backgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 4.C

V pondělí ráno jsme se krásnou podzimní přírodou prošli do Ekocentra Paleta, která se nachází v nových prostorách na břehu řeky Chrudimky. Dnešní téma bylo trošku z dob naši babiček či prababiček - řemesla. Děti si vyzkoušeli dnes již téměř zapomenuté řemeslo - drátkování. Při této činosti jsme rozvíjeli nejen naši kreativitu, ale také trénovali jemnou motoriku našich rukou. Každý si domů odnesl krásný výrobek jako dárek pro maminku nebo jako těžítko pro sebe. Z fotografií můžete vidět, jak se nám to povedlo :-)

Ve středu 17. října jsme se společně 4. A, 4. C, 6. B a 7. B vydali na zámek Úsov, kde se nachází obrovská sbírka našich živočichů. Tito živočichové jsou preparováni ze skutečných živočichů, které jsou dodnes možné vidět ve volné přírodě. Na vlastí oči jsme viděli poustu zástupců z říše bezobratlých živočichů i obratlovců, které jak jistě víme dělíme na ryby, plaze, obojživelníky, ptáky a savce. Nejen vybavení škol, ale i tato exkuze prošla rekonstrukcí a my si tak mohli hmyz prohlédnout přes pohyblivé mikroskopy ve zvětšené podobě, pracovali jsme s interaktivní tabulí či poslouchali zvuky jednotlivých ptáků. U této skupiny zvířat bylo nejvíce vidět, kolik živočichů již vymřelo a v přírodě je již nemůžeme vidět. V jedné místnosti jsme přes kukátka černých krabic pozorovali zvířata a rostliny ve společných ekosystémech. V prostorách nádvoří zámku jsme kromě svačiny prošli strašidelným sklepením, starodávnou školou či jsme si mohli zahrát logickomanuální hry. Zájem našich žáků byl znát nejen počtem účastníků, ale také otázkami, které byly učitelům či paní průvodkyni velmi často pokládány.

Na další společné zážitky se již nyní těší paní učitelky Sobolíková a Shánělová.

                Srdečně Vás zveme na kulturní vystoupení žáků a učitelů ZŠ Benešovo náměstí u příležitosti oslav

100. výročí republiky. Společně zavzpomínáme na historické milníky našich dějin v hudebně-divadelním pojetí.

                Do pomyslného stroje času nastoupíme v pátek 26. 10. 2018 v KD Dukla od 9h. a od 10:30h.

 

Těšíme se na Vás

Dne 29. května proběhla na naší škole pěvecká soutěž s názvem Benešovský TURDUS. Žáci, předvedli skvělé výkony. Porota měla těžké rozhodování při výběru prvních třech míst. Nakonec rozhodla o následujícím pořadí:

1. místo: Andrea Helvichová, 8. B

2.místo: Gabriela Mrkvičková, 8. C

3. místo: Nela Martínková, 8. B

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

Dobrý den,

 

během minulého týdne jsme se opět zapojili do ochutnávání tropického ovoce. Tentokrát jsme měli doopravdy veliký výběr převážně cizokrajného ovoce: karambola, avokádo, mango, kiwi, pomelo, nashi, mochna, ... Asi největším překvapením pro nás byla cherimoya, kterou jsme nikdo ze třídy neznali a tak jsme si s chutí k naší ochutnávce o ní něco přečetli. Jak nám všem chutnalo se můžete podívat na přiložených fotografiích.

Dobrý den,

celou zimu se nemůžeme dočkat sněhu, abychom se mohli koulovat, tak alespoň chodíme bruslit. Letos jsme byi třikrát v lednu a jednou v únoru. Tím jsme krasobruslařskou sezónu bohužel ukončili, protože během února až dubna jsme se přeorientovali na plavání. Tak snad příští školní rok se zase sejdeme na ledě v hojném počtu.

Hezký zbytek zimy Vám přeje Zuzana Shánělová

 

 

Krásné vánoční svátky a mnoho šťastných chvil v novém roce přeje 3. C

Dobrý den,

v pondělí 4. prosince jsme byli v Ekocentru Paleta na programu s názvem "Jak to vidí nevidomí". Dozvěděli jsme se spoustu informací o životě lidí s vadou očí. Vyzkoušeli jsme si některé každodenní činnosti, které tito lidé s vadou zraku či úplnou ztrátou zraku musí zvládat. Myslím si, že jsme se mnoho nového dozvěděli, ale především jsme si uvědomili, že život a zdraví nejsou samozřejmostí.