backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 4.C

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová

 

Dobrý den všem příznivcům zimy a zimních sportů.

Tak jako každý rok, i letos, chodí naše třída od 9. ledna bruslit. Bruslí 24 žáků z 25 a to si myslím, že je úžasné nejen pro rozvoj dětí, ale také pro jejich vývoj a všeobecný přehled o sportech. Jsem toho názoru, že by si každý měl každý sport, který je mu umožněn vyzkoušet a pak si vybrat, kterému sportu se bude věnovat více či méně. Může také preferovat jeden sport, či se rekreačně věnovat více sportům najednou. Také si myslím, že pohyb je ta nejpotřebnější věc, která v dnešní době spoustě dětem chybí.

Pokrok našich dětí v krasojízdě můžete vidět až do 20. února vždy každou středu od 11,00 do 12,00 hodin nebo na níže přiložených fotografiích.

A aby moje slova nebyly jen na papíře, který jak víme snese vše, od 26. února začínáme chdit plavat cheeky

Drazí rodiče, milé děti,

do nového roku 2019 Vám všem přeji spoustu lásky, zdraví a pohody, která jako každý rok nejvíce chybí v tomto uspěchaném čase. Je potřeba si uvědomit, že nic nám neuteče, nádobí za nás nikdo neudělá a okna taky nikdo neumyje. Užívejte si přítomnosti, rodiny a dětí, které za čas vylétnou z rodinného hnízda a nám zůstanou jen vzpomínky. Tak abychom za čas měli na co vzpomínat.

Krásné Vánoce a šťastný nový rok Vám přeje

Zuzana Shánělová

Letošní vánoční výlet jsme pojali čertovsky a vzali jsme děti do pravého pekla. Někteří až na místě zjistily, že jde do tuhého a úsměv na rtech jim ztuhl, jiní byli ztateční až do příchodu čerta. Peklo Čertovina je unikátem nejen u nás, ale také ve střední Evropě. Po čase, který jsme strávili v pekle se nejvíce báli ti hodní, našim největším lumpíkům brzy otrnulo a zbytek prohlídky probíhal čertovsky a humorně. Z následujících fotografií můžete sami posoudit, jak realisticky působí tato kulisa.

 

 

V pondělí ráno jsme se krásnou podzimní přírodou prošli do Ekocentra Paleta, která se nachází v nových prostorách na břehu řeky Chrudimky. Dnešní téma bylo trošku z dob naši babiček či prababiček - řemesla. Děti si vyzkoušeli dnes již téměř zapomenuté řemeslo - drátkování. Při této činosti jsme rozvíjeli nejen naši kreativitu, ale také trénovali jemnou motoriku našich rukou. Každý si domů odnesl krásný výrobek jako dárek pro maminku nebo jako těžítko pro sebe. Z fotografií můžete vidět, jak se nám to povedlo :-)

Ve středu 17. října jsme se společně 4. A, 4. C, 6. B a 7. B vydali na zámek Úsov, kde se nachází obrovská sbírka našich živočichů. Tito živočichové jsou preparováni ze skutečných živočichů, které jsou dodnes možné vidět ve volné přírodě. Na vlastí oči jsme viděli poustu zástupců z říše bezobratlých živočichů i obratlovců, které jak jistě víme dělíme na ryby, plaze, obojživelníky, ptáky a savce. Nejen vybavení škol, ale i tato exkuze prošla rekonstrukcí a my si tak mohli hmyz prohlédnout přes pohyblivé mikroskopy ve zvětšené podobě, pracovali jsme s interaktivní tabulí či poslouchali zvuky jednotlivých ptáků. U této skupiny zvířat bylo nejvíce vidět, kolik živočichů již vymřelo a v přírodě je již nemůžeme vidět. V jedné místnosti jsme přes kukátka černých krabic pozorovali zvířata a rostliny ve společných ekosystémech. V prostorách nádvoří zámku jsme kromě svačiny prošli strašidelným sklepením, starodávnou školou či jsme si mohli zahrát logickomanuální hry. Zájem našich žáků byl znát nejen počtem účastníků, ale také otázkami, které byly učitelům či paní průvodkyni velmi často pokládány.

Na další společné zážitky se již nyní těší paní učitelky Sobolíková a Shánělová.

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

Dne 29. května proběhla na naší škole pěvecká soutěž s názvem Benešovský TURDUS. Žáci, předvedli skvělé výkony. Porota měla těžké rozhodování při výběru prvních třech míst. Nakonec rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Andrea Helvichová, 8. B

2.místo: Gabriela Mrkvičková, 8. C

3. místo: Nela Martínková, 8. B

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

Dobrý den,

 

během minulého týdne jsme se opět zapojili do ochutnávání tropického ovoce. Tentokrát jsme měli doopravdy veliký výběr převážně cizokrajného ovoce: karambola, avokádo, mango, kiwi, pomelo, nashi, mochna, ... Asi největším překvapením pro nás byla cherimoya, kterou jsme nikdo ze třídy neznali a tak jsme si s chutí k naší ochutnávce o ní něco přečetli. Jak nám všem chutnalo se můžete podívat na přiložených fotografiích.