


Přání pro maminky si zaslouží zvláštní příspěvek. :) Přáníčka ke dni matek se nám dařila a psali jsme bez předlohy. Prostě sami. :)
Michaela Doubravová a gratulanti z 1.A
Týden v pořadí 36. se dělil opět do dvou částí. Před volnou středou a po ní. V pondělí ráno jsme vyrazili již podruhé v tomto školním roce do Ekocentra Paleta. Tentokrát nás čekal program Hračky. Vyzkoušeli jsme si hry našich praprarodičů jako jsou gorodky, tloukli jsme špačky, hráli počtářskou hru s oříšky a vyráběli panenky nebo točili Káču. :) Bylo to pro nás zajímavé a uteklo nám to jako nic. Po svačině jsme se šli proběhnout do Bubeníkových sadů a potkali štěně Robču, o kterém jsme hodně slyšeli. Doprovodil nás až k bazénu. :)
V úterý jsme se fotili. Jako třída, sourozenci, kamarádi i sólo. A byla u toho legrace. Na fotky se už těšíme. :)
Michaela Doubravová a parta z áčka :)
Náš Tom absolvoval v neděli 5. května 2019 další běh ze série závodů Gladiator Race v Milovicích. Tohle přeci musí lákat každého správného kluka. :) Tak držímě pěsti do dalších soutěží a gratulujeme.
Michaela Doubravová a kluci a holky z áčka
Jen jsme se v pondělí stačili po víkendu rozkoukat, bylo tu čarodějnické úterý. Už při ranním tělocviku jsme létali nízko nad zemí se svérázným dopravním prostředkem - koštětem. I pavoučí slalom s nametáním balónku byl adrenalin a souboj holky vs. kluci jsme brali všichni "smrtelně" vážně. :)
Pak se naše třída proměnila v třídu v Bradavicích. Plnili jsme úkoly z Knihy kouzel, které byly nadepsány tajným čarodějnickým písmem. Vyluštili jsme ho a určili jsme 15 filmových pohádkových čarodějnic a názvy filmů, podle indicií jsme hádali, která z čarodějnic je Bludimíra, Famfulína a její kamarádky. Ovšem největším lákadlem byly ingredience do lektvaru štěstí. Namíchali jsme jej z živé vody z Kunětické hory, z rozdrcených dračích zubů, hadího slizu, čerstvé dračí krve a devatera bylin. Nakonec jsme vše dochutili kyselinou a elixír začal pracovat. :) Důkazem toho, že jsme lektvar uvařili správně a že funguje byla výhra Šímy. Hned další den našel v pytlíku brambůrek výhru! čarodějná kuchyň zůstala na svém místě až do pátku. Moc nás lákalo všechny skleničky a flaštičky nejen očichat, ale hlavně ochutnat... Drcené dračí zuby chutnaly úplně jinak, než jsme si mysleli... :) Rozemleté chlupy veverek nebo nalámané pavoučí nožičky a upíří mámení jsme vyzkoušeli také. :D Soutěžili jsme v sousedských dvojicích o sladké oči nebo upíří zoubky. :) Tak zas za rok... :)
Michaela Doubravová a čarodějky a čarodějové z áčka
Naše dvě tanečnice Sárinka a Týnka si přivezly zlato z Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu, který se konal minulý víkend v Hronově. Jejich tým vede Sárky maminka. :) Všem moc gratulujeme a držíme pěsti do dalších soutěží. :)
Michaela Doubravová a hopsandy z áčka :)
Po červeném - velikonočním pondělí jsme se ve škole viděli "až" v úterý. :) A hned další dva následující týdny budou "pracovně i školně" jen čtyřdenní. :) Byli jsme opět akční u osvědčených aktivit, jako je například pantomima na slovesa. Předvádějící se snažili z plných sil o co nejvíc výstižné předvádění činnosti a "diváci se mohli umávat", jak se hlásili se správnou odpovědí. :) S tím hlásením nám to tedy ještě tak úplně dobře nejde... zvládneme obojí: vykřikovat i cvičit rukou ve vzduchu. :D Matematické bludiště se také změnilo v dobrodružství. Se šťastným koncem. :) Ani paní učitelka nevěřila, že se ta hromada karet ještě někdy srovná. :) Zvládli jsme to!
