backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Čtvrtý titul pro Janu

12.02.2024

     Benešovka se může pochlubit nejen skvělými atlety. I když je Jana Horčičková "deváťačkou ze sportovky", zdobí ji především nejedno skvělé umístění z krasobruslařských soutěží. 

     Jana se poprvé postavila na brusle v šesti letech tak jako celá řada dětí v kurzech bruslení. Odtud vedla cesta do Krasobruslařského klubu Pardubice. Zde se po celou dobu připravuje pod vedením paní Olgy Petrementové. Ve čtrnácti letech se Jana může pochlubit téměř celou škálou trojitých skoků. Chybí jí pouze trojitý Axel, který ovšem skáče pouze pár krasobruslařek na světě. Rozhodčí nejen u nás dokáže mladičká sportovkyně okouzlit provedením skoků a piruet nejvyšší obtížnosti, ale i svou muzikálností a tanečním projevem. 

                    

     Letošní sezóna je pro Janu premérová v kategorii juniorek a vede si v ní výborně. Na domácích soutěžích sbírá jedno prvenství za druhým. Českou republiku reprezentovala na dvou závodech ISU Junior Grand Prix. Zatímco v rakouském Linzi skončila jedenáctá, z Polska si již odvezla krásné osmé místo. Gdaňsk pro ni znamenal také výrazné vylepšení osobního maxima, kdy za svou volnou jízdu získala přes sto bodů. To se u nás doposud podařilo jen seniorské reprezentantce Elišce Březinové. Od té doby tuto hranici přesahuje již stabilně.

     Po třech mistrovských titulech v žákovských kategoriích se mladé krasobruslařce v prvním únorovém víkendu podařilo vyhrát počtvrté. Jana Horčičková se stala juniorskou mistryní České republiky a vybojovala si tak účast na Mistrovství světa juniorů v krasobruslení, které se uskuteční od 26. 2. 2024 do 3. 3. 2024 v thajwanském Taipei City. Jana si tak splní jeden ze svých cílů, které si před sezónou vytyčila. Jani, držíme ti pěsti!

     Velkým snem usměvavé sportovkyně je účast na olympijských hrách. Vede k nim neskutečná píle, notná dávka štěstí a odvahy a především pevné zdraví. Jednu malou českou olympiádu již vyhrála v loňské sezóně (ODMM) a po ní s Janou natočila ČT pro Déčko malý medailon. Podívat se na něj můžete zde: https://decko.ceskatelevize.cz/video/i1017350

 

Michaela Doubravová

Čtvrtý titul pro Janu