backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Pěšky do školy

20.09.2022

    Od pondělí 19. září 2022 chodí Benešovka dva týdny PĚŠKY DO ŠKOLY! Zapojila se tak do kampaně na podporu zdravé a udržitelné dopravy do škol. Koná se v září při příležitosti Mezinárodního dne bez aut (22. 9.)

     Projekt vznikl v roce 2017. Tehdy se do akce zapojily tři školy. V roce 2021 to bylo už 94 škol ze 40 obcí celé České republiky.

                         

      Kampaň se jmenuje „Pěšky do školy“, ale vztahuje se i na cestu ze školy i na všechny ostatní cesty dětí po městě. Netýká se pouze pěších cest, cenné je i koloběžkování, jízda na kole nebo skateboardu.

     Víme, že velká část dětí bydlí v okolí, jezdí MHD nebo je vozí do školy rodiče autem. Jak na to? Stačí vystoupit o zastávku dřív, jít do školy oklikou… Každá pěší cesta se počítá! Ano, počítá! Každá zapojená třída si po dobu kampaně zaznamenává cesty každého žáka na předtištěný plakát. Cílem není až tak počet kilometrů. V daném období sledujeme, jak se děti do školy dopravují, způsob cestování a změny, které v souvislosti s kampaní nastanou. Během akce Pěšky do školy s dětmi zopakujeme zásady dopravní bezpečnosti a věnujeme se zdravému životnímu stylu.

     Pokud si chcete skutečně zasoutěžit a získat hodnotné ceny, pak máte možnost zde: www.peskymestem.cz.

 

Michaela Doubravová

Pěšky do školy
Pěšky do školy