backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Mistrovství ČR žactva

06.03.2019

Směr Ostravaaaa odjela ŠAKALÍ družina na tuzemský šampionát žactva v atletice. Úvodem je třeba zmínit, že samotná účast je podmíněna průběžným pořadím v tabulkách, tedy v technických disciplínách nejlepších 16 a v bězích 24 závodníků. Letos se to povedlo benjamnkovi výpravy Káje Urbanové, Makče Křivkové, Kýtě Košťálové, Símě Ručové a Máťovi Novosadovi.

Kája se měla rozběhat šedesátkou den před štafetou. Ukázala, že kontaktní a vyrovnané běhy jí svědčí, jelikož v obou si zaběhla osobní rekordy. 8.00 s. v rozběhu a 7.97 s.ve finále. Vyronala tak oddílový rekord Nikoly Řehounkové. Celkově 5.místo.

Makča startovala na tratích 300 a 150m. Třístovku zvládla z šesté dráhy v osobním rekordu 42.67s., což stačilo celkově na 11.místo. Druhý den se proběhla s trošičku těžkýma nohama na stopadesátce, aby o pár hodin déle zaběhla parádně štafetu.

Kýťa se v sobotu věnovala rozcvičení a čekala na své nedělní starty. V dálce se potkala rychlostní formou, která jí paradoxně nepomohla skočit daleko. Výkonem 4.90m brala 16.místo. Jako přepnutím tlačítka se měla z "neúspěchu" restartovat na další důležitý start.....to se jí povedlo výborně.

Síma se poprvé setkala ve výškařském sektoru s tak vysokým základem. (1.50m). Vstup do soutěže zvládla úspěšně. Výkonem 1.55 brala celkové 9.místo. Ve štafetě splnila veledůležitý taktický pokyn.

Mates na svých prvních, velkých závodech předvedl také dosavadní osobní maximum. Za výkon 3.20m obsadil v soutěži (skok o tyči) 6.místo.

Štafeta ve složení Kája-Síma-Kiki-Maki zaběhla famózně. Ze startovního pole čítající 32 šatafet naše atletky doběhly na 2.místě.

GRATULACEEEEEE!!!

TREN-CHA

Mistrovství ČR žactva
Mistrovství ČR žactva
Mistrovství ČR žactva