


Dnešním dnem začíná u dětí z naší třídy působit nová slečna vychovatelka Lenka Křivková. Jde jim to dohromady už první den skvěle. :)
Západem slunce 31. října začíná a východem slunce 1. listopadu končí jeden z nejoblíbenějších svátků především dětí v USA a Velké Británie – HALLOWEEN.
Historie tohoto keltského svátku sahá až do doby mytických druidů a čarodějnic. Keltové tehdy uctívali svého boha mrtvých Anwinna. Věřili, že se právě této noci, kdy je předěl mezi světem živých a královstvím mrtvých nejmenší, vrací duše zemřelých. Proto, aby pomohli bloudícím duchům najít cestu, stavěli do oken svítilny z vydlabaných řep a v Americe z dýní.
Na koledu jsme nešli, ale „trick or treat“ (trik, nebo dobrotu) pro nás platilo na sto procent. :) Za sladké odměny i jedničky jsme museli přečíst co má strašidlák napsaného na bříšku a brčkem ho přepravit do mističky, vyplnit halloweenské pracovní listy s grafomotorikou, matematikou i logikou. :) Naše "tricks" měli dnes také pod patronátem děti z 6.C, které si pro nás připravily stanoviště s úkoly - běželi jsme slalom mezi dýněmi, skládali puzzle a velmi zajímavá byla disciplína "hod do rakve". :) Triky jsme předvedli znamenitě a pořadatelé i soutěžící si zasloužili sladkou odměnu.
Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. U nás se podobným způsobem (průvodem strašidelných masek) slavili „Dušičky“, hlavně dříve v Podkrkonoší. O tomto svátku si budeme vyprávět zítra. :)
Michaela Doubravová a Irena Schoberová + zombíci a jiná stvoření z áčka a céčka :)
Tento týden byl opět plný nových zážitků. V pondělí jsme navštívili Paletu, ve středu slavili, čtvrtek patřil malému projektu o dějinách ČR a v pátek jsme se šli podívat na krásné a zdařilé vystoupení starších spolužáků "Jak to všechno bylo". Mezi tím jsme se učili a opět nám to šlo na výbornou. Nejvíc nás zaujal geoboard. Skládali jsme, až se z nás "kouřilo". O skládání byly i kostičky s písmenky v češtině. :) Mazací hra v matematice se proměnila tak trochu v bojovku, ale byla to zábava :D A nakonec nám se sedmičkou pomohly vypůjčené ruce :). Už se ale těšíme na naše první školní prázdniny. Užijte si je a odpočiňte si. :)
Michaela Doubravová a školáci z áčka
28. října 2018 je veledůležitý den! Sedmé narozeniny mají dva prvňáčci z naší třídy a republice je v tento den "jen" o 93 let víc :D
Trochu jsme si o historii České republiky dnes povídali, dívali se na některé díly Dějin udatného českého národa a vytvářeli náš první lapbook. Je trochu skromější, ale chodíme teprve dva měsíce do školy. :) Všem se nám moc povedl a asi se i líbil, protože ho nikdo nechtěl půjčit paní učitelce na ukázku k našim lipovým listům. :D
Absolutorium ovšem zaslouží Tom s parádním tématickým trikem vytuněným do detailů a bezva trikolorovou čelenkou. :)
Zítra půjdeme "fandit" starším dětem na představení "Jak to tenkrát bylo?" náležitě poučeni. :)
Michaela Doubravová a malí Češi z áčka :)
Dnes jsme vyrazili do Ekocentra Paleta. Slečna Sára nám vyprávěla o mravencích. Už víme co jedí, k čemu potřebují tykadla, jaká je jejich organizace a spoustu dalšího. A my jsme se jako mravenci hemžili a nevydrželi jsme chvíli v klidu. :D Svou energii jsme využili např. na stavění mraveniště z koberců.
Michaela Doubravová a mravenci z áčka :)
V neděli 21. 10. 2018 se některé děti z naší třídy zúčastnily Velké pardubické cross country na Závodišti Pardubice. Týden po legendární Velké pardubické se Tom, Fíďa a Viky proběhli přesně tam, kde před pár dny koně. :) A cválalo to dětem na 400m výborně. Tom vyhrál a Filda si odnesl domů "bramborovou" medaili. Viky doběhla na krásném pátém místě. Možná jí to trošku mrzelo, protože do dvou třetin závodu vedla. :( Lidového běhu se ještě zúčastnili "Kristýnkovi" :)
Michaela Doubravová a běžci z áčka :)
Jsme zdatní školáci a máme jako prvňáčci samá důležitá "poprvé" :) Jako třeba první celý vypracovaný sešit! Tešili jsme se na to moc. :) Ještě nás letoš čekají tři takové :D Hned jsme dostali druhý díl. V něm budeme počítat už do deseti. :)
Michaela Doubravová a šikulové z áčka
Do školy už chodíme sedm týdnů. Už umíme přečíst některá jednoduchá slova, počítat s panem Dárečkem i se zlodějem panem Mínusem, krmíme krokodýly ... zasvěcené "áčko" ví :) Čáráme po tabuli, na lavici, na velké papíry i menší ... Učíme se spolupracovat třeba při tělocviku, hrajeme "na babu" jako raci :) Také jsme tvořili lipové lístky. Proč červenobílé? A proč jich je rovná stovka? A k čemu jsou ty kuličky z papíru? Tajemnství už je vyzrazené. Víc se dozvíme příští týden. :)
Michaela Doubravová a výtvarníci z áčka :)
Po úspěšném vystoupení v krajském kole se naši žáci probojovali do republikového finále...
Dne 10. června vyrazili starší žáci na Republikové finále Poháru rozhlasu do Benešova, kam se...
Základní škola Pardubice,
Benešovo náměstí 590
adresa:
Benešovo náměstí 590
Pardubice, 530 02
IČO: 60158999
Zřizovatel: Statutární město Pardubice
Datová schránka: gvnhki9
Kancelář školy: 464 629 210
Ředitelna: 464 629 213, 603 726 653
E-mail: skola@benesovka.cz