


Jedno sportovní soustředění je za námi a další sportování "navíc" se blíží!
Pokud nám to okolnosti dovolí, budeme i letos navštěvovat další sportoviště. Už v říjnu začínáme lézt. Opět jsme se domluvili v pardubickém Sokole na Olšinkách. Čekají nás tři lekce během každé návštěvy (lezení na velké a malé stěně a parkour).

První lekce na ledě je v prosinci. Děti mohou přijít buď ke škole (odchod s paní učitelkou z béčka) nebo přijít rovnou na zimní stadion. Ze "zimáku" půjdeme společně do školy a budeme se učit. ![]()

V lednu si zalyžujeme a letos i zaběžkujeme na soustředění. Plavání nás čeká v druhém pololetí (místo úterního odpoledního tělocviku). Jsme zkrátka sporťáci tělem i duší. ![]()
Michaela Doubravová a závoďáci z áčka ![]()
P.S.: Pro úplnost - o kousek níž pod tímto příspěvkem máte vztaz od paní učitelky Macíkové ohledně kroužku INFORMATIKY. A pro FLORBALISTY mám NOVINKU - pro velký počet zájemců o tento sport mě přibrala paní učitelka Lenochová do party a florbalisty ze 3. a 4. tříd budu trénovat já. Těším se každý pátek od 13:30 hod. ![]()
Pokud nedojde k nařízení o zrušení volnočasových aktivit, tak první kroužek INFORMATIKY bude v úterý 29. 9. 2020 od 14 do 15 hodin. Žáci, kteří chodí do družiny, si vyzvednu. Žáci, kteří nechodí, tak máme sraz v 14 hodin před školou.
Každému žákovi budou při příchodu a odchodu z učebny informatiky dezinfikovány ruce. Po celou dobu kroužku bude mít žák roušku.
Jana Macíková
Druhý školní týden za námi a zároveň poslední čistě letní. I teploty tomu odpovídaly. O to víc se některým z nás nechtělo do roušek... no co se dá dělat. ![]()
Nic zcela převratného, kouzelného nebo úžasného se nestalo, vše plynulo přesně tak, jak mělo a to je vlastně - vzhledem k současné situaci - víc než dobře. ![]()
Protože ale může být i hůř, chystáme se i na tuto variantu. Proto zavádíme třídní chaty v aplikaci TEAMS. Můžete se na ni dostat přes www.office.cz nebo si stáhnout rovnou aplikaci. Pro připojení do naší třídy klikněte sem:
- v e-mailu najdete přístupový e-mail a heslo.
Jsem zvědavá, komu se podaří připojit.
Mělo by to jít v pohodě.
A co ve škole?
Opakujeme učivo z druhé třídy - násobení a dělení, sčítání a odčítání do 100, zdokonalujeme řešení slovních úloh, body, přímky i úsečky, hrajeme hry a kvízy,... vytáhnout is "kreditku" vyvolalo opravdový pocit štěstí...
, "účka" už pro nás nejsou záhadou, souhlásky i samohlásky také ne, psaní i/y po souhláskách ještě v běžném textu zdokonalíme... Uvidíme, jak nám to půjde, až přijdou vyjmenovaná slova... a že se to blíží Tam budou kouzla a čáry potřeba..
Dopravní značky mrskáme jako stoletý řidič.
Trénovali jsme také na školní závody v atletickém čtyřboji. Výkony naměříme v hodině TV a výsledky tak budou překvapením.
Ve středu se náš Tom zúčastnil závodů v atletice přímo na živo. V dresu AC obsadil ve čtyřboji celkově desáté místo, ale ze stejně starých borců se zařadil na druhé místo. První čtyři místa patřila klukům o dva roky starším. I našim klukům fotbalistům se zápasy daří. Gratulujeme a držíme dál pěsti. ![]()
Smolařem týdne je naše Míša, která při urputné štafetě v hodině TV nešťastně brkla a výsledkem je bílá sádrová "ozdoba" na levé ručce. Přejeme ti, Míšo, rychlé zahojení bez komplikací.
Na soustředění nám budeš chybět.
Michaela Doubravová a kouzelníci z Havraspáru, Nebelvíru, Zmijozelu a Mrzimoru ![]()
P.S.: V pondělí 21. 9. 2020 máme sraz před školou v 8:00, odjezd autobusu v 8:30hod. Připravte si očkovací průkazy, kartičky pojišťovny a čestné prohlášení (kdo užívá léky, předá je s pokyny paní vychovatelce taktéž). Návrat v pátek mezi 14:30 - 15:00hod. :)
S čistým svědomím můžeme napsat: školní rok 2020/21 běží na plné obrátky.
Celá třída, každá kolej i každý mudlík z našeho áčka se už dostal do školního režimu. Sice jsme ještě trochu prázdninově rozjívení, ale i to se vyladí.
Učíme se už plně podle rozvrhu a tak jsme už absolvovali první odpoledko, tělocviky i šest vyučovacích hodin vcelku.
Vymysleli jsme si třídní pravidla, sepsali je, i podepsali. Opakujeme učivo z druhé třídy - násobilku, abecedu, psaní u/ů/ú, velkých písmen..., zavádíme šešity a snažíme se o 106. Také jsme opět "zavedli" profesorské brýle pro "kontrolory"... oni to jsou ve skutečnosti brýle Harryho Pottera, tak to máme přímo tematické.
Pracujeme s chutí, i když trochu hlasitě. ![]()
V družině se postupně seznamujeme s paní vychovatelkou i s novými parťáky ze 3.C. A taky za námi přišla na návštěvu skvělá psí kamarádka Carrie, se kterou její panička Jeannette Soudková provozuje canisterapii. Tak se říká léčbě pomocí psů. Tito čtyřnozí společníci už pouhou přítomností dokáží vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. Speciálně vycvičení psí pomocníci chodí na "návštěvy" do domovů důchodců, dětských domovů, sanatorií a hospiců atp. Jedno odpoledne také přišla Carrie k nám a ukázala, co všechno umí. Byla to legrace a všechny nás to moc bavilo. Třeba někdy příště zase zavítá. ![]()
Michaela Doubravová a šprti z áčka
Od zítřka - tj. ČTVRTKU 10. ZÁŘÍ se do společných prostor školy vrací ROUŠKY! Na chodbách, v jídelně a dalších společných prostorech tedy musíme dodržovat toto nařízení a zároveň i pravidlo 3R.

Počínaje zítřkem bude mít každý žák s sebou alespoň dvě čísté roušky v sáčku. Ve třídách jsme bez zakrytých úst a nosů.
Michaela Doubravová
Po úspěšném vystoupení v krajském kole se naši žáci probojovali do republikového finále...
Dne 10. června vyrazili starší žáci na Republikové finále Poháru rozhlasu do Benešova, kam se...
Základní škola Pardubice,
Benešovo náměstí 590
adresa:
Benešovo náměstí 590
Pardubice, 530 02
IČO: 60158999
Zřizovatel: Statutární město Pardubice
Datová schránka: gvnhki9
Kancelář školy: 464 629 210
Ředitelna: 464 629 213, 603 726 653
E-mail: skola@benesovka.cz