backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Budeš se mnou chodit? ... pěšky do školy :)

03.10.2022

     V minulých dnech na naší škole probíhala kampaň PĚŠKY DO ŠKOLY. Ke konci každé akce patří i vyhodnocení a malé shrnutí. Zkusíme to i nyní.

     Na Benešovce se zapojilo 265 žáků z 11tříd. Děti s chutí zaznamenávaly každé ráno své výsledky do předtištěných tabulek podle předem daných kritérií. 

               

     Většina tříd vedla evidenci jeden týden. Byly ale i takové, které vydržely o týden déle. Všichni dohromady jsme posbírali 1 053,5 bodu. Pokud se chceme porovnávat mezi sebou , musíme započítat body pouze z prvních pěti dní. Ani počet žáků ve třídách není stejný a proto bylo třeba vypočítat aritmetický průměr. A pro úplnou objektivitu jsme hodnotili třídy prvního a druhého stupně zvlášť. Přeci jen starší děti jsou víc soběstačné, než ty malé. Jak to tedy dopadlo? 

                  

     Zatímco 1.A získala v průměru 4,23 bodu na jednoho prvňáčka, deváťáci zvládli 4,76 bodu. Všem zapojeným třídám se však nedá upřít snaha a za to jim patří jedno velké DĚKUJI. Nejen dětem, ale i pedagogům za motivaci a organizaci, pomoc při zaznaménávání.

     Bylo zajímavé sledovat, jak se děti do školy dopravují a zda - případně jaké - změny v průběhu kampaně nastaly. Pár dětí, které využívají MHD, vystupovalo během posledních týdnů o zastávku dřív a měly tak delší cestu do školy. Naopak u dětí, které vozí do školy rodiče autem, se příliš návyky nezměnily. Je to škoda. Jedním z cílů této akce bylo i zlepšení dopraní situace před školami. Tak třeba to dopadne příští rok. yes

 

Michaela Doubravová 

 

 
Budeš se mnou chodit? ... pěšky do školy :)
Budeš se mnou chodit? ... pěšky do školy :)