


První měsíc je pomalu za námi, před námi dalších devět. :) Opakování učiva z první třídy jsme si zpestřili miniprojektem o uplynulém MS v basketbale. Nejprve jsme zkoušeli v tělocvičně střílet na koš, pak v matematice správně rozřadit míče, tenisky a dresy s příklady ke správným košům s výsledky. Jako v basketu proti sobě hrála dvě družstva. Místo nominace jsme ovšem losovali. :)
Minulý týden jsme se začali seznamovat s čísly do stovky. Na procvičení jsme využili balanční hru s dřívky. Bylo to napínavé a "veliké neštěstí", když se věž zřítila. :) Určitě si hru ještě mnohokrát zopakujeme. Svou zručnost jsme ještě prověřovali při vytváření kostky s potiskem. Tady nás trochu potrápilo lepidlo, které nelepí a nepřesně ohnutý papír... :) Ohromná zábava ale byla při skládání krychle a jehlanů z párátek a modelíny. Dokázali jsme spočítat všechny rohy alias vrcholy, strany a už víme, kolik párátek potřebujeme, aby nám vše šlo postavit. :)
Hrátky s abecedou nám zaplnily téměř každou hodinu češtiny. Řadili jsme písmenka, slova a zvládli jsme i rozřadit složitější slova podle abecedního pořádku. Při psaní písanky padla i otázka: "Proč píšeme znova písmenka, když je všechny už umíme?" Vzápětí přišla ze třídy odpověď: "Abychom je uměli ještě líp!" :)
Minulý rok jsme sbírali drahokamy z pokladu. K výměnnému obchodu jsme se dostali až nyní. Bylo to napínavé od začátku do konce. Speciální ceník si děti vymyslely sami a pak už se šlo nakupovat. Větší zájem byl o propisky, gumy, notýsky... než o speciální nabídku v podobě odpustků za zapomenutý úkol, jednodenní sezení s kamarádem nebo dokonce sezení na židli paní učitelky... :) Co budeme sbírat ve druhé třídě a za co, si řekneme příští týden. :)
Michaela Doubravová a šikulové z áčka
Sam s Tomem o víkendu váleli za fotbalový klub Ostřešany. V sobotu vyhráli první společný turnaj v Sezemicích! Ještě chvíli a očekávejte telefonát od trenéra repre pana Šilhavého! :)
Gratulujeme a držíme pěsti do dalších zápasů.
Michaela Doubravová a parta hic z áčka :)
Ve středu 25. 9. 2019 se koná mimořádná třídní schůzka. V 16:00 hod. se sejdeme v třídě 2.A. Tématem bude rekonstrukce školy.
Michaela Doubravová
Zatím co první školní týden byl seznamovací a organizační, druhý rize sportovní, tak třetí týden ve škole již byl opravdu pracovní. Už nejen opakujeme vše naučené v první třídě. V matematice jsme naše znalosti čísel rovnou zpětinásobili. Učíme se do rovné stovky. :) Nevěřili jsme paní učitelce, že čtverečků a kuliček na jedné destičce je doopravdy sto. Tak jsme je spočítali. A víte co? Měla pravdu. Deset dílků po deseti je doopravdy sto! :) I to navlékání sta korálků nás bavilo. Vyrobili jsme si tak vlastnoručně pomůcku, která se nám bude hodit pro sčítání i odčítání. :)
V českém jazyce nám už začínají "starosti" s psaním velkých a malých písmenek. Vlastní jména i začátky vět jsou pro většinu ale hračka. :) I ta abeceda nám jde vyjmenovat. Uvidíme jak to bude vypadat s jejím využíváním. :) Ve čtvrtek se na naši hodinu češtiny byla podívat paní psycholožka. Všichni jsme makali a ukázali jsme, co už umíme. I to, že jsme nejukecanější třída na Benešovce. :)
V pátek nás čekalo první plavání ve velkém bazénu. Bylo to pro nás nové, ale zvládli jsme to bez ztráty počtu plavců... :) Už to bude jen a pouze lepší. Prostě platí: "Kdo netrénuje, plavat se nenaučí!"
