backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 4.C

Naše třída 4.C navštívila na Paletě program Jak to vidí nevidomí. Vyzkoušeli jsme běžné činnosti, které nevidomí musí zvládnout včetně čtení Braillova písma. Tak si děti na chvíli představily, jaká úskalí takový život má. Dozvěděli jsme se o pomůckách a vybavení pro nevidomé a jak je možné jim pomoci. Děti si vyzkoušely ve dvojicích se zavázanýma očima nalít sklenici vody, zavázat tkaničku na botě, posbírat karty do balíčku, podepsat se a nakreslit sněhuláka nebo pověsit utěrku na šňůru. Děti si rády pomáhaly a program je moc bavil. 

L.V.

Ve středu 23. října jsme v KD Hronovická navštíli se třídou výchovný koncert skupiny MARBO. Zazpívali jsme si spoustu známých skladeb jako Statistika nuda je, Hlava, ramena, kolena nebo i písně lidové jako Holka modrooká s výměnou všech samohlásek, takže pak vzešlo něco jako Halka madraaká a další. Manželé Vrtalovi nás naučili i své vlastní písničky, třeba Muchomůrka červená, ke které jsem dětem vytiskla text. Seznámili nás s hudebními nástroji, které jsme mohli během vystoupení vidět a poslouchat. Koncert se moc povedl, děti hromadně zpívali a odpovídali na otázky.

L.V.

V říjnu jsme do školy pozvali p. Jareše s papoušky. Děti se mohly s papoušky vyfotit a pohladit si je. Papoušky nám představili a dozvěděli jsme se i pár informací z jejich života. Papoušci předvedli přímo cirkusovou show. Točili se na kruhu, nechali se od Natálky a Anetky krmit na lžíci, balancovali na tyči a jiné kousky. Představení bylo naučné a veselé, dětem se moc líbilo.

V rámci dopravní výchovy jsme navštívili dopravní hřiště na Dukle. Děti nacvičily jízdu na kole podle dopravních značek a semaforů. V jízdě se střídaly po skupinách a mezitím si hrály na hřišti. Problém jim dělala jízda na kruhovém objezdu, kdy často jely protisměrem a neuměly dát znamení o změně směru jízdy. Počasí nám přálo a tak jsme si celé dopoledne užili. 

Středeční ráno bylo ve znamení sběru papíru. Před školu byly přistaveny dva kontejnery a žáci 9. ročníků spolu s panem učitelem Mokřížem a paní učitelkou Schoberovou a Vodákovou přebírali donesený sběr.

Přestože se tentokrát nesoutěžilo, která třída nebo jednotlivec nasbírá nejvíce papíru, sběrové ráno se vydařilo.

Všem zúčastněným velmi děkujeme.

Mgr. Lenka Klepalová

Školu v přírodě jsme si společně moc užili. Počasí nám přálo, nebylo takové horko jako v Pardubicích a přitom jsme měli celé dny kraťasy a tričko. V úterý jsme zašli společně s 1.C a 5.B na nanuky do Olešnice. Ve středu jsme šli jen na kopec u chalupy, ovšem navrchu skupina zavelela, že se jde znovu do Olešnice na nanuky a děti nadšeně souhlasily. Šli jsme po polských hranicích takže cesta byla zajímavá, potkávali jsme velká lesní mraveniště, potoky a jiné překážky. Po výletě jsme si zaslouženě máchali nohy v potoce u chalupy. Ve čtvrtek se zatáhlo, což nám udělalo radost, že si od sluníčka alespoň na dopoledne odpočineme. Hráli jsme různé týmové hry i hry pro jednotlivce. Ve volném čase se děti věnovali houpání, trampolíně nebo stolnímu tenisu. Celé dny strávené venku nás příjemně unavili, domů jsme jeli spokojení.

Milí žáci.
Ve středu 5.kvetna, od 10:00 v DDM Delta se uskuteční závěrečné kolo přírodovědné poznávaci soutěže. Do tohoto kola postoupili vždy tři nejúspěšnější z ročníku. Výsledky jsou vyvěšeny na dveřích učebny přírodopisu. Odcházet budete ze školy (s paní asistentkou)a také se po skončení soutěže do školy vrátíte. Všem, kteří se zúčastnili školního kola, děkujeme a těšíme se zase za rok.
Sobolikova a Benedova

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Ve středu 27. 3. se v 15 hodin otevřely dveře naší školy rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i žákům minulým a budoucím. Ti všichni se přišli podívat, jak to u nás ve škole vypadá a co všechno jsou naši žáci pod vedením svých učitelů schopní vytvořit. Konal se totiž již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK.

Do foyer Benešovky letos vábila nejen vůně palačinek, ale i živá hudba v podání paní učitelek Sobolíkové a Hezké. Přízemí a první patro se pro toto odpoledne proměnilo v tržnici, kde si každý našel to své.  K vidění a zakoupení byl nespočet věnců, kraslic, věrných napodobenin zvířátek zvěstujících jaro, velikonočních zápichů, nazdobených právě pučících větviček a dalších dekorací. V každé třídě měli pak návštěvníci možnost tvořit dle vlastních představ, ať už šlo o velikonoční přání, stojánky na vajíčka, pletení pomlázky, zdobení perníčků či velikonoční výzdobu. Všem, jimž během odpoledne vyhládlo, přišly k chuti také domácí bábovky, muffiny, koláčky a další dobroty, které naši žáci nabízeli.

Během tohoto jarmarku se vybrala úctyhodná částka 17 236 Kč, kterou po projednání se žákovským aktivem věnujeme nadaci Dobrý anděl, jejímž donátorem jsme již od roku 2016.

Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další společné setkání.

 

K. Stehnová

 

V úterý 19. 2. 2019 proběhlo školní kolo Soutěžní přehlídky dětských recitátorů "Dětská scéna 2019". Příjemná atmosféra provázela zajímavé a poutavé vyprávění všech zúčastněných recitátorů :-). Výběr autorů i textů pomohl všem si tento den užít naplno. Děkujeme těm, co se zúčastnili a do dalšího kola postupují: Elen Janoušková, Eliška Raszková, Alexandr Maxmilián Chlaň, Karolína Veverková, Jáchym Hrdina, Arnošt Pech, Radka Rybyšarová, Stela Grbavčicová, Veronika Vrbová. Držíme pěsti :-)