backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Den španělské kuchyně a španělský velvyslanec na naší škole

29.01.2018

Naše škola se zapojila do projektu Asociace školních jídelen Den mezinárodní kuchyně v českých školních jídelnách. Této akce se účastní 24 škol z celé republiky. V předchozích ročnících mohli žáci ochutnat menu thajské, následně i norské kuchyně. Letos je na pořadu kuchyně španělská.

Na naší škole budou mít žáci prostřednictvím tohoto projektu šanci ochutnat ve středu 31. 1. tříchodové menu, které se bude skládat z andaluského gaspacha (studená polévka), velancijské paelly (kuřecí maso s rýží), a jako dezert se bude podávat pomeranč s medem a olivovým olejem.

Krom netradičního oběda se mohou žáci naší školy těšit také na vzácnou návštěvu v podobě španělského velvyslance v ČR J. E. Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez-Martín. Všichni žáci se v uplynulém týdnu zaměřili na španělskou kulturu, tradice i reálie a zpracovávají je v projektech a výtvarných dílech, jimiž se postupně zdobí škola. Zavládá tu španělská atmosféra, která vyvrcholí ve středu návštěvou nejen pana velvyslance, ale i jiných významných hostů.

Žákům, učitelům a všem hostům přejeme, aby se jim den ve stylu Španělska líbil a španělské menu všem chutnalo.

Ema Jičínská, ředitelka školy

Den španělské kuchyně a španělský velvyslanec na naší škole