. Pracovaly týmově a šikovně připravily zdravé pokrmy: ovocný salát, pomazánku z červené čočky, ovocný čaj a jahelné kuličky. Nakonec jsme všichni ochutnávali a spokojeně jsme se vraceli do školy s pocitem, že jsme něco udělali pro své zdraví.

Z. Jírková a p. asistentka

Vážení rodiče, posílám několik příspěvků z dění naší třídy. Z. Jírková

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová

 

V rámci pohybové aktivity jsme si vyzkoušeli sportovní disciplínu na bruslích. Někteří stáli na bruslích poprvé, ale snažili se a šlo jim to.                               Z. Jírková