Michaela Doubravová a parta plaváčků z áčka
Nejen sportem živ je člověk. :) Někdo rád běhá, jiný si čte, další tančí a náš Tom chytá ryby. A ne malé. Na Rybářských závodech v Ostřešanech, které se konají tradičně při posvícenských slavnostech, chytil v neděli 8.9.2919 tento parádní úlovek. :) Tady i pověstné rybářské míry blednou závistí. :) Gratulujeme!
Michaela Doubravová a nadšenci z áčka
V pondělí jsme měli možnost zúčastnit se slavnotního vyhlášení atletikého čtyřboje, ve kterém naše škola získala nejvíce ocenění. Vyhlášení proběhlo v sále Jana Kašpara v Pardubicích a moc jsme si ho užili.
Atletický čtyřboj se skládá z běhu na 60m, skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem a z vytrvalostního běhu. Každý výkon je bodově ohodnocen a součet všech bodů třídy pak zprůměrován.
Více informací zde: https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/104104/temer-11-tisic-deti-v-kraji-se-ucastnilo-regionalnich-olympiad
Lenochová Lucie
Dnes jsme se učili písničku k abecedě. :) Pro zopakování nebo procvičení ji najdete v příloze. :)
Michaela Doubravová
V pondělí odpoledne se Sam s Tomem zúčasnili slavnostního vyhlášení výsledků soutěže škol "Atletický čtyřboj". Ten jsme absolvovali v závěru loňského školního roku v hodinách tělesné výchovy. Skládá se z běhu na 60m, skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem a z vytrvalostního běhu, který je pro naši kategorii 300m. Každý výkon je bodově ohodnocen a součet všech bodů třídy pak zprůměrován. Opravdu jsme se všichni snažili a dnes jsme si odnesli vítězství a pohár k tomu. :) Našemu Samovi se podařilo ukořistit i cenné individuální ocenění - vyhrál.
Po slavnostním předávání měli kluci ještě možnost nacpat si bříška dobrotama. :) Více informací naleznete zde: https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/104104/temer-11-tisic-deti-v-kraji-se-ucastnilo-regionalnich-olympiad
Všem nám gratuluji a makáme dál! :)
Michaela Doubravova a atleti z áčka
Tom se Samem se v sobotu zúčastnil Gladiatorských závodů v Českém ráji. V této chráněné oblasti se závod uskutečnil bohužel naposledy. Možná i proto dostali závodníci pořádně zabrat. Klukům držíme pěsti i do dalších bojů. :)
Michaela Doubravová a závodníci z áčka
Poslední den většiny jarních nebo podzimních soustředění probíhá prakticky stejně. :) Po ranní snídani a dobalení kufrů jdeme sportovat. A právě ty závěrečné disciplíny jsou totožné - přetahovaná a štafetový běh. Bývá to vyvrcholení celého pobytu a klání "na život a na smrt". :) A po té už jen vyhodnocení, předání cen, oběd a naložit hromadu kufrů a jiných propriet do autobusu. Páteční cesty domů bývají díky dopravní situaci trochu napínavé. My měli ale štěstí a ke škole jsme přijeli nejen v pořádku, ale i celkem na čas. :)
Michaela Doubravová,Blanka Nadrchalová a sporťáci z áčka
Po úspěšném vystoupení v krajském kole se naši žáci probojovali do republikového finále...
Dne 10. června vyrazili starší žáci na Republikové finále Poháru rozhlasu do Benešova, kam se...
Základní škola Pardubice,
Benešovo náměstí 590
adresa:
Benešovo náměstí 590
Pardubice, 530 02
IČO: 60158999
Zřizovatel: Statutární město Pardubice
Datová schránka: gvnhki9
Kancelář školy: 464 629 210
Ředitelna: 464 629 213, 603 726 653
E-mail: skola@benesovka.cz