backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Karanténa od 17. 1. 2022

17.01.2022

Podrobné informace MŠMT ke změnám od 17. 1. nezaslalo, po projednání s KHS by měl platit tento postup:

  1. Je-li žák v pondělí na antigenu pozitivní, jde na PCR test. Výuka ve škole pokračuje bez omezení podle rozvrhu. Žáci nemusí mít roušku. Pokud má žák PCR test negativní, vrací se do školy, pokud je pozitivní, je doma v izolaci 5 dnů od PCR testu, případně do odeznění příznaků nemoci.
  1. Jedná-li se o žáka, který byl v kontaktu ve třídě během týdne a má potvrzený PCR test pozitivní, jde do karantény celá třída (očkovaní i po nemoci). KARANTÉNA JE 5 DNŮ!  Na PCR se nechodí, pokud nejsou žádné příznaky. Kontakt se počítá 2 dny zpětně, případně od prvních příznaků. Žádáme vás rodiče, abyste neprodleně hlásili třídnímu učiteli výsledky PCR testu vašeho dítěte a kdy mělo příznaky.
  1. V karanténě budou celé třídy (kromě těch žáků, kteří chyběli a nebyli 2 dny v kontaktu s pozitivní osobou). Karanténa není ukončená PCR testem. Na 2. stupni budou zůstat celé třídy doma a výuka bude jen on-line. Co se týče 1. – 5. ročníků chápeme, že rodiče u dětí, kterých se karanténa týkat nebude doma zůstat nemohou, proto je budeme zařazovat do jiných tříd. Potřebujeme ale vědět dopředu, které dítě do školy přijde. V případě vyhlášené karantény, sdělte toto třídnímu učiteli/ce.

Jičínská Ema, ředitelka školy