backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Výměna vánočních ozdob

24.10.2022

     I když nám počasí v poslední době dopřává slunečné dny, pohled do kalendáře hovoří jasně: DO VÁNOC ZBÝVAJÍ PŘESNĚ DVA MĚSÍCE. Nechceme vás děsit, chceme se jen pochlubit. Benešovka se totiž připojila k zajímavému projektu. Stali jsme se součástí EVROPSKÉ VÝMĚNY VÁNOČNÍCH OZDOB, kterou pořádají turistická informační centra sítě Europe Direct. 

             

     Jsme jednou z více než 350 vánočně naladěných škol ze 17 různých zemí. Školy jsou rozděleny do čtrnácti různých skupin. Úkolem každé zapojené instituce je vyrobit vánoční ozdoby pro členy své skupiny. Dekorace může být tematicky zaměřená na náš region, v národních barvách... Fantazii se dává téměř neomezený prostor.

     Ke každému originálnímu výrobku pak přidáme průvodní informační brožuru s obecnými informacemi o regionu, zemi i škole, tradicích a vše doplníme vánočním přáním. 

     Kam naše ozdoby poputují? Do Rakouska, Chorvatska, Francie, Německa, Řecka, Maďarska, Itálie, Polska, Portugalska, Rumunska, na Slovensko, do Španělska, Švédska a do Velké Británie. Doufáme, že i na Benešovku doručí pošťák ozdoby z různých koutů Evropy. Nejpozději 5. prosince 2022 jimy vyzdobíme náš školní vánoční stromeček.

Michaela Doubravová a tvůrci z Benešovky

Výměna vánočních ozdob