Novinkou bylo procvičování geometrických tvarů pomocí rámečku Logico Picollo. Všichni zvládli všech šestnáct karet souboru Geometrie 1.úplně hravě. :) Také jsme mohlii využít svou fantazii a dle libosti vytvořit jarní květinu, která bude zdobit šaty naší jarní víly. :)
Michaela Doubravová a umělci z áčka
Větou filmového klasika MUDr. Chocholouška: "Vy nás ale zásobujete, pane Karfík!" , bychom mohli přivítat naše holky mažoretky, které si jely vyzkoušet před MČR svou choreografii ještě na jedny závody. A výsledek? No vyhrály! :) Je to super. Gratulujeme a držíme pěsti na Mistrovství České republiky.
Michaela Doubravová a fanoušci z áčka :)
Tento týden byl opravdu krátký a předvelikonočně plný různých událostí. O sběrovém ránu jsme už informovali. Tam se nám zadařilo a zaslouženě jsme vyhráli. :) Souběžně se sběrem proběhl projekt "Zdravá dětská noha". Žáčkům odborníci z Hamzovy léčebny Luže - Košumberk vyšetřili preventivně chodidla. Na základě vyšetření pak mohou rodiče využít možnost konzultací s tamními fyzioterapeuty, popřípadě i nechat dítku zhotovit individuální vložky do bot.
Poslední vyučování před Velikonocema jsme z části věnovali právě této tradici. Krom vyprávění jsme si mohli beztrastně zaběhat po třídě a vybarvovat podle návodu na tabuli vajíčka. A pak odpovídat na otázky ano :) / ne :(. Porozumět přečtenému ještě někomu dalo trochu zabrat, stejně tak i pravá - levá, začátek a konec. :)
Nakonec jsme si vytvořili a napsali jednoduché velikonoční přáníčko. Popřáli jsme v něm krásné Velikonoce a to vinšujeme i nyní. Užijte si prázdniny a v úterý se zase uvidíme. :)
Michaela Doubravová a koledníci z áčka
Dnešní den byl ve znamení "Sběrového rána". Chtěli jsme obhájit stříbrné místo z podzimu. Po odevzdání papíru před budovou naší školy jsme si ve třídě srovnali lístky. Shromáždili jsme jich rovných 386 kusů a čekali na výsledky. Bylo to hodně napínavé a nemohli jsme se dočkat. :)
Vyhlášení zaznělo ze školního rozhlasu na začátku čtvrté vyučovací hodiny. Podzimní pozici na pomyslných stupních vítězů jsme nejen udrželi, ale dokonce i vylepšili. Naše áčko je první o 6,4 kg na osobu před 5. A a o 28,9 kg na osobu před 3. A.
1. místo: třída 1. A - 2 989,8 kg (22 žáků - průměr na osobu 135,9 kg)
2. místo: třída 5. A - 3 885,1 kg (30 žáků - průměr na osobu 129,5 kg)
3. místo: třída 3. A - 2 466,6 kg (23 žáků - průměr na osobu 107 kg)
V "top desítce" nejlepších sběračů Benešovky jsme měli hned tři zástupce - třetího Toma Mšk. (555 kg), čtvrtého Fíďu R.(548,5 kg) a devátého Fíďu M. (350 kg). Nejvíc nasbírala třeťanda z áčka (726 kg). V tombole, kde rozhodovla šťastná ruka nejlepších sběračů, jsme získali pět cen.
Vyhráli jsme možnost atraktivní společné aktivity. Máme velikou radost! Děkujeme všem poctivým sběračům za skvělý přístup a také panu školníkovi za úžasnou spolupráci! Další kolo na podzim už v druhé třídě. Laťka je opravdu vysoko a celá škola sbírá čím dál víc. :) Dnes jsme naplnili rovnou tři kontajnery! Vice zde: https://www.benesovka.cz/uskutecnene-akce/sberove-rano-0 a pro porovnání s podzimem: https://www.benesovka.cz/i-stupen/trida-1a/jsme-stribrni :)
Michaela Doubravová a parta sběračů z 1.A
Po úspěšném vystoupení v krajském kole se naši žáci probojovali do republikového finále...
Dne 10. června vyrazili starší žáci na Republikové finále Poháru rozhlasu do Benešova, kam se...
Základní škola Pardubice,
Benešovo náměstí 590
adresa:
Benešovo náměstí 590
Pardubice, 530 02
IČO: 60158999
Zřizovatel: Statutární město Pardubice
Datová schránka: gvnhki9
Kancelář školy: 464 629 210
Ředitelna: 464 629 213, 603 726 653
E-mail: skola@benesovka.cz