backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

World Marathon Challenge 2019

17.09.2019

Ve čtvrtek 12. 9. 2019 proběhl v Hradci Králové další ročník dětského maratonu  - World Marathon Challenge. A my jsme po úspěchu z roku 2017, kdy jsme získali 1. místo v této celosvětově pořádané soutěži, samozřejmě nemohli chybět.

Na stadionu na Eliščině nábřeží se sešlo 6 základních škol - Hradec Králové reprezentovaly školy ZŠ Sever, ZŠ Štefánikova a ZŠ Štefcova, Pardubice pak hájily ZŠ Staňkova, ZŠ Bratranců Veverkových a naše ZŠ Benešovo náměstí.

Jednotlivé týmy čítaly okolo 30 členů. Dívky i chlapci ve věku do 13 let měli za úkol zdolat pro běžného smrtelníka nepředstavitelnou vzdálenost 42 195 m štafetovým způsobem po 200m úsecích. Třiatřicetihlavý tým Benešovky se skládal z žáků nesportovních i sportovních tříd, z nichž někteří dorazili na otočku dokonce ze sportovního soustředění u Chotěboře. Všichni byli nedočkaví, až závod začne.

Startovní výstřel zazněl v 10 hodin. Týmy postupně vysílaly své běžce na ovál, aby předvedli to nejlepší, co v nich je. Přestože byl závod zprvu vyrovnaný, naše škola se nenechala zahanbit a brzy byla v čele. Jak to však bohužel v životě bývá, ne vše je vždy zalité sluncem. V průběhu závodu, kdy jsme si mysleli, že máme oproti ZŠ Štefcova naběhnuté jedno celé kolo, se zjistilo, že elektronické snímání čipů ve štafetových kolících nefunguje. Výsledky tedy musely být vyhlášeny na základě písemných záznamů rozhodčích, kteří celému závodu přihlíželi. Vítězi dětského maratonu se tak oficiálně stala ZŠ Štefcova. Vyhlášené výsledky již nebylo možné změnit, tým Benešovky se musel spokojit s 2. místem - i to se ve sportu stává.

Sice jsme nevyhráli, ale to, že jsme zaběhli již po druhé čas pod 2 hodiny, nám nikdo nevezme!

Jménem školy všem úspěšným maratoncům děkujeme za vynikající reprezentaci a blahopřejeme k úžasnému výsledku!