backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Soutěžíme v programování

24.03.2023

     Robotika se stává nedílnou součástí našeho života. Roboti běžně pracují např. v automobilovém průmyslu, v mnoha domácnostech nejsou výjimkou robotické vysavače...  Stále více se ve výuce objevují i robotické hračky a stavebnice.

     Především na prvním stupni se využívá robot VEX 123. Je to interaktivní a programovatelný a u dětí rozvíjí logické myšlení, kreativitu, trpělivost, přesnost, soustředěnost a mnoho dalších dovedností. A protože se jedná o pomůcku na Benešovce oblíbenou a člověk je tvor soutěživý, vyhlašujeme MISTROVSTVÍ BENEŠOVKY V PROGRAMOVÁNÍ VEX 123! Soutěž je určena pro děti z prvního stupně. 

     

     Robot VEX 123 se pohybuje po hladké podložce ve čtyřech směrech. Ovládá se pomocí dotykových tlačítek v horní části robota. Úkolem bude vytvořit program pro „vexíka“ tak, aby bezchybně projel bludištěm. Složitost bude odstupňovaná podle věku soutěžících. K dispozici jsou i "tréninky" ve vypsaných termínech v učebně 5.A v prvním patře hlavní budovy. V této třídě se také mohou hlásit soutěžící. Uzávěrka přihlášek je 19. dubna 2023.

     Pokud si chcete vyzkoušet totožné programování jako je u "vexíků" nebo potrénovat na soutěž , můžete využít tuto aplikaci: 

Bee-Bot Online (terrapinlogo.com).

     Hodně štěstí a zábavy! :)

 

Michaela Doubravová

Soutěžíme v programování