backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 4.C

Na závěr školního roku jsme společně vyrazili na jednodenní výlet do Fajnparku do Chlumce nad Cidlinou.

Za celoroční snahu ve školní lavici si v tento den děti z první a třetí třídy zaslouženě užily atrakce v největším zábavním parku ve východních Čechách. (Nejen) děti :-D si vyzkoušely trampolíny, jízdu ve vláčku, horolezeckou stěnu se skluzavkou, jízdu v jeepu, UFO autíčka, 10D kino a další atrakce.

Není proto divu, že jsme všichni byli z parku nadšení a odvezli jsme si domů spoustu nových zážitků. 

Všem dětem i rodičům děkujeme za hezký školní rok a přejeme pěkné prožití letních prázdnin.

Paní učitelky Zuzka a Jana a paní vychovatelky Míša a Lenka.

V předposledním týdnu tohoto školního roku jsme třídy 1. C a 3. C spojili, abychom vyjeli na školu v přírodě do Orlických hor.

Personál chaty Juráška v Olešnici v Orlických horách opět připravil perfektní zázemí a stravu a my jsme se tak mohli společně věnovat sportu, hrám, soutěžím, výletům, koupání i relaxaci. Užili jsme si tak perfektní týden v krásném prostředí a většině z nás se ani něchtělo vracet do každodenního ruchu velkého města. Už teď se těšíme na další společnou školu v přírodě.

Paní učitelky Jana a Zuzka a paní vychovatelky Míša a Lenka.

Když nastal ten správný čas,
sbalili jsme kufry zas.

Směr Příchovice jsme vyjeli
a už se velmi těšili.

Jen jsme kufry vybalili,
do přírody vyrazili.

První večer motorky přijely,
kromě programu i paní asistentku přeskočily.

Ve sklárnách jsme pokoukali,
skleničky si zakoupili.

Pak čekala spousta vody,
procházka na Mumlavské vodopády.

Na výletě na Štěpánku další den,
doprovázelo nás sluníčko jen.

Velká trampolína prima skákadlo,
pro děti velké lákadlo.

Vůbec se tu nenudíme,
občas také soutěžíme.

Jirka s Janou jsou opět perfektní,
starají se o nás jako o vlastní.

Jídlo nemá zase chybku,
jsme tu jako na krmníku.

Čas utíká jako voda,
blíží se konec, jaká škoda.

A tak opět balíme,
domů se ale těšíme.

A proto za nějaký čas,
se opět vrátíme zas.

Říkáme to na rovinu,
vždyť prý pachatel se vrací na místo činu.
Ještě jednou velké díky a brzy na viděnou :-).

Paní učitelky Jana Secká a Zuzka Shánělová, paní vychovatelka Míša Musílková, paní asistentka Barča Kafková

13.-17. 6. 2022 Příchovice

Dobrý den, 

v pátek 27. května jsme se třídou byli v Eko Centru Paleta na programu Lesní kouzla. Když jsme se seznámili s panem lektorem, šli jsme na zahradu, kde jsme zahlédli druida, který se stará o stromy v této zahradě. Asi jsme nebyli dostatečně opatrní, protože nám za chvíli zmizel, vytratil však návod na kouzlo, které jsme se pokusili vyluštit a také jsme si ho vyrobili. Moc se nám tento program líbil, dozvěděli jsme se něco o životech druidů v lese i o ochraně přírody jako celku. Na ukázku vkládáme pár fotek.

 

V pátek 22. dubna se Benešovka připojila k desítkám tisíc škol po celém světě, aby oslavila „Den Země“. Cílem události bylo připomenout ekologickou zranitelnost naší planety a budovat u žáků cit pro ochranu životního prostředí.

V rámci „Dne Země“ byl pro žáky prvního stupně připraven venkovní program, kdy na jednotlivých stanovištích plnili různorodé úkoly. Důraz byl kladen na třídění odpadu a uvědomění si nebezpečí přílišného užívání plastů.

Žáci druhého stupně pracovali ve svých třídách s obrazovým a textovým materiálem, a to jak samostatně, tak ve skupinách. Program byl rozřazen podle ročníků následovně:

  • 6. ročník: spotřeba vody
  • 7. ročník: třídění odpadu a udržitelný rozvoj
  • 8. ročník: ochrana přírody
  • 9. ročník: odpovědnost občana a státu za životní prostředí

Děkujeme třídě 9.C a pedagogickému sboru za pomoc s organizací této pěkné akce, ze které si snad každý něco malého odnesl.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Petr Vojtěch

 

     V pondělí 4. 4. a v úterý 5. 4. 2022 hlasujeme pro nejbláznivější aprílový kostým! Stačí klinout na odkaz a přihlásit se školním e-mailem. yes 1 hvězdička je nejméně bodů (líbí nejméně), 5 hvězdiček nejvíce (líbí nejvíc).

 

heart MINIMISS BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/iMf7dXfzZ6

kiss MINIMISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/yX6QPvj5Fc

broken heart MISSÁK BENEŠOVKY 2022 - https://forms.office.com/r/c0L3tf8SSR

 

     VYHLÁŠENÍ všech kategorií bude ve středu 6. 4. 2022. angel
 

Michaela Doubravová, vrchní porotce :)

V pátek 18.3.2022 se na naší škole uskutečnila soutěž Matematický klokan. Žáci podle jednotlivých kategorií Cvrček (2.+.3.r.), Klokánek (4. + 5.r.), Benjamín (6. + 7.) a Kadet (8. + 9.r.) řešili během jedné hodiny 24 slovních úloh z matematiky. Nejlepším třem řešitelům v jednotlivých kategoriích gratulujeme.

Dobrý den, 

 

vzhledem k situaci, která je momentálně v celé ČR, jsem nucena na 31.1.2022 ohlásit karanténu pro naši třídu. Informace od KHS najdete v příloze.  

Ve čtvrtek nás ve ŠD navštívila paní se zvířítky. Nejhezčí bylo měsíční telátko a oslík. Pejsek paní měl hlad, šel se projít po areálu školy, ale naše paní učitelka ho do jídelny nechtěla pustit (neměl kartu ani roušku) :-)

Ve školní družince jsme ve středu jeli na výlet do Třebechovic na betlémy. Výlet byl moc hezký, děti byly moc hodné, ale největším zážitkem byla cesta autobusem HC Dynamo :-)